Palatab

Jak zrobić Kefir najprostsza …

Jak zrobić Kefir najprostsza ...

Kefir jest naprawdę bardzo proste!

To jest tak proste, że nawet moje dzieci i mój mąż wie, jak założyć partię dla mnie! Oto jak zrobić najprostszy hodowane nabiał:

Jak zrobić Kefir

1. Wlać mleko do słoika zawierającego ziaren kefiru.

3. Ustaw na licznik przez 2-3 dni aż ujędrnia górę.

4. Szczep kefir przez durszlak do zbioru ziarna dla kolejnej partii.

5. Założyć zakończeniu kefir powrotem do słoika i umieścić w lodówce.

To takie proste.

Kefir jest podobny do jogurtu tym, że …

 • Ma wiele pożytecznych bakterii i probiotyków, chociaż hodowle są różne, a więc jesteś coraz więcej różnych probiotyków, jeśli masz zarówno kefir i jogurt w diecie.
 • Może być wykonany z czymkolwiek mleka masz dostęp do surowej, pasteryzowane, homogenizowane, lub tak długo, jak to jest z mleka zwierzęcego. (Mleczne alternatywy jak kokosa lub mleka migdałowego potrzebny inny rozrusznik). Jest to świetny sposób odkupić pasteryzowanego mleka.
 • Może być stosowany do pieczenia, moczenia ziarna, koktajle, a nawet jeść równinę.

Kefir jest inny niż jogurt tym, że …

 • Nie trzeba podgrzać mleko przed dodaniem kultury.
 • Rozrusznik nie są łatwo dostępne w lokalnym sklepie spożywczym, jak to jest jogurt.
 • Po uzyskaniu ziarna, jesteś ustawiony. Oni nie zużywają się i wymagają wymiany, jak jogurt rozrusznik czasami robi. (Kupuję nowy jogurt dla świeżego rozrusznika co kilka miesięcy, ale byłem przy moim ziaren kefiru lat).

Gdzie szukać Kefir Grains

 • Opcja 1 Mam moje ziarno od znajomego, i od tego czasu zostały podzielone i podzielił moje ziarna z kilkoma innymi przyjaciółmi. (Tak, to pomnożyć każdym uczynić partię!)
 • Opcja 2 Jeśli nie masz znajomego lub przyjaciela, znajomego, aby uzyskać kilka ziarenek z, proponuję patrząc na Listę Craiga lub prosząc wokół w lokalnym rynku rolników, co-op lub sklepie ze zdrową żywnością lub dowolnego miejsca chrupiące osób zgromadzić się.
 • Opcja nr 3 Jeśli to nie pomoże, można zamówić on-line z ziaren wielkiego źródła jak Kultur dla zdrowia. (To mój partner link-dzięki za wsparcie!)

Ostateczna strategia, jeśli jesteś niecierpliwy, aby spróbować tego fantastycznego hodowane nabiał, jest zakup sproszkowany kefir rozrusznik-to jest łatwiej dostępne i prawdopodobnie można znaleźć na swojej spożywczym lub zdrowia sklepie spożywczym. Sproszkowany rozrusznika nie mogą być używane zawsze jak ziarna, trzeba zachować zakupu pakietów. Ale poza tym, że smakuje tak samo i jest równie pożywne. (Patrz mój post na temat jak zrobić Kefir z rozrusznikiem pudrem tutaj)

Dbanie o Kefir ziarna

ziaren kefiru wyglądać kalafiora i są podobne w strukturze do tapioki pereł-trochę twarde i gumowate. Za każdym razem zrobić kefir, to szczep zakończeniu kefir przez durszlak, aby oddzielić ziarno, dzięki czemu można zrobić kolejną partię. Po każdorazowym użyciu ziaren, będą one rozmnażać, dzięki czemu można w końcu podzielić ziarna i dzielić się nimi z innymi.

Trzeba około 2 łyżki ziaren kefiru kulturze litr mleka, więc moja mała rodzina ziaren można zrobić pół galon teraz, a mógłbym oszczędzić kilka teraz …

Na pierwszym roku miałem ziarna, były odtwarzając baaaardzo powoli, rzadko dość dzielić i dzielić się nimi. Wtedy przyjaciel zwrócił uwagę, że otwory w moim durszlak może być zbyt duże … małe dziecko ziarna były chyba wszystko dzieje się przez otwory! Przeszedłem cedzaki i rzeczywiście, moje ziarno zaczęło pomnożenie!

I przemyć moje ziarno pod zimną wodą po każdym użyciu, aby utrzymać je świeże i czyste. Potem idą do czystego słoika którą następnie wypełnić z świeżego mleka, aby rozpocząć kolejną partię. Jeśli w dowolnym momencie nie chcę, aby natychmiast dokonać kolejnej partii kefiru, umieścić je w małym słoiku z dżemem tylko tyle mleka na ich pokrycie. Trzymają w lodówce przez kilka miesięcy w ten sposób. Jest to również, co zrobić, gdy podróżujesz z moim kefiru.

Jak możemy cieszyć Kefir

Ponieważ prawdopodobnie używać galon hodowanych mleczarni w każdym tygodniu, mogę wybrać kefir nad jogurtu, ponieważ jest to szybsze i łatwiejsze. Głównym zastosowaniem jest w naszych śniadaniowych smoothies, lubię smak i konsystencję koktajli kefiru nawet lepiej niż jogurt. Drugą najważniejszą rzeczą Używam go jest moczenie moje wypieki. My tortilla ciasta * ciasto na pizzę *, chleb ciasta * * naleśnik ciasto i ulubione przepisy bułeczki * wszystkie zaproszenia do jogurtu lub kefiru, a ja przede wszystkim wykorzystywać kefir, ponieważ jest to trochę runnier i tak leje do receptury łatwiejsze.

Niektórzy ludzie pić kefir, nie jestem fanem, to tylko trochę cierpki mi pić proste. Ale wciąż udaje się spożywać kilka filiżanek dziennie. Dziś rano za blender naleśniki * zawarte kefir kefir i będzie kluczowym elementem w masło orzechowe czekolady smoothie mam pragnienie popołudniowej przekąski.

Myślę, że to na pewno powiedzieć, moja kuchnia dosłownie działa na kefir.

Co z Tobą? Czy uważasz, że nadszedł czas, aby dodać kefir do swojej prawdziwej żywności podróży. W tym celu, oraz dziewięć innych ośrodkach w podróż, sprawdź moją książkę Twój Real Food Journey .

Emily Boronkay mówi

I zostały podejmowania kefir od dłuższego czasu. Kupuję kwarta pastwiska podniesione zwykły kefir organiczny może raz w miesiącu. Włożyłem około 1/3 jej do pojemnika, a następnie wypełnić go z wody kokosowej. Włożyłem kolejna 1/3 do innego pojemnika i wypełnić go z niesłodzonego mleka sojowego. Używam reszta z pastwiska podniesione mleko. Jedyną osobą, która produkuje ziarna jest jednym z mlekiem.

Nigdy nie męczy ziarna, ale po prostu pić / jeść je. Czy to jakiś problem?

Po przeczytaniu bloga, myślę, zamierzam zacząć je odcedzić, dzięki czemu nie trzeba ponownie kupić kefir. Jednak…

Metoda mojego syna jest, aby wypełnić słoik kwarta z kefiru 1/3, a następnie resztę drogi z mlekiem. On gumki papierowym ręcznikiem na górze i pozostawia ją na ladzie. On pije filiżankę każdego dnia i tylko wierzchołki słoik z większą ilością mleka. Zacząłem próbować to i to działa jak czar. Pominąłem kilka dni picia ze względu na grypę i kefir został wybrzuszenia na szczycie. I umieścić pokrywę konserw na nim i umieścić go w lodówce przez noc.

Dziś rano czułam się na tyle dobrze, żeby go wypić. Podałem go i nie powinien być zaskoczony, gdy przelewał kiedy otworzył je. Chociaż byłem picia filiżankę i żucia ogromne ziarna, postanowiłem powinienem zapytać o ich jedzeniu.

Dzięki za info,

Emily, jestem zdumiony koncie uprawy ziaren kefiru z magazynu kupił kefir! Nie wiedziałem, że można to zrobić! Tak, jeśli były, aby zapisać ziarna, spodziewam można rozpocząć nową partię z nimi i nie mają już kupić kefir. Dzięki za wejście!

Emily Boronkay mówi

RELATED POSTS

 • Kefir Co to jest – jak zrobić …

  Kategorie: GAPS Odżywianie Przepisy Kefir (wymawiane albo strach albo ke-Kee-fer), czyli do spieniania lub piany, jest pochodzenia tureckiego. To jest po prostu naturalnym probiotykiem (czyli…

 • Jak zrobić pyszne mleko kefir, najlepszy kefir.

  W zeszłym tygodniu moja sześć lat pisał do swego dziadka i dał mu najnowsze aktualizacje z naszego domostwa. Lubił spać w nowej kabinie … jego siostrzyczka może rozpocząć przeszukiwania…

 • Jak zrobić kefir kefir mleczarskiego, nabiał.

  Niektóre linki w naszych stanowiskach są linki partnerskie. Oznacza to, że bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, możemy uzyskać niewielką prowizję, jeśli dokonać zakupu. Dziękuję za wsparcie!…

 • Jak zrobić Kefir w domu – Och …

  kefir mleko mogą być wykonane z różnych rodzajów mleka (od zwierząt i warzyw.) Dowiedz się, jak zrobić kefir w domu i korzystać z tego probiotyku napoju. Wspomniałem użyciu kefir w moich…

 • Jak zrobić wodny kefir, tworzyć własne ziaren kefiru wodnego.

  Dzięki, że wpadłeś! Jeśli jesteś zainteresowany zdrowego odżywiania sprawdzić moje prezenty! i zapisz się otrzymywać regularne powiadomienia. * Niektóre linki mogą być partnerskie. * kefir Woda…

 • Jak zrobić mleko kefir, co jest Kifer.

  Czym jest mleko Kefir? kefir mleko jest fermentowany produkt mleczny pod wieloma względami podobne do jogurtu i maślanki. Jego w jaki sposób kefir jest hodowana, które sprawia, że ​​naprawdę…

Comments are closed.