Palatab

Lędźwiowe nowotworów, objawów nowotworu na grzbiecie.

Lędźwiowe nowotworów, objawów nowotworu na grzbiecie.

guzy rdzenia mogą być pierwotne (pochodzącego z rdzenia struktury) lub wtórny (przerzutów raka, zapoczątkowane w innych częściach ciała).

objawy

Ból nadal jeszcze gorzej, pomimo leczenia, które mogą być związane z innymi objawami takimi jak zmęczenie lub utraty wagi. Może być również osiowe objawy ból, drętwienie lub osłabienia rozpościera się w nogach. W ciężkich przypadkach, może wystąpić utrata koordynacji i jelit lub pęcherza moczu.

O tym Warunku

guzy rdzenia mogą być pierwotne (pochodzącego z rdzenia struktury) lub wtórny (przerzutów raka, zapoczątkowane w innych częściach ciała). Lekarze używają terminu "łagodny" co oznacza, że ​​dany nowotwór jest mało prawdopodobne, aby rozprzestrzeniać się na innych częściach ciała. nowotwory łagodne mogą być nadal poważnym problemem jednak, w zależności od ich położenia, wielkości, sąsiednich struktur, ukrwienia oraz innych czynników. Na szczęście, większość nowotwory łagodne mogą być skutecznie leczone.

Lekarze używają terminu "złośliwy" w celu wskazania, że ​​dana guza lub nowotworu często rozciąga się na inne części ciała, i mogą być trudne do wyleczenia lub wyleczenia. To różni się od "łagodny" nowotwory, które są znacznie mniej prawdopodobne, aby rozprzestrzeniać, są łatwiejsze do leczenia i kontroli.

Rośnie od wewnątrz rdzenia kręgowego; przykłady:

 • gwiaździak
 • wyściółczak
 • hemangioblastoma

Intradural pozaszpikowej Guzy

Wzrastać w rdzeniu, ale na zewnątrz kanału rdzenia kręgowego i nerwów; przykłady:

Rosną między kości (kręgi) kręgosłupa i worka oponowego otaczającego rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych.

Ta zawartość jest przeznaczona wyłącznie do swojej kształcenia ogólnego. Zobacz lekarza o profesjonalnej diagnozy oraz omówienie odpowiedni plan leczenia.

Konserwatywne Zabiegi

Chirurgia

Biopsja guza

Guz biopsji jest najlepszym sposobem określenia, czy rdzeń guz nowotworowy, czy nie. Kawałek tkanki usuwa się z guza, albo za pomocą igły albo zabiegu. Tkanka jest następnie obserwacji pod mikroskopem, czy komórki nowotworowe są obecne.

Usunięcie guza METRx

Po zabiegu, aktywności, takie jak siedzenia i chodzenia będzie dozwolone, a także prace, które nie wymagają rozciągania kręgosłupa lub wysiłku. Maszt jest ograniczona w początkowym okresie zdrowienia. Może być wymagane użycie nawiasów lub gorset po operacji, aby pomóc w stabilizacji. Promieniowanie jest często stosowany po operacji w celu zabicia pozostałych komórek nowotworowych. Zwykle zaczyna się jeden do dwóch tygodni po zabiegu. Promieniowanie może być tylko 15-20 min dziennie przez dwa do sześciu tygodni.
Można oczekiwać ożywienia i poprawy objawów od 2 tygodni do kilku miesięcy po zabiegu. Może trzeba opanowywanie bólu podczas odzysku, lub ewentualnie na bardziej długoterminowo. fizykoterapia i zawodowa może być korzystne, aby pomóc przywrócić wszelkie utracone siły, koordynacji i innych umiejętności. Chirurg zaleci okresowe follow-up z badań obrazowych. Czasami guz odrośnie i muszą być ponownie usunięta.

Pobierz zdjęcia MRI bezpłatny

Twój proces medyczny zaczyna się od dokładnego rozpoznania. Aby Ci zacząć, nasi lekarze dostarczy Ci bezpłatnej przeglądarki MRI.

Poznaj lekarze

Lekarze w Centrum Amerykańskiego kręgosłupa i Neurochirurgii mają ponad 60-letnie doświadczenie w połączeniu z powodzeniem leczenia tysięcy pacjentów z kręgosłupa, mózgu i nerwów obwodowych warunkach.

RELATED POSTS

 • Wprowadzenie do lędźwiowe i szyjki macicy …

  Lędźwiowy i szyjny zwężenie kanału kręgowego – co to jest? Kręgowego to ogólne określenie odnoszące się do zwężenia przestrzeni w kręgosłupie. Anatomicznie. indywidualne interkonekt kręg w…

 • Leczenie nowotworu z przerzutami kręgosłupa, przerzuty w kręgosłupie.

  Istnieje kilka czynników, które muszą być badane w celu określenia najlepszego leczenia. Jeśli pacjent przechodzi leczenie nowotworu pierwotnego, a następnie leczenie przerzutów rdzenia nie…

 • Jak rozpoznać objawy …

  guzy kręgosłupa, choć łagodne (niezłośliwych zmian), w niektórych przypadkach, należy traktować bardzo poważnie. Guzy te często zakłócać normalnego funkcjonowania fizjologicznego. Jeśli są…

 • Leg Pain Kliknij po wystąpieniu objawów i …

  Leg Pain Szybki przegląd Pacjent Komentarze Przeczytaj 22 komentarzy Podziel się swoją historią Choć ból nóg jest częstym zjawiskiem po kontuzji, bólu może również wystąpić z powodu schorzeń…

 • Przerzuty do kręgosłupa lędźwiowego

  Nowotwór kręgosłup jest nienormalny wzrost tkanki się w i / lub wokół rdzenia kręgowego i / lub rdzenia kręgowego. Kręgowy guza mogą być klasyfikowane jako pierwotne i wtórne: Pierwotne…

 • Diagnoza nowotworu przerzutowego rdzenia przerzuty kręgosłupa.

  Szereg badań istnieje celu diagnozowania guzów przerzutowych kręgosłupa, w tym fizycznego egzamin, badania krwi i obrazowania. W badaniu przedmiotowym obejmie dogłębną historię pacjenta i…

Comments are closed.