Palatab

Laparoskopia Dziś Przepukliny u kobiet …

Laparoskopia Dziś Przepukliny u kobiet ...

Przepukliny u kobiet: Niezbyt często lub Nierozpoznany?

PRZEWLEKŁE ból w miednicy

DEBORAH A. METZGER, PhD, MD

Ze względu na postrzeganą rzadkość przepuklin u kobiet [1], związek pomiędzy przewlekłym bólem miednicy i okultystycznych przepuklin generalnie nie jest brane pod uwagę przy ocenie kobiet z przewlekłym bólem miednicy [2]. Jednak na podstawie przeglądu piśmiennictwa i własnego doświadczenia, nonpalpable lub okultystycznych przepuklin są częstym źródłem przewlekłego bólu miednicy u kobiet.

Ponieważ zaangażowane są różne układy narządów w widmie prezentacje okultystycznych przepuklin pachwinowych, diagnoza może być mylące. Głównym objawem jest ból w pachwinie, że pacjent może opisywać jako „ból jajników” (Figury 1 i 2 ). Inne objawy, takie jak ból z wypróżnień, pełny pęcherz, albo z seksem, są związane z nasileniem bólu ze zwiększoną presją wewnątrzbrzusznym. Ból pleców, albo jedno- lub dwustronne, wydaje się, że z powodu skurczu mięsień gruszkowaty, ponieważ mięśnie są często dość przetarg na badania pochwy. Podobnie, rwa kulszowa może być ze względu na odcinku nerwu kulszowego, gdyż przechodzi przez napiętym piriformis mięśni. Zaostrzenie bólu pachwiny z miesiączką, które pacjenci opisują jako odmienne od skurcze, nie jest łatwo wytłumaczyć, ale często obserwowane. Ilioinguinal, iliohypogastric, genitofemoral, przepustnica, a sromowych objawy nerwobóle mogą dominować, a pacjent może skarżyć się na ostre bóle, strzelanie do pochwy, wokół bioder iz tyłu, w bok, w dół ud i na wargach sromowych. Te wtórne problemy sprawiają, że trudniej jest dokonać rozpoznania przepukliny pachwinowej zwłaszcza, że ​​pacjent może zobaczyć wiele specjalistów, którzy nie mogą połączyć wszystkie objawy. W ten sposób pacjent może zdiagnozowano problemy lędźwiowych, bóle mięśni dna miednicy naprężenia, krzyżowo-biodrowego niestabilności, śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, endometrioza, brzucha punktów spustowych ściany, neuropatia, nerwobóle sromowego ortopedyczne problemy biodra lub psychosomatycznych problemów.

Diagnoza nonpalpable przepuklin u kobiet opiera się niemal wyłącznie na podstawie badania klinicznego. Niewielki rozmiar tych przepuklin i obecność tłuszczu uwięziony utrudniają uzyskanie przydatnych informacji z USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, obrazowanie lub herniography.

Doustne leki specyficznie celowane nerwobóle, takie jak amitryptylina, gabapentyny i tramadolu, są często pomocne. Leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, naprosyn i inhibitorów COX-2 może być pomocny. Narkotyczne leki w ogóle nie są szczególnie pomocne dla ból związany z nerwów. Leki do stosowania miejscowego, takie jak LIDODERM, 10%, 5% ketoprofenu amitryptylina, 5% lidokainy i / lub 10% gabapentyny może zmniejszyć ból.

Jak w przypadku każdego rodzaju chirurgii laparoskopowej, zagrożenia związane są z naprawy przepukliny. Krwawienie z naczyń w okolicy pachwinowej, trwałe uszkodzenie nerwów, zakażenia zrostów, a ciąg dalszy ból są wszystkie potencjalne zagrożenia. Ból pooperacyjny jest nieco większa niż w innych rodzajach procedur laparoskopowych i powinny być traktowane odpowiednimi narkotyków. Neuropatia może początkowo rozwiązać, a następnie ponownie w ciągu 1 do 3 tygodni po zabiegu i ostatnia 2 do 3 tygodni, zanim spontanicznie postanawia. Niektóre kobiety wymagać szeregu bloków nerwowe całkowicie rozwiązać ból nerwu. Ogólnie, 80% do 85% kobiet uzyskać całkowite lub znaczną ulgę w bólu po chirurgii przepuklin occult [10].

Rysunek 2 . Wzory bólu w obecności okultystycznych przepuklin. Ból może być jednostronne lub obustronne.

prośby o kopie Adres: Deborah A. Metzger, PhD, MD, Harmony Health damska, 851 Fremont Ave, Ste 104, Los Altos, CA 94024, USA. Tel: 650 229 1010, fax: 650 229 1011, e-mail: DrDebMetz@pol.net

Deborah A. Metzger, PhD, MD, jest ginekolog i endokrynolog chirurg reprodukcyjne, którego głównym zainteresowaniem jest zintegrowane traktowanie kobiet z przewlekłym bólem miednicy. Po ukończeniu studiów (SUNY w Buffalo, 1973), uzyskała doktorat z endokrynologii molekularnej z Baylor College of Medicine w Houston w Teksasie (1979). Uczęszczała do szkoły medycznej na Uniwersytecie Texas Medical School w Houston (1982) oraz ukończyła rezydenturę w położnictwie i ginekologii (1986) oraz stypendium w Endokrynologii Płodności i Niepłodności (1988) na Uniwersytecie Duke’a w Karolinie Północnej. Służyła na wydziałach medycznych szkół Uniwersytetu Connecticut, Yale i Stanford. Obecnie jest dyrektorem Medycznego Harmony Zdrowia Kobiet w Los Altos w Kalifornii.

Ona jest uznawany za jeden z największych autorytetów w leczeniu endometriozy i przewlekłego bólu miednicy. Oprócz jej zaangażowanie w wielu profesjonalnych społeczeństwach, jest założycielem i członkiem i przeszłość, przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Bólu miednicy. Ona wykłada szeroko na całym świecie, opublikowane powszechnie w recenzowanych czasopismach i podręcznikach, i jest jednym z redaktorów przewlekłego bólu miednicy: podejście zintegrowane, pierwsza książka na ten temat.

1. Spangen L. Nonpalpable przepuklina pachwinowa u kobiet. W: Przepuklina Fourth Edition. Nyhus LM, Condon RE, wyd. Philadelphia: JB Lippincott Co; 1995: 87-90.

2. Kavic MS. Przewlekły ból miednicy, przepukliny i ogólnego chirurg [redakcja]. JSLS. 1999; 3: 89-90.

3. Nyhus LM. Indywidualizacja naprawy przepukliny: nowa era. Chirurgia. 1993; 114: 1-2.

4. Harris K, K Davies, Dumont S, Stephenson BM. Ból w pachwinie. Lancet. 1997; 350: 334.

5. Roos H Smedberg S. objawowe niewyczuwalne przepuklin pachwinowych. Wszystkie poziomy Gen Surg. 1992; 4: 131.

6. Lichtenstein IL. naprawy przepukliny bez niepełnosprawności. St Louis, MO: CV Mosby; 1970.

7. Ljungdahl I. Przepuklina i przepuklina udowa. Dochodzenie 502 własnych prowadzonych spraw. Acta Chir Scand. 1973; 439: 1-81.

8. Metzger DA, Daud I. Occult przepukliny u kobiet z przewlekłym bólem miednicy. Plenarne abstrakcyjne przedstawione na: Międzynarodowego Kongresu Endoskopii Ginekologicznej, American Association of ginekologiczne Laparoscopists 26. dorocznym spotkaniu; 24-28 września 1997, Seattle, WA.

9. Metzger DA. ból w pachwinie u kobiet. Prezentowane na stronie: 12 Międzynarodowego Kongresu i endo Expo, SLS dorocznym zgromadzeniu; 22-25 września 2003, Las Vegas, NV.

10. Metzger DA, Daud I. Occult przepukliny u kobiet z przewlekłym bólem miednicy. Plenarne abstrakcyjne przedstawione na: Międzynarodowego Kongresu Endoskopii Ginekologicznej, American Association of ginekologiczne Laparoscopists dorocznym zgromadzeniu; 14-16 listopada, 2000; Orlando, Floryda.

Chirurgia laparoskopowa www.Laparoscopy.org Źródło

RELATED POSTS

Comments are closed.