Palatab

Jak rozpoznano raka szyjki macicy …

Jak rozpoznano raka szyjki macicy ...

Pierwszym krokiem w znalezieniu raka szyjki macicy często zaburzenia cytologiczne wynik testu. Doprowadzi to do dalszych badań, które można zdiagnozować raka szyjki macicy.

Rak szyjki macicy może być również podejrzenie, jeśli masz objawy jak nieprawidłowego krwawienia z pochwy lub ból podczas stosunku. Twój główny lekarz ginekolog lub często mogą robić badań koniecznych do zdiagnozowania pre-nowotwory i raki, a także może być w stanie leczyć przedrakowe.

Jeśli nie jest diagnoza raka inwazyjnego, lekarz powinien skierować pacjenta do onkologa ginekologicznego lekarz, który specjalizuje się w rakach układu rozrodczego kobiet.

Testy dla kobiet z objawami raka szyjki macicy lub nieprawidłowych wyników cytologicznych

wywiad lekarski i badanie fizykalne

Po pierwsze, lekarz poprosi o swojej osobistej i rodzinnej historii medycyny. Obejmuje to informacje dotyczące czynników ryzyka i objawów raka szyjki macicy. Kompletny egzamin fizyczny pomoże ocenić ogólny stan zdrowia. Lekarz zrobi badanie miednicy i może wykonać badanie cytologiczne, jeśli nie zostało już zrobione. Ponadto, węzły chłonne będą sprawdzane ściśle dowodów przerzutów raka (spread).

Test PAP jest badanie przesiewowe nie test diagnostyczny. Nieprawidłowy wynik testu Pap może oznaczać więcej testów, czasami w tym testy aby sprawdzić, czy nowotwór lub pre-rak jest rzeczywiście obecny. Badania, które są stosowane, obejmują kolposkopii (z biopsji szyjki macicy) i zdrapanie. Jeśli biopsja pokazuje przedrakowe, lekarze podejmą kroki, aby utrzymać rzeczywiste raka z krajów rozwijających się. Leczenie nieprawidłowych wyników PAP jest omówione w naszym dokumencie Rak szyjki macicy Profilaktyka i wczesne wykrywanie .

kolposkopii

Jeśli masz pewne objawy sugerujące chorobę nowotworową lub jeśli Pap Test pokazuje nieprawidłowych komórek, trzeba będzie mieć test o nazwie kolposkopii. Będziesz leżeć na stole do egzaminu jak zrobić z egzaminu miednicy. Wziernik zostaną umieszczone w pochwie, aby pomóc lekarz zobaczyć szyjki macicy. Lekarz użyje kolposkopów zbadać szyjkę macicy. Colposcope jest instrumentem (która pozostaje poza ciałem), który powiększające soczewki (jak lornetki). To pozwala lekarza zobaczyć powierzchnię szyjki macicy ściśle i jasno. Lekarz będzie stosować słaby roztwór kwasu octowego (podobny do octu) do szyjki macicy, aby wszelkie nieprawidłowe obszary łatwiej zobaczyć.

Sam kolposkopii powoduje dyskomfort nie więcej niż jakikolwiek inny egzaminu speculum. ma to żadnych skutków ubocznych i można to zrobić bezpiecznie, nawet jeśli jesteś w ciąży. Podobnie jak w przypadku testu Pap, to lepiej nie robić podczas miesiączki. Jeśli nieprawidłowy obszar jest widoczne na szyjce macicy, biopsja zostanie wykonana. Dla biopsji, mały kawałek tkanki usuwa się z obszaru, który wygląda nienormalny. Próbka jest wysyłana do patologa patrzeć pod mikroskopem. Biopsja jest jedynym sposobem, aby powiedzieć na pewno, czy nieprawidłowy obszar jest pre-rak, nowotwór, prawdziwe lub nie. Chociaż procedura kolposkopii zwykle nie jest bolesne, biopsja szyjki macicy może powodować dyskomfort, skurcze, a nawet ból w niektórych kobiet.

biopsji szyjki macicy

Kilka rodzajów biopsji mogą być stosowane do diagnozowania raka szyjki macicy wstępnych i nowotwory. Jeśli biopsja może całkowicie usunąć wszystkie z nieprawidłową tkankę, to może być tylko leczenie potrzebne.

Dla tego rodzaju biopsji, pierwsza szyjka macicy jest badany z kolposkop znaleźć nieprawidłowych obszarów. Przy użyciu kleszczyków do biopsji, mały (około 8/01 cala) odcinek nienormalnym obszarze na powierzchni szyjki jest usuwany. Procedura biopsja może powodować łagodne skurcze, krótki ból i nieznaczne krwawienie potem. Środek miejscowo znieczulający jest czasami stosowany do znieczulenia szyjki macicy przed biopsją.

Łyżeczkowanie kanału szyjki macicy (zdrapujące kanału szyjki macicy)

Stożek biopsji mogą być również stosowane jako leczenie w celu całkowitego usunięcia wielu wstępnych raki i niektóre bardzo wczesnych raka. Miał biopsja stożek nie będzie zapobiec większości kobiet przed zajściem w ciążę, ale jeśli duża ilość tkanki zostały usunięte, kobiety mogą mieć większe ryzyko porodu przedwczesnego.

Sposoby powszechnie stosowane do biopsji stożka jest procedura pętli elektrochirurgiczny wycięcie (LEEP), zwany również duże wycięcie pętli strefie przemiany (LLETZ) i zimny nóż stożek biopsji.

 • Pętla procedura elektrochirurgiczny (LEEP, LLETZ) W ten sposób tkankę usunięto cienką pętli z drutu, która jest ogrzewana przez prąd elektryczny, i działa jak skalpel. Dla tej procedury, miejscowy środek znieczulający jest stosowany, a to może być wykonane w gabinecie lekarskim. To zajmuje tylko około 10 minut. Można mieć łagodne skurcze w trakcie i po zabiegu, i łagodne do umiarkowanego krwawienia przez kilka tygodni.
 • Zimny ​​nóż stożek biopsja: Metoda ta wykorzystuje skalpela chirurgicznego lub laser zamiast drutu ogrzanego do usuwania tkanki. Będziesz otrzymywać znieczulenia podczas operacji (albo znieczulenia ogólnego, w którym śpisz, lub podpajęczynówkowym lub zewnątrzoponowym znieczuleniu, gdzie zastrzyk w okolicy rdzenia kręgowego sprawia, że ​​zdrętwiały poniżej pasa) i odbywa się w szpitalu, ale nie jest potrzebny nocleg. Po zabiegu może mieć skurcze i krwawienie przez kilka tygodni.

Jak biopsja Wyniki podano

Przedrakowe zmiany w biopsji są nazywane cervical intraepithelial neoplasia (CIN). Czasami termin dysplazja jest używany zamiast CIN. CIN jest oceniana w skali od 1 do 3 w zależności od ilości tkanki szyjki macicy wygląda nienormalny przy oglądaniu pod mikroskopem.

 • W CIN1, niewiele tkanki wygląda nienormalny i jest uważany za najmniej poważne szyjny pre-rak (łagodna dysplazja).
 • W CIN2 więcej tkanki wygląda nienormalny (umiarkowana dysplazja)
 • W CIN3 większość tkanki wygląda nienormalny; CIN3 najpoważniejszy przed rakiem (ciężka dysplazja) oraz obejmuje raka in situ).

Jeśli nowotwór znajduje się na biopsję, zostanie on zidentyfikowany jako albo raka płaskonabłonkowego lub gruczołowego.

Testy diagnostyczne dla kobiet z rakiem szyjki macicy

Jeśli biopsja pokazuje, że rak jest obecny, lekarz może zlecić pewne badania, aby zobaczyć, jak daleko ma się raka. Wiele z badań opisanych poniżej nie są niezbędne dla każdego pacjenta. Decyzje o zastosowaniu tych badań są oparte na wynikach egzaminu fizycznej i biopsji.

Cystoscopy, proctoscopy, a badanie w znieczuleniu

Są to najczęściej wykonywane u kobiet, które mają duże guzy. Nie są one konieczne, jeśli nowotwór zostanie złapany na początku.

W cystoskopii smukła rurka z obiektywem i światła jest umieszczone do pęcherza poprzez cewkę moczową. Dzięki temu lekarz sprawdzić pęcherza i cewki moczowej, aby zobaczyć, czy rak rozwija się w tych dziedzinach. Próbki biopsyjne mogą być usunięte podczas cystoskopii dla patologicznej (mikroskopowej) testowania. Cystoscopy można wykonać w znieczuleniu miejscowym, ale niektórzy pacjenci mogą wymagać znieczulenia ogólnego. Lekarz pozwoli Ci wiedzieć, czego się spodziewać przed i po zabiegu.

Proctoscopy to oględziny odbytnicy przez oświetlony rurki do sprawdzenia rozprzestrzeniania się raka szyjki macicy w swojej odbytnicy.

Lekarz może również wykonać badanie miednicy, gdy jesteś w znieczuleniu, aby dowiedzieć się, czy nowotwór rozprzestrzenił się poza szyjkę macicy.

badania obrazowe

Jeśli lekarz stwierdzi, że masz raka szyjki macicy, pewne badania obrazowe mogą być zrobione. Należą obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) i tomografii komputerowej (CT). Te badania mogą wykazać, czy nowotwór rozprzestrzenił się poza szyjkę macicy.

Klatki piersiowej może być prześwietlona aby sprawdzić, czy nowotwór rozprzestrzenił się na płuca. Jest bardzo mało prawdopodobne, chyba że rak jest daleko zaawansowana. Jeżeli wyniki są prawidłowe, to prawdopodobnie nie masz raka płuc.

Tomografii komputerowej (CT),

Tomografii komputerowej (TK) jest procedurą x-ray, która produkuje szczegółowe przekroje wizerunki ciała. Zamiast podejmować jeden obraz, jak zwykły x-ray, skaner CT zajmuje wiele zdjęć, ponieważ obraca się wokół ciebie. Komputer następnie łączy te zdjęcia w obraz kawałek ciała (myśleć bochenek krojonego chleba). Maszyna wykonuje zdjęcia z wieloma kawałkami części ciała, które są badane. tomografia komputerowa może pomóc stwierdzić, czy nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne w jamie brzusznej i miednicy. Mogą być również wykorzystywane do sprawdzenia, czy nowotwór rozprzestrzenił się do wątroby, płuc, lub gdzie indziej w organizmie.

Przed badaniem może zostać poproszony, aby pić od 1 do 2 litrów płynu zwanego kontrast doustny. Można również otrzymać (dożylnie) żylnego, przez który inny rodzaj kontrastu jest wstrzykiwany. Pomaga to lepsze struktury konspektu w organizmie.

Kontrast IV może sprawić, że w jednej płaszczyźnie (uczucie ciepła z jakiegoś zaczerwienienia skóry). Kilka osób ma uczulenie na barwnik i można dostać uli. Rzadko, bardziej poważne reakcje, takie jak trudności w oddychaniu i niskim ciśnieniem krwi, może wystąpić. Można podawać lek w profilaktyce i leczeniu reakcji alergicznych, dlatego należy poinformować lekarza, jeśli kiedykolwiek miał reakcję na wysoki kontrast materiał używany do prześwietlenia. Jest również ważne, aby poinformować lekarza o wszelkich innych alergii.

CT są czasami używane do prowadzenia igły do ​​biopsji precyzyjnie w obszar podejrzeniem rozprzestrzeniania nowotworów. Dla tej procedury, zwany igła do biopsji CT prowadzone. pacjent pozostaje na tablicy CT podczas radiolog przesuwa igłę biopsji kierunku położenia masy. CT jest powtarzany, aż lekarze są przekonani, że igła znajduje się w masie. Drobny przykład biopsję (mały fragment tkanki) lub próbki biopsji gruboigłowej biopsję (cienki cylinder tkanki o pół cal długości i mniej niż 1/8 cala średnicy) jest usuwany, oraz bada pod mikroskopem.

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI)

MRI obrazy są szczególnie użyteczne w badaniu guzów miednicy. Są one również pomocne w wykrywaniu raka, który rozprzestrzenił się do mózgu lub rdzenia kręgowego.

Pozytonowa emisyjna tomografia komputerowa

tomografii emisyjnej (PET) skanuje wykorzystuje glukozy (formą cukru), który zawiera atom radioaktywny. Komórki nowotworowe w organizmie wchłonąć duże ilości cukru promieniotwórczych oraz specjalny aparat może wykryć radioaktywności. Ten test może pomóc sprawdzić, czy nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne. skany PET może być również przydatna, jeśli lekarz uzna, że ​​rak rozprzestrzenił się, ale nie wiem gdzie. skany PET może być stosowany zamiast innych rodzajów zdjęć rentgenowskich, ponieważ skanowanie całego ciała. skanowanie PET, często w połączeniu z TK przy użyciu urządzenia, które może zrobić zarówno w tym samym czasie. Badanie CT / PET jest rzadko stosowany u pacjentów z wczesnym rakiem szyjki macicy, ale może być używany do poszukiwania bardziej zaawansowanym stadium choroby.

Ostatniego uaktualnienia: 29.01.2016

RELATED POSTS

 • Jak rozpoznać raka szyjki macicy …

  Rak szyjki macicy jest rak szyjki macicy (dolna część macicy). Może się zdarzyć, dla kobiet w każdym wieku, ale najczęściej występuje w średnim wieku u kobiet między 20 a 50. Przeważająca…

 • Niski koszt Leczenie raka szyjki macicy …

  Leczenie i diagnostyka: Jeśli kobieta ma objawów lub wyników badań cytologicznych, które sugerują, komórek przedrakowych i raka szyjki macicy, jej lekarz zaproponuje inne procedury w celu…

 • Jak zdiagnozować raka szyjki macicy …

  Jak zdiagnozować raka szyjki macicy Test na raka szyjki macicy Susan F. Smith Centrum Nowotworów Kobiet jednoczy wiele wiodących na świecie ekspertów w dziedzinie nowotworów ginekologicznych….

 • Jak rozpoznano raka szyjki macicy …

  Jeśli Pap test jest nieprawidłowy lub masz objawy raka szyjki macicy (lub z jakiegokolwiek innego powodu), można mieć więcej badań, aby potwierdzić diagnozę raka szyjki macicy. Testy te mogą…

 • Jak rozpoznano mięsaka macicy …

  Niektóre mięsaki macicy rozpoznaje się w trakcie lub po operacji, co jest uważane za łagodne włókniaki. Najczęściej jednak są diagnozowane z powodu objawów. Jeśli masz objawy raka macicy,…

 • NC DPH BCCCP O raku szyjki macicy …

  Materiały / Zasoby Rak jest chorobą, w której komórki w organizmie rośnie spod kontroli. Rak jest zawsze nazywane do części ciała, w której zaczyna nawet jeśli rozciąga się na inne części ciała…

Comments are closed.