Palatab

Jak alkohol powoduje, raka jamy ustnej i gardła.

Jak alkohol powoduje, raka jamy ustnej i gardła.

Im mniej alkoholu pijesz, tym mniejsze ryzyko zachorowania na raka. Brak typu alkoholu jest lepszy lub gorszy od drugiego, to sam alkohol, który prowadzi do powstania szkody, niezależnie od tego, czy jest to wina, piwa lub napojów alkoholowych. I picia i palenie razem są jeszcze gorsze dla ciebie.

Nie każdy, kto pije alkohol zachoruje na raka. Ale ogólnie rzecz biorąc, naukowcy odkryli, że niektóre nowotwory występują częściej u osób, które piją więcej alkoholu niż inni. Każdego roku, alkohol powoduje 4% nowotworów w Wielkiej Brytanii, około 12.800 przypadków.

Co jest gorsze: upijania lub rozłożenie mojego picia całego tygodnia?

Badania wyglądał głównie na ilości alkoholu ludzie piją w sumie i wpływ na ryzyko zachorowania na raka. Picie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na raka, czy picia to wszystko za jednym razem lub trochę w czasie.

Ile alkoholu trzeba zrobić, aby zwiększyć ryzyko zachorowania na raka?

Nie ma „bezpiecznej” limit alkoholu, jeśli chodzi o raka, ale ryzyko jest mniejsze dla ludzi, którzy piją w ramach wytycznych rządowych.

Regularne picie do kufel piwa premium, lub dużego kieliszka wina dziennie może zwiększyć ryzyko jamy ustnej, gardła, przełyku (foodpipe), raka piersi i raka jelita grubego. Obaj to około 3 jednostek alkoholu.

Każda jednostka alkoholu ma słabszy wpływ na ryzyko zachorowania na raka piersi niż w nowotworach głowy i szyi, ale dlatego, że rak piersi jest najczęstszym nowotworem w Wielkiej Brytanii i dlatego, że tak wiele kobiet picia niewielkich ilości alkoholu regularnie, duża liczba wśród kobiet ma wpływ – około 3200 przypadków raka piersi każdego roku w Wielkiej Brytanii są związane z alkoholem.

Jakie nowotwory są dotknięte?

regularnego picia alkoholu może zwiększać ryzyko wystąpienia co najmniej 7 różnych nowotworów. Jest prawdopodobne, że różne nowotwory spowodowane są w różny sposób. Nowotwory związane z alkoholem obejmują:

Co to jest i jak aldehyd octowy może powodować raka?

W naszym ciele, alkohol (etanol) przekształca się toksycznych substancji chemicznej zwanej aldehydu octowego.

Aldehyd octowy powoduje również komórki wątroby rozwija się szybciej niż normalnie. Te komórki regenerujące są bardziej prawdopodobne, aby podnieść zmiany w genach, które mogą prowadzić do raka.

Jak można efekty alkoholu na estrogenu i innych hormonów prowadzi do raka?

Alkohol może zwiększyć poziom pewnych hormonów, takich jak estrogen. Działać jako hormony komunikatorów w ciele, dając w instrukcjach do komórek, takich jak w przypadku podzielić. Wyjątkowo wysoki poziom estrogenów zwiększa ryzyko raka piersi.

Dlaczego jest to gorsze zarówno do napojów, nie palić?

Ludzie, którzy palą i piją pomnożyć ryzyko niektórych nowotworów, ponieważ tytoń i alkohol działać razem, aby uszkodzić komórki organizmu. Na przykład, alkohol ułatwia jamy ustnej i gardła, w celu absorpcji substancji chemicznych rakotwórczych tytoniu. To jeden z powodów, dlaczego ludzie, którzy piją i palą pomnożyć obrażenia, które otrzymują i mają szczególnie wysokie ryzyko zachorowania na raka.

Uszkodzenie wątroby może prowadzić do raka?

Picia dużo alkoholu może spowodować uszkodzenie komórek wątroby, co powoduje chorobę zwaną marskość. Marskość może zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka wątroby.

Co na temat kwasu foliowego?

Kwas foliowy jest ważną witaminą, która pomaga nasze komórki produkują nowe DNA poprawnie. Osoby pijące alkohol mają zwykle niższy poziom kwasu foliowego we krwi, a niektóre badania wykazały, że niektóre nowotwory występują częściej u osób z niskim poziomem kwasu foliowego. Ale w tej chwili nie jest jasne, czy alkohol jest przyczyną raka w ten sposób, czy ilość folianów ludzi się w diecie wpływa na ryzyko związane z alkoholem.

Jak inaczej można uszkodzić DNA alkoholu?

Alkohol może spowodować wysoce reaktywne cząsteczki zwane reaktywnych form tlenu (ROS), które mają być produkowane w naszych komórkach. Cząsteczki te mogą uszkodzić DNA, co może powodować raka rozwijać.

RELATED POSTS

Comments are closed.