Palatab

Kefir FAQ – Loula naturalny, kefir mleko dla małych dzieci.

Kefir FAQ - Loula naturalny, kefir mleko dla małych dzieci.

Większość kultur mieć jakieś sfermentowanej żywności w ich historii żywności. Większość kultur wciąż zawierać sfermentowany napój / żywność w swoich codziennych posiłków. Kefir. Kombucha, kapusta kiszona. wytrawiania (patrz tutaj i tutaj receptur) oraz dokonywania jogurt stał się znowu bardzo popularne. To nie jest przypadek, że istnieje również zwiększone zainteresowanie wykorzystaniem naturalnych metod, aby pomóc zwalczać wzrost pokarmowego słabości i problemów z odpornością które odbędą się w naszym własnym zdrowiem i naszych dzieci. Fermentacja jest kluczowym sposobem na ponowne równowagę i odbudować siły i zdrowie organizmu. Oto wgląd do mojej podróży. za pomocą fermentacji leczyć.

Bakterie nie jest czymś, co należy się obawiać. To naturalne, a wszystkie formy (nawet Candida i Helicobacter pylori) są niezbędne dla zdrowia i optymalnej wydajności dla ciała. Jak zobaczymy, w przypadku jakiegokolwiek ferment- składników (co bakterie karmi) i środowiska (pH, temperatury i kontaktu z tlenem) są bardzo ważne, aby uzyskać prawo fermentacji. Nasze ciała teraz bardziej niż kiedykolwiek staje się bardziej kwaśna z naszej diety zawierający więcej przetworzonych, bogatych w cukier i martwe (pasteryzowanego i niezawierających naturalnych składników) żywności. Te dwa czynniki przyczynią się nierównowagi z naszych bakterii jelitowych same, bez dodawania w nadużywanie tików anty-Bio i ponad sterylizacji naszych środowiskach z produktów chemicznych.

Jednak jesteśmy odwracając się od niego w wielkim stylu i chcąc stać się producenci żywności i korzystania z naturalnych metod coraz bardziej. Każdy mały krok będzie miał duży wpływ; Kefir jest mały krok, który jest stosunkowo łatwa do podjęcia.

Kiedy po raz pierwszy moja woda i mleko ziarno od kogoś, nie miałem pojęcia, co robić. Wszystkie instrukcje mogę znaleźć (i istnieje wiele stron internetowych tam!) Były różne. Wydawało się bardzo mylące i niewiele ponad moją głową. Aż pewnego dnia Myślałam cóż niech po prostu spróbować i zobaczyć co się dzieje. I teraz uczą na kursach, jak to zrobić (i Kombucha-, który jest zupełnie inny FAQ!) I staram się zrobić to dostępne i ekscytujące, aby inni budowanie społeczności w celu dzielenia się i uczyć się razem. W ten sposób postanowiłem ułożyła nas, aby spróbować zachęcić innych do podjęcia tego pierwszego kroku! Są to lista wszystkich pytań, jestem często zadawanych i moje odpowiedzi.

P. Co to jest Kefir?

A. Kefir jest mieszanką drożdży bakterii żyjących w harmonii. Jest to naturalny pro-biotyczne. Kefir ziarna, czy wody lub mleka, są zasadniczo hodowlane pożytecznych bakterii oraz w istocie to samo.

P. Dlaczego więc jest jeden o nazwie Milk Kefir a drugi Kefir wodny?

A. Gdy ciecz fermentacji ziarna będzie na część cieczy, a także zmianę koloru i konsystencji. Więc podczas gdy właściwości bakterii z mleka i wody z kefiru są takie same potencjalnie wyglądać inaczej. Jednak Użyłem ziaren kefiru wody do produkcji Kefir mleka i odwrotnie. Czasami trwa kilka partii, a może trochę płukania, aby uzyskać produkt z powrotem do degustacji dokładnie taka sama jak przed-co mam skończyć z wciąż Kefir.

P. Co muszę zrobić Kefir?

A. Musisz ziarna, płyn do wyrośnięcia (mleka lub wody, soku lub słodką ciecz), naczynie do fermentacji w (zazwyczaj szklanych lub dzbanki) szmatki, aby zakrywać górnej (aby zapobiec przedostawaniu się kurzu i błędów) z tworzywa sztucznego sitko i łyżki. Metal i Kefir nie mieszają się dobrze, więc wszystko powinno być z tworzywa sztucznego lub szkła, która wchodzi w kontakt z kefirem.

P. Dlaczego moje ziarna nie mnożąc jak wszyscy elses?

A. Kefir jest żywy i każde ziarno jest inna. Użyłem tych samych ziaren (choć przekazywane wiele razy) od ponad roku i nie ma dwóch partii kefiru okazały się takie same. I stosuje się różne mleczka, stosunek cieczy do ziaren, a nawet próbuje zmieniać je z mleka z wodą, i vice versa. Za każdym razem dostaję kefir, czasami mam dużo ziaren inne czasy, że nie! Trzeba tylko pamiętać, że ziarna potrzebują jedzenia (cukru), temperatury (temp ciała) i lubią pobudzenie (tak, mieszając je mogą również mieć wpływ). Spróbuj użyć UHT jeśli normalnie ze świeżych lub odwrotnie. Spróbuj dodać trochę cukru lub zmieniając razem fermentować przez zobaczyć, czy cokolwiek z tego ma wpływ. Jeśli masz kilka ziaren następnie rozpocząć z mniejszą ilością płynu pozwolić im rosnąć, a następnie dodać kwotę jako ziarna mnożyć. Zacząłem z ziarnami 1 łyżeczka: 1 szklanka płynu. W przypadku niedopełnienia tego trochę ziarna od kogoś w społeczności!

Pyt ziaren kefiru woda nie pracują, jak również i mój kefir jest gęsta jak syrop, to jest ok do picia?

Wykorzystaj swoje zmysły, aby zdecydować, czy jest ona zdatna do picia. Zapach, smak, a także rzut oka są bardzo ważne w cokolwiek zdecydować, co jest dla Ciebie i Twojego ciała. Wtedy, kiedy próbowałem niektórych, jaki jest Twój instynkt, działać na to, że jest bardziej niezawodny niż co mogę powiedzieć tutaj!

Q ziarna Moje mleko wydaje się, że zniknął lub zmniejszają liczby?

A I odkryli, że w tej temperaturze ziarna wydają się produkcją grubsza kefir szybsze, ale napinając je staje się trudne. Jestem teraz utrzymując więcej starter jogurtowym aby mój kefir. Gdy temperatura stygnie ziarna będą łatwiejsze do wykrycia i wygląda bardziej jak twaróg. Patrz wyżej też, aby uzyskać ziarna mnożyć.

Q Skąd wiesz, czy zgasła?

Kefir w mleku ma nieco kiepski zapach (jak się mleka) oraz kwaśny smak. Jest to w dół do preferencji. Jeśli nie jest widoczna zielona lub czarna pleśń następnie normalnie powiedziałbym zrzucić kefir i uruchom ponownie-lub zeskrobać formy i wykorzystać pozostały kefir w wannie. Woda będzie smakować gazowanych i trochę kwaśny. Będzie ona miała mgliste siarki-y zapach. Jeśli pachnie naprawdę siarki-y wówczas pozostawić pod przykryciem się na chwilę i spróbować, inaczej wlać go do zlewu i ponownie zapełnić nasze środowisko z kilku dobrych bakterii!

P My mleka kefir oddzielił się go wyłączyć?

A. Niekoniecznie, po prostu wymieszać go dobrze jest używać tak długo jak nie ma zapachu zgniłych jaj, jak etc jak wyżej. To naprawdę zależy od ciebie, co jesz. Ser jest nudny i opiera się na bakterie, więc najgorsze co się stanie, to staje się jak niebieskim serem! Zacznij używać moc zapachu i smaku AĢIN i polegać na instynkcie. Fermentować do smaku i zabrać go dalej i dalej za każdym razem. Najgorsze, co może się zdarzyć, jest biegunka.

Q I naprawdę nie lubią smak. Co mogę zrobić?

A. Albo wymieszać trochę innych rzeczy, na przykład mieszać trochę w smoothie lub rozcieńczony z wodą lub innym sokiem kokosowym prawdziwych owoców. Dodaj trochę wody gazowanej lub grać z drugimi fermentów. Dodaj owoców i herbat ziołowych, aromatów i trochę więcej cukru, aby spróbować i wychowywać swoje podniebienie ponownie. 2 tygodnie degustacji rzeczy może zmienić swoje kubki smakowe.

P. Jak mogę dostać moje dzieci, aby ją pić

A. Tak samo jak wyżej jednak dzieci są bardziej skłonne do tego, czego chce having- więc prowadzić za moim przykładem i nie poprosić dziecko, aby spróbować jeść nie jesteś gotów, aby spróbować i mają siebie! (Właściwie to samo dotyczy dzieci chcą przestać jeść rzeczy też!)

P. Jaka jest różnica między Kefir i probiotyków, jak jestem szczęśliwy biorąc moje kapsułki?

A. T hej są tańsze w użyciu, a następnie butelkowane probiotyki. Są one również żywe i nie zamrażać suszone jak w kapsułkach, więc są gotowe do zamieszkania i równowagę bakterii w układzie pokarmowym. Bezpieczne dla wszystkich Kefir można przyjmować w czasie ciąży i jest idealne dla dzieci (nie kefir mleko przed ukończeniem jednego) Kapsułki pomoże promować dobre bakterie, ale nie zajmie miejsca zamieszkania jak Kefir robi (źródło) Również Kefir posiada 35 szczepów żyje bakterie pracujących razem w symbiozie. Ilu szczepy są wymienione na odwrocie swoich probiotycznych kapsułek? Sprawdź ten raport

P Jeśli to takie proste, dlaczego chciałbym wziąć udział w kursie, aby dowiedzieć się, jak to zrobić?

A Moja kurs ma na celu pomóc Ci pewności siebie. Aby dowiedzieć się, jak sprawić, by Kefir i spróbować wszystkich różnych typów, aby znaleźć jeden typ, że ty i twoja rodzina lubi. Aby zrozumieć, co z nim zrobić, jak to zrobić drugą ferment i pozostawić pomysły motywacji i grupy osób można podzielić receptur, katastrofy, triumfy i burzy mózgów z. To jest powrót do fermentacji korzeni, rytuałów i stosowania w żywności jako budowniczy społeczności.

Nadzieję, że to pomaga i skontaktuje się czy są jakieś inne pytania, które mają lub chcą dowiedzieć się, gdzie uzyskać niektóre ziarna, aby dostać się z. Albo można kupić książkę tutaj;

Czy masz jakieś ulubione Kefir Recipes?

RELATED POSTS

Comments are closed.