Palatab

Jak zrobić Homemade Ocet …

Jak zrobić Homemade Ocet ...

Anne Marie Helmenstine, Ph.D. Chemia Expert

Anne Helmenstine, Ph.D. Jest autorem i konsultantem z szerokiego zaplecza naukowego i medycznego. Czytaj więcej

Updated 01 lipca 2016.

Można tworzyć własne octu w domu. Wielu ludzi wierzy, domowej roboty ocet smakuje lepiej niż butelki ze sklepu, a także można dostosować smak z ziół i przypraw.

Co jest ocet?

Kontynuować czytanie poniżej

Chociaż można użyć dowolnego alkoholu do fermentacji, którego chcesz użyć etanol, aby ocet można pić i używać w receptur. Etanol może pochodzić z dowolnej liczby źródeł, takich jak jabłkowy cydr, wino, wino ryżowe, fermentowane trzciny cukrowej, piwo, miód i wodę, whisky i wody lub soku warzywnego.

Matka octu

Można kupić ocet (np niefiltrowany ocet jabłkowy), który go zawiera, jeśli chcesz bardzo szybko zrobić domowy ocet. W przeciwnym razie, jest to łatwe do wykonania ocet wolniej bez kultury. Wszelkie ocet dokonać będzie zawierać matka octu i mogą być wykorzystane do szybszego wytwarzania kolejnych partii octu.

Metoda powolna Ocet Domowy przepis

Jeśli zaczynasz od zera, a nie za pomocą kultury, aby przyspieszyć fermentację alkoholu w occie, najlepiej jest zacząć od składnika, który zawiera niski poziom alkoholu (nie więcej niż 5-10%) i bez dodatku cukru ,

Kontynuować czytanie poniżej

Jabłkowy cydr, wino, sfermentowane soki owocowe lub nieświeże piwo zrobić doskonały materiał wyjściowy. Odnośnie cydru, można rozpocząć ze świeżym sokiem jabłkowym lub dysku cydru. Świeży jabłecznik trwa kilka tygodni, aby przekonwertować do octu, ponieważ najpierw fermentuje w twardej cydru przed zajściem w ocet.

 1. Wlać do płynu startowego do szklanych słoików lub kamionki lub butelki. Jeśli używasz szyby. spróbuj wybrać ciemnej butelce. Fermentacja odbywa się w ciemności, więc albo trzeba ciemny pojemnik albo trzeba zachować płyn w ciemnym miejscu. Zaletą jasnej butelce jest, że można zobaczyć, co dzieje się podczas sprawdzania ocet, ale trzeba zachować to zaciemnione przez resztę czasu.
 • Proces fermentacji wymaga powietrze, ale nie chcesz, owadami i kurzem dostania się do receptury. Pokrycie usta butelki z kilku warstw gazę i zabezpieczyć je gumką.
 • Umieścić pojemnik w ciemnym, ciepłym miejscu. Chcesz temperaturę 60-80 ° F (15-27 ° C). Fermentacja zachodzi szybciej w cieplejszej temperaturze. Długość czasu koniecznego do przekształcenia alkoholu do kwasu octowego zależy od temperatury, składu materiału wyjściowego i dostępności bakterii octowych. Powolny proces trwa od 3 tygodni do 6 miesięcy. Początkowo bakterie zmętnienia cieczy, tworząc ostatecznie galaretowata warstwa na wierzchu materiału wyjściowego.
 • Bakterie wymagają powietrza pozostaje aktywny, więc lepiej jest unikać zakłóceń lub mieszanie mieszaniny. Po 3-4 tygodniach testowania niewielką ilość cieczy, czy to jest przekształcany do octu. Po pierwsze, zapach pokryte butelkę. Jeżeli ocet jest gotowy, powinien pachnieć silnego octu. Jeżeli butelka przechodzi wstępnej testu rozpakować gazę odciągnąć trochę cieczy i smak. Jeżeli ocet przechodzi test smaku, jest gotowy do być filtrowane i butelkowane. Jeśli nie lubisz smaku, wymień gazę i umożliwić rozwiązanie siedzieć dłużej. Można sprawdzić to co tydzień lub co miesiąc, jeśli nie jest gotowa. Uwaga: butelka z kurek na dole sprawia, że ​​badanie smak znacznie łatwiejsze, ponieważ można usunąć trochę płynu bez zakłócania matka octu tworząc w górnej części pojemnika.
 • Teraz jesteś gotowy do filtrowania i butelki swój domowy ocet. Filtrowania cieczy przez filtr do kawy lub gazę. Jeśli masz zamiar zrobić więcej octu, zachować część materiału slimy na filtrze. To matka octu i może być stosowany w celu przyspieszenia produkcji kolejnych partiach. Ciecz zebrać jest ocet.
 • Od domowej roboty ocet zazwyczaj zawiera niewielką ilość pozostałego alkoholu, może chcesz gotować płyn do odpędzenia alkohol. Ponadto, gotowanie ocet zabija niepożądanych mikroorganizmów. Jest również całkowicie dopuszczalne użycie świeżo przesączono niepasteryzowanego octu. Niepasteryzowane ocet będzie mieć krótszy okres przydatności do spożycia i należy przechowywać w lodówce.
  • Niepasteryzowane (świeżego) ocet mogą być przechowywane w sterylizacji zamkniętych puszek w lodówce przez kilka miesięcy.
  • Pasteryzację octu podgrzać do około 170 ° F (77 ° C) i utrzymuje się temperaturę w ciągu 10 minut. Można to łatwo osiągnąć w garnku garnek, jeśli nie chcą opiekować się garnek na kuchence i monitorować temperaturę. Pasteryzowane ocet mogą być przechowywane w zamkniętych wysterylizowanych pojemnikach przez kilka miesięcy w temperaturze pokojowej.
  • Szybka metoda Korzystanie matka octu

   Szybka metoda jest bardzo podobny do powolnej metody, z wyjątkiem masz kultury bakterii, aby przyspieszyć ten proces. Wystarczy dodać trochę matka octu do dzbanka lub butelki z cieczy fermentacyjnej. Postępować jak poprzednio, z wyjątkiem oczekiwać ocet być gotowy w dniach lub tygodniach.

   Ocet z ziołami

   Przed butelkowaniem swoją octu, można dodać zioła i przyprawy, aby dodać smaku i atrakcyjność wizualną. Dodaj zapakowany filiżanki suchych ziół na pół litra octu. Wlać ziół i ocet w jasnej butelce lub słoiku. Przykryć pojemnik i umieścić ją w słonecznym oknie. Wstrząsnąć butelką raz dziennie. Gdy smak jest wystarczająco silny, można użyć octu, jak to jest albo przecedzić go i umieścić ją na świeżych butelek.

   Można wysuszyć świeżych ziół, aby dodać do octu. Koper, bazylia, estragon, mięta i / lub szczypiorek są popularne wybory. Przemyć zioła i powiesić je do wyschnięcia, albo umieścić je na kartce papieru woskowanego na blasze do wyschnięcia na słońcu lub w ciepłym piekarniku. Zdjąć z ognia zioła raz liście zaczynają zwijać.

   Ucz się więcej

   RELATED POSTS

   • Jak zrobić Ocet w domu …

    W Ruhlman s Twenty . żywności pisarz Michael Ruhlman twierdzi, że kwas jest drugim po sól do podnoszenia smaki gotowania. Zaledwie kilka kropli kwasu w postaci owoców cytrusowych lub octu może…

   • Jak zrobić Ocet Ocet domowej roboty …

    Czy ktoś może mi powiedzieć jak zrobić ocet? Mama mówi babcia wykorzystywane do wytwarzania go z octem „matki”. Jest „matką” stosowany jako starter sortuje? -Nancy Kuropatwa, Cascade, Montana…

   • Jak zrobić Piwo ocet, ocet podejmowania matkę.

    Niech te słowa wiszą w powietrzu przez chwilę. Taka prosta sprawa, więc oczywiste … ale są szanse, że nigdy nie widziałem go. ocet piwo jest bliskim kuzynem octu słodowego, który…

   • Jak zrobić wino ocet 13 stopni …

    Ocet winny to pyszny dodatek do zup, marynat, sałatek i dressingów. Jednak wersje przechowywania zakupionych może być kosztowne i brakuje warstwowe smaki domowego octu. Na szczęście, łatwo i…

   • Jak zrobić octu winnego, co ocet matki.

    Jak zrobić octu winnego: Jeden strzał Crock lub metoda Jug Podczas nauki jak zrobić ocet winny. Jest to najbardziej prosty i łatwy sposób, wymagający najmniej konfigurację i inwestycji. W…

   • Jak zrobić Red octu winnego, jak zrobić ocet winny.

    Witamy! Jeśli chcesz schudnąć, masę mięśniową, zwiększyć poziom energii lub po prostu ogólnie wyglądać i czuć się zdrowiej Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Oto czego zacząć: Odwiedź Start Tu i…

   Comments are closed.