Palatab

Jak zrobić żaluzje do drzwi …

Jak zrobić żaluzje do drzwi ...

Żaluzje, w instalacjach takich jak drzwi louvered lub okiennic, są atrakcyjnym sposobem na zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa, pozwalając jednocześnie na swobodnym przepływie powietrza po obu stronach żaluzji. Wiele osób będzie kupować zasłaniane bi-fold drzwi do szafy lub umieść je jako ekran do garderobą.

Co wielu stolarzy nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo jest zrobić żaluzje. Klucz jest w przyrząd do użytku z routerem, ponieważ właściwa jig Router będzie to dość proste, aby wyrównać swoje skrzydełka równomiernie.

W tym zbiorze wolnych planów drewna budujemy migawkę za oknem, który jest niewygodnie umieszczony w obudowie prysznicową. Jednak ta sama zasada jest łatwo dostosować do każdego wnętrza drzwi zewnętrznych z drewna lub migawki, przy użyciu tego samego złącza ciesielskie poprzeczne dla stolarki ramiak.

Pobierz Darmowe Plany drewna zbudować zestaw żaluzji (PDF). Należy pamiętać, że te plany są bardziej wytyczne, w jaki sposób budować żaluzje, które będą pasowały do ​​konkretnej instalacji, a nie typowy kompletem mierzona rysunków (jak rozmiary obiektu w planach będą musiały być dostosowane do wymiarów Twojego szczególności instalacja).

Aby zbudować te żaluzje, będzie trzeba także pobrać Plany Jig rastrowe zbudować przyrząd do routera wymagane, aby Państwa zestaw żaluzji (PDF).

Przez Chris Baylor. Obróbka drewna Expert

Pierwszym krokiem w tym zestaw darmowych programów do obróbki drewna jest do cięcia ramiak dla danego zestawu żaluzjami. Jednakże, ponieważ każda instalacja jest inna, trzeba znać kilka zasad, zanim będzie można rozpocząć swój układ.

Każda listwa w żaluzje pionowe obejmie jeden cal przestrzeni. Chcielibyśmy zasugerować zostawić szczelinę pomiędzy 1/8 górnej i dolnej listwy i odpowiednich szynach.

Na przykład, jeśli mają w przybliżeniu o 24 wysoki otwór do żaluzji, będziemy chcieli, aby dokonać otwarcia 24-1 / 4 i 24 płytki kątowe listwy w odstępach jedno-calowych. Dodatkowo, każda listwa zostanie wstawiony do 1/4 głęboki rowek z ramiaków, a więc listwa musi być wykonany jako dłuższy niż 1/2 szerokości otworu.

Gdy wiesz, wymiary drzwi, okiennice lub innych instalacji, można określić długość i szerokość ramiak. Korzystać z najlepszych wyroku, jak szeroka każdy z ramiak powinny być zgrane w celu zachowania integralności całego urządzenia.

Te ramiak opuścił nas z otworem 18 x 25-1 / 4.

Oznacza to, że potrzebujemy 25 listew 18-1 / 2 x 1/4 grubości wyrwane drugiego 2×4.

Wskazówka: Pamiętaj, aby wyciąć kilka dodatkowych listew, jak będziesz prawdopodobnie chciał zerwać kilka, które mają pewne węzły lub innych niedoskonałości.

Przez Chris Baylor. Obróbka drewna Expert

Kolejnym etapem tego projektu drzewnego jest zaokrąglić ponad cztery długie krawędzie każdej z listew żaluzji.

W tabeli routera, zawsze poruszają akcji od lewej do prawej, w stosunku do obrotu świdra. Każda próba przeniesienia akcji w przeciwnym kierunku może spowodować trochę porwać akcji i zmusić go z rąk.

Po cztery długie krawędzie wszystkich listew zostały zaokrąglone-over, piasek wszystkich listew z losową szlifierki orbitalnej lub 1/4 arkuszy szlifierki. Użyj coraz drobniejsze kaszę papieru ściernego, aby usunąć ślady szlifowania z poprzedniego szlifowania. Jeśli planujesz malować swój projekt, 300-grys końcowe szlifowanie powinno być wystarczające do usunięcia wszystkich śladów Sander i pozostawić gładką powierzchnię do malowania. Jeśli planujesz plami swój projekt, albo jeśli chcesz, aby zapewnić optymalną powierzchnię, należy rozważyć ręcznie szlifowanie jakiegoś 400-papierem ściernym o bardzo gładkim wykończeniu.

Ustaw listwy bok na jakiś czas.

Będziemy teraz zwrócić uwagę na gniazdo i czop, które posiadają ramkę razem. Musisz wyciąć wpuszczany w każdym ramiaku dla każdego z czopów (do wycięcia na końcach szyn w następnym etapie tych darmowych programów do obróbki drewna).

Wskazówka: Pamiętaj, że podczas formowania gniazdo i czop, to zawsze łatwiej wyciąć mortises pierwszy wtedy dopasować czopy do mortises zamiast na odwrót.

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem utworzenia mortises jest z dedykowanym MORTISER. która jest zasadniczo Wiertarka z kwadratową dłuta otaczającej wiertła. Wiertło w centrum usuwa większość akcji, natomiast kwadrat dłuta zrobi resztę. Pozwala to operatorowi na wiercenia otworów kwadratowych, idealny dla wpuszczany. Niektórzy producenci oferują opcjonalne Wiertarka Frezarka załączników z różnymi rozmiarami kwadratowych bitów udarowych.

Jednakże, jeśli nie masz MORTISER, istnieje wiele innych sposobów, aby stworzyć odpowiednią wpuszczany. Można zaznaczać mortises i usunąć większość materiału z wiertarka lub wiertarki. Następnie oczyścić wpuszczany z ostrym dłutem.

Twoje mortises powinna wynosić około połowy szerokości magazynie.

W naszym przypadku czas jest 1-1 / 2 szerokości, więc zrobiliśmy nasze mortises 3/4 grubości, w środku szerokości ramiaka. A ponieważ nie będzie chciał zobaczyć brzeg czopa w dolnej części ramy, będziemy wyciąć wpuszczany powrotem 1/2 z każdego końca. Na naszych 2-11 / 16 szerokich szynach, zrobiliśmy 1-11 / 16 szeroki czop, więc byliśmy pewni, aby rozpocząć wpuszczany powrotem 1/2 od krawędzi.

Przez Chris Baylor. Obróbka drewna Expert

Ustawianie głębokości cięcia, aby dopasować szerokość ilości materiału, który pozostawił po wyciąć wpuszczany – w naszym przypadku będziemy wycinanie 3/8 off każdej szerokiej krawędzi zostawić 3/4 gruby czop.

Jeśli używasz akcji grubszą niż 1-1 / 2 to musisz dostosować głębokość cięcia.

Po przecięciu dwóch płaskich boków każdego z czopów, dostosowania do głębszego cięcia (1/2 w naszym przypadku). Następnie skręcić w akcji na bok i zrobić pozostałe kawałki z czopów.

TIP: Zawsze obniżyć czopy nieco większe niż ich wielkości gotowego do rozpoczęcia, a następnie spróbuj wysuszyć dopasować czopy. Jeśli nie pasuje, pokroić trochę dalej i wykadruj, które uznają za stosowne, aby zapewnić doskonałe dopasowanie.

Po wszystkich gniazdo i czop zostały wycięte i suche zamontowany prawidłowo, rozbierać stawy i zaznaczyć odpowiednie stawy w dyskretnych miejscach, aby wiedzieć, jak ponownie zamontować ramę w ostatecznym montażu. Następnie piasek wszystkich odsłoniętych stronach szyny i ramiaków.

Kluczem do żaluzji jest w rowki dla listew w Stiles. Jeśli rowki nie są prawidłowo rozmieszczone lub równolegle, żaluzje będą wyglądać dziwnie.

Istnieje proste rozwiązanie tego potencjalnego problemu: przyrząd żaluzji dla routera wgłębnego. który może być zbudowany z złom magazynowych i zapewni każdy rowek będzie doskonały.

Jeśli zaznaczysz powrót do planów pobrany w kroku 1, znajdziesz cztery widoku rysunku odmierzoną przyrządu do routera.

Aby rozpocząć, trzeba dwa długie (co najmniej 24) Płyty, które są nieco grubsze niż szerokość ramiaka że będziesz routingu. Te nie muszą być stałe tablice; można użyć kilka kawałków złomu 3/4 sklejki i pasowana jakiś inny złom akcji pod dwiema płytami podnieść je do odpowiedniej wysokości. Wystarczy upewnić się, że kanał pomiędzy dwoma długimi płyt jest jasne.

Następnie umieść jeden kawałek 1×2 pod kątem 45 stopni (za pomocą kwadratu) kilka cali na prawo od centrum na dwóch równoległych płyt. Dostosuj szerokość równoległych płyt, tak aby dopasować grubość ramiaka (na krawędzi – to byłoby 1-1 / 2, jeśli używane 2x4s aby ramiaków pionowych). Umieszcza tę 1×2 do dwóch długich desek za pomocą śrub.

Teraz umieścić router z 1/4 promienia kawałka prosto Wycinanie na dwóch długich desek, cieniowanych do lewego boku pochylonej płyty po prostu załączeniu. Umieścić drugą płytką równolegle do pierwszej pochylonej płyty, z drugiej strony podstawy routera. Dołączyć śrubami.

Następnie trzeba kawałek złomu taki sam rozmiar jak stile być rowkowane. Oznaczanie linii całej szerokości tej krawędzi płyty jako rowek do cięcia, w stylu. Zrobić znak na środku tej linii, a następnie dokonać znak 45 stopni (w tym samym kierunku, który umieszczony prowadnice routera w poprzednim kroku) przez skrzyżowanie. Zrobić znak na 3/4 w każdym kierunku od centrum punktu na tej linii.

Przez Chris Baylor. Obróbka drewna Expert

Umieść tę tablicę ze znakiem centrum bezpośrednio pod frezu na przyrządzie. Usuń routera, i zrobić znak ołówkiem na przyrządzie, że koresponduje z pierwszym znakiem 90 stopni dokonanego na pokładzie testowej. Będzie to znak dla pozycjonowania zdecydował stile podczas cięcia rowków (jak pokazano na zdjęciu powyżej).

Umieść router z powrotem na uchwycie i przesunąć go do przodu do momentu, w którym krawędź bitu spełnia daleko 3/4 piętno na przekątnej.

Znajdź krótki kawałek złomu 1×2 i umieść go przed podstawy routera na uchwycie i przykręcić ją na miejsce. Jest to stop uniemożliwiają routingu zbyt blisko krawędzi ramiaku.

Przesuń router do siebie w uchwycie, aż dojdziesz do innego 3/4 ślad na ukośną linię i dołączyć inny blok zatrzymania przeciwko bazie routera na dolnej stronie przyrządu. Powinieneś mieć teraz 1-1 / 2 podróży idealnie na środku ramiaka testowym.

Ustaw router dokonać 1/4 głębokie cięcia i zaciskania przyrządu i przetestować stile do stolika. Trasa rowek testy, usunąć stile i suche-fit testową dopasowanie z jedną listwą. Ustawić przyrząd, jeśli nie jesteś zadowolony z pasowaniem.

Z wszystkich znaków zakończonych, zacisnąć stile do stołu i trasy pierwszego rowka. Następnie zdjąć zacisk, przesuń stile do następnego znaku, zacisk i trasy. Kontynuuj, aż wszystkie rowki zostały poprowadzone.

Przez Chris Baylor. Obróbka drewna Expert

Z wszystkich rowków wyciętych w jednym ramiaku, trzeba zbudować drugi uchwyt (lub demontować pierwszy uchwyt) i powtórzyć te same czynności z ostatnich dwóch kroków w przeciwnym kącie 45 stopni.

Gdy masz dopasowany zestaw rowkowane Stiles, suche zamontować listwy w jednym z ramiaków jak pokazano na rysunku na tej stronie.

Następnie równomiernie pędzlem trochę kleju do dwóch mortises (trzy jeśli robisz drzwi) na tej ramiaku oraz odpowiednich czopów kolejowych, a następnie wsunąć czopy do mortises.

Natychmiast zetrzeć klej, który wyciska stawów.

Następnie pędzlem klej do mortises na pozostałej ramiaku i na dwóch (lub trzech) pozostałych czopów. Ustawić czopy do mortises i szybko działa z jednej szyny w kierunku drugiego, umieścić poszczególne listwy do odpowiednich rowkach tym ramiaku.

RELATED POSTS

 • Jak zrobić drewniane Żaluzje …

  Śruby i elementy montażowe Wspornik Wywiercić otwór o wielkości około 1 cala od zakończenia każdej płyty. W przeglądarce musi być dokładnie z tych pomiarów, ponieważ jest to miejsce gdzie…

 • Jak zrobić żaluzje pionowe, rolety zrobić własne.

  Jak odzyskać swój stary żaluzji pionowych Blind tkaniny z wyboru (może to być kolor bloku lub nadrukowany wzór) Dwustronny materiał podkładowy klej (pomoże to uszczelnić nową tkaninę do każdej…

 • Jak zrobić rolety, żaluzje podciągnąć od dołu.

  Dla wielu okien w domu, rolety są proste, stylowe rozwiązania. Jeżeli pomieszczenie jest małe i przestrzeń jest ważne, czy tam, gdzie jest mało miejsca po bokach okna, może być o wiele bardziej…

 • Jak czyścić żaluzje weneckie …

  Większość ludzi zgodzi się, że żaluzje zrobić wielki zasłony okiennej mają w środowisku domowej lub biurowej pod względem wyglądu i funkcjonalności. Jednak wiele osób jest zniechęconych wybiera…

 • Jak zrobić własną Fabric żaluzje …

  Usuń mini rolety z okna. Twój mini ślepy powinien wsunąć się kotew kwadratowych, które siedzą przed swoim oknem wykończenia. Aby usunąć mini rolety, wystarczy Odczep przed jednym z tych…

 • Jak zrobić domowy jogurt (i …

  Około 5 lat temu, próbowałem jogurt po raz pierwszy w moim życiu, a nie jak to w ogóle! Kiedy mój przyjaciel Megan dała mi kilka ziaren kefiru 4 lata temu, zacząłem hodowlę własną kefir (który…

Comments are closed.