Palatab

Jak kupić pokarm dla niemowląt, olej palmowy oleinową we wzorze niemowlęcym.

Jak kupić pokarm dla niemowląt, olej palmowy oleinową we wzorze niemowlęcym.

Ostatnia aktualizacja: maj 2016

Jak wzory różnią?

Istnieje pięć głównych składników do formuły: Węglowodany, białka, tłuszczu, witamin, minerałów i innych składników odżywczych, plus w mniejszych ilościach. Co sprawia, że ​​jedna marka o wzorze różnym od następnego są specyficzne węglowodany i białka, jak również wszelkie dodatkowe składniki. Na przykład, kazeina i serwatka są dwa rodzaje białek mleka krowiego znalezione w różnych proporcjach w różnych marek o wzorze krawie bazie mleka.

Węglowodan: Laktoza jest głównym węglowodanem zarówno w mleku matki i wzorami wykonanymi z krawie mleka. Kukurydzy maltodekstryna jest czasami używane jako dodatkowe źródło węglowodanu w mieszance. Laktozy, soja i specjalne preparaty zawierają jedną lub więcej z następujących węglowodanów: sacharoza, maltodekstryny kukurydzianej, zmodyfikowaną skrobię kukurydzianą lub składniki stałe syropu kukurydzianego.

Białko: Mleko matki zawiera około 60 procent serwatkę i kazeinę 40 procent. Większość formuł mają podobną zawartość białka. Inne zawierają 100-procentowy serwatki.

Częściowo zhydrolizowane formuły nie są hipoalergiczne – nie używać jednego, jeśli dziecko ma alergię na białka, a nawet, jeśli istnieje podejrzenie, że mogą mieć jeden. Jednakże, w porównaniu do standardowego wzoru krawie mleka częściowo zhydrolizowane preparaty serwatki nie zostały przedstawione, w badaniach w celu zmniejszenia wyprysk.

Nadmiernie formuły zawierają hydrolizowane białka, które są całkowicie w podziale na swoich cegiełek (aminokwasów), które pozwalają im być łatwo wchłaniane. Preparaty te są uważane hipoalergiczne i są stosowane dla niemowląt, które mają alergię na białka.

Preparaty sojowe zawiera izolat białka sojowego – przetworzonego składników soi, która jest praktycznie czysta białek (co najmniej 90 procent). Niektóre firmy używają częściowo hydrolizowane białko sojowe (białko jest częściowo uszkodzony w dół), aby umożliwić łatwiejsze trawienie.

Gruby: Mleko kobiece zawiera mieszankę mononienasycony, polinienasycony, oraz nasyconych tłuszczów. Wzory używać różnych olejów odpowiednio do makijażu tłuszczu mleka kobiecego. Są to olej sojowy, olej kokosowy, olej palmowy lub oleinę palmową i wysoko oleinowy olej słonecznikowy.

Chociaż palmowy i olej palmowy oleiny jest powszechnie stosowane, badania wykazały, że tłuszcze te mogą zmniejszać wchłanianie tłuszczów i wapnia. Oznaczałoby to, że dziecko nie będzie wchłonąć jak najwięcej tłuszczu i wapnia, jak ona będzie z formułą, która nie zawiera tego oleju.

średniołańcuchowe trójglicerydy wymaga mniej wysiłku, aby przetrawić i są łatwiej wchłaniane. Są one używane w specjalne preparaty dla wcześniaków i niemowląt, które mają problemy z trawieniem lub pochłaniający substancje odżywcze.

RELATED POSTS

Comments are closed.