Palatab

Jeśli Twój pies lub kot kiedykolwiek to robi …

Jeśli Twój pies lub kot kiedykolwiek to robi ...

Niedawno ukazał się artykuł zamiatanie internetu o „głowę naciskając.” Mimo, że rzadko, to jest coś, aby obserwować, zwłaszcza jeśli pies cierpi z powodu jednego z warunków, które mogą powodować głowę naciskając.

Rozmawialiśmy z dr Kim Smyth. weterynarz zwierzę zdrowia pracowników i pisarz w Petplan Pet Insurance dostać trochę więcej odpowiedzi pogłębione na nasze pytania.

Określenie „głowa naciskając” jest faktycznie dość opisowa-narażoną zwierzę stoi blisko ściany lub innej twardej powierzchni (meble, rogu, itp) i dosłownie wciska w czubek głowy przeciwko niemu. To prawie zawsze oznacza poważną chorobę.

Jakie choroby / chorób, które mogą być przyczyną takiego zachowania?

Wiele chorób może mieć głowicę dociskową jako objawu klinicznego, ale najczęściej kojarzy je encefalopatia wątrobowa, stanu, który ma miejsce u zwierząt domowych z chorobami wątroby. Wątroba przeznaczona do usuwania toksyn ze strumienia krwi. Gdy nie działa prawidłowo, amoniak i inne toksyny budować i tworzyć ten neurologiczny zespół głowy naciskając.

Wiele ras są predysponowane do bocznika wątroby, stan, w którym krew omija wątroby. Głowica dociskowa jest objawem klinicznym w tych szczeniąt powodu encefalopatii wątrobowej, które pojawia się wtórnie w boczniku wątrobie.

Inne warunki, które mogą powodować głowę naciskając są:

 • Wodogłowie (woda w mózgu)
 • Guzy mózgu
 • Strokes lub wypadków naczyniowych w mózgu
 • Uraz głowy.
 • Zapalne i infekcyjne rodzaje zapalenia opon mózgowych i mózgu
 • Wszelkiego rodzaju urazu głowy lub mózgu może potencjalnie spowodować głowy naciskając.

Czy to choroba dziedziczna i choroby?

Niektóre choroby, takie jak przeciekiem wątroby i wodogłowie są dziedziczne. Zwierzęta z tych warunków nie powinny być rozmnażane. Innych przyczyn wymienionych nie są dziedziczne.

Wszelkie inne objawy ludzie powinni zwracać uwagę?

W zależności od przyczyny głowy prasowania inne objawy mogą być widoczne. W przypadku najczęściej prezentacji (encefalopatia wątrobowa), właściciele będą prawdopodobnie zobaczyć oznaki choroby wątroby, w tym:

 • Żółtaczka (zażółcenie białek oczu i dziąseł)
 • utrata masy ciała
 • Częstsze
 • Zwiększone spożycie wody
 • Letarg
 • otępienie psychiczne (szczególnie po posiłku)

Czy istnieją jakieś zapobiegawcze?

Nie zostały. Wiele z tych warunków, które prowadzą do głowy naciskając tylko loteria. Utrzymując swoje zwierzę zdrowe, na bieżąco o szczepionkach, a na odpowiedniej wewnętrznej i zewnętrznej kontroli pasożyta, można uniknąć niektórych zakaźnych przyczyn zapalenia mózgu, jednak.

Jakie jest rokowanie zwierzęcia, który wyświetla ten problem? Czy oczekiwanie na leczenie zrobić różnicę?

Rokowanie w dużej mierze zależy od przyczyny. Istnieją sposoby leczenia wielu warunków, które prowadzą do głowy naciskając i często zwierzęta mogą dokonać pełnej regeneracji.

W większości chorób weterynaryjnych, tym szybciej obróbki przedmiot, tym lepiej. Gdy zwierzaki przychodzą do nas już słaby i odwodnionej z kilku dniach lub tygodniach choroby, jesteśmy za piłką 8, zanim jeszcze rozpocznie.

Jak szybko to może okazać zabójcze?

Chociaż pies nie wyglądają dokładnie tak szczęśliwy, że nie jest „głowa naciskając”. Nie należy się martwić i myśleć, jeśli Twój pies jest tarcie na Ciebie za uczuciem, czy leży na ścianie, że jego głowa naciskając. Będziesz miał dużo zbędnych rachunki weterynarza, jeśli nie.

Wszelkie inne informacje czytelnicy muszą wiedzieć?

Nie należy obawiać się, jeśli Twój pies pociera swoją głowę przed wami uczucia lub uwagi. Ten rodzaj głowicy trzepanie jest zupełnie inna od głowy prasowania, co jest oczywistą próbą wcisnąć głowę pod firmową nieruchomych obiektów.

Czy lubisz to?

RELATED POSTS

 • Jeśli guz mózgu wraca z powrotem guza.

  Jeśli guz mózgu wraca Niektóre nowotwory mózgu zostały całkowicie wyleczone z pierwszego cyklu leczenia. Inne wróci po pewnym czasie po raz pierwszy zostały one traktowane. Kiedy rak wraca to…

 • Jak chronić wątrobę jeśli …

  Jezeli tam jedna rzecz, że większość ludzi rozumie, że o wątrobę s, który służy jako organ s ług tablica sterownicza. Gdy masz kieliszek wina, piwa lub innego alkoholu, wątroba jest…

 • Jest to pies Drożdże Zaraza …

  Wielu właścicieli psów jest pytaniem na pytanie, czy drożdże jest zaraźliwy . Jeśli masz zwierzaka, który ma drożdże lub podejrzewa się mieć taką infekcję, trzeba znać, jeśli potrzebujesz, aby…

 • Domowe środki zaradcze psa, Pies z swędzące uszy zaradczych.

  Mamy wszystkie rodzaje środków do warunków psów Tutaj w tym zapachów psów i czystość, stylu życia ze strony właścicieli psów i gości-przyczyniły środków domowych psów. Dog zapachy i Czystość…

 • Jeśli koniecznie musisz histerektomii …

  o histerektomii Jednym z najważniejszych czynników w pomaga wybrać odpowiednią opiekę medyczną to wszechstronne zrozumienie przyczyn leczenia, ryzyka i potencjalnych korzyści. Dotyczy to w…

 • Jeśli masz swędzącą, szorstki …

  Dlaczego mój pies stale lizał swoje łapy? Czy Twój pies lizać żuć swoje łapy stale? Jeśli tak, to więcej niż prawdopodobne, to zachowanie jest już doprowadza cię do szaleństwa. Chociaż…

Comments are closed.