Palatab

Jak leczyć zablokowane gruczoły potowe w dole pachowym

5 szybkich Metody łagodzić swędzące pachy

Swędząca pachy może doprowadzić do uporczywego poczucia, że ​​trzeba do zera. Świąd jest medycznym terminem używanym do opisania swędzenie i jest wspólna dla obszaru swędzenie również mają blizny, łuszczenie, bolesność, obrzęk lub zaczerwienienie. Chociaż drapanie może zapewnić tymczasową ulgę od swędzące pachy, wielokrotnie drapanie może dokonać objawy gorzej, pozostawiając skażoną skórę narażone na ryzyko zakażenia i zatrucia. Przez większość czasu, najlepszym rozwiązaniem jest, aby uniknąć zarysowania swędzące obszary i niech leczyć naturalnie w zamian.

Potencjalne przyczyny swędzące pachy

Jest to typowe dla ludzi zapytać, "Dlaczego moje pachy swędzenie?" ale odpowiedź nie zawsze jest proste. Wiele osób będzie doświadczać dyskomfortu i uciążliwości swędzące pachy w pewnym momencie, a ponieważ istnieje wiele możliwych przyczyn, nie zawsze łatwo jest znaleźć rozwiązanie. Aby zwiększyć swoje szanse na uniknięcie lub szybko łagodzi stan, pomaga zrozumieć przyczyny.

wspólne Dolegliwości

Bakterie pojawiają się w większości obszarów z potu i brudu, a więc tych, którzy są bardzo spocony i brudny może wystąpić wiele swędzenie. Zawsze należy wziąć prysznic po treningu, aby uniknąć tego problemu.

Większość czasu, swędzenie pach wynikają z detergentem do prania. Swędzenie wpłynie na dowolną część ciała, która dotyka odzież. Wystarczy detergenty przełączające powinno pomóc.

Jeśli używasz tępy maszynkę lub nie używać kremu do golenia, pod pachami może stać się swędzenie, sucha i podrażniona. Staraj się regularnie zmieniać swoją maszynkę i użyć odpowiedniego kremu do golenia przed goleniem.

Niektóre kobiety będą uczulony na nikiel, lateksu, gumy, lub elastyczne w niektórych biustonoszy. Można spróbować wybrać biustonosze, które są wykonane przy użyciu naturalnych materiałów, zamiast.

Ciężkie warunki

zapalenie pachowej może zawierać atopowe, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, czyli. Kontaktowe zapalenie skóry jest uważany za najbardziej powszechne i zazwyczaj występuje, gdy kontakt skóry drażniający. Alergeny pochodzące w kontakcie ze skórą mogą doprowadzić do reakcji lub wysypkę. W większości przypadków, nagłe i bolesne wysypki spowodowane są kontaktowe zapalenie skóry i alergiczne zapalenie skóry trwa dzień lub tak, aby rozwijać i być itchier.

Jest to zaburzenie gruczołów potowych prowadzi do nadmiernego pocenia się pod pachami wpływających. Przyczyny nie są znane i mogą występować samoistnie. Może to być związane z współczulnego układu nerwowego, który jest odpowiedzialny za "walcz albo uciekaj." Mimo, że warunek ten nie będzie bezpośrednio prowadzić do swędzenie, nadmierna wilgoć może doprowadzić do peelingu, a następnie zakażenia, to swędzenie i podrażnienie.

W tym stanie, węzły chłonne znajdujące się pod pachami są powiększone. Większość czasu, pachowych węzłów chłonnych będzie wynikać z choroby stosunkowo łagodny, typowo z węzłów chłonnych mających nieprawidłową liczbę, rozmiar i spójność. Większość czasu, warunek ten zostanie łagodne tylko swędzenie pachami lub bez objawów. Jeśli węzły chłonne są większe, będą one ściśle monitorowane lub usunięta.

Stan ten znany jest również jako HS lub trądziku inversa i wpływa na gruczoły potowe w pachwinie, pod biustem, a wraz z pach. Choroba nie jest zakaźny i zawiera klastry torbiele, które mogą być duże, oprócz ropnie. Kiedy ropnie pękać, nie mogą leczyć, czy tak wolno. Objawy to swędzenie, ból i tkliwość.

To grzybicy pachami lub pod pachami grzyb. Infekcje występują pod pachami, ze względu na niską światła, przy wysokiej wilgotności i wysokiej temperatury ciała. Pomimo tego, grzybica axillaris nie jest bardzo popularne i jest bardziej prawdopodobne, aby wpływać na ludzi, nadmierne pocenie się pod pachami stanu z nadmiarem pocenie się.

Kiedy udać się do lekarza

Swędzące pachy czasami może wskazywać na stan zagrożenia życia. Należy udać się do lekarza natychmiast, jeśli swędzenie towarzyszy:

Zmiany w czujności i świadomości (jak brak reakcji lub rozdawanie)

Dreszcze i gorączka

Sztywność stawów i ból

Oddychanie lub problemy z oddychaniem

Nagły obrzęk na języku, wargach lub twarzy

Ucisk w gardle lub zwężenie

RELATED POSTS

Comments are closed.