Palatab

Jak przekonwertować Normalny wanna z hydromasażem …

Jak przekonwertować Normalny wanna z hydromasażem ...

Konwersja z hydromasażem do słonej wody nie znaczy masz zamiar wypełnić go z wody morskiej. Będziesz dodanie soli, ale nigdzie w pobliżu stężenia znalezionego w oceanie. Sercem konwersji jest chlorowania, który przekształca się do soli wolnego chloru. Po chloru spełnia swoje zadanie zabijania patogenów i oczyszczania wody, łączy ponownie sodu do utworzenia soli, i zostanie zawrócona przez chlorującego w nieskończoność.

Drobnym drukiem

Przed rozważa zainstalowanie generatora chloru na swojej wannie, skontaktować się z zaleceniami producenta w celu zapewnienia słonej wody jest zalecany dla danego modelu. Nie wszystkie jacuzzi są dobrymi kandydatami do konwersji ze słoną wodą. Jeśli twój jest odpowiednia, należy rozważyć następujące kwestie:

  • systemy morskie Nie są bezobsługowe. Generator zawiera system komórkowy, który musi być wyjmowany i czyszczony, – zazwyczaj w roztworze kwasu – co kilka miesięcy.
  • Twój jacuzzi wody nie będzie wolna od chloru. a jeśli stężenie soli spada poniżej pewnej bezpiecznej wartości, być może trzeba będzie szokować wodę – znacznie zwiększać stężenie chloru do zabijania bakterii – podchlorynem wapnia lub regularnej puli chloru.
  • System kosztować kilkaset dolarów. i będziesz musiał zastąpić komórki każdego roku i pół przy A koszt kilkuset więcej. Oprócz soli – co jest tanie – trzeba innych środków chemicznych i testów realizuje – co może nie jest tak tanie.

Pomimo tych wad, może się okazać, że system słoną wodą sprawia, że ​​hot tub bardziej komfortowe i przyjemne w użyciu, a może się okazać, łagodniejsza wody na skórze niż woda zawierających podchloryn wapnia. Ponadto, ponieważ generator chloru nie wytwarza chloraminy. woda jest wolna od zapachu chloru.

Get Ready, Go

Po znalezieniu generator, który jest odpowiedni dla Twojego jacuzzi – najlepiej po konsultacji ze swoim dostawcą spa – trzeba spuścić wodę istniejącej i napełnić wannę czystą wodą, zanim będzie można go używać. Przy tej okazji do czyszczenia wanny dokładnie, usuwanie piasku i innych zanieczyszczeń z dna z gąbką i szorowanie algi z linii wody z detergentem.

Gdy generator jest na swoim miejscu, dodać sól do wody. Mimo, że sól nie jest znacznie różni się od soli kuchennej, to musi być czystsza – dodatki w soli kuchennej może zniweczyć komórek, co prowadzi do przedwczesnego uszkodzenia. Sprawdź u sprzedawcy, u którego można kupić system za najlepszy soli w obsłudze i wymieszaj go dokładnie w wodzie w zalecanej proporcji.

Konserwacja systemu

RELATED POSTS

Comments are closed.