Palatab

Lędźwiowego Disc Disease przyczyny, objawy …

Lędźwiowego Disc Disease przyczyny, objawy ...

Lędźwiowego Disc Choroba powoduje

Krążek składa się głównie z wody. Pozwala to na utrzymanie jego właściwości do poduszeczki. Jak ludzie wiekiem, krążek międzykręgowy traci część swojej zawartości wody. Jak to nastąpi, warstwy zewnętrzne płyty są bardziej narażone na rozwój pęknięć lub złamań. Mogą to być znaczącym źródłem niskiej ból pleców. Jest to początek wewnętrznych zakłóceń płyty.

Gdy zewnętrzna warstwa pęknięcia płyty, płyta traci swoją normalną zawartość wody. To zmniejsza jego zdolność do działania jako bufor dla obciążeń nakładanych na kręgosłupie. Ostatecznie prowadzi to do upadku tarczy i zmiany zwyrodnieniowe w obu trzonów kręgów i stawów międzywyrostkowych kręgosłupa. W takim przypadku, stan jest znany jako choroby zwyrodnieniowej dysku.

Ostateczny proces w lędźwiowym dyskopatii występuje, gdy zwyrodnieniowe zmiany prowadzą do zniszczenia więzadeł i innych ograniczeń tkanek miękkich kręgosłupa. Jest to znane jako segmentowej niestabilności, która występuje, gdy pojawia się utrata normalnego stabilności strukturalnej odcinka kręgosłupa.

Objawy chorobowe lędźwiowego Disc

Pacjent Komentarze Podziel się swoją historią

Ludzie z dyskopatii lędźwiowej zazwyczaj rozwijają skarg przewlekłym bólem krzyża w wieku od 20 do 50 lat. Często nie ma historii traumatycznego wydarzenia poprzedzającego wystąpienie bólu.

 • Ból jest często gorszy z siedzącej lub pochylony do przodu. Jest zlokalizowana tkliwość w dolnej części pleców. Ból jest trwała i trwa dłużej niż sześć tygodni.
 • Mężczyźni i kobiety są w równym stopniu dotknięte.
 • Objawy dyskopatii lędźwiowej pogorszy jak zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z postępu wewnętrznego rozerwania tarczy do choroby zwyrodnieniowej krążka do segmentowych niestabilność.
 • Z wewnętrznym zakłóceń płyty, ludzie mają głęboki ból w dolnej części pleców, która zwiększa w ciągu kilku miesięcy. Ból jest gorzej z ruchu.
 • Jeżeli warunek ten postępuje, zwyrodnieniowa choroba ból płyta jest obecny w dolnej części pleców, jak i tylnej części ud i pośladków.
 • Ludzie z odcinkowym niestabilności nie zwiększając ból promieniujący w dół kończyn dolnych. Ten ból zwiększa się ruch i spacery.

RELATED POSTS

 • Lędźwiowego Disc Disease tle …

  tło Rachunki dyskopatii lędźwiowe dla dużej ilości utraconej produktywności siły roboczej. Dokładna diagnoza może być trudne i często wymaga interpretacji. Leczenie jest kontrowersyjna….

 • Choroba zwyrodnieniowa lędźwiowego Disc …

  Większość pacjentów z lędźwiowego choroby zwyrodnieniowej dysku doświadczy niskiego stopnia ból ciągły, ale tolerowane, które od czasu do czasu Flare (intensyfikację) przez kilka dni lub…

 • Lędźwiowego Disc Disease Leczenie …

  Terapia medyczna Prawie wszyscy pacjenci z rwa kulszowa i tarczowych wypuklinami zasługują na próbę leczenia zachowawczego. Jeden oczywiste wyjątek to pacjenta z zespołem końskiego ogona lub…

 • Objawy przepuklina dysku lędźwiowego, przepuklina jelita.

  Objawy lędźwiowych przepuklina zmieniać się szeroko od umiarkowanego bólu pleców i pośladków do powszechnego drętwienie i osłabienie wymagający natychmiastowej pomocy lekarskiej. W zdecydowanej…

 • Choroba zwyrodnieniowa lędźwiowego Disc …

  Z wyglądu, płyta kręgosłupa lędźwiowego wygląda jak galaretka pączka. Galaretki (zwany rdzeń) jest wykonana z cukrów przyłączonych do szkieletu białkowego zwany proteoglikany. Taka struktura…

 • Lower Back Pain – przyczyny, objawy …

  Jeśli występują ból dolnej części pleców i nie są pewni, co należy zrobić, to jesteś we właściwym miejscu. Ta strona została zaprojektowana, aby dać Ci pouczające spojrzenie na ból w dole…

Comments are closed.