Palatab

Kefir – co to jest, czym różni się …

Kefir - co to jest, czym różni się ...

Przez Bethany Moncel. Żywność referencyjny Expert

Kefir jest fermentowany produkt mleczny podobną do jogurtu, który powstał w Rosji. Ten pikantny, kremowy produkt mleczny jest czasami określane jako „Champaign mleka” ze względu na gazowane musowania. Naturalną nasycania daje Kefir lekką, kremową konsystencję pianki, nawet wtedy, gdy wykonane z chudego mleka.

Jak Kefir Wykonane?

Kefir jest z mleka, który został łagodnie ogrzewanego w celu wyeliminowania ewentualnie patogennych bakterii.

Kontynuuj czytanie poniżej

Następnie określoną mieszaniną kultur bakterii i drożdży dodaje się do mleka rozpoczęciem fermentacji. Unikalna mieszanka bakterii i drożdży kefir dać jej wyraźny smak i konsystencję. Hodowle rozruchowe do kefiru są często określane jako „ziaren kefiru” jak wyglądają jak małe, nierówne, granulek, podobnych w wyglądzie do kalafiora.

bakterie Lactobacilus caucasius fermentacji laktozy w mleku w kwas mlekowy. który zapewnia pikantny smak. Saccharomyces kefir i Torula kefir. Dwa drożdże używane do kefir, fermentują laktozę w małej ilości alkoholu i dwutlenku węgla. który jest odpowiedzialny za nasycania.

Jogurt vs Kefir

Jogurt i kefir różnią się w zależności od typu kultury stosowane do fermentacji mleka. Jogurt używa tylko bakterie, głównie gatunku Lactobacillus, natomiast kefir wykorzystuje zarówno bakterie i drożdże. Mimo, że jogurt może wynosić konsystencję od gęstej cieczy do półstałej, konsystencję żelową, kefir jest głównie ciecz.

Odmiany kefir

Istnieje wiele przepisów na kefir, które różnią się w zależności od specyficznych bakterii i drożdży wykorzystywanych do fermentacji mleka i rodzaj mleka używane. W krajach europejskich, kefir jest często z mleka kóz, krów, a nawet wielbłąda.

Kontynuuj czytanie poniżej

Większość kefir sprzedawane w Stanach Zjednoczonych jest z mleka krowiego.

Kefir mogą być również wykonane z nie-mlecznych mleka. takich jak migdałów lub soi. Te nie-mleczne kefiry są wykonane przy użyciu tych samych kultur bakterii i drożdży, a oferują te same korzyści pro biotyczne, co czyni je doskonałą alternatywą dla wegan konsumentów.

Jak Kefir używany?

Kefir jest najczęściej spożywane jako zimny napój. Większość ludzi zjada kefir z powodu jej przyjemny smak i konsystencję, ale niektórzy uważają, że pomaga w trawieniu i uspokojenie rozstrój żołądka. Kefir mogą być również mieszane na gładź, wylano na płatki lub muesli lub stosowany w wypiekach.

Zakup i przechowywanie Kefir

Kefir można znaleźć w większości ze zdrowiem lub naturalnej żywności sklepach w chłodzonej sekcji mleczarskim. rynki europejskie mogą także przeprowadzić kefir. Zestawy do parzenia Kefir można również znaleźć w sklepach lub w internecie. Zestawy te zapewniają kultury kefir „ziarna” oraz instrukcje dotyczące bezpiecznego fermentować mleko.

Ponieważ kefir jest świeży produkt o żywych kultur należy przechowywać w lodówce. Po otwarciu kefir. powinny być spożywane w ciągu pięciu do siedmiu dni.

RELATED POSTS

 • Dokonywanie kefir w domu jest łatwe …

  Kefir, jogurt napój podobny, jest posiadanie przez chwilę. Od głównego nurtu magazynów żywnościowych epizodzie Diners, Drive-Ins i Dives, fermentowany napój wydaje się być wszędzie. Ludzie…

 • Jak skuteczna jest Kefir Candida …

  Candida grzyby lub drożdże, które mogą rozwijać się wewnątrz flory jelitowej jelit ze względu na nadmierne zużycie antybiotyki i inne czynniki środowiskowe. W niektórych naturalnych i…

 • Kefir jest dobry na trądzik różowaty, co jest dobre dla kefir.

  Leczenie trądziku różowatego musi być całościowe i jednocześnie zdrowe celu zapewnienia, że ​​zaostrzeń nie zdarzy. Oznacza to po prostu, że po obserwacji holistyczne podejście, trzeba zwrócić…

 • Kefir jest modny nowy zdrowie …

  Zdrowe bakterie to termin, który wciąż pojawiają się ostatnio. Te bakterie w jelitach są niezbędne dla naszego zdrowia. Działają one niszczyć bakterie „złych” i utrzymać nasz system…

 • Kefir Co to jest, dlaczego nie chcę …

  Niedawno miałem obiad z Kirsten od wesoło niedoskonałe i przyniosła cukierki! Dała mi kilka ziaren kefiru! Tam naprawdę nie jest dużo, że jest bardziej ekscytujące naturalny blogger styl życia…

 • Kefir Mleko Dlaczego Homemade jest lepszy …

  Niestety przyjaciółmi, ale Obecnie uczę się o zdrowie jelit i fermentacji. które idą ręka w rękę, jak się okazuje. Więc pomyślałem, możemy również omówić dziwne, gruby, biały produkt zawsze…

Comments are closed.