Palatab

Jak Grow Gryka – Organic …

Jak Grow Gryka - Organic ...

Gryka jest łatwa w uprawie – w rzeczywistości, to niezrównana co rośnie na słabych glebach. wyciąć pędy z nożyce do trawy, gdy około trzy czwarte nasion okazały brązowe. Młócenia ziarna jest zabawa: Wystarczy położyć łodygi na czystym arkuszu i pokonać je z miotłą!

Gryka jest jedną z najlepszych źródeł białka o wysokiej jakości w królestwie roślin. Jest łatwa w uprawie, zbiorach, a proces; to prosperuje na glebach zbyt ubogie dla innych upraw; i nie jest podatna na wszelkie poważne problemy choroby lub szkodnika. Na szczycie tego wszystkiego, gryka jest doskonałym upraw DusiÄ do zwalczania chwastów, doskonałej nawozów zielonych upraw, a także legendarnego źródłem nektaru dla pszczół miodnych.

Jeszcze kilka ogrodnicy go używać! We wszystkich latach mamy obsadzone gryki chleba i mąki naleśnik, nigdy nie słyszałem o żadnym innym ogrodnik podnoszenia plonów. Więc ten artykuł wyjaśniający jak uprawiać gryki jest nasza szansa, aby mówić do starego przyjaciela, który służył nam wiernie. zapewniając wyśmienitą smak i zdrowe odżywianie, gdy prosi o odrobinie opieki w zamian. Uważamy, że jest ziarno gryki podwórku można wnieść w użytecznej zbiorów z zaledwie 40 stóp kwadratowych! To również zasługuje na miejsce w amerykańskich ogrodach.

Trochę o Jak Grow Gryka

Kto ma Odmiany gryczane?

Niestety, nasiona z niewielu dobrych odmian gryki może być dość trudne do zlokalizowania. Najprawdopodobniej lokalnego zaopatrzenia sklepu farm może dostarczyć "pospolity" gryka, która jest OK, ale nic specjalnego. To samo odnosi się do kilku domów wysyłkowej sprzedaży nasion gryki.

Jeśli to najlepiej można znaleźć, idź z nim. Ale istnieje kilka odmian z certyfikatem dostępne w stanach z komercyjnych plantatorów gryki. Na przykład, Stowarzyszenie Crop Improvement Minnesota nadzoruje produkcję Mancan i Giant amerykańskiej nasion. Lokalny okręg środek rozszerzenie może być w stanie łączyć się ze źródłem tych nasion.

Jak wzrastamy Gryka

W większości obszarów, najlepszy czas, aby siać gryki jest około trzy miesiące przed pierwszym oczekiwać zabija mróz: Chodzi o to, aby zasadzić tak późno, jak to możliwe, aby uniknąć wysokich temperatur przez większą część okresu tworzenia się nasion. Większość hodowców Northeastern, a następnie, by zasiać w ostatnim tygodniu czerwca, a południowcy byłoby posadzić trochę później. W najgorszym, można siać jak najpóźniej dwa miesiące przed pierwszym spodziewanym mrozem i nadal spodziewać się wydajności.

Siewki pojawiają się w ciągu kilku dni z dwoma liśćmi w kształcie serca. Wzrost jest niezwykle szybki – rośliny zaczynają kwitnienie w niewiele ponad tydzień! Ponieważ nasiona rozwijają, zmieniają kolor z zielonego na ciemno brązowo-czarny. Ponieważ kwitnie gryczana indeterminately (przez pewien okres czasu), pod koniec sezonu rośliny będą miały kwiaty, jak i zarówno nasiona dojrzałe i niedojrzałe.

Po około trzech czwartych nasiona stają się ciemnobrązowe, tniemy łodygach blisko ziemi z nożyce do trawy. Zawsze zbiorów przed pierwszym mrozem zabijania; w przeciwnym razie liście załamie się w splątanej masy i wielu z nasion będzie "roztrzaskać" (Odpadają roślinę). Jeszcze przed mrozem, najbardziej dojrzałe nasiona łatwo rozbić, więc staramy się być delikatny, kiedy zbioru.

Młócenie gryki jest zabawa – nasze dzieci kochają to! Po prostu leżał niektóre rośliny na kartce i pokonać je kilka razy czystą miotła, obracając łodygi nad często. Dogodnie, niedojrzałe zielone nasiona pozostać przymocowane do łodygi, natomiast dojrzałe te spadają na arkuszu. Następnie przenieść oddzielając ziarno – plus znaczną ilość plew i innych zanieczyszczeń – do pojemnika i używać łodygi jako organicznej ściółki.

Gryka w kuchni

Szlifujemy gryki w małym kamiennym zadziorów młyna, ale blender może być wykorzystywany do przetwarzania małych ilości. Kadłuby nasienne (owocnie) zsunąć podczas szlifowania i są łatwe do przesianej mąki z ziemią.

Dokonywanie gryczane naleśniki – od 50:50 mieszanką gryki i całej mąki pszennej – jest naszym ulubionym zastosowanie do gotowego produktu. Jednakże, dodając do 20% mąki gryczanej na pieczywo pełnoziarniste receptury jest satysfakcjonujące, także i poprawia jakość odżywczą chleba znacznie. Jak wykazały liczne badania, skład aminokwasów mąki gryki jest na równi z białka zwierzęcego. I gryki zawiera wysoki poziom białka do 12%. Ponadto, podczas gdy większość ziarna zbóż mają ograniczone ilości niezbędnego aminokwasu lizyny, gryka posiada bogate lizynę, więc uzupełnienie białka zbóż dobrze.

Niezależnie od zalet odżywczych gryki, choć jesteśmy sprzedawane na jej niepowtarzalny smak! Gryczane naleśniki, chleb, makaron, a nawet (wykonane za pomocą korby typu ekspres do makaronu) są tutaj, aby pobyt w naszym gospodarstwie domowym. A ponieważ to ziarno jest tak łatwa w uprawie i zbiorach, to jest tutaj, aby pobyt w naszym ogrodzie, jak dobrze!

RELATED POSTS

 • Jak Grow, najlepsze gleby rosną truskawki.

  Alpine truskawki są stosunkowo łatwe w uprawie, ale mogą być frustrujące, nawet dla doświadczonych ogrodników. Pod wieloma względami proces kiełkowania jest najbardziej trudne i może być…

 • Jak Grow truskawkowy pomidor …

  rosnące przewodnik UWAGI siewu Pomidory wymagają długich okresów wegetacji, a najlepiej rozpoczął we wnętrzach 6 tygodni przed terminem przesadzania przewidywanego (po ostatnim mróz sprężyny)….

 • Jak Grow drzewo lub krzew Od …

  Jak rosną drzewa lub krzewu Z Nasion Począwszy drzewa z nasion może być jednym z najbardziej dochodowych prac ogrodniczych, ale nasiona drzew często wymagają trochę więcej niż wiele wspólnego…

 • Jak Grow kwiatowy ogród …

  Zapytaj dziecko narysować ogród, a on wyciągnąć kwiaty. Daj ogrodnik ma więcej miejsca niż ganku, a co pojawi istnieje doniczce. Dla wielu, kwiaty są definicja ogrodu. Bez względu na poziom…

 • Jak Grow Udane Rośliny domowe …

  Większość ludzi zabijać swoich roślin doniczkowych, ponieważ wody Zbyt dużo wody jest zabójcą nr 1 Zbyt mała ilość wody jest zabójcą nr 2 (zaniedbanie) Inni mordercy należą. niewielki lub żaden…

 • Jak Grow i kształt Lucky Bamboo …

  Jon VanZile. Rośliny domowe Expert Nie trzeba patrzeć bardzo trudno znaleźć Lucky Bamboo w dzisiejszych czasach. Rośliny te pojawiają się w biurach, na biurkach, w przedsiębiorstwach, w domach…

Comments are closed.