Palatab

Jak usunąć keloidów w …

Jak usunąć keloidów w ...

Utrzymać skórę czystą i nawilżona. Dobry pielęgnacji skóry jest niezbędna w leczeniu dowolnego stanu skóry, bliznowce i nie stanowią wyjątku. Dbanie o skórę czystą i nawilżona zachęci odmłodzenie skóry – oznacza to, że starsze, bliznami skóra będzie złuszczone się i zastąpione nowszymi, bardziej płynne warstwy pod spodem.

 • Umyć bliznami skóry przynajmniej raz dziennie (dwa razy, czy to na twarzy) z delikatnym środkiem czyszczącym, który nie zawiera żadnych barwników ani substancji zapachowych. Pamiętaj, aby nie ponad umyć skórę, jednak, jak to może się wysuszyć i spowodować podrażnienie.
 • Nawilżają skórę po oczyszczeniu, aby utrzymać go nawodniony. Można użyć łagodnego przechowywania zakupionych balsam lub zastosowanie naturalnego oleju kokosowego lub takie jak oliwa z oliwek. [2]

Czy możesz umieścić na białej liście wikiHow dla bloker reklam? wikiHow opiera się na pieniądzach reklam, aby dać Ci nasz wolny jak do przewodników. Naucz się jak .

Stosować codziennie kremu do opalania, aby uniknąć uszkodzenia skóry. Bliznami skóra jest szczególnie wrażliwa, co podatne na spalanie i przebarwień spowodowanych przez szkodliwe promienie słońca. W rezultacie, ważne jest stosowanie kremu do opalania do keloidów jeśli zamierzają spędzać czas na zewnątrz w ciągu dnia.

 • Użyj wysoki SPF trzydziestu lub powyżej, a należy pamiętać, aby zastosować go na skórę co najmniej pół godziny przed udaniem się na zewnątrz.
 • Promienie słoneczne mogą być szkodliwe dla skóry, nawet gdy nie jest gorąco lub słoneczne na zewnątrz. Dlatego ważne jest, aby stosować balsam do opalania, niezależnie od pogody.

Nie podnoś na blizny. Gdy masz wycięty lub małą bliznę na skórze, może być bardzo kuszące, aby podnieść na niego. Jednakże, jest to dobrym pomysłem, gdyż często powoduje zakażenie i powstawania keloidów.

 • Spróbuj zostawić żadnych cięć w spokoju, aby zapobiec tworzeniu się bliznowców i unikać dotykania wszelkich istniejących bliznowce, ponieważ może to pogorszyć ich po prostu dalej.
 • Jeśli zostawić swoje blizny, istnieje duża szansa, że ​​znikną na własną rękę w czasie, bez konieczności interwencji medycznej.

Użyj organiczny krem ​​do blizn, który zawiera ekstrakt z cebuli. Ostatnie badania wykazały obiecujące danych kremy blizny zawierające ekstrakt z cebuli, jeśli chodzi o zmniejszenie wysokości tkanki bliznowatej. [3] Ten produkt będzie także pracować w zapobiegając podniesiony blizny, jeśli stosuje się go do uszkodzenia tkanki gojenia, że ​​boisz się może rozwinąć się bliznowca. [4]

Zastosuj soku z cytryny, aby rozjaśnić blizny. Można zastosować sok z cytryny do ciemniejszych blizn, aby je rozjaśnić. Witamina C odgrywa ważną rolę w normalnej gojeniem się ran, a także wysokie stężenie witaminy C w soku z cytryny pomaga rozjaśnić blizny. [5] Za pomocą wacikiem nasączonym sokiem z cytryny i stosować bezpośrednio na bliznę. Pozostawić sok z cytryny do wyschnięcia i spłukać ciepłą wodą. Powtórz raz dziennie.

 • Należy pamiętać, że wystawienie traktuje skórę cytryny sok na działanie promieni słonecznych może spowodować wybielania.
 • Podczas gdy większość czynności opisane w dalszej części tej metody można stosować w połączeniu, nie próbuj mieszania soku z cytryny z innych środków. Jeśli chcesz korzystać z innych metod, które można zastosować do blizny jednocześnie, a następnie spłukać sok z cytryny i czekać dwa do trzech godzin wcześniej.

Użyj olej rycynowy rozbić blizny i detoksykacji skóry. Olej rycynowy ma zdolność do wnikania w głąb skóry i powoli rozbić blizny. U zdrowych komórek skóry, pomaga zwiększyć krążenie i eliminuje toksyny.

 • W leczeniu bliznowców, moczyć kawałek czystej szmatki w oleju rycynowego i wcisnąć go na bliznowca przez godzinę lub dwie każdego dnia. Alternatywnie, można po prostu wcierać olej rycynowy bezpośrednio na bliznowców codziennego.
 • Można również używać oleju rycynowego, aby zapobiec tworzenie bliznowca w pierwszej kolejności poprzez zastosowanie oleju bezpośrednio na skaleczenia lub zadrapania. To promuje lepsze gojenie.

Masaż aloes w bliźnie zmiękczyć tkankę. Aloe vera Wykazano, aby pomóc zmniejszyć wygląd blizn po oparzeniach, i można bezpiecznie spróbować zmniejszyć wygląd bliznowców, jak również. [6] Aloe vera zioło przeciwzapalne. Zmniejszenie stanu zapalnego, zwłaszcza we wczesnych etapach powstawania blizn może mieć znaczenie dla zwiększenia elastyczności nowej tkanki.

Umieść zielone torebki herbaty na blizny. Badacze uważają, że zielona herbata może zmniejszyć blizny ze względu na jego aktywność przeciwutleniającą. [7] strome torbę organicznej zielonej herbaty w ciepłej wodzie. Użyj torebkę bezpośrednio na blizny trzy do czterech razy dziennie przez dziesięć czy piętnaście minut.

 • Można też namoczyć ręcznik bawełniany w zielonej herbacie, wycisnąć nadmiar i umieścić nad blizną trzy lub cztery razy dziennie przez dziesięć do piętnastu minut.

Spróbuj witaminy E i D. Zarówno witaminy E i D są stosowane do poprawy widoczności blizn. [8] dla opcji, otwórz cieczy kapletkę witaminy wymieszać zawartość czterech do pięciu kropli oleju rycynowego i masaż płyn do skóry blizny trzy do czterech razy dziennie.

 • Witaminy E, użyj płynnego caplet zawierający 400 jm.
 • Witaminy D, należy użyć cieczy kapletkę, która zawiera do 2000 IU.

Zastosuj olejek lawendowy. Olejek lawendowy ma tradycyjnych zastosowań dla pomaga zmniejszyć blizny. [9] Wymieszać dwie do trzech kropli olejku lawendowego z dwoma łyżkami oleju rycynowego i masować mieszankę do swojej blizny. Powtórz trzy do czterech razy dziennie.

Masuj mieszankę St.Dziurawca i oleju rycynowego do blizny. Dziurawiec promuje gojenie się ran i został specjalnie stosowany w celu zmniejszenia blizn z C-sekcje. [10] Mix dwa do trzech kropli olejku z dwoma łyżkami oleju rycynowego i wmasować maść na swoje blizny. Można traktowanie powtórzyć trzy do czterech razy dziennie.

Użyj ocet jabłkowy cydr do zmniejszenia zaczerwienienia. Ocet jabłkowy (nie biały ocet) jest powszechnie zalecany w celu zmniejszenia zaczerwienienia związanego z keloidów. Konsekwentne stosowanie może również pomóc zmniejszyć rozmiar blizny. Zastosuj ocet bezpośrednio na blizny i pozostawić do wyschnięcia. Spłukać powierzchnię ciepłą wodą po pięciu do dziesięciu minut. Możesz powtórzyć ten proces od trzech do czterech razy dziennie.

Zastosuj miód na blizny. Miód naturalny nawilżający, który wykazuje pewne obiecujące zmniejszenie rozmiaru keloidów. [11] Nałożyć cienką warstwę miodu bezpośrednio do blizny. Masaż miodu do blizny na pięć minut. Pozostawić do zasiadania na godzinę przed płukaniem off miód.

 • Miód Manuka lub Tualang miodu jest powszechnie zalecany do stosowania leczniczego.
 • Można pokryć miód z gazą, aby pomóc zapobiec przyklejaniu się do ubrania.

Użyj Radix arnebiae. Ten herb był stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM) przez wieki, aby zmniejszyć blizny. Ostatnie badania wykazały, że można zmniejszyć liczbę i funkcji komórek blizny kształtowego. [12] Aby korzystać z proszku, wymieszać pół łyżeczki proszku lub jednej czwartej łyżeczki ziela skoncentrowanego jedną do dwóch łyżek oleju rycynowego. Masować mieszaninę do tkanki bliznowatej trzy do czterech razy dziennie.

 • Być może trzeba będzie udać się do lokalnego lekarza TCM w swojej okolicy, aby znaleźć tego zioła.

Starają się różnych metod. Wiele z tych metod może potrwać kilka miesięcy, aby wyprodukować znaczną różnicę w zmniejszaniu wygląd swojego keloidów. Można spróbować użyć kilku z tych metod na raz, aby zwiększyć szanse zmniejszając blizny.

 • Jeśli nie preferują przy użyciu jednej metody na raz, aby ustalić, co jest najbardziej skuteczne, a następnie spróbować metody, przez co najmniej dwa do trzech tygodni. Jeśli nie ma zmian, przenieść do innej metody lub rozważyć konsultacji z lekarzem o procedury medycznej za wyjęciem bliznowca.

Jak pozbyć się blizn

Jak usunąć blizny na nogach

Jak pozbyć się rozstępów Szybka

Jak pozbyć się blizn Completely

Jak użyć soku z cytryny, aby zmniejszyć trądzik i blizny potrądzikowe Heal

Jak pozbyć się wycięcia na twarz

Jak ukryć Samojezdne Scars zaszkodzić

Jak zmniejszyć wygląd blizn z twarzy

Jak zapobiec blizn

Jak pozbyć się bliznowców

RELATED POSTS

Comments are closed.