Palatab

Lędźwiowego kręgosłupa i klatki piersiowej Urazy, uraz kręgosłupa piersiowego.

Lędźwiowego kręgosłupa i klatki piersiowej Urazy, uraz kręgosłupa piersiowego.

Obrażenia te występują najczęściej u mężczyzn pomiędzy 15 a 29 rokiem życia. Rozkład jest podobny do innych typów uszkodzeń rdzenia.

Większość piersiowych i lędźwiowych urazów w obszarze pomiędzy T11 i L1, powszechnie określane jako połączenia piersiowo.

deficyt neurologiczny podobno występuje u około 15% do 20% złamań i zwichnięć piersiowo.

Normalne Mechanika klatki piersiowej i kręgosłupa lędźwiowego

Normalnie kręgosłup piersiowy ma normalną kifozy kręgosłupa ma natomiast lordozy lędźwiowej normalnie. Węzeł piersiowo reprezentuje obszar zmiany strzałkowej wyrównanie pomiędzy kyphotic odcinka piersiowego i lędźwiowego lordotic regionu.

Wynika to z więcej saggittal orientacji powierzchni stawowych w kręgosłupie lędźwiowym.

Mechanika lędźwiowym i piersiowym urazy kręgosłupa

Różne siły działają na uraz kręgosłupa, w tym obciążenia osiowego, zgięcia. rozbudowa. ścinanie i osi obrotu. Najczęściej szkoda powstała z połączenia tych forces.The stopniu złamania dużej mierze zależy od energii i prędkości z jaką siłą jest dostarczany.

Jeśli środek obrotu znajduje się w pobliżu tylnego więzadła podłużnego. będzie obciążenie ściskające zastosowane do przedniej trzonu kręgowego i odpowiednią siłę rozproszenia wewnątrz elementów bocznych. Tak więc kolumna przednia zawiedzie przy ściskaniu i kolumny tylnej zaniedbaliby rozproszenia.

Jednak, gdy rotacja centra o punkcie przedniej do kręgosłupa, a zranienie pasów bezpieczeństwa, oba elementy przednie i tylne nie mocy zakłóceń. Prowadzi to do znacznych awarii midsubstance więzadła i / lub złamania, uszkodzenia.

Rozszerzenie typu urazy nie są tak powszechne jak urazy zgięcia. Uszkodzenia te wytwarzają siły rozciągające w przedniej części kręgosłupa i ściskających lub rozciągających siły przyłożone do elementów bocznych.

Czyste obciążenia osiowe doprowadzić do rozerwania złamań jednak nowe dowody sugerują, że dodanie pewnego obciążenia przedłużacza jest niezbędne do wytworzenia złamania rozerwanie charakterystyczny.

Klasyfikacja lędźwiowym i piersiowym urazy kręgosłupa oparciu o mechanizm urazu

To powoduje złamania kompresyjnego stabilny klin

To wywołuje niestabilną pękanie-przemieszczenie z rozerwania kompleksu tylnego więzadła, rozdzielenie wyrostków kolczystych, złamanie plaster blisko górnej granicy dolnej kręgu i przemieszczenie dolnych stawowych procesów górnego kręgu

Powoduje to pęknięcie krążka międzykręgowego i przedniego więzadła podłużnego i avulsion małego fragmentu kości z przedniej granicy zwichnięty kręgu—to zwichnięcie prawie zawsze zmniejsza spontanicznie i jest stabilny w zgięciu

co powoduje pęknięcie płytki końcowej, jak jądra krążka jest zmuszony do międzykręgowy ciała, powodując rozerwanie, z zewnętrznego przemieszczenia fragmentów ciała—ponieważ więzadła pozostają nienaruszone, to rozdrobnione złamanie jest stabilny

Powoduje to przemieszczenie całego kręgu, i niestabilnym złamania procesów stawów lub nasady.

Denis Klasyfikacja lędźwiowego i Klatki Piersiowej Injury

Denis opracowała koncepcję trzech kolumnach

 • Kolumna przedniej jest utworzona przez przedni więzadła podłużnego. przednia połowa trzonu kręgu, a przednia część włóknistego anulus.
 • Środkowa kolumna Jest utworzony przez tylnego więzadła podłużnego. pośladków połowę trzonu kręgu i tylno z włóknistym anulus.
 • Posterior Kolumna Obejmuje łuk neuronowe, na flavum więzadła, kapsułki fazowane, a interspinous więzadeł.

Denis zauważyć, że jeden lub więcej z tych kolumn w przewidywalny sposób udało osiowego ściskania osiowego, rozproszenia lub translacji z kombinacji sił w różnych płaszczyznach.

Złamania kompresyjne Wedge

Złamania kompresyjne Wedge wynikać ze względu na pojedyncze niepowodzenia kolumny przedniej i wynikają z przodu zgięcia. Rzadko są związane z deficytem neurologicznym wyjątkiem sytuacji, gdy dotyczy wielu sąsiednie poziomy kręgowe.

Złamania kompresyjne są izolowane klina typu złamania przedniej i środkowej aspekty trzonu kręgu. Nie ma udział tylnej trzonu kręgowego [przeciwieństwie pękają złamań]. Podczas gdy większość złamania kompresyjne są uważane za stabilne, bardziej poważne uszkodzenia mogą być związane z zakłóceniami tylnych więzadeł kompleksu.

Stabilne złamania rozerwanie

Stabilne złamania rozerwanie spowodować, gdy przednie i środkowe kolumny nie z powodu obciążenia ściskającego. Nie ma jednak utrata integralności elementów bocznych.

Rozerwanie złamania wykazują rozdrabnianie trzonu kręgu, przy czym udział części kory. Większość tych złamań wykazują pewien stopień fragmentu złamania retropulsion. Burst złamania mogą wystąpić z lub bez tylnego więzadłowego złożonego zakłóceń. W przeciwieństwie do złamania ze zwichnięciem, burst złamania nie wykazują translacyjnej deformacji.

Niestabilne złamania rozerwanie

przednie i środkowe kolumny nie w kompresji i kolumna tylna może zawieść w kompresji, boczne zgięcia. lub kolumny rotation.The posterior jest zakłócony. Istnieje tendencja do pourazowego kifozy i progresywne objawów nerwowych z powodu niestabilności.

Jeśli przednie i środkowe kolumny nie w kompresji, kolumna tylna nie może zabraknąć w rozproszenia.

Chociaż prace są uważane za czystą zgięcie -distraction mechanizmu, w wielu przypadkach, składnik kompresji trzonu kręgowego lub przesunięcia poprzecznego, można zauważyć. Nie wystąpi awaria rozciąganie tylnych więzadeł kompleksu facet kapsułek i krążka międzykręgowego lub samych kości. Głównie szkoda jest koścista i niewydolność więzadeł.

urazy rozproszenia w odmianie

Oś tylna jest zgięcie do przedniego więzadła podłużnego. Kolumna przednia nie ściskane, natomiast słupki środkowe i tylne nie w napięciu. Uraz ten jest niestabilny, ponieważ flavum więzadła, interspinous więzadła i ścięgna nadgrzebieniowego zazwyczaj są zakłócone.

Są bardzo niestabilne urazy. Unikalną cechą bólu translacyjnej zniekształcenia, które mogą wystąpić w płaszczyźnie strzałkowej i / lub wieńcowych płaszczyznach.

Urazy klatki piersiowej i lędźwiowej kręgosłupa – Rdzeń kręgowy Podatność

Uraz może spowodować kompromis kanału kręgowego, a najczęstszą przyczyną jest późniejsza koścista retropulsion ze złamaniem rozrywającym trzonu kręgu.

Zwichnięcia i złamania zwichnięcia kręgów prowadzące do przeliczenia między sąsiednimi kręgami może również powodować zmniejszenie przestrzeni nad kanałem. Postraumatic formacji krwiak, wypuklinami tarczowe są inne przyczyny kompresji po urazie.

Zespół stożka rdzeniowego jest najdalsza aspektem rdzenia kręgowego, a jego położenie zależy od T12 i L3. Wymiary rdzenia kanał w stosunku do wymiarów rdzenia kręgowego są najmniejsze w regionie T2-T10 iz tego powodu neurologiczne szkody jest bardziej commmon po urazie w tym regionie.

Kompletna uszkodzenie rdzenia kręgowego jest sześć razy częściej niż niepełnej obrażeń z wysokoenergetycznym urazie do midthoracic kręgosłupa.

Oprócz mniejszej przestrzeni kanału, kolejny czynnik, który jest odpowiedzialny za wrażliwość jest mniejsza zasilania naczyń rdzenia kręgowego. Obszar pomiędzy T2 i T10 wywodzi swoją bliższą dopływu krwi z naczyń zstępu- w górnym odcinku piersiowym kręgosłupa i dystalnie od wstecznego przepływu z tętnicy Adamkiewicz.

Tętnica Adamkiewicza jest największym przedniej segmentowe rdzeniasty arterIt zazwyczaj powstaje z lewej tylnej tętnicy międzyżebrowej, które gałęzie od aorty i zaopatruje dolne dwie trzecie rdzenia kręgowego poprzez tętnicy przedniej rdzenia

Region ten jest nazywany krążenia obszar wodny, który może być różnie się pomiędzy T9 L2.

Ponieważ kanał kręgowy w okolicy klatki piersiowej jest mała i dopływ krwi jest mniej poważny uraz neurologiczny jest powszechne w odcinku piersiowym kręgosłupa kontuzji. Ze względu na większą unaczynienia, większej średnicy rdzenia i mniejszym wrażliwości cuada ogona, urazy region lędźwiowo może spowodować znaczne przemieszczenie bez deficytu neurologicznego.

Uszkodzenie przewodu jest z dwóch rodzajów

Jest to rzeczywiste uszkodzenie który wystąpił w trakcie urazu i może być stłuczenie i zranienie lub przecięcie w zależności od stopnia obraźliwego urazu.

Występuje na skutek zmian komórkowych w miejscu urazu, przez co skutki trwającego kompresji nerwowej.

Początkowa Pielęgnacja lędźwiowym i piersiowym urazy kręgosłupa

Wstrząs rdzeniowy jest powszechnie uważany za zakończony albo po upływie 48 godzin od urazu lub po powrocie bulbocavernosus odruchowych.

Ważne jest, aby odróżnić wstrząs neurogenny z hipowolemicznym. Wysoki wskaźnik podejrzenia powinny zostać utrzymane przez uszkodzenia rdzenia kręgowego w polytraumatized pacjentów.

Dokładna ocena kręgosłupa w ofiary traumy wymaga dokładnej oceny wstępnej i wtórnej. Szczegółowy wywiad i badanie przedmiotowe z uwzględnieniem oceny neurologicznej jest ważnym krokiem.

Pełna ocena nie zawsze jest możliwe w nieświadomości, obtunded, sedacji lub polytraumatized pacjenta.

Gdy uszkodzenie rdzenia kręgowego jest obecny, uraz neurologiczny może być oceniana według skali amerykańskiej Spinal Injury Association.

Obrazowanie w odcinku lędźwiowym i piersiowym urazy kręgosłupa

Przednio-tylnej (AP) oraz boczne rentgenowskie są zazwyczaj uzyskuje się, gdy kręgosłup podejrzewa się uraz. Tomografia komputerowa z strzałkowej i rekonstrukcji koron staje się coraz bardziej popularna metoda wstępnego badania kręgosłupa.

AP zobaczyć najlepiej demonstruje

 • Wszelkie zmiany w czołowej wyrównania
 • Wszelkie zmiany w interpedicular odległości
 • Przestrzeń między wyrostków kolczystych.

Korony translacyjnej deformacji oznacza uraz wysokiej energii i brak stabilności mechanicznej. Normalnie interpedicular zwiększa odległość jako jeden z ruchów czaszkowych do ogonowej wzdłuż kręgosłupa, ale porównanie z sąsiednimi poziomami zapewnia bardziej niezawodne sposoby oceny.

Nienormalne poszerzenie interpedicular odległości oznacza poprzeczne przemieszczenie kręgów fragmentów ciała, typowe pękają złamań.

Anormalnie zwiększana odległości między sąsiednimi wyrostków kolczystych sugerują tylnego więzadła złożoną zakłócenia.

Tłumaczenie większa niż 2,5 mm w płaszczyźnie czołowej eithersaggital lub sugeruje niestabilność brutto.

To jest bardziej przydatna w charakteryzowaniu i wykrywanie obrażeń i po co należy zwrócić uwagę

 • Płaszczyźnie strzałkowej malalignment
 • Wszelkie trzon kręgu wysokość strat
 • Jakakolwiek przerwa w wyrostków kolczystych

Zapewnia lepszą szczegół kostnej zaangażowania w obrażeniami piersiowo. Najnowsze studes wykazały, że szybki klatki piersiowej, brzucha i miednicy przesiewowe z skanów CT jest równie wrażliwy, ale bardziej wydajne niż standardowe zwykły rentgenowskie w ocenie piersiowo uraz kręgosłupa.

Złamania nasady, blaszek, ujęciach i wyrostków poprzecznych najlepiej wykrywane i oceniane z CT.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego

W ostrych przypadkach MRI należy rozważyć tylko wtedy, gdy istnieje deficyt neurologiczny pomimo normalnych zdjęć rentgenowskich oraz obrazowania CT.

MRI stało się ważnym narzędziem w ocenie integralności tylnego więzadła podłużnego, co z kolei będzie dyktować sposobu leczenia, który naśladowania.

Leczenie lędźwiowym i piersiowym urazy kręgosłupa

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa rodzaje zabiegów – non operacyjnym i działa.

Dla leczenia operacyjnego lędźwiowym i piersiowym urazy kręgosłupa

Non leczenie operacyjne składa się z leżenia w łóżku, klamra, formowanego ortezy lub odlewów. Szacuje się, że tylko 20 do 30% złamań kręgosłupa wymagają operacji, a reszta może być traktowany nonoperatively.

Urazy jednokolumnowy jak złamań kompresyjnych złamań, laminarny i złamań wyrostków kolczystych procesowe mogą być leczone za pomocą klamry, która zapewnia normalny normalny rdzeń wyrównanie i unieruchamia go.

Leczenie operacyjne lędźwiowego i piersiowego urazy kręgosłupa

Ponadto, lepiej jest przywrócenie rdzenia wyrównywania i korygowania zniekształceń translacyjnych, które przekłada się na przywróceniu wymiarów kanału więcej.

Leczenie operacyjne obejmuje odbarczenie rdzenia kręgowego korzeni / nerwowych, utrwalenie uszkodzonego kręgosłupa, a następnie zespolenie kręgosłupa.

Istnieją kontrowersje w literaturze o czas zabiegu za obrażenia piersiowo. Nie ma jednoznacznych dowodów, że wczesne chirurgiczne odbarczenie i stabilizacja poprawia neurologiczne odzysku lub że opóźnienie w chirurgii spowodowałoby zagrożona neurologiczne odzysku.

Jednak to jest uzgodnione, że jeżeli deficyt neurologiczny jest progresywny, dekompresji awaryjnego jest wskazana.

W przeciwnym wypadku istnieją dwie szkoły myślenia. Jedna opowiada wczesną dekompresję i stabilizacji. Korzyści podkreślone są mniejsze powikłań i krótszy czas pobytu w szpitalu. Pozostali zwolennicy szkół opóźnienia w procedurach chirurgicznych w celu umożliwienia rozdzielczość obrzęku kręgowego.

Powikłania lędźwiowym i piersiowym urazy kręgosłupa

Urazy kręgosłupa piersiowo może prowadzić do różnych potencjalnych powikłań.

Powikłania nonsurgical

Komplikacje te nie są związane z zabiegami chirurgicznymi oraz w większości przypadków, są związane z uszkodzeniem wzoru.

Deficyt neuronowa jest dość znaczny problem związany z obrażeniami piersiowo. Podczas wczesnych deficytów neuronowe są po kontuzji do przewodu, opóźnione deficyty mogą być spowodowane tworzeniem Syrinx piersiowo po urazie.

Deformacja może być ostre lub może odbywać się stopniowo w przyrodzie. Zwiększona kifoza lub malalignment był problem z leczeniem non operacyjnym. Operacja może zapewnić korzyści z wyrównania, ale długoterminowe wyniki są podobne, gdy ból i funkcja są oceniane.

Kyphotic deformacje większy niż 30 stopni, są znane z ryzykiem rozwoju bólu i powinny być traktowane interwencji operacyjnej.

Niedrożność jelit lub zmniejszenie wypróżnienia mogą wystąpić w tych urazów i należy szukać powodu podejrzenia warrantów niedrożność agresywne obróbki i przetwarzania. Thracolumbar urazy są również związane ze wzrostem chorobą wrzodową.

Non pęcherza funkcji po urazie rdzenia kręgowego jest podatna na zakażenie, powinny być leczeni.

Powikłania chirurgiczne

Istnieje znaczne ryzyko związane z chirurgii kręgosłupa.
deficytu neurologicznego

Istnieje ryzyko dalszego uszkodzenia neurologicznego podczas procesu operacyjnego. Może się zdarzyć podczas przenoszenia pacjenta, wciągania rdzenia kręgowego lub korzeni nerwowych, podczas oprzyrządowania lub z powodu pooperacyjnego krwiaka zewnątrzoponowego. U pacjenta z nienaruszonym lub niekompletnych stanu neurologicznego.

Zakażenie jest głównym problemem, a jeśli występuje, powinna być rozpatrywane agresywnie.

pęknięcia metalu, śruba odpryskom lub osiadania może wystąpić w okresie pooperacyjnym, co prowadzi do co najmniej częściowej utraty korekty.

Płucny & Powikłania naczyniowe

Odma, erozja w wielkich naczyniach po instrumentacji, uraz naczyń biodrowych, moczowodu i sympatyczny splotu donoszono

Awaria fuzji kręgów może prowadzić do powstawania psudoarthrosis lub fałszywej stawu u około 4% przypadków po zabiegu dla piersiowo traumy. Przewlekły ból i nasilenie deformacji.

Przychodzące wyszukiwane terminy:

 • LumbarandThoracicSpineInjuries | BoneandSpine (4)
 • uraz kręgosłupa piersiowego (3)
 • co jest pęknięcie pomiędzy thorasic i odcinka lędźwiowego kręgosłupa o nazwie (2)
 • Złamania zwichnięć i innych rodzajów obrażeń zwykle występują częściej w którym region kręgosłupa (2)
 • com piersiowym boneandspine kręgosłupa (2)
 • Złamania zwichnięć i innych rodzajów obrażeń zwykle występują częściej w jakim regionie kręgosłupa? (2)
 • Powikłania klatki piersiowej (1)
 • Chirurgia klatki piersiowej nazywa przewód metalowy boczna f? (1)
 • Powikłania corpectomy klatki piersiowej (1)
 • piersiowym rotacji zwichnięcia urazy klatki piersiowej uszkodzenia więzadła muszą zdiagnozować (1)

Udostępnij to:

Zdobądź więcej rzeczy na Musculoskeltal Zdrowia

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj najnowsze publikacje mięśniowo Zdrowia swoją skrzynkę e-mail.

Dziękujemy za subskrypcję.

Szanujemy Twoją prywatność i wziąć chroniąc go poważnie

O dr Arun Pal Singh

Arun Pal Singh jest uraz ortopedyczny chirurg, twórca i redaktor naczelny tej stronie. Pracuje w Szpitalu Kanwar, Hajipur, Hoshiarpur, Pendżab.

Ta strona jest próbą edukować i wspierać ludzi i personelu medycznego w kwestiach ortopedycznych i mięśniowo-szkieletowego zdrowia.

Trackbacks

Kwestie związane z wypadków ciężarówek i urazy | Samochody 24h Blog mówi:

[…] Urazy piersiowo kręgosłupa lędźwiowego Przegląd. Kości i kręgosłupa […]

Zostaw odpowiedź Anuluj odpowiedź

Pobierz New Ebook na Złamania

Projekt chirurgii zachowanie w kręgosłupie odnosi się do grupy zabiegów [czytaj więcej. ]

Ten artykuł jest wstępem do całkowitej wymiany stawu. Specjalny [Czytaj więcej. ]

Protetyczne zakażenie stawu jest niszczące powikłanie joint [Czytaj więcej. ]

Ostatnie badania opublikowane w Journal of Bone Joint Surgery jest [Czytaj więcej. ]

Udowej offset jest odległość od środka obrotu w [Czytaj więcej. ]

USG ilościowa oparta jest modalność ultradźwięki do pomiaru gęstości mineralnej kości w osteoporozie. DXA jest uważana za złoty standard pomiaru minerału kostnego [czytaj więcej. ]

Ilościowa tomografia komputerowa jest procedura wykorzystująca skanowanie CT w celu oceny ilościowej kości i gęstość mineralną kości. Stosowany jest głównie w osteoporozą [czytaj więcej. ]

Gęstość mineralna kości i gęstość kości, jest miarą zawartości minerałów w centymetr kwadratowy kości. Gęstość mineralna kości jest pośrednim wskaźnikiem [Czytaj więcej. ]

DEXA [teraz w skrócie DXA] lub podwójnej energii promieniowania rentgenowskiego absorptiometery to technika używana do pomiaru gęstości kości. skanowania Dexa polega na przepuszczeniu dwóch wiązek promieni rentgenowskich z różnymi [Czytaj więcej. ]

Upadki są bardzo często przyczyną złamań, zwłaszcza w starszym wieku. Wraz z wiekiem kości zaczną się słabe i podatne na złamania z najmniejszego urazu. Wraz z wiekiem również pochodzić wielu [Czytaj więcej. ]

RELATED POSTS

Comments are closed.