Palatab

Kończyny (nogi) Deformacja Przebudowa …

Kończyny (nogi) Deformacja Przebudowa ...

Wywiad z chirurgów HSS o Bowlegs (choroba Blount / tibia Vara), puk kolana i urazów chrząstki wzrostowej

Associate uczestniczę ortopedyczne chirurg Szpitala Chirurgii Specjalnej
Docent Chirurgii Ortopedycznej, Weill Cornell Medical College

Szefie, Pediatric Surgery Ortopedyczny Szpitala Chirurgii Specjalnej
Uczestniczy ortopedyczne chirurg Szpitala Chirurgii Specjalnej

Kończyn deformacji noga

Bow Leg Deformacja (choroba blounta)

Aż do wieku dwóch lat, kłaniając się z nóg nie jest niczym niezwykłym. „W rzeczywistości,” wyjaśnia Roger F. Widmann, MD. Szef dziecięcej chirurgii ortopedycznej w Szpitalu Chirurgii Specjalnej (HSS), „istnieje bardzo szerokie spektrum, co jest uważane za normalne.” Ogólny termin „fizjologiczny kolana szpotawe „Stosuje się do opisania stanu.

Dzieci w wieku od dwóch i maksymalnie może być zdiagnozowane z deformacją łuk nóg, znany również jako choroba blounta lub tibia Vara. W zależności od wieku w momencie rozpoznania, dziecko może mieć infantylne lub młodzieży rodzaj choroby. Dzieci z niemowlęcej postaci choroby są często wczesne spacerowiczów; Otyłość jest często czynnikiem, niezależnie od wieku pacjenta.

Przyczyny choroba blounta

Diagnoza choroba blounta

Diagnoza choroba blounta opiera się na badaniu fizykalnym i wyrównania stojąca rentgenowskie. w którym obraz nodze – od biodra do kostce – jest otrzymywany. Ortopeda pediatryczna używa tego obrazu do określenia osi mechanicznej deformacji, jak również jego położenie.

Leczenie choroba blounta

Początkowe leczenie choroby infantylne Blount jest orzeźwiający, zwykle na okres do jednego roku, w celu określenia skuteczności. Standardowy protokół usztywnienie wymaga użycia nawiasów w godzinach budzi się z kolan w trakcie pełnego wyprostu łożyska wagi.

Jeśli stopniowa korekta nie występuje, może być zalecana operacja. „Wyniki operacji dla tej wadzie są przed osiągnięciem wieku czterech znacznie lepiej niż później, gdy wskaźnik nawrotu kłaniając idzie w górę”, mówi dr Widmann.

W chirurgicznej korekcji choroba blounta, The ortopeda pediatryczna wykonuje osteotomii, cięcie piszczelowej i strzałkowej jak najbliżej płytki wzrostowej, jak to możliwe i ujednolicaniu kości. Postępując zgodnie z procedurą, chirurg umieszcza stabilizatora na nogi w celu utrzymania właściwego ustawienia podczas procesu gojenia.

W ostrym (ciężkiego) korekty, stosowany jest jednostronna lub pojedynczego pasa stabilizator. Jeśli korekcja jest stopniowe, stosuje się kołowy stabilizator (zwany także Ilazarov). Ten stabilizator jest również stosowany, gdy dodatkowe procedury są wykonywane jednocześnie skorygować inne deformacje, takie jak długość kończyn rozbieżności. Te ostatnie mogą pojawić się, gdy choroba blounta wpływa tylko jedną nogę. „W większości przypadków, robimy stopniową korekcję z ramkami, które pozwalają na dostrojenie” Dr Widmann mówi. „Jeżeli korekta deformacja nie jest absolutnie doskonała na X-ray, możemy kontynuować to poprawić, dopóki nie jest.”

Rehabilitacja choroba blounta

Stabilizator jest noszony przez okres od 8 do 12 tygodni, jak leczy nogi. Fizykoterapia jest ważnym elementem leczenia i większość pacjentów w dalszym ciągu, aby zobaczyć ich terapeuci trzy razy w tygodniu po opuszczeniu szpitala. fizykoterapia pomaga zapewnić, że otaczające tkanki miękkie pozostają elastyczne, jak leczy kości, i że siła mięśni jest zachowana.

Leczenie choroby jest Adolescent Blount

Początkowe leczenie pacjentów z chorobą podrostka Blount jest zwykle prowadzona wzrostu, w którym pediatryczna ortopeda umieszcza mały talerz i dwie śruby przeciwko bocznej kości piszczelowej w celu ograniczenia wzrostu na tej stronie, jednocześnie umożliwiając wzrost na przyśrodkowej stronie , Ponieważ występuje naturalny wzrost pacjenta, zniekształcenie jest stopniowo korygowane.

Jeśli kierować wzrostu nie skorygować zniekształcenia, lub jeśli pacjent nie ma wystarczającej wzrost w lewo, aby osiągnąć żądaną korekcję, może być zalecana osteotomii. Pacjenci z chorobą podrostka Blount są prawdopodobne, aby mieć jakąś różnicę długości kończyn, jak opisano powyżej i może mieć zarówno deformacje poprawione podczas operacji. choroba blounta który jest Nieleczona nie tylko powoduje progresji deformacja, lecz również zwiększenie ryzyka wspólnego stawów kolanowych i innych wczesnych zmian degeneracyjnych.

Knock Knees

Leczenie zazwyczaj obejmuje wzrost kierowany zamiast osteotomii wraz z płytą i śrub umieszczonych w środkowej części kolana-przeciwnej stronie, który służy do korygowania zniekształcenia łuk nóg. Określone urządzenie stosowane w celu osiągnięcia wzrostu jest kierowany Osiem płyty, która składa się z dwóch małych, otwór figurze ośmiu płyty i dwóch śrub, po jednym z każdej strony płyty wzrostu.

Wzrost płytowe Urazy – główną przyczyną deformacji kończyny

U dzieci z deformacjami wzrostowych innych niż łuk nogę ani uderzać kolanami, uszkodzenia chrząstki wzrostowej stanowią główną przyczynę, z najczęstszych złamań wpływających na bliższą i dalszą piszczelową kość udową.

Ponieważ płyta wzrostu jest obszar, w którym rozwija się nowa kość (dodawanie długości do kości), uraz do tego obszaru może spowodować zatrzymanie wzrostu, a następnie długość kończyn rozbieżności, w którym jedna noga jest dłuższa niż druga.

Diagnoza wzrostu Urazy Plate

urazów chrząstki wzrostowej są na ogół jasno x-ray, ale zaawansowany obrazowość, specjalnie MRI. czasami jest to konieczne, według dr Widmanna. Naukowcy z HSS są obecnie studiuje ich stosowanie w tych urazów; Korzyści obejmują wcześniejsze rozpoznanie zatrzymania wzrostu i trójwymiarowej lokalizacji o pow.

Leczenie Urazy Plate wzrostu

Złamania obejmujące urazów chrząstki wzrostowej zwykle wymagają anatomiczne zmniejszenie lub wyrównanie i zamocowanie. Większość dzieci dobrze reagują na te procedury, ale niewielki odsetek może rozwinie się częściowe lub całkowite zahamowanie wzrostu.

Ponieważ nie ma możliwości regeneracji chrząstki chrząstki wzrostowej po częściowym zatrzymania wzrostu, dodatkowe działania mogą obejmować resekcję częściowego zahamowania wzrostu (znany również jako pasek nasad kostnych) lub procedur sekwencyjnych wydłużające w dzieciństwie. Aby uzyskać więcej informacji na temat wydłużania kończyn, proszę przeczytać kończyna wydłużając dla Pediatric Pacjenta.

U dzieci w pobliżu zakończenia wzrostu z całkowitego zahamowania wzrostu po jednej stronie pediatrycznych ortopeda może zalecić zamykania płytki wzrostowej z drugiej strony, w celu zapewnienia, że ​​długość ramienia zdrowego dopasowana jest do jednej luka.

RELATED POSTS

Comments are closed.