Palatab

Łagodnego przewlekłego zapalenia oskrzeli, łagodnego przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Łagodnego przewlekłego zapalenia oskrzeli, łagodnego przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Czym jest zapalenie oskrzeli?

Zapalenie oskrzeli (Wymawiane: Brong-KYE-TIS) jest zapalenie błony śluzowej oskrzeli, dróg oddechowych, które łączą tchawicy (tchawica) do płuc. Ten delikatny, śluz produkujących pokrowce podszewka i chroni układ oddechowy (narządów i tkanek zaangażowanych w oddychaniu).

Gdy osoba oskrzeli może być trudniejsze przepływ powietrza i do płuc, tkanki się podrażniona, więcej śluz jest wytwarzany. Najczęstszym objawem zapalenia oskrzeli to kaszel.

Podczas wdechu (wdech), Mały Bristly włosy pobliżu otworów nozdrza odfiltrować kurz, pyłki i inne zanieczyszczenia w powietrzu. Bity przemknąć osadzą się na błonie śluzowej, która ma małe, włosy przypominające struktury zwane rzęski na jego powierzchni. Ale czasami zarazki uzyskać za pośrednictwem innych systemów obronnych i rzęsek w drogach oddechowych i może powodować choroby.

Chroniczny zapalenie oskrzeli, z drugiej strony, może być łagodne do ciężkich i trwalszych — od kilku miesięcy do lat. Z przewlekłym zapaleniem oskrzeli, oskrzeli nadal stan zapalny (czerwone i spuchnięte), podrażniona i wytwarzają nadmierne śluz z upływem czasu. Najczęstszą przyczyną przewlekłego zapalenia oskrzeli jest palenie.

Ludzie, którzy mają przewlekłe zapalenie oskrzeli, są bardziej podatne na zakażenia bakteryjne dróg oddechowych i płuc, takich jak zapalenie płuc. (W niektórych osób z przewlekłym zapaleniem oskrzeli, dróg oddechowych staje się trwale zakażone bakteriami.) Zapalenie płuc jest bardziej powszechne wśród palaczy i osób narażonych na bierne palenie.

Jakie są oznaki i objawy?

 • kaszel, który może wywołać gęsty biały, żółty lub zielonkawy śluz
 • bół głowy
 • ogólnie złe samopoczucie
 • dreszcze
 • gorączka (zwykle łagodne)
 • duszność
 • ból lub uczucie ucisku w klatce piersiowej
 • świszczący oddech (gwizdanie lub syczenia dźwięk z oddychaniem)

Przewlekłe zapalenie oskrzeli występuje najczęściej u palaczy, chociaż ludzie, którzy mają powtarzające się epizody ostrego zapalenia oskrzeli czasem rozwoju przewlekłej choroby. Poza dreszcze i gorączka, ktoś z przewlekłym zapaleniem oskrzeli ma przewlekły kaszel i większość objawów ostrego zapalenia oskrzeli, takich jak duszność i ucisk w klatce piersiowej, przez większość dni w miesiącu, przez miesiące lub lata.

Osoba z przewlekłym zapaleniem oskrzeli często trwa dłużej niż zwykle, aby odzyskać od przeziębienia i innych typowych chorób układu oddechowego. Świszczący oddech, duszność i kaszel mogą stać się częścią codziennego życia. Oddychanie może stać się coraz trudniejsze.

U osób cierpiących na astmę, zapalenie oskrzeli napady mogą pojawić się nagle i wyzwalać epizody, w których mają one ucisk w klatce piersiowej, duszność, świszczący oddech i trudności wydechu (wydech). W ciężkim epizodzie astmatyczne zapalenie oskrzeli, dróg oddechowych mogą być tak zawężony i zatkane, że oddychanie jest bardzo trudne.

Co powoduje zapalenie oskrzeli?

Papierosy (nawet przez krótki czas) i jest ok dym tytoniowy, opary chemiczne i innych zanieczyszczeń powietrza przez długie okresy czasu stawia osoby z ryzykiem rozwoju przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Niektórzy ludzie, którzy wydają się być powtarzane ataki zapalenia oskrzeli — z kaszel, świszczący oddech i duszność — faktycznie może mieć astmę.

Czego Lekarze zrobić?

Jeżeli lekarz uzna, może masz zapalenie oskrzeli, on lub ona będzie badać was i słuchać swojej klatki piersiowej z stetoskop dla objawów świszczącego oddechu i zatorów.

Poza tym badania fizykalnego, lekarz poprosi o wszelkich troskach i objawy masz, twoja przeszłość zdrowie, zdrowie swojej rodziny, jakieś leki, które bierzesz, wszelkie alergie może masz, i innych kwestii (w tym czy palisz) , Jest to tak zwany Historia medyczna. Lekarz może nakazać zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej w celu wykluczenia stanu jak zapalenie płuc, a czasami może zlecić badanie oddechowe (nazywane spirometrycznego) w celu wykluczenia astmy.

Lekarz zaleci, aby pić dużo płynów, uzyskać dużo odpoczynku i może sugerować przy użyciu over-the-counter lub recepty na kaszel leku do łagodzenia objawów, jak je odzyskać.

W niektórych przypadkach lekarz może przepisać lek rozszerzający oskrzela (czyt: Brong-ko-DY-lay-TER) lub inne leki, zazwyczaj stosowane w leczeniu astmy. Leki te są często podawane poprzez inhalatorów lub maszyn nebulizer i pomagają się zrelaksować i otworzyć oskrzela i jasne śluz więc łatwiej oddychać.

Jeśli masz przewlekłe zapalenie oskrzeli, celem jest, aby zmniejszyć narażenie na co jest irytujące się oskrzeli. Dla ludzi, którzy palą, to znaczy rzucić!

Jeśli masz zapalenie oskrzeli i nie palić, unikać narażenia na bierne palenie.

Palenie i oskrzeli

dym tytoniowy jest przyczyną ponad 80% wszystkich przypadkach przewlekłego zapalenia oskrzeli. Ludzie, którzy palą także mają znacznie większe problemy z odzyskaniem od ostrego zapalenia oskrzeli i innych chorób układu oddechowego.

Palenie powoduje uszkodzenie płuc na wiele sposobów. Na przykład, może to spowodować chwilowy paraliż rzęsek oraz, w miarę upływu czasu, może zabijać komórki rzęskowe w błonie śluzowej dróg oddechowych w całości. Ostatecznie, okładzina dróg zatrzymuje usuwania gruzu związane z paleniem, drażniących i nadmiar śluzu z łącznie płuc. Kiedy to nastąpi, płuca palacza stają się bardziej podatne na infekcje.

W miarę upływu czasu, szkodliwe substancje, w dymie tytoniowym trwałego uszkodzenia dróg oddechowych, co zwiększa ryzyko wystąpienia rozedmy płuc, raka i innych poważnych chorób płuc. Palenie powoduje także gruczoły produkujące śluz, aby powiększyć i zrobić więcej śluzu. Wraz z toksycznych cząsteczek i chemicznych w dymie, powoduje palaczowi mieć przewlekły kaszel.

Zapobieganie

Jaki jest najlepszy sposób, aby uniknąć zapalenia oskrzeli? Mycie rąk może przyczynić się do zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu bakterii, które powodują stan — zwłaszcza w sezonie przeziębień i grypy.

Jeśli nie palisz, nie zawsze zacząć palić — a jeśli palisz, spróbuj rzucić lub ograniczyć. Staraj się unikać bycia wokół palaczy, ponieważ nawet bierne palenie może sprawić, że bardziej podatne na infekcje wirusowe i zwiększenia zatorów w drogach oddechowych. Należy także pamiętać, aby uzyskać dużo odpoczynku i jeść prawo tak, że organizm może zwalczyć wszelkie choroby, które wchodzą w kontakt.

RELATED POSTS

 • Homeopatia Leczenie zapalenia oskrzeli …

  Czym jest zapalenie oskrzeli? Zapalenie oskrzeli obrzęk i stan zapalny z głównych dróg oddechowych, które prowadzą powietrze do płuc. Ta opuchlizna zwęża drogi oddechowe, utrudniając oddychanie…

 • Lista leków stosowanych w leczeniu ostrego zapalenia oskrzeli …

  Generycznych i nazwy handlowe leków do leczenia ostrego zapalenia oskrzeli Ampicylina jest beta-laktamowy, przewidziany dla niektórych rodzajów zakażeń bakteryjnych, takich jak UTI, zapalenie…

 • Homeopatia leczeniu zapalenia oskrzeli …

  Ostra b ronchitis jest zapalenie oskrzeli w następstwie infekcji górnych dróg oddechowych. Występuje jako komplikacja grypę lub przeziębienia. Oskrzeli zwykle przebiega równolegle do…

 • Homeopatia zapalenia zatok i oskrzeli …

  Artykuł Narzędzia Zapalenie zatok i oskrzeli są dwie wspólne warunki trzeba uważać w wilgotnych i zimnych warunkach zimowych miesiącach, zwłaszcza w północnych klimatach. Sinus ciśnienie i bóle…

 • Jak pozbyć się zapalenia oskrzeli Szybko …

  Wiele osób ma problemów z oddychaniem podczas sezonu zimowego. Dyskomfort wiąże ból uczucie w klatce piersiowej, a człowiek czuje się jak wypluwają plwociny, a on / ona zaczyna mając napady…

 • Homeopatyczne leczenie zapalenia oskrzeli …

  Zapalenie oskrzeli- Zapalenie oskrzeli jest zapalenie lub obrzęk oskrzeli (oskrzela), kanałów powietrznych między nosa i płuc. Dokładniej, zapalenie oskrzeli, gdy okładzina z zapalenia oskrzeli…

Comments are closed.