Palatab

Jak podzielić afrykańskie fiołki, fiołek afrykański na zewnątrz.

Jak podzielić afrykańskie fiołki, fiołek afrykański na zewnątrz.

fiołki afrykańskie kwitną szybko, gdy wzrosła z podziałami.

Z ich rozmytych liści i wesoły kwiatów, fiołki afrykańskie (Saintpaulia ionantha) dodaj żywy, cały rok kolor doniczkowe ogrody. Są bardzo wrażliwe na zimno i muszą być uprawiane w pomieszczeniach zamkniętych w większości dziedzin, chociaż będą one przetrwać w chronionym obszarze na zewnątrz w obrębie amerykańskiego Departamentu Rolnictwa strefy mrozoodporności roślin 11 i 12. afrykańskich fiołków często rozwijają wiele koron, które mogą być rozdzielone od siebie i służące do propagują nowe rośliny w procesie zwanym dzielenie. propagacji Division tworzy dojrzałe afrykańskich roślin fioletowe szybciej niż inne metody. Jednak są one podatne na uszkodzenia i należy obchodzić się ostrożnie, aby zapewnić sukces.

1

2

Połącz jedną część formy liści lub liści na bazie kompostu, jedna część miele mech torfowy, jedna część średnich żwiru i piasku dwie części gliniastej w wiadrze, aby stworzyć mieszankę zalewania dostosowaną do rosnących fiołków afrykańskich. Mieszać mieszaninę podczas dodawania wody, aż czuje się wilgotne przez cały czas.

3

Zdezynfekować ostrze ostrym nożem, aby powstrzymać się od przeniesienia choroby na afrykańskiego fiołka. Zanurzyć ostrze w 25-procentowym roztworze wybielacza wykonana z jednej części wybielacza i trzy części wody przez pięć do 10 minut. Spłukać czystą ciepłą wodą i pozostawić do wyschnięcia przed użyciem.

4

5

6

Pokrój prosto w dół przez bryły korzeniowej między oddzielnymi koron, stosując oczyszczone nóż. Upewnij się, że każda korona ma równy udział korzeni i łodyg. Unikaj używania ruch piłowania przy cięciu przez korzenie, ponieważ może to spowodować poważne, nieodwracalne uszkodzenie afrykańskiego fiołka.

7

Pot każdy podział Afryki fiolet w czystym 5-calowym garnka z otworów drenażowych u podstawy. Napełnić dolną jedną czwartą puli z mieszaniną gleby. Trzymając podział w puli więc podstawa korony jest 1/2 cala poniżej obrzeża. Zasypka wokół bryły korzeniowej z dodatkowym gleby. Upewnij się, że korona jest 1/4 cala nad powierzchnią gleby.

8

Wody każdego African Violet podział lekko temperatury pokojowej wody po zalewania, dodając tyle wody, aby osiedlić się gleby. Dodaj więcej glebę jeżeli piłka zostanie wystawiona korzeni po podlaniu. Unikaj korzystania z wody, która jest niższa niż 55 stopni Celsjusza, ponieważ może to doprowadzić do porażenia prądem dzwonka spot roślin lub spowodować.

9

Przykryć każdą fiołek afrykański oddział z dużym, czystym plastikowym worku stworzyć miniaturową szklarnię wokół nich. Umieścić doniczki lub w pobli? U Wschód-zachodnia okna z sześciu do ośmiu godzin jasne, pośrednie działanie promieni słonecznych dziennie. Osłonić je przed zimnymi przeciągami i ekstremalne temperatury, aby zapobiec zniekształcone lub słaby wzrost.

10

Podlać afrykańskich podziały fioletowe gdy gleba czuje ledwie wilgotne, kiedy badane. Paszy z 1/4-łyżeczki rozpuszczalnej w wodzie kwaśnej, stosunek nawozu 20-20-20 rozpuszczonego w 1 litr wody, stosuje się co tydzień w czasie procesu ukorzenienia. Zastosuj nawóz po podlaniu, aby zapobiec korzeniowy oparzenie.

11

Zwracaj uwagę na oznaki ożywienia i wzrostu w ciągu jednego do dwóch miesięcy. Podnieść plastikową torbę dla coraz większej długości czasu każdego dnia powoli przyzwyczajać zakład do normalnej wilgotności w pomieszczeniach. Kontynuuj do wody, gdy gleba czuje się przede wszystkim suche.

Rzeczy trzeba

  • liść pleśni
  • Torf frezowany
  • Średnio-grys piasek
  • Wiadro
  • Ostry nóż
  • 5-calowe doniczki
  • Plastikowa torba
  • Stosunek nawozem 20-20-20

RELATED POSTS

Comments are closed.