Palatab

Lędźwiowego dyscektomii Małoinwazyjna …

Lędźwiowego dyscektomii Małoinwazyjna ...

Ten artykuł skupia się na microdiscectomysurgery. Aby dowiedzieć się więcej na temat tradycyjnych (otwartych) operacji dyscektomii, przeczytaj nasz artykuł na tematprzezskórna dyscektomii.

Pacjent jest doprowadzany do sali operacyjnej i znajduje się pod znieczuleniem ogólnym. Niektórzy chirurdzy wybrany do wykonywania mikrodyskoidektomii pod znieczuleniem miejscowym lub rdzenia, dzięki czemu pacjent nie spać w procedurze. Pacjent jest włączona na jego brzuchu i wyściełane na pozycję. Fluoroscope (podłoga-o zakres, maszyny, która wystaje na żywo obrazy rentgenowskiej na ekranie), doprowadza się do stosowania w dalszej części pracy. grzbiet pacjenta jest usuwana sterylnymi mydła i stworzono jałowy obszar jest tworzony. Zasłony są odpowiednio umieszczone, i rozpoczyna się operacja. Patrz figury 1, 2, 3, 4.

Przestrzeń płyta jest potwierdzone za pomocą fluoroscope i długo działające, środek miejscowo znieczulający jest wtryskiwany przez mięśnie wokół kości zabezpieczającą płytę. Pół jednego cala nacięcie. Cienkiego drutu umieszcza się poprzez nacięcie i obniżone, aż zetknie się z kości. Większe stopniowo rozszerzające się sprowadzić na szczycie siebie następnego drutu. W ten sposób, mięsień jest dzielona, ​​zamiast oddzielone od kości.

Podczas mikrodiscektomii, chirurg może nosić specjalne okulary stałe z mikroskopów, które zapewniają optymalne widzenie w trakcie procedury. Inni chirurdzy użyciu mikroskopu chirurgicznego do powiększania tkanki. Alternatywnie, chirurg może używać endoskopu (a kamery), aby pomóc w chirurgii. Jeśli chirurg wykorzystuje endoskop, operacja jest technicznie znany jako mikroendoskopowa dyscektomii.

Endoskopu, która jest tak gruba jak farby w długopis, jest przymocowany do krawędzi kanału roboczego. To rzutuje obraz podstawy kanału roboczego wysadzony do wielkości ekranu telewizora. Pozwala to na mikroskopowym manipulowanie i usuwanie tkanek. Wadą endoskopu jest to, że zapewnia jedynie monocular wizji. Oznacza to, że jest to jak patrzenie przez tylko jedno oko. percepcja głębokość zmniejsza się w tej technice.

Kiedy małe ilości mięśnia lewej strony na blaszce (Lamb-w-AH) lub narażonych kości, to jest zbierany. W celu uzyskania dostępu do nerwu, to dach kości muszą być usunięte; można to zrobić z małym, szybkim wiertło lub małego narzędzia gryzienie kości zwanej rongeur Kerrison. Kość tuż pod endoskopu obejmuje nerwów, ponieważ ma zamiar wyjść z kręgosłupa. Usuwając kościstą pokrywę, nerw może być narażone, a następnie bezpiecznie odsunięte.

Po usunięciu kości, żółta więzadła (kauczukową warstwę tkanki) widać, która chroni leżące nerwów. Wszystkie nerwy, z wyjątkiem nerwu opuszczającej, są grupowane w pęcherzyka Graafa worka, gdzie unoszą się swobodnie w płynie mózgowo-rdzeniowym.

Zwraca się uwagę, jako żółtą więzadła oddziela się i usuwa się odsłaniając pęcherzyka Graafa worka i opuszczającego korzenie nerwowe. Bardzo małe retraktora jest umieszczony tylko na zewnątrz korzenia i nerwów i pęcherzyka Graafa worek przemieszczają się razem. Bezpośrednio poniżej zwijacza leży pęknięta tarcza.

Pęknięty materiał płyta ma konsystencję podobną do nieprzetworzonego krewetek. Kiedy małe przebicie jest wykonany w tkance pokrywającej płytę, płyta będzie często razy zaczyna wyciekać. Niekiedy zakrycie tarczy jest już zużyta lub nawet pękła. Różne narzędzia są używane do usunięcia pękniętego dysku i inne luźne fragmenty tarczy w okolicy. Nie próbuje się usunąć całą płytę na tym poziomie; to, co jest wspieranie tych kręgów. Po zakończeniu mały otwór wypełni się na własną rękę. Sprawa w tym momencie jest w zasadzie zakończona.

Rana jest nawadniany z antybiotykami. Ponieważ zakres jest wycofany, chirurg może zobaczyć tkanki wracają razem. Ścieg lub dwa jest umieszczone na różnych poziomach, aby utrzymać tkanek razem, aby pomóc gojenie. Zazwyczaj stosowane są zakopane szwów, aby zamknąć skórę, a żaden muszą zostać usunięte w późniejszym terminie. Zwykle Steri-Strips® (małe sterylne taśmy) i luźne bandaża są nakładane na rany. Pacjent jest następnie umieszczony na noszach budzony i wysyłane do pomieszczenia odzyskiwania. W ciągu kilku godzin, jeśli wszystko pójdzie dobrze, on lub ona może opuścić szpital.

Ten artykuł jest oparty na wyciągu z książki dr Stewart G. Eidelson „s, Zaawansowane technologie leczyć ból pleców i szyi, Przewodnik Pacjenta (Marzec 2005).

Zaktualizowano: 06/04/16

© 1999-2016 Vertical Health, LLC
Informacja ta nie jest przeznaczona do zastąpienia lekarza niezależnej opinii o zasadności lub zagrożeń związanych z procedurą dla danego pacjenta. Zawsze skonsultować się z lekarzem o swoich schorzeniach lub z tyłu problemu. SpineUniverse nie udziela porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Korzystanie z serwisu SpineUniverse.com jest uzależnione od zaakceptowania naszej Umowy z użytkownikiem

RELATED POSTS

 • Małoinwazyjna szyjki dyscektomii …

  Małoinwazyjna szyjki dyscektomii Czym jest minimalnie inwazyjna dyscektomii szyjki macicy? Minimalnie inwazyjne dyscektomii szyjki wymaga niewielkiego nacięcia (a), a rozszerzenie mięśnia celu…

 • Lędźwiowego dyscektomii Małoinwazyjna …

  Wprowadzenie Ból pleców jest niefortunne problem, który wpłynie na zasadzie każdy z nas w pewnym momencie naszego życia. Przez większość czasu, na szczęście, problem jest krótkotrwały. Jeśli to…

 • Lędźwiowego (L1 – L5) Urazy rdzenia kręgowego …

  Kręg lędźwiowy znajduje się w dolnej części pleców poniżej szyjnym i piersiowym odcinków kręgosłupa. składa się on z pięciu kręgów znany jako L1 – L5. Te lędźwiowego kręgosłupa zawiera tkankę…

 • lędźwiowego guza

  Przepuklina LĘDŹWIOWO DISC ZA przepuklina dysku , wszędzie w kręgosłupie (Zwany również wybrzuszenie, przemieszczone, wysiedlonych, zagubiona, pękła, spadł, etc.) zwykle bolesny stan dla…

 • Lędźwiowego zwężenie kanału kręgowego w …

  Am Fam lekarza. 15 kwietnia 1998; 57 (8): 1839/40. Czym jest lędźwiowego zwężenie kanału kręgowego? Lędźwiowego zwężenie kanału kręgowego jest zawężanie w przestrzeni w dolnej części…

 • Choroba zwyrodnieniowa lędźwiowego Disc …

  Lędźwiowego Choroba zwyrodnieniowa płyta jest stanem, który czasami powoduje bóle kręgosłupa lub ból promieniujący z uszkodzonych dysków w kręgosłupie. Kręgosłupa lędźwiowe płyta działa jak…

Comments are closed.