Palatab

Jak zapobiec i pozbyć się …

Jak zapobiec i pozbyć się ...

Acne Scars Definicja

blizn trądzikowych jest wynikiem zmienionej zapalnie skóry, wypryski z porami, które są w stanie zapalnym martwe komórki skóry, nadmiar oleju i bakterii. Porów pęcznieje która powoduje przerwę w ściance pęcherzyka. Na płytkich zmian, problem jest niewielka, a to zazwyczaj leczy się szybko. Jednakże, jeśli przerwa w ściance porów głębokie zakażenie może rozprzestrzeniać się do otaczających tkanek w wyniku głębokich zmian. Skóra będzie starał się naprawić uszkodzenia poprzez tworzenie nowych włókien kolagenowych. Naprawy zazwyczaj nie są tak gładkie i bez zarzutu jak oryginalne skóry, w wyniku czego są powołani blizny potrądzikowe. Nawet przy najbardziej starannym i gruntownym zabiegu blizny potrądzikowe można jeszcze rozwinąć. Jednakże, istnieje wiele rodzajów trądziku blizny, które wymagają różnych zabiegów.

Rodzaje blizn potrądzikowych

1. Wskaż Ice Blizny

2. Boxcar Scars

3. Rolling Scars

blizny Rolling mają wave-like (walcowania) zmarszczki w skórze, które inaczej wygląda normalnie. rozwijają, ponieważ włókniste pasma tkanki powstających w obszarze między skórą a tkanką podskórną. Pasma pociągnąć ten sposób naskórek wiążące go do głębszych partiach skóry. Ten ciągnięcia naskórka, co powoduje toczenia wygląd skóry. Rolling blizny są zazwyczaj traktowane z subcision.

4. Blizny przerosłe lub bliznowca

Oznaki i objawy trądziku Scars

Pojawienie się blizn zależy od rodzaju blizn, który może być:

 • Przygnębiony – Większość blizny trądzikowe spowodować pojawienie doły lub zagłębień w skórze. Przygnębiony blizny zwykle pojawiają się na twarzy. Należą do wagonu, walcówka i lodu pick blizny zanikowe które nazywane są przez dermatologów.
 • Podniesiony – Są one powszechnie dostępne na klatce piersiowej i plecach i są medycznie określany jako „rozrośnięta”.

Przyczyny blizny potrądzikowe

Niektórzy ludzie są po prostu bardziej narażone na rozwój blizn po trądziku ich wyczyszczenie. Ryzyko wzrasta, gdy dana osoba ma trądzik zapalny, leczenie opóźnia lub nie leczyć trądzik zapalny, podnosi / ściska / wyskakuje trądzik i ma bliski krewny, który ma blizny potrądzikowe. Gdy trądzik dotrzeć do głębokich warstw skóry, struktura skóry może ulec uszkodzeniu, a nawet wpływa na tkankę pod nią. Podczas procesu polany trądzik, organizm próbuje się naprawić uszkodzeń powodując powstawanie blizn trądzikowych. To dlatego, że organizm produkuje kolagen i zbyt dużo lub zbyt mało może powodować blizny się pojawiać.

Jakie są zabiegi na trądzik blizny?

Leczenie blizn trądzikowych w zależności od rodzaju i jego nasilenia. Dermatolodzy stworzyć plan leczenia dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Będzie to wziąć pod uwagę rodzaj blizny i gdzie się znajduje. Oto typowe opcje terapeutyczne stosowane do blizny potrądzikowe:

 • Trądzik chirurgii blizny – To jest drobna operacja bardzo widocznych blizn potrądzikowych, a celem jest uczynienie go mniej zauważalne. Blizna zostaną doprowadzone bliżej powierzchni skóry, dzięki czemu stanie się on mniej zauważalny. blizny mogą być podzielone, jeśli dermatolog zdecyduje się to zrobić. Zabieg ten jest najlepszy do leczenia depresji blizny, które są nieliczne.
 • Procedury nawierzchni – Są to na zmniejszenie widoczności powszechnego trądzik blizny. Warstwy skóry są usuwane tak, że nowe komórki skóry będą produkowane. Istnieje kilka procedur nawierzchni mianowicie lasera skóra nawierzchni, dermabrazja, peeling chemiczny i mikrodermabrazji. Ta opcja jest najlepsza dla leczenia depresji trądzik blizny, które nie są głębokie. W przypadku głębokich blizn, jest zwykle konieczna operacja skóry i nawierzchni.
 • Wypełniacze skóry – Wypełniacze służą do pulchny depresji blizny potrądzikowe. Kolagen, tłuszczu lub inna substancja jest wykorzystywana, a wyniki mogą być tymczasowe lub stałe w zależności od zastosowanego wypełniacza. Zabieg ten jest najlepszy dla niewielkiej liczby depresji blizny, ale nie jest stosowany do blizn lodu podnoszących.
 • Napinanie skóry – Jest to zabieg bardziej przystępne, ale wciąż jest stosunkowo nowy. Pacjent zazwyczaj potrzebuje 4 sesje rozłożone raz w miesiącu. Zabieg ten jest najlepszy dla depresji blizn trądzikowych, ale w niektórych przypadkach może być stosowany do głębokich soplem lodu i wagonu blizny.
 • Kolagen Induction Therapy – To działa w celu zwiększenia produkcji przez organizm kolagenu. Wyniki może zająć trochę czasu, aw niektórych przypadkach może trwać tak długo, jak 9 miesięcy. To jest najlepsze dla rozpowszechnionych depresji blizny po trądziku, ale nie jest dla poruszonych blizny potrądzikowe.
 • Electrodesiccation – Sondy elektryczne są wykorzystywane do ogrzewania tkanki powoduje ich śmierć. Jest to często do leczenia blizn trądzikowych wagonu, ale nie jest skuteczny w leczeniu sama.

Acne Scars Zapobieganie

W leczeniu trądziku, jak tylko możliwe

Jest to najlepszy sposób, aby zapobiec trądzik blizny trądzik, ponieważ gdy staje się ciężka, jest bardziej prawdopodobne, aby powodować blizny. Leczenie należy rozpocząć tak szybko, jak jest to znak wybuchu. Istnieje ponad recepty zabiegów, które okazały się zawierać składniki, takie jak siarka, kwas salicylowy, i nadtlenek benzoilu.

Nie podnoś i wycisnąć Pryszcze
Zbieranie i ściskając sił gruz, by dotrzeć do głębszych części pęcherzyka, które mogą rozprzestrzeniać infekcję i dokonać skazy o wiele gorzej. Picking powoduje ostre zapalenie i może uszkodzić tkankę skóry powodując trądzik blizny.

Unikać zapalenia jak najwięcej
Faktem jest, że w przypadku zmian trądzikowych są gorące, są one bardziej prawdopodobne, aby spowodować blizny. Unikaj wszystkiego, co może dodatkowo podrażniać skórę jak przy użyciu środków domu. Byłoby lepiej używać over-the-counter produkty ze sprawdzonych składników lub skonsultować się z profesjonalnej pielęgnacji skóry dla odpowiedniego leczenia.

Blizny potrądzikowe: Dos i niemile widziane

 • Złuszczają, ponieważ może pomóc poprawić wygląd blizn zmniejszając ich głębię.
 • Jedz więcej błonnika, który pomaga usunąć toksyny z organizmu zmniejsza ryzyko, że porach zatyka.
 • Get regularne ćwiczenia, który poprawia ukrwienie skóry i pomaga w procesie detoksykacji.
 • Nie tan ponieważ to sprawia, że ​​bardziej widoczne blizny.
 • Nie podrażniają skórę zapalnie poprzez unikanie nadmiernego mycia i szorowania.
 • Nigdy nie odebrać na blizny, ponieważ może to spowodować powstawanie dodatkowych torbieli prowadzących do większej blizny.

W jaki sposób dieta wpływa blizny po trądziku?

Niektóre produkty są znane, aby pomóc zmniejszyć wygląd blizny potrądzikowe. Oto top pokarmy dla zmniejszenia blizny po trądziku:

 • Sok cytrynowy – Jest to silny środek detoksykacji, która może uczynić zdrowszą skórę oraz wspomaga jej proces gojenia. Może ona również pomóc zmniejszyć ciemne plamy na skórze oprócz kierowania blizny potrądzikowe.
 • Migdałowy – Jest bogata w antyoksydacyjne witaminy E, która jest ważna dla zdrowia skóry. Niektóre badania wykazały, że pomaga w naturalnym procesie naprawy skóry. Zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które pomagają zmniejszyć stan zapalny i pomoc w procesie naprawy skóry.
 • Pomidor – To bogate w witaminy C i A, które są ważne witaminy dla skóry. Powinien on być spożywane regularnie, ale można też użyć ekstraktu pomidorowego jako maską.

Wniosek

 1. Ciężaru chorób skóry 2004, Society for Investigative Dermatology i American Academy of Dermatology Association.
 2. Bhate K, Williams HC. Epidemiologia trądziku pospolitego. Br J Dermatol. 2013Mar;

RELATED POSTS

 • Jak zapobiec i pozbyć się …

  Jednak warto zauważyć, że większość z tych blizn znikną w ciągu kilku miesięcy. Te blizny potrądzikowe i znaki pimple nie powinno sprawić, że czują się bezradni jak istnieje kilka rzeczy, które…

 • Jak pozbyć się blizn potrądzikowych doktora …

  Blizny potrądzikowe mogą być bardzo kłopotliwe problemu. Chociaż wyprysków trądziku mogą być kontrolowane lub już dawno przestał, blizny pozostają na całe życie. Leczenie trądziku może być…

 • Jak pozbyć się blizn

  Jak pozbyć się blizn trądzikowych. – Informacje na temat wszystkich zabiegów trądzik blizny. Jak pozbyć się blizny potrądzikowe ? Jeśli cierpią z trądzikiem, umiarkowaną lub ciężką trądzik…

 • Jak mogę pozbyć się trądziku Scars …

  To jest kwestia, że ​​wiele kobiet i mężczyzn wydaje się być pytanie. Masz problemy z trądzikiem jest jeden problem, ale o blizny po trądziku jest rzeczywiście zupełnie inna sprawa. Te blizny…

 • Jak pozbyć się blizn

  Jak pozbyć się blizn potrądzikowych Wiele często zastanawiam się, jak pozbyć się blizn potrądzikowych. Blizny potrądzikowe są wynikiem zatkane pory, które stały się stan zapalny. Porów…

 • Jak pozbyć się blizn

  Pomimo jego występowania w okresie dojrzewania, trądzik jest pozornie staje się problemem wśród osób w każdym wieku, szczególnie ze względu na nieatrakcyjne blizny pozostawia w tyle – co, jak…

Comments are closed.