Palatab

Jak rosną truskawki w pojemnikach …

Jak rosną truskawki w pojemnikach ...

Jeśli kiedykolwiek spożywane świeże, jagody podwórku przed, wiesz już, że są one o wiele lepsze niż sklep spożywczy jagód.

Konkluzja: To warto im rozwijać się.

I to jest zbyt łatwe. Rośliny są łatwe w utrzymaniu i wystarczająco małe, aby zmieścić się w każdym ogrodzie. W tym koszy wiszących!

Dzisiaj będziemy dzielić się naszymi wskazówkami dla uprawy truskawek w pojemnikach, od początku do końca. W tym przewodniku mega truskawki, omówimy:

 • Rodzaje truskawek
 • Wybierając pojemnik (i które popularnym rozwiązaniem, aby uniknąć)
 • Wybór odpowiedniego rodzaju gleby dla truskawek
 • Jak sadzić rośliny truskawek
 • Dbanie o sadzonek truskawek
 • Jak zdobyć truskawki wrócić w przyszłym roku
 • Rozwiązywanie problemów z truskawek
 • sadzenia Companion
 • Zwiększenie zbiorów truskawek

Rodzaje truskawek

Wielu ogrodników, szczególnie te w zimnym klimacie, kupić nowe sadzonki truskawek każdej wiosny.

Co może dziwić (chyba, że ​​jesteś dobrze zorientowany w truskawkowym lore): sadzonki truskawek są rzeczywiście krótkotrwałe byliny, zdolne do wytwarzania owoców na okres do trzech lat!

Czy wolisz traktować jako roślina roczna lub wieloletnia czyni różnicę w całym okresie wegetacji, ale o tym później.

Istnieją cztery główne typy sadzonek truskawek.

Czerwiec-łożysko sadzonki truskawek wytwarzają jeden wielki plon w maju lub czerwcu. Jagody są zazwyczaj większe niż kiedykolwiek łożyska i dzień neutralne truskawek. Szczególnie popularna odmiana jest Earliglow.

Stale mając sadzonki truskawek Produkujemy dwa zbiory: raz na początku lata i ponownie w późnym latem. Parę odmiany spróbować: Hot Różowy Berri Basket a Tristar.

Alpine truskawek (Zwany także dzikie truskawki) stale produkować pół-calowych wielkości owoce przez cały sezon. Pochodzą one z Europy, gdzie nadal są uważane za przysmak. Spróbuj albo Aleksandria truskawek lub żółtej Wonder poziomka dla niektórych z najbardziej intensywnie smaku jagód można rozwijać.

Pro-tip:Niektórzy ogrodnicy wolą zachować co najmniej dwie odmiany rośliny truskawki: jedno czerwca niosące za duże, soczyste jagody i fabrykę coraz łożyska lub dzień neutralne do ciągłej uprawy przez całe lato.

Wybór kontenera

Większość kontenerów działa dobrze do uprawy roślin truskawek, tak długo jak są one co najmniej 8 cali głębokości.

 • rosną torby
 • Pojemniki samo-podlewania
 • doniczki plastikowe
 • kosze wyłożone cieniu szmatką lub mchem ..

wiszące kosze

Istnieje wiele przewodników online dla kreatywnych majsterkowiczów plantatorów truskawek zastosowaniem się do przeróbki materiałów. Niektóre z naszych ulubionych należą założycielowi rury biorące udział w miejskich terenów zielonych blogu i ten palet plantator.

Należy pamiętać, że jeśli traktujesz swoje rośliny jako bylin, trzeba przenieść pojemniki do garażu lub osłonięty obszar pochodzić okresie zimowym. Wybór sadzarki z kołami można zaoszczędzić wiele kłopotów na koniec sezonu.

One pojemników zapobiegających.

Wielu ogrodników kontenerów zdecydować się na tych uroczych doniczkach terakota z poszczególnymi wystające kieszenie po bokach.

Pomimo sprzedawane są specjalnie dla truskawek, te garnki są bardziej niż o formie funkcji i są jednym z niewielu opcji, które nie są idealne do uprawy truskawek.

Materiał terakota wyciąga wilgoć z gleby, co sprawia, że ​​bardzo łatwo korzenie sadzonki truskawek wyschnąć (czyli nie truskawki dla Ciebie!).

Wielu ogrodników skarżą się, że konstrukcja garnka utrudnia wody każdego zakładu prawidłowo, jeszcze bardziej komplikuje odpowiednie podlewanie – wszystko jednakowo złe wieści dla upraw jagodowych.

Nie jestem pewien, co do wykorzystania w ogrodzie truskawki?

Wybór odpowiedniego rodzaju gleby dla truskawek

Truskawki preferują gleby, która jest lekko kwaśny. Jeśli szukasz gotowego, opcja organicznego, nasza Kwas Sadzenie Mix zapewni, że masz odpowiednie pH dla wielkiej uprawy.

Jak sadzić sadzonki truskawek

Teraz, kiedy mamy swój pojemnik i gleba wybrał, przejdźmy sadzenia.

Jeśli rosną z nasion, będziemy chcieli, aby rozpocząć w pomieszczeniu bardzo wcześnie w tym roku; czas kiełkowania jest długa. W tym momencie w sezonie (w połowie kwietnia), będziemy chcieli kupić sadzonki, tak, że można jeszcze uzyskać plon off z nich.

Wystarczy pamiętać, aby uodpornić się sadzonki off przed przeniesieniem ich na zewnątrz na dobre, po ostatnim mróz.

Do rzeczywistego sadzenia.

Sadzenie sadzonek jest łatwy peasy, po prostu.

 1. Napełnij pojemnik zalewania gleby i kopać dziurę na tyle szeroki, aby pomieścić rośliny korzenie i na tyle głęboki, by dotrzeć tuż poniżej pierwszych liści (koronę).
 • Zapakuj gleby delikatnie wokół korzeni, upewniając się, że są objęte gwarancją.
 • Upewnij się, że sama korona pozostawionych bez przykrycia, albo może gnić, niszcząc swój zakład.
 • Daj im trochę wody (unikając swoich liści), aby uzyskać je do silnego początku.
 • Dbanie o sadzonek truskawek

  Umieścić pojemnik w jasnym, słonecznym miejscu. Ważne jest, aby nie nad wodą
  sadzonki truskawek; może to doprowadzić do utworzenia szara pleśń. Rośliny wodne gdy górna calowy gleby staje się sucha.

  Po jagody rosną, zacząć nawożenie co dwa tygodnie. Zalecamy skorzystanie z naszego wszystkich naturalnych kostną nawozu.

  Chcesz, żeby wrócić w przyszłym roku?

  Jeśli zdecydujesz się zachować swoje sadzonki truskawek do następnego sezonu, należy je overwintered. Pod koniec sezonu wegetacyjnego, dostosowania ich do chłodnym, chronionym obszarze, takie jak garaż, piwnica, czy chłodnym pomieszczeniu w domu.

  Nie przechowywać je w ciepłym pomieszczeniu.

  sadzonki truskawek jest umiarkowany i może być wystawiony na okres zimna w celu kwiat na wiosnę.

  Idealna temperatura wynosi 32º Celsjusza. Rośliny mogą przetrwać kilka stopni poniżej zamarzania, ale korzenie roślin pojemnika umrze przy 25º Celsjusza.

  To dlatego, że korzenie roślin w pojemniku nie są tak dobrze zabezpieczone przed zimnem jak korzenie zakopanych pod ziemią.

  Będziemy chcieli, aby zapłodnić je raz przed zimą, a dalej do wody co miesiąc z garścią śniegu lub filiżance wody.

  Zbioru swoje uprawy

  Rozwiązanie: W obronie przed wspólnymi jagody szkodniki

  Choroby roślin są rzadkością, kiedy uprawy truskawek w pojemnikach ze świeżą zalewania gleby. Jednakże, istnieje kilka innych problemów, należy zwrócić uwagę na … Najbardziej odmiany critter!

  Można również wypełnić małe kubki z piwem i pogrzebać je w połowie drogi do ziemi, jeśli pojemnik jest wystarczająco duża. Ślimaki będą przyciągane do piwa, wchodzą do filiżanek i utonąć.

  Wiewiórki: Te zwierzaki są zmorą ogrodników wszędzie. Kochają truskawki i łatwo pożreć świeży plon.

  Jeśli są one problemem w twojej okolicy, spróbuj otaczający pojemnik z drutu kurczaka.

  Strawberry głównej Żołędziowiec: Czarniawy-brązowy owad przypominający żuka, dorosły truskawka korzeń wołek zjada liści, a następnie składa jaja w glebie. Objawy zakażenia obejmują liście z śladami ugryzień.

  Organiczne metody zwalczania szkodników należą wzrok dorosłych w nocy i ściskając je z zakładu, zakup pasożytnicze nicienie, które zje wołek i sadzenia towarzysza.

  W większości przypadków sposób połączenie działa najlepiej.

  Szara pleśń: Grzyb ten może pojawić się razem w pobliżu Harvest podczas deszczowej i pochmurnej pogodzie, gdy rośliny są kałuż lub gdy jagody są dotykania ziemi. Jagody opracuje słabe punkty i puszysty szara pleśń.

  Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki pleśni, należy natychmiast usunąć zainfekowany jagody, ponieważ rozprzestrzenia się szybko poprzez kontakt.

  Na szczęście, profilaktyka jest dość prosta: Należy uważać, aby nie overwater rośliny, i mieć oko na swoje jagody, wytyczania łodygi, jeśli jest to konieczne, aby utrzymać je z ziemi.

  Companion sadzenia truskawek

  Warto dodać roślinę towarzyszącą do pojemnika truskawkowym. Ogórecznika jest szczególnie idealnym towarzyszem dla truskawek. Szczególnie przydatna jakość ogórecznika jest to, że przyciąga drapieżnych owadów, takich jak modliszki, które jedzą szkodniki takie jak wołka korzeniowego.

  To przyciąga także innych owadów zapylających i jest uważana w celu poprawy smaku jagód.

  Ogórecznika ma tendencję do szybkiego wzrostu i przepełnić inne rośliny, więc to musi być regularnie przycinane, gdy stosowany jako roślina towarzysz.

  Tylko pamiętaj: Członkowie rodziny krzyżowych, takie jak kapusta lub Collard zieleni, nie rób dobrze obok truskawek, więc zwrócić szczególną uwagę, aby utrzymać je w oddzielnych pojemnikach.

  Zapylających, aby zwiększyć plony truskawek

  A w przypadku nie extoll korzyści z sadzenia towarzysza z ogórecznika o, tu jest jeszcze jeden raz. sadzenia Companion z ogórecznika jest ogromna pomoc do truskawek, w tym przyciągania zapylaczy do plastra jagód.

  Specjalne wskazówki dotyczące overwintered roślin

  Jeśli zimowania rośliny truskawek, istnieje trik na zwiększenie przyszłoroczne plony.

  W czerwcu roślin łożyskowych, szczypta wszystkie kwiaty. Nie dostaniesz uprawy w tym roku, chyba że kupisz dwa zakłady, jeden dla owocowania i jeden do przycinania.

  Szczypanie kwiaty roślin pozwala skupić swoją uwagę na wzrost korzeni, przyczyniając się do większego zakładu w następnym sezonie.

  Dla coraz łożyska oraz jednodniowe neutralnych, szczypta wyłączyć wszystkie kwiaty do lipca. Pozwól jagody tworząc po tym. Rok jeden będzie miał mniejszą wydajność, ale może być warto na dłuższą metę.

  Czas, aby uzyskać rośnie!

  sadzonki truskawek nie są tak łatwe i przyjemne w uprawie, ale również powodują pięknym wydaniu dla każdego małego ogrodu.

  Z liczby nasion scheda i gotowych do statku rośliny scheda dostępne w Internecie, a także nowe odmiany każdego roku pojawiały się, będziesz miał mnóstwo jagód, aby był zajęty testowania smaku sezon po sezonie.

  RELATED POSTS

  • Jak sadzić truskawki, najlepsze gleby rosną truskawki.

   Zapasy Truskawki są przedmiotem wielu poważnych chorób wirusowych, a jednocześnie są zagrożone, aby uprawa komercyjna zupełnie nieopłacalne i kultura ogród najbardziej rozczarowujące. Jednak…

  • Jak Grow Truskawki, najlepsze gleby rosną truskawki.

   Słodkie, soczyste truskawki nie tylko pewny znak, że lato sezon wegetacyjny nadeszła, ale są również bardzo popularne owoce do uprawy w ogrodzie domu. Nawet ludzie, którzy nigdy nie rosną…

  • W jaki sposób rosną truskawki w pomieszczeniach …

   Kiedy uprawy truskawek w środku, będziemy chcieli, aby rozpocząć z wysokiej jakości ziemi doniczkowej. Nie pójść na tania marka okazja . Grzyby i grzyby knats będzie wynik. Aby to zrobić…

  • Jak Grow, najlepsze gleby rosną truskawki.

   Alpine truskawki są stosunkowo łatwe w uprawie, ale mogą być frustrujące, nawet dla doświadczonych ogrodników. Pod wieloma względami proces kiełkowania jest najbardziej trudne i może być…

  • Jak rosną truskawki i szparagi …

   Jak rosną truskawki i szparagi w tym samym łóżku i podwoić swoje plony bez użycia środków chemicznych Truskawki i szparagi są naturalnymi towarzyszami. Oba są wczesne wiosenne rośliny, które…

  • Jak sadzić Ozark kosmetyczne truskawki …

   Przegląd Spośród wszystkich odmian owoców, które można zasadzić w swoim ogrodzie, truskawki zapewnienie najwyższego zwrotu przy minimalnym nakładzie. sadzonki truskawek można łatwo rozpoczęła…

  Comments are closed.