Palatab

Jak Grow i kształt Lucky Bamboo …

Jak Grow i kształt Lucky Bamboo ...

Jon VanZile. Rośliny domowe Expert

Nie trzeba patrzeć bardzo trudno znaleźć Lucky Bamboo w dzisiejszych czasach. Rośliny te pojawiają się w biurach, na biurkach, w przedsiębiorstwach, w domach prawie wszędzie. Ważnym elementem feng shui, bambusa lucky rośliny są podobno przynosi szczęście i fortunę, zwłaszcza gdy rośliny zostały podane jako prezenty. Pomaga również, że mają zasłużoną reputację niemal niezniszczalne. Te twarde łodygi może przetrwać w wazonach czystej wodzie lub w gruncie, a także w wielu różnych warunkach oświetlenia.

Kontynuuj czytanie poniżej

Nawet źle utrzymane szczęśliwy bambus roślin będzie żyć przez długi czas, zanim w końcu ulega.

Zdecydowana większość szczęśliwców bambusa roślin są wysyłane z Tajwanu czy Chin, gdzie profesjonalni hodowcy oplot przekręć i zwijania ich łodygi w wielu kształtach. Bardziej skomplikowane szczęście roślin bambusa mogą kosztować setki dolarów i wyposażone dwadzieścia lub więcej pojedynczych łodyg. Częściej jednak szczęście roślin bambusa w prostych doniczkach można było za jedyne $ 10 za pakiet trzech łodyg.

Technicznie rzecz biorąc, nie jest szczęśliwy bambus bambus w ogóle, ale gatunek zwany Dracena sanderiana.

Chociaż większość z nich uprawianych hydroponicznej (w wodzie), szczęście, bambus może być przesadzone w glebie. Jedna końcowa uwaga: Lucky Bamboo liście są lekko toksyczne, więc nie powinny być przechowywane w miejscu, gdzie zwierzęta i dzieci są prawdopodobne przekąskę na nich.

Dbanie o Lucky Bamboo

 • Lekki: Lucky Bamboo preferują jasne, przefiltrowane światło słoneczne, takie jak znaleźć pod okapem lasu deszczowego. Należy unikać bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ będzie ona przypalać liści. Są bardziej tolerancyjne za mało światła niż za dużo. Jeśli roślina zaczyna się rozciągać, jednak albo zielone zanika, zapewniają więcej światła.
  podlewanie: Lucky Bamboo mogą rosnąć w nieskończoność w prosty waza wypełniona kamykami (o wsparcie) i przynajmniej cala wody. Jednak są one bardzo wrażliwe na działanie chemikaliów chloru i innych powszechnie stosowanych w wodzie z kranu. Podlewaj Lucky Bamboo wyłącznie butelkowaną lub destylowaną wodą lub wodą z kranu, która została pominięta w ciągu 24 godzin, aby umożliwić chlor odparuje. Zdrowe szczęście korzenie bambusa są czerwone, więc nie przejmuj się w szklanym wazonie, czy można zobaczyć czerwone korzenie. Wreszcie dobra higiena zaleca się zmianę wody raz w tygodniu.
  Temperatura: Lucky bamboo lubi cieplejszych temperatur między 65ºF i 90ºF. Nie należy umieszczać rośliny przed klimatyzacji lub ogrzewania nawiewów.
  Zalewanie Mediów: Oprócz wody, Lucky Bamboo mogą być uprawiane w dobrze odsączone, bogatej glebie doniczkowej. Przechowywać gleby wilgotne, ale nie moczenia. Woda jak każdy gatunków Dracaena.
  Nawóz: Rośliny uprawiane w wodzie muszą być karmione tylko co drugi miesiąc lub tak, używając bardzo słaby płynny nawóz. Jedna kropla płynnego nawozu jest dużo dla większości szczęśliwców ustaleń bambusa. Alternatywnie, specjalistyczne nawozy szczęście bambusowe są dostępne.

Kontynuuj czytanie poniżej

Przycinanie i Kształtowanie Twój Lucky Bamboo

Przycinanie jest jednak ważnym elementem utrzymania twój szczęśliwy bambus zdrowe. Z biegiem czasu, większość roślin staną się żelaznego lub skomplikowane kształty zaczną tracić formę. Ogólnie rzecz biorąc, to nie jest dobry pomysł, aby przeciąć główną łodygę lucky bambusa. Zamiast wyciąć odrosty sterylnym snippers. Możesz przyciąć odrosty z powrotem do wewnątrz cala lub dwa głównej łodygi. Nowe pędy pojawiają się wkrótce, a otrzymany zakład będzie bushier. Aby zniechęcić do nowego wzrostu, zanurzyć końcówkę cięte w parafiny.

Jeśli chcesz zmienić swój kształt dramatycznie, można wyciąć całą pochodną przylegają do głównej łodygi. Utworzony brązowy blizny spowoduje, a nowe pędy mogą lub nie mogą wyjść z cięcia. Nie wyrzucaj dodatkami dalej, ponieważ mogą one być wykorzystane do propagowanie nowych szczęście roślin bambusa . Jeśli trzeba przyciąć łodygę główną z jakiegoś powodu, nowe pędy pojawią się od dołu cięcia, a górna część, zakładając, że to zdrowe, może być użyty do uruchomienia nowego zakładu.

Typowe problemy z Lucky Bamboo

Liście, które są żółte wskazują zwykle zbyt dużo słońca lub zbyt dużo nawozu. Wyciąć nawóz i przenieść roślinę do shadier lokalizacji.

Jeśli same łodygi zaczynają gnić lub włącz papkowate, są one prawdopodobnie poza oszczędnością. Co gorsza, gnijące łodygi grożą jakieś inne łodygi są one bliskie. Usunąć je jednocześnie. Jeśli naprawdę chcesz go zapisać, odciąć żółtych części i próbować wykorzenić przyciętego łodygę w nowej wodzie.

Masz więcej pytań?

Jeśli masz konkretne pytania lub problemy kulturowe, sprawdzeniu lucky bamboo Forum wątku .

RELATED POSTS

 • Lucky Bamboo Rośliny domowe – Dracena …

  Nazwa botaniczna: Dracena sanderiana Lucky Bamboo pierwszy hit centra ogrodnicze pod koniec 1990 roku. Troska o krytym bambusa roślin nie może być prostsze: będzie rosnąć w wazonie wody z…

 • Lucky Bamboo Szybkie Pielęgnacja Porady, rośliny Bamboo House.

  Szybkie porady: Lucky Bamboo Jak miliony Szczęściarz Konsumenci na całym świecie odkryli, Lucky Bamboo to idealny dom lub biuro roślinę. To wymaga nieco uwagi – tylko o cal wody i małej…

 • Wnętrza Bamboo Plants – Indoor …

  Kryty bambusa roślin w puli szkła Jest tak wiele rodzajów roślin, które mogą być uprawiane wewnątrz swoich domów. Oprócz drzewka bonsai, można również kryte roślin bambusa. Rośliny bambusa,…

 • Jak Grow Cannabis 10 krokach kryty roślin dużych liści.

  Twój Uprawa konopi Informacje Kit: Dostać się do zbioru w 10 krokach! Marihuana Legalizacja szerzy się jak pożar w USA iw wielu krajach na całym świecie. Wiele osób w końcu pozwolono prawnie…

 • Jak Grow Udane Rośliny domowe …

  Większość ludzi zabijać swoich roślin doniczkowych, ponieważ wody Zbyt dużo wody jest zabójcą nr 1 Zbyt mała ilość wody jest zabójcą nr 2 (zaniedbanie) Inni mordercy należą. niewielki lub żaden…

 • Jak Grow Strawberry rośliny …

  Truskawki można łatwo uprawiane w pojemnikach i różnych doniczek. Truskawki jak rośnie w żyznej, gliniastej glebie, która jest bogata w materię organiczną, dobrze napowietrzona, dreny dobrze i…

Comments are closed.