Palatab

Jak dobrych bakterii w nosie …

Jak dobrych bakterii w nosie ...

„Dobre bakterie” w naszym przewodzie pokarmowym ma zdobyć wiele uwagi ostatnio, ale nasze jelita nie są jedynymi miejscami obsługujące dobre bakterie. Nasze nosy, zatok i nosa fragmenty zawierają podobne kolonie pożytecznych bakterii.

Bakterie w tych dziedzinach zaczynają poruszać się w świetle reflektorów, jak więcej badań odbywa się na pozytywnych oddziaływań te bakterie mogą mieć w zapobieganiu złych bakterii z kolonizacji i negatywne skutki, które wynikają kiedy niszczą dobre bakterie.

„Istnieje wiele bakterii, które kolonizują nasz nos i gardło, które mają być tam”, mówi specjalista głowy i szyi Michael Benninger, MD. przewodniczący Głowy i Szyi w Instytucie Cleveland Clinic. „Ale przede wszystkim z powodu nadużywania antybiotyków, zmieniliśmy kolonie w naszym nosa do bakterii, które są bardziej szkodliwe.”

Wśród nich są bakterie, które prowadzą do niektórych wspólnych gronkowca, Streptococcus pneumonia, H-grypa, zapalenie zatok i anginy infekcje, które regularnie nękają ludzi, dodaje.

Kroki trzeba podjąć w celu wspierania dobrych bakterii

Zachowaniu dobrych bakterii zaczyna się bardziej konserwatywnym stosowania antybiotyków. Oznacza to, że lekarze się mniej prawdopodobne, aby nakazać antybiotyków do leczenia infekcji, które nie zawsze uzasadniają ich stosowanie.

„Zasady leczenia zatok, zwłaszcza że wiele osób było leczonych z powodu wirusów, gdzie antybiotyki nie są pomocne i tak, to w celu uniknięcia stosowania antybiotyków, chyba że jest bardzo jasne, że jest to infekcja bakteryjna,” wyjaśnia dr Benninger. „To pozwoli naszym normalne bakterie ponownie skolonizować naszą nosa, nosogardła i gardła, aby mogli naturalnie zwalczać infekcje.”

Zapobieganie to klucz

Teraz, najlepsze kroki można podjąć, są związane z zapobieganiem zakażeniom. w tym:

Wypłukać złe rzeczy samemu. Użyj słonych produktów nawadniających jak neti pot, aby usunąć niektóre z tych złych bakterii i grzybów w nosie, które mogą wywołać stan zapalny.

Użyj over-the-counter zabiegi w celu łagodzenia objawów. Podejmowane na początku objawów, produkty takie jak Nasacort® pomoże zmniejszyć produkcję śluzu i zapalenie i może skrócić przebieg zakażenia wirusowego. Leki obkurczające błonę śluzową nosa (jak oksymetazoliną Afrin®) może pomóc lepiej oddychać.

Utrzymuj dłonie w czystości. Umyj ręce lub użyć do mycia rąk. Trzymaj ręce z dala od oczu, nosa i ust.

Weź długoterminowe kroki zapobiegawcze, aby uniknąć tych zakażeń. Czy ćwiczenia aerobowe i uzyskać dużo odpoczynku i prawidłowego nawodnienia. Według dr BENNINGER, ludzie, którzy wykonują ćwiczenia aerobowe w sposób rutynowy wzmocnić swój system odpornościowy. To sprawia, że ​​trzeci mniej podatne na zimno, wirus lub bakteryjne zapalenie zatok w pierwszym miejscu.

Przyszłość zdrowie naszych nosów

Jak flory jelitowej, dobre flory nosa docelowo mają probiotyki, aby pomóc odżywiają i pielęgnować je. Niektóre z tych produktów są już stosowane w Europie. Jednakże, nie zostały jeszcze zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych ze względu na bardziej rygorystycznych przepisów FDA.

„W tej chwili jesteśmy w trybie prewencyjnym,” Dr Benninger mówi. „Ale w ciągu następnych 5 do 7 lat, będzie prawdopodobnie za pomocą probiotyków w nosa i zatok, podobne do tego, co robimy w przewodzie pokarmowym.”

RELATED POSTS

Comments are closed.