Palatab

Jak pozbyć się różowe oczy spojówek …

Jak pozbyć się różowe oczy spojówek ...

Skąd wiesz, jeśli masz różowe oczy?

Każdego dnia, ja, jako okulisty (lekarza, który specjalizuje się w leczeniu medycznego i chirurgicznego chorób oczu) otrzyma co najmniej jeden telefon od pacjenta, który mówi: "Myślę, że mam pinkeye." Kiedy pytam go, czy jej, co objawy są zwykle powie mi, że jeden lub oba oczy są czerwone, łzawienie, świąd. i niewygodne. Będziemy wtedy poprosić go, aby przyjść na egzamin tego dnia.

Kiedy rozmawiam z pacjentem, takie jak to w biurze, pytam, czy on lub ona ma również objawy czułości, pokrywek ze sobą skleiły się rano po przebudzeniu, wydzielina lub uczucie posiadania czegoś w oczy, z których wszystkie są wspólne z pinkeye. Pacjent może mieć lub miały niedawno zimno. Najnowsze użycie antybiotyków zwiększa również ryzyko pinkeye. Członkowie rodziny mogą mieć lub miały te same objawy, wskazujące na zakażenie jest przekazywane od jednej osoby do drugiej.

Kiedy zbadania tego pacjenta, wizja nie jest zwykle ograniczona. Może być węzeł limfatyczny płatniczym grochu wielkości przed uchem po jednej lub obu stronach. Powieki mogą być obrzmiałe i jednym lub obu oczach będzie czerwony i łzawienie. Nie jest zazwyczaj cienką spustowy z chorego oka (oczu). Wirusowe zapalenie spojówek zwykle dotyka obu oczu, choć nasilenie lub pojawienie się objawów podmiotowych i mogą być różne między dwoma oczami. Pozostałe konstrukcje oko będzie normalne.

Jak zbadać wzrok, szukam śladów innych powszechnych przyczyn czerwonym okiem, takich jak alergia lub suchego oka. Jestem również przekonany, że istnieje co nie są bardziej poważne problemy, takie jak zakażenia opryszczką, zakażenia bakteryjne, grzybicze lub amebic zakażenia, owrzodzenie rogówki, lub dowodu głębszego zaangażowania oka.

Jak pozbyć się różowe oczy i Stop rozprzestrzenianiu

Kiedy mówię tego pacjenta, że ​​rzeczywiście ma pinkeye (wirusowe zapalenie spojówek), ja również poinformować ją, że jest zaraźliwa i ona powinna starać się zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji do drugiego oka (jeśli tylko jeden jest zaangażowany) i do innych ludzi. I poinstruować, żeby dokładnie umyć ręce za każdym razem, gdy dotyka wokół oka, a nie dzielić ręczniki z innymi, aby nie nosić soczewek kontaktowych i nie używać lub udostępniać makijaż oczu. Jeśli pacjent jest dzieckiem, radzę pobyt w domu ze szkoły na dwa lub trzy dni, aż ryzyko rozprzestrzeniania się zmniejszyła.

będę traktował tego pacjenta z kropli i maści, aby zmniejszyć objawy, choć różowe oko jest samoistnie warunek, który zazwyczaj poprawić we własnym zakresie. I zalecają umieszczenie ciepły okład, taki jak ściereczką zwilżoną ciepłą wodą, w oczy na kilka minut, trzy lub cztery razy dziennie. To łagodzi dyskomfort i pomaga zerwać część skorupy, które mogą tworzyć się na rzęsach. Opaskę na oko nie powinny być noszone.

Większość ludzi będzie mieć pinkeye co najmniej raz w życiu. Zapobieganie jest ważne. Pinkeye może rozprzestrzeniać się w miejscach, gdzie ludzie żyją, pracują i ściśle grać razem. Jeśli jesteś w pobliżu kogoś z pinkeye, umyć ręce i często. Ludzie, którzy dzielą się z innymi klawiatur komputerowych w pracy należy uważać, aby umyć ręce przed ich dotykać wszędzie wokół ich twarzy, zwłaszcza w zimnych porach roku.

Jackson WB. Różnicowanie spojówek różnorodnych źródeł. Surv Ophthalmol. Lipiec-sierpień 1993; 38 Supl: 91-104.

Syed NA, Hyndiuk RA. Zakaźne zapalenie spojówek. Infect Dis Clin North Am. Grudzień 1992, 6 (4): 789-805.

Ostatnia weryfikacja redakcyjnych: 20.04.2016

RELATED POSTS

Comments are closed.