Palatab

Ja i moja praca Tiny procy …

Ja i moja praca Tiny procy ...

Relief: Monica Calvert jest bardzo zadowolony z wyników jej chirurgii

Około 50 procent kobiet cierpi na jakąś formę wypadanie macicy po porodzie lub w okresie menopauzy.

Monica Calvert, 63, fantazyjny właściciel sklepu strój, który mieszka z mężem Geoff, 69, geodeta ilość w Lincoln, przeszedł nieinwazyjnego leczenia za to, co ona mówi Angela Epstein.

Odkąd narodziny moich dwóch synów, ponad 30 lat temu, ja cierpiał na wypadnięcie macicy.

Na początku, po prostu dał mi bóle pleców i moi lekarze poradzili mi robić ćwiczenia mięśni dna miednicy. Ale zostałem ostrzeżony to może pogorszyć i wtedy moją jedyną opcją byłoby histerektomii.

Pomimo wykonywania ćwiczeń, problem zaczął się tak naprawdę przeszkadza mi około 15 lat temu. Miałem stałe bóle pleców i tępy ból w okolicach miednicy cały czas. To było jak przeciąganie, bóle sensację.

To również ingerować w moją pracę. Muszę podnieść dużo ciężkich strojach i skrzynek i pleców wykonane to naprawdę trudne. Czasami czułem się jak mogłem poczuć częścią mojego łona wysunięciem.

Widziałem lekarzy i specjalistów, ale powiedziano mi moją jedyną opcją był histerektomii.

Byłem zdenerwowany perspektywą. W tym czasie, to było głównym operacja, która wiązałaby miesięcy odzysku – czas nie mogłem sobie pozwolić, bo byłem na własny rachunek. Wiedziałem też przyjaciół, którzy nie miała problemów zdrowotnych, takich jak zakażenia po zabiegu.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Podziel się tym artykułem

Jeden specjalista zasugerował posiadanie krążka ring – wspornik w kształcie pierścienia, który jest popychany wysoko w pochwie pomieścić macicy. To działało dość dobrze przez kilka następnych lat, ale oznaczało regularne wyjazdy do szpitala, aby mieć pierścień zmieniło.

Gdy standardowe pierścienie pessary nie mógł dłużej wspierać moją macicę, gdyż opadł więcej Dostałam pessary Gellhorn, która jest w kształcie tarczy, zamiast pierścienia wspierania łono. Ten jest wprowadzany przez pochwy podczas procedury wykonywanej w znieczuleniu.

Choć rozwiązany moje objawy to spowodowało problemy, takie jak stan zapalny, więc trudno było kochać i to spowodowało nieprzyjemne wyładowania. Czułem dokładnie nieszczęśliwym.

W marcu ubiegłego roku, myślałem, że nie miał wyboru, musiał mieć histerektomii i zobaczył się ze specjalistą, aby go zorganizować.

Chirurgii dziurkę od klucza, który wykorzystuje kawałek siatki do podnoszenia i przytrzymaj łono z powrotem na miejsce, może zapewnić trwałe rozwiązanie, a nawet utrzymanie żyzności

Brzmiało to idealne rozwiązanie: siatka z drutu, wkładany przez dziurkę od klucza zabiegu, by zachowywać się jak na temblaku, trzymając macicy w miejscu.

Jak mój pessary spowodował zakażenie niskiego stopnia byłem traktowany jako pilnej sprawy do jej usunięcia. Miałem to zrobić na kilka tygodni później i miał sacrohysteropexy w tygodniu lub tak po tym.

Coming rundę po operacji, od razu zauważyłem różnicę. Kiedy wstał z łóżka czułem się tak znacznie lżejsze, jak szłam na powietrzu. Wyszedłem ze szpitala następnego dnia i nie ma bólu i skutków ubocznych.

Poradzono mi wziąć to łatwe przez dwa tygodnie, ale potem byłem z powrotem w moim sklepie i robić rzeczy, które kocham, takie jak ogrodnictwo.

Moje życie jest miłość wraca do normy, too. Czuję się jak młoda kobieta ponownie.

Jonathan Broome jest ginekolog konsultant w szpitalu Beaumont BMI w Bolton, gdzie robi prace prywatne i NHS.

Gdy Monica po raz pierwszy zobaczył mnie było jasne, że była rozpaczliwie niewygodne.

Podobnie jak większość kobiet, które cierpią na wypadanie macicy, ona powiedziano jej jedyną opcją był histerektomii. Ale to jest niewystarczające rozwiązanie, ponieważ stopy nawrotu wypadania po operacji – tym razem z pochwy – to około 30 proc.

To dlatego, że miednicy zapewnia wszelką pomoc dla obszaru, tak, że uszkodzenia i pochwy może upaść.

Histerektomii może również powodować problemy moczu u aż do 50 procent przypadków, ze względu na brak wsparcia w tym obszarze, a każda operacja blisko pęcherza może zakłócić jego pracę.

Wypadanie macicy jest bardzo powszechne zarówno u kobiet, które miały dzieci z powodu mięśni rozciągniętych po urodzeniu oraz u kobiet w całym okresie menopauzy, kiedy brak estrogenu powoduje mięśnie dna miednicy tracić siły.

Choć nie jest to niebezpieczne, to jest bardzo niewygodne. Jak macica opada, może trzeć na bieliznę, zarazić i powodować owrzodzenia na szyjce macicy.

Jednak ta operacja, która wymaga laparoskopii i wykorzystuje elastyczny kawałek siatki do podnoszenia i przytrzymaj łono z powrotem na miejsce, może zapewnić trwałe rozwiązanie, utrzymanie żyzności (jeśli dotyczy) i ma szybkie tempo regeneracji.

Jest to także szybka procedura, biorąc około pół-an-godzinę.

Siatka jest jak sieci z otworami w nim – umożliwienie tkanki lecznicze rosną wokół niego, co czyni go bardzo solidny remont.

Co więcej, w przeciwieństwie do standardowego macicy i naprawy, nie ma nacięcie pochwy, blizny lub oddziaływania na długości pochwy.

Zanim zdążyłem przeprowadzić procedurę na Monica musiałem zdjąć jej Gellhorn krążka, które zostały pozostawione w zbyt długo – ponad dwa lata, niż sześć miesięcy – powodując infekcję.

Zrobiłem to w znieczuleniu ogólnym, ponieważ pessary stał zatrzymany. Gdy infekcja zagoiła, które trwało około tygodnia, mogę włączyć moją uwagę na wypadanie.

Aby umieścić siatkę, zrobiłem trzy nacięcia około pół centymetra szerokości – jeden w pępka (przez które malutka kamera jest włożona), inny wzdłuż linii bikini i jeden na lewo od pępka. Obraz z kamery zostało przekierowane do ekranu przy moim boku.

Korzystanie z maleńkich igieł umieszczonych przez nacięcie na lewo od pępka Moniki, I załączeniu siatkę do tylnej części szyjki macicy (dolny koniec macicy).

My asystent następnie umieszczona w macicy z powrotem do miejsca, gdzie ma się znajdować powyżej pochwy, a drugi koniec siatki był zamocowany do kości krzyżowej – kośćmi kręgosłupa, gdzie poprawiony za pomocą metalowych zszywek.

Zasadniczo, to co stworzył jest chusta z siatki pod macicy trzymać go w miejscu i go zatrzymać spada w dół.

Ponieważ jest to laparoskopii, ryzyko zakażenia jest mała. Ale w ciągu pierwszych dwóch tygodni, podczas gdy leczy tkanki wokół oczka, istnieje niewielka szansa tkanki wyjmowania jeśli pacjent posuwa się za daleko, więc Monica musiał odpocząć przez kilka tygodni.

Siatkę można zatrzymać się w nieskończoność i nie wymaga wymiany.

Cieszę Monica wróciła do swojego aktywnego życia.

Mam nadzieję, więcej kobiet będzie realizować histerektomii nie jest ich jedyną opcją.

Operacja jest dostępny na NHS i kosztuje około £ 3700 prywatnie.

RELATED POSTS

Comments are closed.