Palatab

Jak rosną dziko fiolety, rośnie dzikie fiołki.

Jak rosną dziko fiolety, rośnie dzikie fiołki.

Dzięki maleńkich fioletowych kwiatów i zielonych liści, dziki fiołek czyni piękną okrywowa, osiągając tylko dwa do pięciu cali wysokości. Członek rodziny altówkę, dziki fiołek pochodzi z Ameryki Północnej i wykonuje się szczególnie dobrze w wilgotnych, zacienionych obszarach, które mają problemy z wspierającą wzrost trawy. Może być uprawiana z nasion zakupionych w przedszkolu lub z wcześniej istniejących zakładów, które można znaleźć rosnące dziko w lub w pobliżu obszarów leśnych.

Dziki fiołek jest często uważana za chwast lub szkodników, ponieważ rozmnaża się szybko i jest bardzo trudny do kontrolowania, rzadko reaguje na herbicydy chemicznych, więc wybrać swoją lokalizację sadzenia to na uwadze.

Rzeczy, które musisz

Dzikie nasiona lub rośliny fioletowe

Wybrać miejsce sadzenia wilgotnej, żyznej gleby i częściowych pełnym cieniu.

Jeśli rośnie dziki fiołek z nasion, siać je w każdej chwili od wiosny do jesieni, ale należy pamiętać, że może trwać do pięciu lat, aby zobaczyć kwiaty.

W przypadku korzystania z wcześniej istniejące rośliny, roślin wczesną wiosną, około 4-6 tygodni przed ostatnim mróz.

Wody, ale nie moczyć w miejscu sadzenia i oczekiwać, kwitnie od marca do czerwca.

Jeśli umieszczone w wilgotnym, zacienionym obszarze, założona dzikie rośliny fioletowe należy podlewać tylko wtedy, gdy pogoda jest sucha.

Wskazówki & ostrzeżenia

 • Dzikie fiołki są szczególnie powszechne w wschodniej części Stanów Zjednoczonych, więc ogrodnicy w tym obszarze mogą wyszukiwać zdrewniałe lub zacienionych dziedzińców na kilka roślin do przeszczepu; jeśli mieszkasz w zachodniej części kraju, być może trzeba będzie kupić rośliny i nasiona z przedszkola.
 • Dzikie fiołki wolą cień, gdy są młode, ale nie zawaha się rozprzestrzeniać na słonecznym obszarach ogrodu, gdyż starsze.
 • Ten niski konserwacji dzikich roślin wymaga żadnego nawozu.
 • Dzikie fiołki rozprzestrzeniać szybko i agresywnie i może łatwo przejąć trawnik więc wybrać miejsce sadzenia barier lub taki, który nie zagraża trawę i inne nasadzenia.
 • Fiolet liści dzikiej wytrzymuje mróz pozostając zielony, ale może rozpocząć się rozkładać, gdy pokryte śniegiem lub lodem przez długie okresy czasu.

Referencje

Promowana przez Zergnet

Komentarze

Może Ci się spodobać

Fiołki mają przyjemny kolor fioletowy, ale nie daj się zwieść. Dzikie fiołki (Viola pratincola) są chwastów na trawnikach, które rozprzestrzeniają się za pośrednictwem.

African violet była ulubionym kwitnienia Houseplant przez wiele lat. Jego niewielkie rozmiary i zdolność do produkcji stale kwitnie wskroś.

Choć powszechnie uważany uparty chwast, roślina znana jako dzikich fiołków produkuje również jaskrawo kolorowe kwiaty na wiosnę. Z powodu.

Dziki fiolet to wieloletnia roślina zielna, że ​​należy do rodziny Fiołkowate. Kwitnie od kwietnia do czerwca, a rośnie.

Jak zrobić pionowy ogród gliniany garnek

Możesz polubić

 • RELATED POSTS

  • Jak rosną dziko fiolety, uprawy fiołków na zewnątrz.

   Przegląd Ameryka Północna ma 60 gatunków dzikich fiołków (Viola), które rosną w każdym regionie kraju, z wyjątkiem Gór Skalistych. Dzikie fiołki są idealnym wyborem dla ogrodnika, która…

  • Jak Grow, najlepsze gleby rosną truskawki.

   Alpine truskawki są stosunkowo łatwe w uprawie, ale mogą być frustrujące, nawet dla doświadczonych ogrodników. Pod wieloma względami proces kiełkowania jest najbardziej trudne i może być…

  • Jak jeść dzikie fiołki, jadalne fiolet.

   Rzeczy, które musisz Wybierz jakieś dzikie rośliny fioletowe, odrzucając korzenie i łodygi. Umyj dokładnie rośliny. Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że rzeczywiście jesteś zbierając dzikie…

  • Jak rosną kwiaty na balkonie kwiaty na balkonie.

   ashok09 Personel odpowiedział 5 dni temu 1. Zacznij od kilku doniczek: – Jeśli od niedawna, nie od razu wypełnić swój balkon z tak wielu roślin. Daj trochę czasu. Zacznij od 3 do 5 roślin na…

  • Rośliny domowe, jak rośnie i …

   Jak się rozwijać i dbać o rośliny w domu Większość Rośliny domowe są mieszańce gatunków roślin, które rosną dziko, gdzieś na świecie Dobrą zasadą do utrzymania zdrowych roślin domowych jest…

  • Jak znaleźć dzikie rośliny jadalne …

   Proszę dokładnie sprawdzić wszystkie te rośliny korzystania z innych stron internetowych przed spożyciem. Dzikie rośliny jadalne są na każdym kroku. Nie tylko jest on wolny od żywności, ale…

  Comments are closed.