Palatab

Jak Kwas Etch betonowe (z …

Jak Kwas Etch betonowe (z ...

kroki Edycja

Part One of Four:
Przygotowanie do Etch Edycja

Chwycić kwasu solnego lub innego odpowiedniego kwasu trawienia. Przed rozpoczęciem trawienia, będziemy chcieli, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo odpowiednim kwasem, aby zakończyć swój projekt – konieczności zabrakło do sklepu komputerowego w środku projektu trawienia jest poważny ból. kwas solny (zwany również kwasem solnym) jest najbardziej rozpowszechnionym typem kwasu stosowanego dla tego projektu. Trudno powiedzieć, ile dokładnie kwas każdy dany projekt będzie potrzebne, ponieważ kwas jest zazwyczaj sprzedawany w różnej sile. W sposób bardzo ogólny, 1 /4 galona (0,9 I) z kwasem (po odpowiednim rozcieńczeniu) obejmie około 50-70 stóp kwadratowych betonu (około 4,5-6,5 metrów kwadratowych). [1]

 • Inne odpowiednie kwasy do trawienia obejmują kwas fosforowy i kwas amidosulfonowy. To ostatnie jest szczególnie dobrym wyborem dla szybkiego połączenia, ponieważ jest znacznie mniej żrące i niebezpieczny niż inne kwasy. [2]
 • Jeśli nie jesteś pewien, czy masz odpowiedni rodzaj kwasu, należy sprawdzić etykietę na opakowaniu – najbardziej odpowiednie produkty wspomnę, że mogą one być wykorzystywane do celów konkretnych trawienia.

Wyczyścić beton jakichkolwiek przeszkód. Aby rozpocząć, należy usunąć Obojętnie wszystkie meble, pojazdy i inne przeszkody z obszaru, który zamierzasz leczyć. Kwasy trawienia może trwale uszkodzić wspólnych obiektów czy pozostać w kontakcie z nimi nawet krótkie okresy czasu, więc dobrze mieć je z drogi do czasu rozpoczęcia projektu.

 • Warto również dać obszar A dobry zamiatanie, aby usunąć nagromadzony kurz, brud lub brud. Kwas musi być w stanie dotknąć każdą część powierzchni betonu, aby odpowiednio reagować z nim. Nawet niewielkie kawałki zanieczyszczeń może przeszkadzać reakcji, co może prowadzić do nierównej trawienia.

Użyj odtłuszczający do oleju lub smaru. Jeśli trawienie beton w garażu lub na podjeździe, istnieje szansa, że ​​może być olejem lub smarem plamy na podjeździe z pojazdu. Kwasy wytrawiania nie może przenikać przez substancji oleistych, co oznacza, że ​​jakiekolwiek konkretne pod plam oleju będzie nie-trawiona. Aby usunąć plamy oleju i smaru, spróbuj szorowania z komercyjnego produktu odtłuszczania – są one dostępne w większości sklepów dla majsterkowiczów dość tanie.

 • Alternatywnie, można użyć zwykłego proszku do prania. Większość detergenty są formułowane w celu rozpuszczenia olejów i tłuszczów, dzięki czemu są idealne do odtłuszczania swoją powierzchnię betonu.

Wąż w dół całą okolicę. Gdy beton jest idealnie czyste i jasne, należy użyć węża z przystawką opryskiwacza do zwilżenia całej powierzchni betonu. Rozłożone wodę równomiernie na całej powierzchni, aż cały beton jest mokry, ale nie stoi woda pozostaje. Beton powinien pozostać na tym poziomie wilgotności, aż zostanie zastosowany kwas.

 • Jeśli będziesz trawienie do dowolnych przyległych ścian lub innych powierzchni, należy również zwilżyć dolną cal lub tak, aby zminimalizować możliwość bezpośredniego kontaktu z kwasem.

Druga część czwarta:
Stosując kwas Edycja

Wymieszać wodę i kwas 3 lub 4:1 stosunek. Dodaj czysta, czysta woda do plastikowego wiadra. Bardzo ostrożnie wlać kwas w swoją, będąc pewny nie powodować żadnych wycieków lub plamy. Nie używać metalowego pojemnika – kwas może korodować wielu metali, prowadząc do ewentualnego zniszczenia pojemnika.

 • Zawsze wlać kwasu w wodzie. Nigdy wlewania wody do kwasu. W przypadku dostania się kwasu z powrotem do swojej twarzy, może to prowadzić do urazów szpecące lub nawet utratę wzroku.
 • Od tego momentu, będziemy chcieli, aby przestrzegać podstawowych środków bezpieczeństwa kwas. Nosić długie rękawy, rękawiczki, okulary ochronne oraz, jeśli to konieczne, maska ​​do ochrony przed wszelkimi oparów. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję bezpieczeństwa poniżej.

Testowania mieszaniny w niewielkiej przestrzeni. Najwyżej 3: 1 lub 4: 1 mieszaniny kwasu będzie charakteryzował się stosowną odpornością na trawienie betonu. Jednak przed wlać swoją mieszankę na podłogę, to bardzo mądry pomysł, aby przetestować go na małym, nieważnym powierzchni betonu (jak w miejscu, które normalnie byłyby objęte mebli lub narzędziowych skrzynek), aby upewnić się, że działa. Wlać około 1/2 filiżanki bezpośrednio na betonie. Jeśli jest wystarczająco silny, powinien natychmiast zacząć bulgotać i reagować.

 • Jeśli nie od razu widoczne są pęcherzyki, twój mieszanka prawdopodobnie nie jest wystarczająco silny. Dokładnie rozważyć dodanie większej ilości kwasu.

Używać rozpylacz albo Konewka do rozprowadzenia kwasu. Zamiast wlać cały kwas na jednym miejscu podłogi, która może pozostawić pewne kwasu zużytego do czasu, gdy dociera do najdalszych zakątków betonu, należy użyć plastikowego opryskiwacza lub konewka. Zapewnia to bardziej równomierne rozprowadzanie. Bezpośrednio po rozpyleniu użyć rakla ręcznego dystrybucji, dzięki czemu cała podłoga otrzymuje równomiernej powłoki. Można również używać maszyny do szorowania podłogi podłogę i rozprowadzić kwas.

 • Podłoga musi pozostać na mokro cały czas jesteś trawienie kwasem. Nie pozwól Suchy kwas na podłodze – jeśli trzeba, wąż w dół obszary, które są wysychaniem.

Poczekaj na kwas do reakcji z podłogą. Gdy masz pewność, że został równomiernie stosowane kwaśne, wystarczy odsunąć się od podłogi i czekać na to, aby zatrzymać pęcherzyków. Zazwyczaj będzie to trwa około 2-15 minut. [3] jako kwas reaguje z podłogą, otworzy się małe porowate otwory w betonie, co znacznie bardziej akceptować zamierzonego szczeliwa.

 • Sprawdzić powierzchnię jak działa kwas. Chcesz kwas do reakcji równomiernie i jednolicie na całej powierzchni. Jeśli istnieją miejsca, gdzie kwas nie reaguje, może to być znak, że niepostrzeżenie plam smaru lub uszczelniacz był obecny na betonie. W tym przypadku, może trzeba użyć rozwiązania mechaniczne, jak szlifierka, aby dokończyć trawienie betonu. [4]

Neutralizować powierzchnię. Sprawdzić etykietę kwaśne za – wiele wymagać będzie za pomocą specjalnego roztworu neutralizujący do zatrzymania reakcji kwasu, podczas gdy inni mogą "koniec czasu" na własną rękę. Do kwasów, które wymagają rozwiązania neutralizujący zmieszać neutralizator i przesyła je przez podłogę zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Zazwyczaj trzeba spryskać neutralizator i zarośla przy pomocy gumy lub korzystać z urządzenia, aby zapewnić podłogi cała powierzchnia została zneutralizowana.

 • Na ogół wszystkie zastosowania neutralizatora kwasu, należy zmieszanie 1 kubek sody w 1 galona (3,8 litra) wody, a następnie mieszanie, aż do rozpuszczenia. [5]

Przemyć podłogę dokładnie. W tym momencie Twój beton powinien mieć czyste, świeżo trawione wygląd. Teraz jesteś gotowy, aby oczyścić. Użyj miotłę lub squeegee zebrać wodę do płukania w jednym obszarze, a potem ssać go odkurzaczem sklepu. Przeczytaj instrukcje, jak prawidłowo wyrzucać kwasu opakowaniowych – być może trzeba będzie dodać więcej sodę do dalszego zneutralizować go przed wlaniem go w błoto.

 • Alternatywnie, jeśli pracujesz w garażu, może być w stanie po prostu spłukać zobojętnionego roztworu bezpośrednio z garażu i do drenażu. Sprawdź lokalne przepisy, zanim ten sposób – nie chcą łamać prawo lub zranić środowiska.

Stosować odzież ochronną. Wszystkie kwasy (ale szczególnie silne te stosowane do betonu trawienia) powinny być traktowane z ostrożnością. Dostanie się na ciele, silny kwas mogą powodować bolesne oparzenia chemiczne. Co gorsza, kwas może spowodować trwałą ślepotę i zniekształcenia, jeśli dostanie się do twarzy i oczu. Z tego powodu ważne jest, aby zawsze podczas pracy z kwasem, nawet jeśli jesteś bardzo doświadczonym nosić odzież ochronną. Poniżej znajdują się różnego rodzaju odzieży ochronnej należy nosić, aby chronić siebie:

 • Chemiczne okulary ochronne lub gogle z osłoną twarzy
 • Rękawiczki
 • Długie rękawy
 • Close-toed buty

Nie wdychać oparów kwasu. Mocne kwasy, takie jak kwas solnym może się szkodliwych oparów. Jeśli oddycha, te opary mogą powodować oparzenia chemiczne w jamie ustnej i gardle. Choć rzadko, to jest technicznie możliwe, aby poważnie zranić lub nawet zabić przez wdychania oparów kwasu. Z tych powodów, będziemy chcieli, aby upewnić się, że obszar roboczy jest dobrze wentylowana przez cały czas. Na przykład, prawdopodobnie będziesz chciał otworzyć żadnych sąsiadujących okien i użyć wentylatora, aby utrzymać powietrze nieustannie krążących do iz miejsca pracy.

 • Jeśli opary kwasu są silne, użyć maski do oddychania z pojemników oparów kwaśnych, aby uniknąć obrażeń.

Zawsze wlać kwas do wody, a nie odwrotnie. Jest to niezwykle ważne, podstawowa zasada bezpieczeństwa kwasowej. Kiedykolwiek i wymieszać wlać kwas i wodę, ty zawsze wlać kwasu w wodzie. ty nigdy wlać do wody z kwasem. Jeśli wlać płyn albo zbyt szybko, można spowodować, że ciecz w pojemniku na zachlapanie z powrotem do Ciebie. Jeśli ta ciecz jest głównie z wody, prawdopodobnie będziesz w porządku. Jednak, jeśli jest to głównie kwas, można mieć poważne kłopoty. Należy bezwzględnie przestrzegać tej prostej zasady podczas pracy z kwasem.

 • Może to być pomocne, aby utrzymać drugą wiadro lub pojemnik plastikowy z wami podczas pracy. Jeśli przypadkowo wlać kwas w pierwszym pojemniku pierwsze, można wlać wodę do drugiego zbiornika, a następnie przenieść do niego kwas łatwo poprawne dla błędu. J z

RELATED POSTS

 • Jak zrobić kwas siarkowy w domu skórę kwasu siarkowego.

  Anne Helmenstine, Ph.D. Jest autorem i konsultantem z szerokim tle naukowej i medycznej. Czytaj więcej Kwas siarkowy jest przydatnym kwasem mieć pod ręką dla różnych projektów chemii do domu….

 • Domowe Ant Killers Przepisy – Porady, kwas borowy zewnątrz.

  Gdy próbuje pozbyć się mrówek, warto jest najpierw mieć podstawową wiedzę, jak żyją i rozwijać: Żyją w koloniach, a jedna klasa w kolonii jest pracownikiem / zbieracz / zbieraczka. Pracownicy…

 • Jak zneutralizować kwas borowy …

  Informacje znajdujące się na tej i pokrewnych stron jest parafrazą Waltera ostatniego za boraks Conspiracy (choć Dodałem kilka notatek z moich własnych). Ja również zapisać swój artykuł jako…

 • Jak usuwać kwasu, kwasowość kwas borowy.

  Zbierz wszystkie kwas trzeba wyrzucać i umieścić na jakiś konkretnych pad. Wysoka kwasowość może zaszkodzić trawy i gleby, więc staram się robić to w swoim podjeździe lub na patio na zewnątrz….

 • Kwas solny w leczeniu oczu …

  Basen Chemicals React na Wodzie Pływanie Chemia basenowa mają być rozpuszczalne w wodzie i reagują w chwili, czego dotkną wody w basenie. Jednak wilgoć w ogóle, przed deszczem i wilgocią lub z…

 • How Do You Get kwas akumulatorowy …

  Kwas z akumulatora może uszkodzić skórę, gdy styka się z nim. Szczególnie Większość baterii akumulatorów samochodowych zawierają kwas siarkowy. Jest on stosowany do produkcji prądu…

Comments are closed.