Palatab

Jak napisać życiorys (CV), złożyć CV.

Jak napisać życiorys (CV), złożyć CV.

Czy pracujecie nad życiorysem. Nie wiesz, co to? Oto dlaczego, kiedy i jak korzystać z CV, kiedy używać CV w porównaniu z CV, pisanie CV i wytycznych formatowania i przykładami.

Kiedy należy korzystać osoby poszukujące pracy życiorys, powszechnie określa się jako CV, a nie CV. W Stanach Zjednoczonych, życiorys jest stosowany głównie przy ubieganiu akademickim, edukacji, stanowisk naukowych i badawczych.

Jest to również zastosowanie w przypadku ubiegania się o stypendia i granty.

Kiedy używać życiorys

Podczas poszukiwania pracy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki lub Azji, spodziewać się złożyć CV zamiast CV. Należy pamiętać, że zagraniczni pracodawcy często oczekują, aby odczytać typ danych osobowych na życiorysem, które nigdy nie zostaną uwzględnione na amerykańskiej CV. takie jak data urodzenia, obywatelstwo i miejsce urodzenia. Prawo Stanów Zjednoczonych, jakie informacje kandydatów do pracy może zostać poproszony o podanie nie stosuje się poza granicami kraju.

Co zawrzeć w CV

Istnieje kilka różnic między życiorysem i CV. Życiorys jest dłuższy (do dwóch lub więcej stron), bardziej szczegółowe streszczenie swojej tła i umiejętności.

CV zawiera podsumowanie edukacyjnych i akademickich środowisk, a także dydaktycznych i badawczych doświadczenia, publikacje, prezentacje, nagrody, wyróżnienia, przynależności i inne szczegóły.

Podobnie jak w przypadku CV, może być konieczne różne wersje CV dla różnych typów stanowisk.

Podobnie jak CV, życiorys powinien zawierać imię i nazwisko, dane kontaktowe, wykształcenie, umiejętności i doświadczenie. Oprócz podstaw, CV zawiera badawcze oraz doświadczenie w nauczaniu, publikacje, granty i stypendia, stowarzyszenia zawodowe i licencje, nagrody i inne informacje odnoszące się do stanowiska, na które aplikujesz.

Informacje osobiste dołączyć do międzynarodowego CV

 • Stan cywilny
 • Wiek
 • Liczba dzieci (w wieku opcjonalne)
 • Osobistych interesów, takich jak hobby
 • Wszystko kształcenia, w tym liceum / gimnazjum
 • Zdjęcia są również zalecane (profesjonalne headshot jest najlepszy)

Data urodzenia na CV

Niektóre kraje poza Stanami Zjednoczonymi oczekiwać, aby obejmować swoją datę urodzenia w CV. Jeśli starasz się o zagraniczną pracę, protokół badań w danym kraju za podań o pracę.

Jeśli używasz życiorys (CV) lub wznowić ubiegać się o pracę w Stanach Zjednoczonych, ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące dyskryminacji wiekowej, nie można wymagać, by obejmować swoją datę urodzenia na swoim życiorysie.

Dostosuj swoje Curriculum Vitae

Po dokonaniu listę informacji, które chcesz uwzględnić, że to dobry pomysł, aby utworzyć własny życiorys, który specyficznie podświetla masz doświadczenia, które jest odpowiednie do zadania, które się ubiegamy.

To zajmuje więcej czasu, aby napisać niestandardowe CV, ale jest warte wysiłku, zwłaszcza, gdy starasz się o pracę, które są dobrze dopasowane do Twoich umiejętności i doświadczenia.

 • Użyj zorientowane osiągnięciem pociski, które zaczynają z wersją działań iw wyniku.
 • Start z profilu zawodowego (zwany również podsumowanie) podkreśla, że ​​najlepsze, co kandydat oferuje.
 • Edycja treści obejmują te obszary wiedzy, umiejętności i wiedzy, które pasują do pracy, nie wszystkie szczegóły dotyczące swojego wykształcenia i stażu pracy (praca, badawcze, stypendia, itp)

Wskazówki dotyczące uzyskiwania CV Zauważone

Oto kilka wskazówek, jak dostać swoje CV zauważył w zatłoczonym rynku pracy.

Rozważmy CV Combination
Jeśli szukasz pozycji akademickim – czy połączenie CV, które zawiera podsumowanie, opisów stanowisk pracy i osiągnięć jak zwykły CV wraz ze wszystkimi dodatkowymi informacjami (takimi jak prezentacje, publikacje, edukacji, członkostwa, certyfikaty) w tradycyjnym CV.

Jest to o wiele więcej możliwości prezentacji, która pozwoli Ci pokazać, jak dodać wartość i będzie wyróżniać się z tłumu.
Robin Schlinger, RobinResumes.com, CARW, CFRW, CPRW

Kierować swoje CV do odbiorców
Choć nie jest to CV CV, to nadal powinny być dokładnie ukierunkowane i zorganizowane jak najlepiej reprezentować w świetle swojej publiczności. Pierwszy krok jest, oczywiście, wnikliwej analizy opisu otwarcia.

Po drugie, dowiedzieć się, kto będzie podejmował ostateczną decyzję kandydata i dowiedz się jak najwięcej informacji na temat każdego z tych ludzi, jak to tylko możliwe. To prawdopodobnie oznacza, sieci swoją drogę do przyszłych rówieśników, i dowiedzieć się, w miarę możliwości, co mam ich tam. Pamiętaj, aby zapytać o kulturze; To da ci wskazówki, w jaki sposób przedstawić swoje CV.

Ułóż zawartość CV i uporządkować fakty, zgodnie z tym, czego się nauczyłem. Na przykład, jeśli nowy post w dużej uczelni kładzie szczególny nacisk na publikacje, podkreślają swoje kredyty na początku, i zawierać listę bibliografia artykułów od najnowszych do najstarszych.
Sandra E. Lamb, SandraLamb.com, autor Jak napisać ją i osobiste notatki

Oceń Przykłady CV i porady

Często pomocne jest spojrzeć na próbce lub dwa przed rozpoczęciem pisania. Oto wybór przykładowych CV, w tym wersje dla środowiska akademickiego i międzynarodowego zatrudnienia, dokonanie przeglądu:

Przykłady Życiorys
Te przykładowe CV tworzą pomocny przewodnik, co umieścić w swoim CV i jak ją sformatować.

Kiedy używać życiorys Zamiast CV
W Stanach Zjednoczonych, życiorys jest stosowany przy składaniu wniosku o akademickim, edukacji, stanowisk naukowych i badawczych. Życiorys może być również używany do ubiegania się o stypendia i granty. W Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce i Azji, pracodawcy mogą oczekiwać życiorys zamiast CV.

Wybierz odpowiedni Curriculum Vitae Format
Upewnij się wybrać curriculum vitae w formacie, który jest odpowiedni na to stanowisko się ubiegamy. Jeśli ubiegasz się o stypendium, na przykład, nie będzie trzeba podawać danych osobowych, które mogą być zawarte w międzynarodowym CV.

Życiorys listów motywacyjnych
Jak napisać list motywacyjny skutecznego włączenia wraz ze swoim CV, a także próbek list motywacyjny, jak formatować list motywacyjny oraz rodzaje listów motywacyjnych z próbek każdego z nich.

RELATED POSTS

 • Jak napisać pierwszą CV, upewnij CV.

  Pisząc swój pierwszy CV może być trudnym zadaniem. Może być jeszcze studentem, i są szanse, nie masz zbyt dużego doświadczenia zawodowego za pasem jeszcze. Ale nie martw się, wszyscy byli w tej…

 • Jak napisać DZIĘKUJĘ uwaga, uwaga dla karty ślubu.

  Dowiedz się, jak pisać szczere podziękowania Uwaga z tym pomocne szablonu Jeanne Polu Od zarania dziejów ludzie zmagali się z prawej sposób powiedzieć dziękuję. Od prehistorycznych pomruków…

 • Jak napisać CV, upewnij CV.

  Potrzebuję podstawowe informacje na temat pisania CV i uczynienie go wyróżniać? Szukasz porady, jak dostroić swój cel wznawianie spreparować swoją sekcję Historia zatrudnienia, i pokazać swoje…

 • Jak napisać List gratulacyjny …

  Pisząc list na czyjeś zaangażowanie lub małżeństwa, wyrazić swoje uczucia i odczucia, jak ciepło, jak przy okazji oczywiście gwarantuje. Jeśli ktoś pisze do kogoś bliskiego, jego długość nie…

 • Jak złożyć Łatwy domowej czekolady …

  Każdy Easter Kocham wymyślić prostych pomysłów oszczędzania pieniędzy, ale nienawidzę dać prezenty wielkanocne, które wyglądają tanio. W tym roku zdecydowałem się zrobić moją rodzinę i…

 • Jak złożyć cv, przykładowe cv …

  Nasza interaktywna życiorys (CVS) Builder daje Ci możliwość tworzenia i zapisywania własnych CV przykłady Zobacz CV dla innych ludzi i może wybrać HTML lub Flash CV CV. Zapoznaj się z naszą…

Comments are closed.