Palatab

Kitten Care – Jak dbać o …

Kitten Care - Jak dbać o ...

Kocięta nie trudno opiekować, ale mają jakieś specjalne wymagania.

Co mogę karmić kociaka?

Kocięta zwykle zaczynają jeść stałych pokarmów na około 4 tygodnia życia, ale nadal ssać ich matka. Gotowe pokarmy dla kotów, które można kupić w supermarketach zwykle zawierają zbilansowaną dietę dla swojego kota lub kociaka. Istnieje wiele marek do wyboru i wiele producenci wytwarzają specyficzny kotek jedzenie. Karma dla kotów można kupić w puszkach, bułki, pakietów itp Wybór marek premium nie zawsze jest konieczne, ale można mieć pewność całkowitego żywienia kotów, jeśli trzymać się wielkich nazw marek. Sprawdzić, czy opakowanie sformułowania takie jak „całkowita wymagań żywieniowych dla kotów i kociąt.

Suplement diety Twojego kociaka z posiekaną świeżą lub mielonego mięsa, ryby lub kurczaka, ale pamiętaj świeżego mięsa lub ryby sam nie dostarcza kociaka ze wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje.

Daje kitten różnych produktów spożywczych zmieniający się co regularnie mu dać. Kocięta mogą stać się bardzo znudzeni tym samym dniu żywności w dzień i mogą odmówić jedzenia. Pomaga również straż przeciwko podniesieniu wybredny!

Nie karmić psa jako żywność kotek potrzeb żywieniowych psów i kotów są bardzo różne. Aby uzyskać więcej informacji przeczytaj ten artykuł: Koty są różne

Kocięta mogą zacząć jeść suchy pokarm dla kotów od najmłodszych lat, a większość znaleźć to bardzo przyjemne. Istnieją marki supermarketów i są marki, które są dostępne tylko od weterynarza lub domowych sklepu spożywczego.

Supermarket Marki są w porządku do paszy do swojego kotka. Najczęściej zawierają całkowitą wymaganą żywienia.

Marki, które są dostępne od weterynarzy są premium marki takie jak Hills i Eukanuba, które są naukowo opracowane w celu spełnienia zaleceń lekarzy weterynarii i dietetyków.

I zaleca, Sucha karma jest dostępna dla kociąt i kotów dorosłych (w) wszystko czas, niezależnie od każdego innego karmienia. Miska suchej karmy pozwoli kociak, aby móc „przekąskę” ilekroć czuje się głodny.

Kociak potrzebuje dostępne przez cały czas świeżą wodę. Staraj się nie używać plastikowych misek, ponieważ łatwo się przewrócić. Ciężki porcelana, ceramika lub naczynia z porcelany jest korzystne.

Należy daję mleko kotek?

Nie podawać mleka lub koty kocięta krowiego tyle kocięta tolerują laktozy i może powodować rozstrój brzuch i ciężka biegunka. Specjalnie opracowany mleko dla kotów i kociąt jest dostępny od supermarketu. Na pewno nie chcesz, żeby Twój kotek mieć biegunkę, kiedy próbuje do domu trenować go.
Więcej szczegółów: Jeżeli kotek pić mleko

Jak często karmię nowego kociaka?

Młode kocięta są jak dzieci, muszą być podawane kilka razy dziennie. Kocięta w wieku poniżej 6 tygodni idealnie powinien nadal być z matką.

Oczywiście częstotliwość podawania zależy od wielu czynników, w tym styl życia właściciela. Właściciel pracy nie będą mogły karmić kociaka w takich regularnych odstępach jak w domu opiekuna i to nie zawsze jest możliwe pozostawienie wyżywienia dla kotka dla różnych powodów. Jednym z powodów może być ze względu na klimat.

W gorących lub tropikalnych obszarach nie jest możliwe pozostawienie wilgotne kotów cały dzień jak zepsuje i przyciągają muchy. Mrówki są również problemem w niektórych obszarach. Innym powodem może być to, że mogą istnieć inne zwierzęta, które będą jeść żywności, która została pominięta dla kotka.

Dla właściciela, który nie jest w domu przez cały dzień istnieją rozwiązania do obejścia tych problemów, takich jak pozostawiając suchej karmy na stałe więc kotek może „paść”, jak chce przez cały dzień. Mokre jedzenie może być również pozostały zamarznięte w gorących klimatach tak będzie rozmraża się później.

Jeżeli pies może pożerać jedzenie kotek rozwiązaniem może być umieszczenie żywności w pomieszczeniu takim jak łazienka czy prania z bramą dziecko w poprzek. Kociak może przejść przez bramę, ale pies nie może.

Gdzie mój kotek spać?

Musisz podać swoje kotek z ciepłem. Jest to szczególnie ważne w zimnym klimacie. Kociak jest używany do tuląc się do matki z młodymi kolegami dla komfortu i ciepła. Istnieje wiele różnych miejsc kot dostępne we wszystkich formach i rozmiarach, a w ogromnym zakresie cen. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na łóżku jak kociak będzie doskonale szczęśliwy w kartonowym pudełku wyłożonym koc, kołdrę dziecka lub jagnięce pokrywy wełny. Ważną rzeczą jest to, że ma ciepłe miejsce do spania i przytulić się. Jeśli pogoda jest bardzo zimno położyć termofor pod kocem. Postaraj się, aby kociak za łóżko dopasowania. Koty i kociaki lubią skulić się w obszarach dopasowania.

Kocięta są osoby poszukujące ciepła i są dobrym źródłem ciepła dla nich. Dlatego kochają zwijają się na kolanach i będą szukać cię w łóżku nie tylko dla firmy, ale na ciepło. Jeśli nie chcesz, aby Twój kot śpi w swoim łóżku na resztę życia to jest to najlepiej niech kotek wiedzieć, czego można oczekiwać od niego od początku. Umieścić swoje łóżko w cichym miejscu, z dala od ruchliwych pomieszczeniach i zachęcić go, aby nie zasnąć i zamknąć drzwi do sypialni, gdy idziesz do łóżka.

Jak długo trwa Kitten spać?

Kocięta mogą pomieścić od 15 do 18 godzin dziennie!

Powinienem dostać jeden kotek lub dwa?

Miot Box treningowe. Jak trenować domu kociaka

Nauczanie kociaka do korzystania z kuwety nie jest trudne. Koty są instynktownie czyste i wybredny i WC szkolenia kociaka użyć pola Kitty śmieci lub do toalety na zewnątrz jest stosunkowo prosta. Istnieje kilka podstawowych wymagań, takich jak kuwecie, a niektóre żwirek dla kotów i trochę czasu i cierpliwości.

Kotka potrzebuje drapak

Jedno jest absolutnie pewne. Nigdy nie przestanie kota od drapania ale można odwrócić pazury ze swoimi kanapami, meble lub dywan na coś bardziej odpowiedniego. Jest to stosunkowo łatwe do zatrzymania kota drapania mebli.
Przeczytaj więcej o tym, jak zatrzymać kociaka drapania mebli

Chyba prawidłowo zaszczepione, kot przebiega ryzyko zarażenia jedną z kilku, ewentualnie, śmiertelnych chorób zakaźnych. Należą do nich zapalenie jelit (panleukopenii), białaczce i kot Flu (zakaźnej choroby układu oddechowego).
Czytaj więcej o Cat Flu

Reżim szczepienie może być różna w różnych krajach, więc poprosić lekarza weterynarii o właściwym harmonogramem dla kotka.

Pasożyty – robaki i Pchły

Trzeba zachować kociaka wolne od robaków i pcheł. Pchły mogą zwierzę bardzo niewygodne i ciężkie zakażenia pcheł może zabić małego kotka. Robaki pasożytnicze, takie jak tasiemiec, roundworm i tęgoryjce może dokonać kotek chory z objawami takimi jak utrata masy ciała, biegunka, wymioty, utrata apetytu, zły stan sierści i wyglądu pot wybrzuszony.

Zwykle trzeba będzie leczyć kocięta trzy razy w odstępie 2 tygodni, a następnie co dwa miesiące, aż one 6 miesięcy. Odtąd robak co trzy do sześciu miesięcy. Zapytaj w swoim weterynarzy dla odpowiedniego lekarstwa worming. Zwykle konsultacja nie jest konieczne i będą sprzedawać lekarstwa worming wam recepty. Worming lek jest w paście, najwyższym miejscu lub w formie tabletek.

Problemy z pchłami

Pchły mogą być problemem w szczególności w ciepłych pomieszczeniach wilgotnych. Jak najszybciej zabrać kociaka do domu powinny radzić sobie z wszelkimi pcheł, że może on mieć. Jeśli nie rozwiązać problem natychmiast można szybko mieć inwazji pcheł na swoich zwierząt i w swoim domu.

Zabawki dla kociaka

Koty są bardzo zabawny zwierząt. Kocięta spędzają większość swojego czasu czuwania gra i kotów dorosłych w każdym wieku nadal będą mieli głupie chwilę lub dwie i będzie cieszyć się grając z zabawkami dla kotów. Istnieje wiele kotów zabawki na rynku, ale nie musisz wydawać dużo pieniędzy jak kocięta Uwielbiam grać z domowych zabawek tak samo.
Czytaj więcej na temat zabawek Cat zrobić i kupić

Grooming kociaka

kocięta krótkowłose wymagają trochę więcej niż raz w tygodniu szczotkowanie. Używać szczotki z miękkim włosiem, które nie szkodzą skórę kociaka. Użyj miękkich delikatnych uderzeń i sprawiają, że przyjemne dla kotka. koty długowłose wymagają codzienne rozczesywanie uniknąć maty futra. W tym celu należy użyć grzebienia o szeroko zębów, które jest zaprojektowane specjalnie dla kotów. Szczotkowanie sierści Twojego kota regularnie pomoże utrzymać swój płaszcz błyszczące i zdrowe, a także dać właściciel i PET razem trochę czasu wiązania

Koty mogą rozwijać kule włosowe. Natomiast sporadyczne sierści ma powodu do niepokoju, jeśli twój kot wymiotuje Up Hairball więcej niż raz lub dwa razy w miesiącu, nadszedł czas, aby pomyśleć o planie działania.
Więcej o Koty odkrztuszanie kule włosowe

Sterylizacja i Sterylizacja

Zaleca się, że masz kotek wykastrowane lub wysterylizowana. Un-wykastrowane samce kotów będą wędrować, dostać w walkach i spryskać ostry pachnący mocz wokół miejsca. Są podatne na urazy i ropni od kotów walk ponoszących wydatki weterynaryjne dla Ciebie.
Czytaj więcej o kotach natryskiwania moczu

Kotki mogą wejść w sezon już w czwartym miesiącu życia. Kotki, które nie zostały wysterylizowana przyjść na ciepło, co kilka tygodni. Kiedy są w rui mogą być bardzo głośne i próby ucieczki przy każdej okazji. Są one narażone na podniesienie poważne zagrażających życiu chorób zakaźnych z parzeniem z nieznanych kotów.
Czytaj więcej o kotka w rui

Sterylizacja lub sterylizacja kota będzie go wziąć umysł off odtwarzania i sprawiają, że o wiele lepiej, czuły pet dla Ciebie.

Z wszystkich niechcianych kotów i kociąt, które zabijano w dzisiejszym świecie nie ma potrzeby, aby przynieść więcej z nich na świat. Bądź odpowiedzialny.

Kocury są zwykle wykastrowany w wieku do sześciu miesięcy, a kobiety mogą być wysterylizowana w czterech miesięcy. Niektórzy weterynarze nijakiego lub kocięta Spay w znacznie młodszym wieku.

Kocham swojego kotka

Kochaj i kotek i traktować ją dobrze. Daj mu wiele życzliwości i sympatii, a zostaniesz nagrodzony lojalny towarzysz na wiele lat.

RELATED POSTS

 • Jak karmić noworodka Kitten 15 …

  Najlepiej, kocięta powinny zatrzymać się w pobliżu i pielęgniarka z ich ojczystego kota do ośmiu tygodni, zanim zostaną rozdzielone i / lub przyjęte. W przypadku ratunek, śmierci naturalnej…

 • Kitten Biegunka – przyczyny, objawy …

  Biegunka jest upływ wodnistych stolców i jest to bardzo powszechny problem u kociąt. To nie jest chorobą samą w sobie, lecz objawem istnienie problemu. To może być jedynym objawem lub mogą…

 • Kitten Formula – Kitten Przepisy Mleko …

  Przepisy na Kitten Formula mleko Formuła kotek i przetworów kotek recepty na tej stronie są oferowane jako rozwiązanie dla tych czasów mleko matki nie jest dostępne lub jest więcej niż kocięta…

 • Jak dbać o Pygmy Kozy (z …

  Jeśli szukasz zwierzaka podwórku lub dodatek do swojej zagrodzie, karłowate kozy są dobrym rozwiązaniem. Oni pochodzą z własnego zbioru wymagań opieki, ale po zrozumieniu tego, czego…

 • Kitten Problemy zdrowotne, choroby …

  Sandy Eckstein Cecha WebMD Pet Zdrowie Kociak jest skakanie, drzemiąc, walcówka, grać w piłkę zabawy, które mogą zapewnić wiele godzin rozrywki. Ale kocięta potrzebują również odpowiedniej…

 • Jak dbać o Newborn Kittens …

  Rozważmy sytuację. Opieka, że ​​dasz jakieś nowonarodzone kocięta będą zależeć od kilku czynników: wieku kociąt ‚, czy kot matka jest wciąż dbając o kociąt i jak zdrowe kocięta są. Jeśli okaże…

Comments are closed.