Palatab

Jak powstrzymać wirusa żołądka

Jak powstrzymać wirusa żołądka

Czym jest grypa żołądka?
W „grypa żołądka” jest bardzo mylące, wyjaśnia Barbara Frankowski, MD, profesor pediatrii w Szpitalu Dziecięcym Vermont w Burlington. „To nie jest grypa, aby uzyskać ochronę przed kiedy dostaniesz zastrzyk przeciw grypie”, mówi Frankowski. Ona woli używać terminu bug żołądka opisać grupę wirusów, które mogą zakłócić żołądka, przynosząc na nudności, wymioty i biegunka.

Dwoma głównymi winowajcami są rotawirusa, który jest bardziej powszechne w miesiącach zimowych, a adenowirusy i wirusy echo, z których oba wolą klimat w lecie i wiosną. W rzeczywistości, mówi Frankowski, powodem dzieci wydają się uzyskać to, co ludzie nazywają „grypa żołądka” tak często, dlatego, że istnieje tak wiele wirusów, które mogą powodować to. Dobrą wiadomością jest to, że choć niewygodne (i, nie oszukujmy się, brutto), w większości dzieci, żołądkiem nie jest to poważna choroba i będzie rozwiązać na własną rękę po kilku dniach TLC. Oto nasz przewodnik po plamienie objawy, dbając o swojego małego pacjenta, wiedząc, kiedy należy zgłosić się do lekarza i unikanie jej całkowicie.

Skąd wiem, wiem, że to grypa żołądkowa porównaniu z zatruciem pokarmowym?
robaki żołądka może mieć różne objawy, mówi Frankowski. „Niektóre dzieci po prostu mają bóle brzucha i zmniejszenie apetytu, niektórzy będą musieli po prostu wymioty lub biegunka, a niektóre będą miały wspaniałą kombinację obu.” Twoje dziecko może mieć gorączkę, i, ogólnie rzecz biorąc, im więcej objawów ona Regały górę , tym bardziej dotkliwe choroba będzie. Mogła też po prostu wymiotować raz i być z nim zrobić.

Podczas akcji zatrucie pokarmowe niektóre z tych samych objawów, to zwykle uderza dość szybko po zjedzeniu danej żywności (czy Chloe mają sałatkę ziemniaczaną w tym popołudniowym pikniku? Czy Ben szalik dół resztę kanapki z tuńczykiem, które zostały siedzi na ladzie dla kilka godzin?). Choć może to się z gorączką, to często nie ma, a to zazwyczaj odchodzi dość szybko. Zważywszy, że robaki żołądka lubią obijać przez trzy do pięciu (niekiedy nawet siedmiu) dni.

Czy to może być coś gorszego?
Jeden warunek nie jest rodzicem lub pediatra chce przegapić to zapalenie wyrostka robaczkowego, który charakteryzuje się bardzo złe bóle brzucha i wymioty mogą obejmować też. Oto kilka sposobów, aby odróżnić je od innych warunków, które są kierowane na brzuch.

Dzieci z wyrostka robaczkowego będzie często:

 • Ból wokół pępka, który porusza się w prawym dolnym rogu
 • Mieć gorączkę
 • Nie chce jeść
 • Opracowanie ból, który jest na tyle poważne, nie chcą chodzić, skakać, a nawet ruch

To może być trochę trudne, jeśli błąd żołądka wyposażony skurcze tuż przed dziecko ma biegunkę, ale jeśli biegunka łagodzi to trochę, że to znak, może to być po prostu błąd. „Jeśli myślisz, że to nie tylko złe wymioty i biegunka, ale dziecko jest naprawdę skarży się na ból, że to dobry powód, aby zgłosić się do lekarza i sprawdzić, czy chcą, by sprawdzić swoje dziecko”, mówi Frankowski.

Kiedy należy udać się do lekarza?
„Jeśli masz dziecko poniżej jednego roku życia, powinno być konsultacji z lekarzem na wszystko, co dzieje się na dłużej niż dwa dni,” mówi Frankowski. Głównym problemem z żołądkiem jest to, że nudności i wymioty mogą prowadzić do odwodnienia, które może uderzyć małe dzieci znacznie szybciej, z bardziej poważnymi konsekwencjami. Według Centers for Disease Control and Prevention, 1 na 40 dzieci, które przychodzą na ziemię z żołądkiem będzie wymagało hospitalizacji odwodnienia.

Również skontaktować się z lekarzem, jeśli istnieje jakakolwiek krew w biegunką lub wymiotami, która nie ma wspólnego z błędami żołądka. „Zazwyczaj zobaczyć krew w stolcu lub wymiotach z bardziej poważnych infekcji bakteryjnych, takich jak: E coli ,”Mówi Frankowski. „Jeśli widzisz krew, wszystkie zakłady są wyłączone. Porozmawiaj z lekarzem od razu. „

Inne powody, by sprawdzić się z pediatrą obejmować dowolną chorobę, która trwa dłużej niż dwa dni na dziecko w ramach dwóch lub trzech dni dla starszych dzieci, które nie wykazują żadnej poprawy. Jak wysoka gorączka idzie nie jest tak dużo troski lekarza, mówi Frankowski, tak długo, jak to jest w dół. Jeśli to wciąż wysoka po trzech dniach dla starszego dziecka lub dwóch dni w przypadku dzieci poniżej dwóch lat, należy skontaktować się z PED. Należy również zadzwonić, jeśli dziecko wydaje się odwodnione, czy nie jest picie wystarczającej ilości płynów.

Jak mogę sprawdzić, czy moje dziecko jest Odwodnienie?
Pierwszą rzeczą, którą każdy lekarz będzie chciał wiedzieć, jak dużo cieczy porusza się za pośrednictwem systemu. Dla małych dzieci, „lekarze zawsze pytają ilu mokre pieluchy twoje dziecko robi”, mówi Frankowski. Dlatego należy zachować rachubę. Dla starszych dzieci, które idą do łazienki, na własną rękę, starają się śledzić, jak często idą i słuchać, żeby ocenić wydajność. Jeśli nie bardzo wychodzi, że to twój pierwszy znak, że dziecko staje się odwodniona.

Inne objawy poważne dehydratacji obejmują otwór, który nie jest wilgotne wewnątrz. Gdy zatrzymuje wydzielanie śliny „, błony śluzowe jamy ustnej zaczynają czuć lepki”, mówi Frankowski. Innym pomysłem na prezent jest, jeśli dziecko płacze, ale nie czyni łzy. „Zawsze czuję się dobrze, gdy idę do sali egzaminacyjnej i dziecko zaczyna płakać od razu z dużymi schodzili łez”, mówi Frankowski „, myślę sobie:” Och dobrze, dziecko nie jest odwodnione „.

Jeśli dziecko wykazuje żadnych oznak odwodnienia, dostać gabinecie lekarskim na telefon od razu.

Czy mogę karmić swoje dziecko?
Jeśli dziecko jest w ferworze złym żołądka bug, żywność będzie ostatnią rzeczą, jaką chce. Ale kiedy zrywa się burza, a ona zaczyna się trochę o jej powrót apetytu, zacznij powoli.

„Tak szybko, jak czują się trochę głodny, będzie można przejść do diety Brat” przypomina Frankowski. To oznacza bananów, ryżu, jabłkowym lub tosty. Plain krakersy są zbyt dobrze. Spróbuj jedną pozycję i dać jej trochę czasu, aby zobaczyć, jak jej system obsługuje go. Jeśli chodzi z powrotem do góry lub na zewnątrz, jest zbyt wcześnie, aby przejść solidny.

Czy brzuszek-kojący herbat ok? Co na temat probiotyków?
„Ja się trochę nerwowy o herbat ziołowych”, mówi Frankowski. „Niektóre z nich mają bardzo silne ziołowe składniki, które nie są przeznaczone dla dzieci,” ona ostrzega. Frankowski nawet widać herbat pomóc zatorów, które mają silne leki efedrynę w nich. Więc nie ponoszą tylko dlatego, że przyszedł ze sklepu ze zdrową żywnością i posiada zdjęć kwiatów na polu, że jest to bezpieczne dla Twojego dziecka. Jeśli jesteś wielkim zwolennikiem herbaty, Frankowski zaleca próbuje słaby napar z rumianku, ale przypomina, że ​​to nie powinno być jedyną formą nawodnienia. Lub, jeśli wybrał coś, że chcesz naprawdę chcesz spróbować najpierw skonsultować się z lekarzem. To odnosi się do każdego dziecka w wieku, ale szczególnie tych, w ramach 12.

Tak jak dla innych dodatków, takich jak witamina D (promowane jako wzmacniacz systemu immunologicznego) i probiotyków Frankowski mówi, że nie zostały one pokazane w celu zapobiegania lub leczenia grypy żołądka. Jednakże, jeśli dziecko miało bardzo złe biegunkę i jego apetyt powrócił, można spróbować jogurtu z aktywnymi kulturami pomóc repopulate dobre bakterie, które normalnie żyją w jego jelitach.

Jak mogę utrzymać resztę rodziny z coraz to?
robaki żołądkowe są zaraźliwe małe ssawki i mogą być rozłożone prawie cały czas dziecko biegunkę lub wymioty (a nawet do 24 godzin po jego zatrzymaniu).

Pierwotnie dostać się do obiegu z kału, ale mogą być następnie rozprzestrzeniać się za pośrednictwem śliny i dotykiem pośrednim (Twój chore dziecko dotyka klamki, a następnie dotknąć go, na przykład). Więc trudno utrzymać rodzinę zdrowe. Regularne i intensywne mycie rąk jest koniecznością, zwłaszcza po zmianie pieluchy i wyjazdów nocnik. Należy również mycie zabawek, jak często, jak to możliwe, zwłaszcza jeśli dzieci są ich udostępnianie. Zainfekowane zabawki są jednym z powodów błędów żołądka rozprzestrzeniają się lotem błyskawicy przez daycares, gdzie każdy Tom, Dick i Sally jest umieszczenie ich w jamie ustnej.

Kiedy moje dziecko może wrócić do szkoły?
„Twoje dziecko nie powinno mieć gorączkę i powinien się czuć całkiem dobry”, mówi Frankowski. „Jeśli twoje dziecko jest rzucanie się i biegunkę w nocy, ale czuje się trochę lepiej w godzinach porannych, jest to osąd tego, czy chcesz, aby przypadek”, mówi Frankowski. Jeśli możesz, zaważyć na ostrożności. Ostatnią rzeczą, dziecko chce to wstyd podrzucając swoje cookies w szkole, a nie chcesz ryzykować swoje dziecko będąc Mary Mallon swojego przedszkola. W ogóle, chcesz, aby Twoje dziecko „dość dużo z powrotem do stanu wyjściowego w miarę apetytu i jest w stanie utrzymać w dół jedzenie.”

Czy istnieje jakiś sposób, aby uniknąć błędów żołądka?
Jak już wspomniano, są społeczne małe błędy, które lubią dotykać tak wielu ludzi, jak to tylko możliwe, ale dobra higiena rąk jest najlepszym obrony. Nie można zatrzymać dwa-latków z oddanie wszystko widzą w ich ustach, ale można to zrobić najlepiej, aby utrzymać swoje środowisko czyste i zaszczepić dobre praktyki mycia rąk w nich.

Każdy w rodzinie powinni umyć ręce przed posiłkami i po skorzystaniu z toalety. Gdy jesteś poza domem w miejscu publicznym, miej oko na Germy plamy dzieci mogą chcieć spróbować. Na przykład, że niewytłumaczalnie apetyczny uchwyt na wózku spożywczym że trzylatek ssie na minutę można umieścić go w. Wraz Pack chusteczki odkażające lub szukać tych w sklepie spożywczym i wytrzyj uchwyty w dół przed trzymać go w foteliku. Zawsze miej pod ręką dezynfekcji rąk i używać go, gdy nie ma w pobliżu zlewu (jest to szczególnie przydatne na transport publiczny).

Ale, niestety, mówi Frankowski „Nawet robi wszystko, co nie jest gwarancją na sto procent będzie uniknąć żołądkiem.”

RELATED POSTS

 • Jak powstrzymać wirusa żołądkowego

  Wymioty Treatment – Niech Twój żołądek Rest Co zrobić, gdy jesteś wymioty. PhotoAlto / Odilon Dimier / BrandX Pictures / Getty Images Wymioty jest okropne. Nie da się ukryć go. Nie ma wielu…

 • Jak powstrzymać wirusa żołądka

  nawigacja po wpisach Mamy wszystko, robaki żołądka i grypy. Bout nudności, wymioty, biegunka, a to nie jest takie śmieszne smak w ustach. To jest straszne i śmieszne zarazem. To przychodzi…

 • Jak powstrzymać wirusa żołądka

  Norowirusów to grupa pokrewnymi wirusami, które mogą powodować zapalenie żołądka i jelit (gaz-tro-en-l-tert-tis), który jest zapalenie żołądka i jelit. Prowadzi to do skurcze, nudności, wymioty…

 • Jak powstrzymać wirusa żołądka

  Nawilżają się z chipów lodu i czystych płynów. Największe ryzyko wiąże się z jakimkolwiek wirusem żołądka jest odwodnienie. W efekcie, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pomóc…

 • Stan zapalny żołądka, lek na zapalnym żołądka.

  Niektóre ważne fakty o stanie zapalnym żołądka Żołądek jest miejsce, gdzie jedzenie idzie w naszym ciele po jedliśmy. Jest to rodzaj worka, lecz w przeciwieństwie do worka, który może być…

 • Strona główna zadośćuczynienie za zapalenie błony śluzowej żołądka, leczy …

  Inni lekarze zauważyli, że można je dostać, jeśli zastosuje się zbyt wiele przeciwbólowe. Istnieją również dwa sposoby, że warunek ten może zacząć. Może też dojść nagle lub bardzo powoli w…

Comments are closed.