Palatab

Kefir sitko, kefir sitko.

Kefir sitko, kefir sitko.

kefir mleko jest wykonane za pomocą kolonii bakterii i drożdży (aka Scoby), które jest organizowane w kępach lub „ziarna”. Te pomocna mikroorganizmy pracować szybko, spożywanie cukrów w mleku i tworząc kwas mlekowy, enzymy trawienne i oczywiście, nadając się do tworzenia probiotyki.

Każdy rodzaj mleka zwierząt nadaje się również do uczynienia kefir. Spróbuj skorzystać z pełnego mleka w miarę możliwości.

Kefiru, kefir wody nie są takie same kultury. kefir wodny (aka japońskie kryształy) zawdzięcza swoją nazwę ze względu na podobieństwo ziarna ‚do kefiru. Hodowle są różne i nie są łatwo wymienialne. Nie będzie miał dużo szczęścia przy użyciu ziaren kefiru wody w mleku, i vice versa.

Czas przygotowania: 3 min

Czas fermentacji: 24 godzin

Łączny czas: 24 godzin 3 minuty

 • 2 litry / litr mleko (krowy, owce, kozy, mogą być surowe lub pasteryzowane)
 • 2 łyżki mleka ziaren kefiru
 • Dwa lub trzy czyste słoiki szklane
 • małe sitko
 1. Dodaj świeże mleko do pojemnika czyste szkła (ów) (pół-galon słoik lub dwóch słoików kwarta wielkości).
 2. Dodaj ziaren kefiru (połowa na słoiku w przypadku korzystania z dwóch) i 1 uncja zakończeniu kefir do słoika (-ów). Wymieszać lub wstrząsnąć zawartość.
 3. Przykryć pokrywką pojemników z (s), ale nie dokręcać.
 4. Umieść w cichym miejscu, w temperaturze pokojowej i zostawić w spokoju na 24 godziny.
 5. Po 24 godzinach, smak kefiru. Powinno być zagęszczony i może nawet zsiadłe (podzielone na twarogu stałych i ciekłych serwatki). Jeśli jest wystarczająco kwaśny, to jest gotowy do szczepu. Jeśli nie, umieścić pokrywę (y) i sprawdź ponownie za kilka godzin.
 1. Pod przykryciem, wstrząsnąć lub wymieszać kefir więc jest gładka i równomiernie teksturą.
 2. Korzystanie z urządzenia takie jak małe sitko z siatki drucianej lub czystym zlewozmywaka sitko przecedzić kefir do innego czystego szklanego pojemnika. Być może trzeba ręcznie przesuwać twaróg (i śmietany z mleka surowego, jeśli / unhomogenized) przez sitko. Ziarna są gumowate i żółtawe i przejrzyste i nie przejdzie przez sitko.
 3. Miarka się ziarna i dodać je do innego (mniejszego) słoiku.
 4. Po wysiłku wszystko do pojemników, dodać ¼ szklanka kefiru lub świeże mleko w słoiku ziarna je zachować szczęśliwy i zdrowy.

RELATED POSTS

 • Jak zrobić mleko kefir, co jest Kifer.

  Czym jest mleko Kefir? kefir mleko jest fermentowany produkt mleczny pod wieloma względami podobne do jogurtu i maślanki. Jego w jaki sposób kefir jest hodowana, które sprawia, że ​​naprawdę…

 • Kefir troska, opieka kefir.

  Ponieważ twoje ziarna kefiru są uprawiane w mleku kóz są jakieś specjalne instrukcje przełączając je doić krowy? Odpowiedź brzmi nie, przełączyć się do innego rodzaju prawdziwe mleko dobrze….

 • Kefir – Eric Bakker N, mleko owiec kefir.

  Kefir jest bardzo szczególnym Ferment Informacje aktualnie krążących po Internecie w odniesieniu do wykorzystania sfermentowanej żywności w ogóle jest sprzeczne i bardzo mylące dla wielu ludzi…

 • Jak zrobić probiotyczne Kefir wodny …

  Gdy nasz trzeci mały miał problemów żołądkowych i musiałem udać się nabiał, ludzie zaczęli polecając probiotyki. Ale ja nie wiem, od czego zacząć. Więc ja nie. Aż przyjaciel zapytał, czy jestem…

 • Jak zrobić Kefir w domu – Och …

  kefir mleko mogą być wykonane z różnych rodzajów mleka (od zwierząt i warzyw.) Dowiedz się, jak zrobić kefir w domu i korzystać z tego probiotyku napoju. Wspomniałem użyciu kefir w moich…

 • ziarna kefiru mleka na sprzedaż, ziarna mleka kefir na sprzedaż.

  (Właściwe po jogurcie został wprowadzony na początku) Dr Natasza zachęca ludzi, aby rozpocząć pierwszy z jogurtem, bo kefir zawiera mikroorganizmy probiotyczne silniejsze niż jogurt. Kefir…

Comments are closed.