Palatab

Jak Grow Zioła Indoors proste …

Jak Grow Zioła Indoors proste ...

Parapecie świeżych ziół to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie jako mieszkaniec miasta, z odrobiną światła słonecznego, można mieć zioła gotowe do wykorzystania w kuchni tylko w ciągu kilku tygodni. Rozmawialiśmy z ekspertami ogrodniczych, aby dowiedzieć się, co trzeba, aby w pomieszczeniu rosną zioła.

Rosnące nic nie jest łatwe (i tak, można zabić kilka roślin, zanim pojawi się zawiesić go); po prostu zacząć od prostych rzeczy. Nawet jeśli nie będą mogli chwalić się swoimi pomidorami scheda, nadal można poczuć satysfakcję skierowania własną bazylię w koktajlu lub mieszać-smażenia z jakąś świeżą trawą cytrynową.

Które zioła Grow

Oto podział tego, co rośnie na nieuważnych ogrodników do zielonych kciuki.

łatwiejszy

Bay Tree: Bardzo powolny hodowca. Upewnij się podnieść Wawrzyn szlachetny, ostrzega Rose Marie Nichols McGee, współautor Szczodry Container oraz współwłaściciel Nichols Garden Nursery w Albany, Oregon; wawrzyn szlachetny Najlepiej jest do gotowania z. Bay drzewo może stać porażone skali, jeśli robi się zbyt suche użytku do mycia naczyń, aby zmyć z liści, a następnie spłukać je dokładnie.

Szczypiorek: Nie wymaga tyle światła, jak kilka innych ziół. Różnorodność Grolau został wyhodowany do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych.

Kafr Lime Tree: Kaffir wapno liści są często wykorzystywane w kuchni tajskiej. Bądź pewien, że daje to Rośliny specjalne jedzenie owoców cytrusowych.

Trawa cytrynowa: Dobrym sposobem, aby oszukiwać, ponieważ nie wymaga gleby; można po prostu użyć łodygę można dostać na rynku. Upewnij się, że ma dobrą ilość łodygi, a dno jest nienaruszony; przyciąć wierzchołek i umieścić ją w pojemniku z kilkoma calami wody. Connie Campbell, New Hampshire oparte panem ogrodnikiem, mówi: "Będzie wysłać korzenie i nowe pędy i wiele, wiele nowych łodygi od dołu, a można po prostu wyciąć ci się i korzystania z nich."

Mięta: Bardzo inwazyjne, więc potrzebuje własną pulę. Miętowy jest dobre dla herbat, i trzeba się trochę z niego tylko. Zazwyczaj potrzeba dużo mięty do receptur, więc to nie może być warta uprawy w pojemniku.

Pietruszka: Nie potrzebuje dużo słońca, mówi Carole Ottesen, autor Nowa amerykańska Garden . ale to powolny hodowca więc nie może dać dużo.

Wietnamska Kolendra: Niemal identyczny smak kolendry, mówi Campbell, oraz "bardzo niezawodny."

Trudniejsze

Oregano: Spróbuj różnorodne greckiej. Potrzebuje dużo światła.

Rozmaryn: Trzymaj go na suchy stronie i szukać różnych pionowej jak Toskanii niebieskie ani Spire. To wymaga bardzo słoneczne okna i prawdopodobnie dodatkowego światła. Ponieważ nie trzeba go dużo do gotowania, to dobry zioło rośnie. Jest bardzo wrażliwy na overwatering.

Tymianek: Będzie to prawdopodobnie potrzebują dodatkowego światła. Sprawdzić cytryny tymianek, która ma niepowtarzalny smak i nie może być łatwo zakupione na rynkach.

Hardest

Bazylia: Jest to ulubiona gotować z, ale jest to trudne w uprawie. Twój najlepszy strzał jest rozwijać go w ciepłych, jasnych letnich miesięcy. Connie Campbell sugeruje Spicy Globe lub Afryki Niebieski odmiany, z czego ten ostatni jest bardziej jak tajską bazylią i działa dobrze w pomieszczeniach.

Kolendra: Kolendry to nazwa łodyg i liści rośliny kolendry. Często śruby, co oznacza, że ​​zaczyna rosnąć kwiaty i nasiona zamiast liści. Leslie działki, ogrodnictwo publicysta i bloger. sieje nasiona kolendry w płytkim płaskiej (plastikowej tacki), a następnie zjada je jako kiełków, korzeni i wszystkich. "Siać nasiona kolendry dość gęsto, tak jak niemal nawierzchni, ale nie całkiem. Niech tylko sadzonki uzyskać około czterech do pięciu cali wzrostu, a następnie pociągnij je, korzenie i tym wszystkim, i umyć je." Aby to ekonomiczne, jak mówi, po prostu odebrać nasiona kolendry luzem w sklepie ze zdrową żywnością.

Szałwia: Rose Marie Nichols McGee mówi, że szałwia jest bardziej podatna na mączniaka i jest bardzo wrażliwy na overwatering. Jeśli chcesz spróbować, chociaż, Connie Campbell mówi, aby przejść do karłowatej mędrca, który jest bardziej zwarty niż zwykły szałwia.

INDOOR HERB TIPS rośnie

Lekki

Matka Ziemia Życie

Światło jest najważniejszym aspektem uprawy ziół wewnątrz, a wiele osób nie ma dosyć. Większość ekspertów zgadza się, że sześć do ośmiu godzin światła dziennie jest optymalny.

Orientacja: Southwestern od strony okna jest najlepszym dla dobrego światła, mówi Diane Stahl, właściciel Roots miast według Denver oparte sklepu City Garden i montaż greenscape firmą specjalizującą się w małych przestrzeniach miejskich.

Jeśli nie można uzyskać światło od słońca: Get kilka zaciskowy światła reflektora z świetlówki kompaktowe, mówi Rose Marie Nichols McGee. Connie Campbell mówi, że światła powinny być umieszczone bardzo blisko roślin, około cztery do sześciu cali od hotelu. Istnieją również oprawy oświetleniowe, które zamontować pod szafki kuchenne, jeśli chcesz mieć zioła na ladzie. Najważniejsze jest to, nie ma roślin będzie się rozwijać, jeśli nie można dać wystarczająco dużo światła.

Jeśli widać brązowe plamy na liściach: "To może być znak, że płoną," mówi McGee. Oznacza to, że rośliny stają się zbyt dużej ilości światła, ale to rzadki scenariusz.

Jeśli rośliny rosną już łodyg i liści mniej: Nie są one wystarczająco dużo światła i rozciąga się znaleźć więcej. Dodaj uzupełniające światło lub przenieść je do miejsca, które otrzymuje więcej naturalnego światła.

Matka Ziemia Życie

Zioła nie trzeba, że ​​dużo wody. "Overwatering jest największym błędem ludzie podejmują próby wewnątrz rosną zioła," mówi John Lingle, właściciel LINGLE Zioła, przedszkole specjalizującej się w ziołach organicznych znajdujących się w Long Beach w Kalifornii.

Gdy na wodę: Musisz nauczyć się czytać swoje rośliny i niech wam powiedzieć, kiedy są gotowe do wody. "Zasadą jest aby wszystkie zioła wyschnąć całkowicie," mówi Stahl miejskie Roots. To może trwać od kilku dni do ponad tygodnia przed musisz wodzie. "Umieść palec wskazujący w brudzie całą drogę w dół do zwrotnicy i czuję, że system korzeniowy," mówi Stahl. Zanotuj, jak długo trzeba czekać na rośliny do wyschnięcia, a następnie starają się opracować spójny system nawadniania. Stahl mówi, że jeśli rośliny nie lubią dużo wody, że nie podoba spójnego podlewania.

Jak wodzie: Umieścić rośliny w zlewie i woda bazy, gdzie trzon spotyka się z brudu, a nie na liście; niech woda przesiąka przez. Następnie moczyć rośliny ponownie. Niech całkowicie osuszyć i umieścić je z powrotem w ich spodki. Można wody rano i niech rośliny drenażu, gdy jesteś w pracy. Nie należy pozostawiać stojącej wody w spodku lub będziesz gnić korzenie rośliny.

Jeśli liście są żółte: Pierwsze założenie należy upewnić się, że roślina ma zbyt dużo wody, niż za mało. Gdy roślina była zbyt mokra, gnicie korzeni, pozostawiając je mniej zdolne do wchłonięcia wody. "To rodzaj Catch-22, bo gdy korzenie zaczynają gnić, The desiccates roślinne i więdnięcie, więc ludzie myślą, że potrzebuje więcej wody," wyjaśnia Lingle. Poczuj glebę i podnieś pojemnik aby sprawdzić, czy roślina jest bardzo wilgotne lub suche.

Zasada numer jeden: garnki muszą mieć otwory odpływowe.

Z jakiego materiału użyć: Terakota, ponieważ oddycha. Materiał spodek nie jest tak ważne, ponieważ jego głównym celem jest ochrona próg licznika lub okna. I zapomnieć o oddanie skał na dnie garnka przed dodaniem gleby: McGee mówi, że rzeczywiście skleić rzeczy zamiast promować lepszy drenaż.

Najlepszy rozmiar: Większe jest lepsze. Dla poszczególnych ziół, garnki powinny być nie mniejsze niż 6 cali. Rośnie wiele ziół razem, będziemy chcieli, aby umieścić dwa lub trzy w puli, która wynosi około 10 cali średnicy i około 8 cali głębokości.

Gleba

Wahsega Valley Farm

Jak ocenić drenaż:New American Garden autor Carole Ottesen mówi "To [nie powinien] Bryła razem w piłkę, gdy jest mokro, to zawsze będzie ziarniste. Jeśli ścisnąć go i nie sklejają się i to jakby odkruszany, to dobrze."

Dodaj skorupek: Rose Marie Nichols McGee mówi, że rośliny śródziemnomorskie takie jak rozmaryn, tymianek, bazylia i dobrze z małym dodatkowym wapna; można użyć skorupek do tego. "Proponuję włożyli muszli w malakserze z niewielką ilością wody i umieścić łyżkę do każdego garnka kiedy przygotować glebę do sadzenia."

Zioła są dość obfite, ale nadal lubią być karmione dobry nawóz organiczny jak emulsji ryby (należy pamiętać: to śmierdzi) lub ciekłej wodorostów. Teraz rośnie zioła dla swoich liściach, a nie ich kwiatami, więc znaleźć nawóz, który nie promuje kwitnienie. Oznacza to, że nawóz musi mieć niski poziom fosforu. John Lingle sugeruje uzyskanie galon dzbanek soku jabłkowego i napełnienie go wodą i jedną łyżkę emulsji rybnej zrobić bardzo słaby roztwór organiczny nawóz. Woda zioła z nim, a wtedy nie będzie musiał martwić się o tym, kiedy się je nakarmić. Można nawet tworzyć własne emulsji ryby!

Czy to, co rośliny powiedzieć: Rośliny pozwoli Ci wiedzieć, czy muszą być karmione, mówi Carole Ottesen. Jeśli wydaje się, że przestał rosnąć, to prawdopodobnie potrzebują jedzenia. Jeśli rośliny są żółknąć i już wykluczyć podlewania problemy, może to również oznaczać, że muszą karmienia.

Kup roślin "rozpocznie"; (Rośliny dziecka), a nie nasiona do buraków z nasion jest trudniejsze. Gdy kupujesz rośliny rosną w pomieszczeniu, kupić zioła, które nigdy nie został posadzone na zewnątrz; zmiana środowiska może być traumatyczne dla zakładu. I jak Diane Stahl wskazuje "Jeśli sklep na miejscu, można znaleźć rośliny przyzwyczaja się do swojego obszaru." Co może sprawić, że o wiele łatwiej na nowym ogrodnika.

Czy to mój najlepszy z boku? Obróć garnki co tydzień, mówi McGee. "Nie po prostu zostawić je w tym samym miejscu na zawsze. Przenieś je wokół, więc nie oprzeć."

Są tam do spożycia: Cięcia ziół wspomaga wzrost. Ale nie wyciąć więcej niż trzecim starcie.

Nie próbuj walczyć z naturą: Zimą rośliny mogą być naturalnie w fazie spoczynku ze względu na zmiany w świetle, mówi McGee. "Możemy pozwolić rośliny są w fazie spoczynku. Minimalnie wody; po prostu pozwolić im robić to, co robią."

Pest Kontrola: Jeśli widzisz mszyce przemyć je w zlewie. Jeśli widzisz skalę (wygląda jak brąz, zardzewiałe spot), zmyć go mydłem lub zetrzeć każdy spot z odrobiną alkoholu tarcie, a następnie spłukać roślinę.

Wróć do korzeni: Sprawdź doniczkowych byliny raz w roku, aby upewnić się, że korzenie nie rosną na dnie garnka. Jeśli są, należy roślinę z doniczki i sprawdzić korzenie: Powinny być zdrowe i białe, brązowe i nie rośnie w kółko. Jeśli korzenie wyglądają źle, masz dwie opcje: Odetnij trochę i przenieść roślinę do większej doniczki. Lub, jeśli roślina jest rozmiar chcesz, McGee mówi, można po prostu wyciąć wokół korzeni pionowo, około pół cala do cala i pokroić taką samą kwotę od dna. Repot z dodatkowym gleby i startu w tej samej wysokości górnej wzrostu, jak usunąć z korzeniami.

Gdzie się zwrócić, jeśli masz problemy

Kontakt z ogrodników mistrzowskie w danym obszarze; są eksperci, którzy poświęcają czas na przeprowadzenie gorące linie i odpowiadać na pytania za pośrednictwem poczty elektronicznej na temat lokalnego rolnictwa. Twoje lokalne biuro USDA Cooperative Extension może pomóc Ci znaleźć jeden w danym obszarze.

Również mówić do ludzi w lokalnych szkółkach, którzy znają swój klimat (nie ludzie na big-box ogrodzie licznika Supply).

Gotowanie z ziół

Wypróbuj te przepisy, aby jak najlepiej wykorzystać swój krytym ogrodzie, a będziesz zaskoczony, jak wiele różnica świeże zioła, aby w swoich posiłków, a co za doskonały wybór są zamiast tylko sięgając po szafie przypraw.

Jajko, ser, i szczypiorek Tartlets

Te otwarte twarzy śniadanie tarty są eleganckie i smaczne. Potrawa zwieńczona crème fraiche, cheddar, szczypiorek i pokryte boczku (lub boczkiem) i jajkiem: to takie proste. Udekorować więcej szczypiorkiem i masz szybki i łatwy śniadanie, które jest na tyle łatwe do wykonania dla siebie lub na tyle fantazji, by służyć na brunch. Pobierz nasz jajko, ser, i szczypiorek Tartlets przepis.

Lemongrass, czerwona cebula i SASHQUIK

Lemongrass jest to, co sprawia, że ​​to danie jest tak wyjątkowy. Marynować mięso wieprzowe w mieszaninie czosnek, szalotka, brązowy cukier, trawy cytrynowej, sos rybny, sos sojowy, olej, i pieprzem, a następnie przechowywać w lodówce przez kilka godzin (lub przez noc). Czerwona cebula jest wielki kontrast z słodko-pikantnym zalewie; chwycić niektóre z świeżej kolendry dodać jako ozdoba. Pobierz nasz Lemongrass, czerwona cebula i SASHQUIK receptury.

Koper, awokado, sałatka i Mint

Sałatka surowej żywności z kucharzy w Pure Food and Wine w Nowym Jorku, tej kombinacji kopru, awokado, mięty, pietruszki i suszonymi pomidorami jest ubrana z winegretem pistacjowy-kaparowym. Świeże zioła świecić z dodatkiem soku z cytryny, skórkę z cytryny i słony kaparami i to sałatkowy jest niezwykle orzeźwiający wybór, by służyć u boku danie główne lub z własnej inicjatywy, jako przystawkę. Pobierz nasz Koper, awokado i mięty sałatka przepis.

Fusilli z pietruszki, orzech, i czarnych oliwek Pesto

Nowe spojrzenie na pesto, wersja Chow zawiera pełne dwa i pół szklanki świeżej pietruszki, tosty orzech, kozim serem, (zamiast tradycyjnych parmezan) oliwki Kalamata, i jest bardzo prosta, aby rzucić razem. Można zastąpić każdy rodzaj orzechów i eksperymentowania z różnymi rodzajami sera, a także zmieniać smaki. Pobierz nasz Fusilli z pietruszki, Orzech i Black Olive Pesto receptury.

Grillowana sałatka grecka

Marynaty do tego grilla sałatka grecka jest pełen świeżego oregano i tymianku, które miesza się w malakserze wraz ze świeżo soku z cytryny wycisnąć, białego wina, oliwy z oliwek, cebula, koszernej soli i pieprzu. Grillowanie sałatkę odróżnia go od nudnej starej greckiej sałatki na menu każdego diner – marynata sprawia doskonałe sos sałatkowy i mogą być wykonane z wyprzedzeniem, aby zaoszczędzić czas. Pobierz nasz grilla sałatka grecka przepis.

Pieczone Rosemary Orzechy

Nakrętki bar są zwykle wciągająca, ale te prażone orzechy rozmarynu są zmieniarka gry. Oliwa z oliwek, odrobinę cukru, posiekanego świeżego rozmarynu, sól i świeżo zmielony pieprz dokonać za słony, słodki, zupełnie nieodpartym przekąskę służyć z koktajli. Dodać podwójną porcję, dzięki czemu można zachować je wokół i wykorzystać resztę jako doskonałą gospodynią dar – trudno utrzymać je w domu na bardzo długo, więc uważa się ostrzeżony. Pobierz nasz przepis na pieczone Rosemary orzechami.

Makaron z kukurydzy, tymianek, i parmezanem

Kukurydza mrożona sprawia, że ​​danie główne łatwo dostosować cały rok i posiada świeży tymianek, jak również świeży szczypiorek. Szalotka, oliwa z oliwek, czosnek, wino i świeże tymianek są smażone razem, a następnie wykończony śmietaną i parmezanem. Ten przepis smakuje najlepiej smakuje, gdy tylko jej zakończeniu gotowania i działa dobrze, nie podgrzewaj, więc zaproś swoich przyjaciół i zrobić wieczór niego. Pobierz nasz Makaron z kukurydzy, tymianek, parmezan i receptury.

Bazylia i mozzarellą Scones

Pikantne bułeczki są wspaniałe popołudnie uczta. Te kiepskie bułeczki są świetne jako sparowania z lunch lub kolację lub podawane z lampką wina. Nie ma prawie pełny kubek grubo posiekaną bazylią w tych bułeczki i może zastąpić prawie każdy inny herb masz w okienku ogrodzie. Inne dodatki są również dobrym sposobem, aby zmienić się przepis – myślę suszonymi pomidorami, tosty z nasion słonecznika lub suszone owoce. Pobierz nasz Basil i mozzarellą Scones przepis.

Jeśli kochasz zioła, niż jest to zupa dla Ciebie. Świeża bazylia, oregano, kolendry i są podstawą do tego zupa szparagów, że potrafi być zarówno wegetariańskie i bezglutenowe (jeśli używasz Tamari, a nie sos sojowy). Ponownie, jest to świeże zioła, które rosną w swoim własnym domu, które naprawdę czynią różnicę w tej zupy udekorować crème fraiche lub bita śmietana i będziesz naprawdę mają dekadencki danie. Pobierz nasz szparagów i kolendry Soup przepis.

Pumpkin Tortelloni z szałwią i pestki dyni

Szef Thomas McNaughton mąki + woda w San Francisco tak naprawdę nie wie, jak wprowadzić świeżą szałwią do dobrego wykorzystania. Sos jest połączeniem surowych nasion dyni, olej z oliwek, sól, masło, Parmigiano-Reggiano i świeżych liści szałwii, pokrojone cienko w chiffonade. Delikatny, orzechowy i trochę słone, to aksamitny sos wydobywa smak dyni w tortelloni ale może być stosowany na prawie każdym rodzaju makaronu i nadal być fantastyczne. Pobierz nasz dyni tortellini z szałwią i pestki dyni receptury.

Podziel się tym artykułem:

RELATED POSTS

 • Jak Grow Udane Rośliny domowe …

  Większość ludzi zabijać swoich roślin doniczkowych, ponieważ wody Zbyt dużo wody jest zabójcą nr 1 Zbyt mała ilość wody jest zabójcą nr 2 (zaniedbanie) Inni mordercy należą. niewielki lub żaden…

 • Jak Grow Kumkwat drzewa Indoors …

  Rozwijać własne kumkwat na drzewie w pomieszczeniach. Kumkwat są zabawy do jedzenia, jak można po prostu pop pikantny, bite-sized owoce prosto w ustach bez konieczności obrać je w pierwszej…

 • Jak Grow Truskawki Indoors …

  Truskawki mogą być małe, ale te małe owoce zawierają dużo przeciwutleniaczy. witamina C, włókna, mangan i potas. Są dobre dla serca, ciśnienie krwi i układu odpornościowego, i oferują wiele…

 • Jak Grow Bonsai Drzewa Indoors …

  Bonsai drzewa, choć miniaturowe, są odporne i mogą zapewnić wiele lat przyjemności. Oni są przycinane w celu utrzymania ich niewielkie rozmiary. Uprawa drzew bonsai w pomieszczeniu jest podobna…

 • Jak Grow drzew cytrusowych Indoors …

  drzewa cytrusowe są wspaniałe w nasłonecznionych pomieszczeniach. Błyszczące liści wygląda świetnie przez cały rok, a zapach kwiatów może wypełnić pokój. Drzewo wolą być na zewnątrz, gdy pogoda…

 • Jak Grow i kształt Lucky Bamboo …

  Jon VanZile. Rośliny domowe Expert Nie trzeba patrzeć bardzo trudno znaleźć Lucky Bamboo w dzisiejszych czasach. Rośliny te pojawiają się w biurach, na biurkach, w przedsiębiorstwach, w domach…

Comments are closed.