Palatab

Islamski Rozwiązanie kryzysu …

Islamski Rozwiązanie kryzysu ...

ISLAMSKA ROZWIĄZANIE do depresji

Depresja vs Sadness

„To on sprawia, że ​​można śmiać się i płakać” (Koran)

Ale mimo, że ogromny smutek proroków i posłańców (PBUT) nie powstrzymało ich od wykonywania ich misji jeszcze bardziej intensywnie. Ich smutek nie spowodowało beznadziejności, ani w stanie bezczynności, innymi słowy, że przeszedł okresy smutku, ale nie depresji.

 1. Żaden człowiek nie jest obarczona kłopotów i trudności, jakie nie mogą znieść. Koran naucza „(Boga) nigdy nie będzie umieścić ciężar na duszy, że nie może znieść”. To pokazuje, że człowiek może znieść wiele obciążeń nie do pomyślenia, że ​​jeden początkowo czuje, że nie może znieść. Ile razy w swoim życiu, czujesz, że nie może już tego znieść, ale przeżył to? Ilu ludzie przechodzą wielkie trudności w życiu, ale żyje przez to?
 2. Po każdej trudności jest łatwość Życie to jedna trudność po drugim. Jednym z zadań po drugim, jeden problem po drugim. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że choć życie testuje nas istnieje łatwość po trudności. Nie jest łatwość śmierci po trudów życia, jest łatwość spać po trudach dnia, jest łatwość emeryturę po trudnej kariery, a wszystko ma wysoki i niski. Co idzie w górę, musi zejść, podobnie Trudne czasy tylko oznaczać, czasy łatwością są w pobliżu. Koran naucza, „Światło rano po ciszy ciemności” … .Przy jego ciemne wszystko wydaje się nadal tak, jakby nigdy nie odejdzie. Faktem jest, nic nie pozostaje na zawsze i nic nie pozostaje takie samo. Tak, po każdym momencie trudności jest łatwość. Koran naucza: „Nie ma łatwość po trudności, rzeczywiście istnieje łatwość po trudności.”
 3. Cierpienie oczyszcza nasze człowieczeństwo

  Kiedy idziemy w trudnych czasach, kiedy mamy stratę finansową, kiedy stracimy kogoś bliskiego, kiedy uderzyła złych czasach, to wydobywa prawdziwe człowieczeństwo w nas, a my zacząć zadawać te właśnie pytania, które są najbardziej fundamentalne znaczenie dla nas „Dlaczego tu jesteśmy?”, „Jaki jest cel życia”, „Dlaczego ja”, „Co się stało z wszystkich moich planów i marzeń itp Uczymy kruchość naszego człowieczeństwa. Prorok islamu, Mahometa (niech pokój będzie z nim) powiedział: „Spójrz na tych, którzy mają mniej szczęścia wtedy, a nie na te, które mają więcej szczęścia wtedy.”

To nie wydarzenia, które odbywają się, że przyczyną szczęścia czy depresji, ale to nasza wewnętrzna odbiciem naszej sytuacji, która determinuje naszą duchowość i naszą emocjonalną dojrzałość.

 • Nie jesteś w kontroli, ale może wybrać to, co chcesz zrobić Depresja dzieje się z powodu poczucia bezradności. Uczucie, że nie jesteśmy w kontroli; należy przyjąć, że nie jesteś w kontroli w tej chwili. Należy przyjąć swój brak kontroli nad sytuacją. Większość depresja występuje z powodu sytuacji zewnętrznej, jak i sytuacje zewnętrzne pozwalają wpływać na nasze wnętrze. Być może, że to dobry czas, aby zwrócić się do Tego, który robi wszystko kontrolować. Wszystko prosić to ty jest, spróbuj tego … modlić się do Boga, nawet jeśli nie wierzą w Boga, modlą się do Niego, rozmawiać z Nim, a poczujesz się tak pocieszał w swoim sercu. Powiedz Bogu, że wiesz, że on jest pod kontrolą. Wołać do niego. Uczy nas, że zwracając się do Boga, przywróci się jak roślina umiera zielono wodą. W ramach eksperymentu, to zrobić na ślepej wierze i sprawdzić, czy to działa, powiedzmy, „All podziw należy do ciebie, jeśli dobre przychodzi do mnie ITS od ciebie, a jeśli jakieś kłopoty przychodzi do mnie ITS od ciebie, ja się wam poddają, a sytuacja ta do ciebie. „Powiedz to, nawet jeśli nie wierzą w Boga, i zobaczyć, jak się czujesz w środku. Po drugie, można podjąć działania w zakresie swojej sytuacji. Życie polega na wyborach; Do wyboru jest jak umieszczenie nasion w glebie, które mogą gołymi owoce. Umieścić nasienie, a niewidzialne siły przynoszą deszcz. Prace na tym, co można zrobić, można siać ziarno można dokonywać właściwych wyborów i można rozpocząć pracę w kierunku, który chcesz wprowadzić.
 • Trzy dni Przeszłość jest stracona na zawsze. Teraźniejszość to wszystko, co masz, i przyszłość; pozostawić na jeśli chodzi. Życie na tym świecie jest krótki, nasz czas w tym życiu ciągle ucieka. Jedną z wielkich uczonych islamu powiedział: „Jest tylko jeden dzień oddzielając mnie i królów. Jeśli chodzi o wczoraj, ich smak niego zniknął, a zarówno oni, jak i ja jednakowo obawiają się tego, co przyniesie jutro. Tak więc, nie tylko do dziś. Co przyniesie dzisiaj? „
 • Wszystko jest w ruchu, a większość Zmiana jest spontaniczna Wszystko się zmienia. Atomy, ciał niebieskich na niebie, powietrze, woda, itp, nic nie pozostanie taka sama od jednej chwili do następnej. Wszystko jest w ruchu, to znaczy ludzie w zdrowiu wkrótce stawić czoła chorobie, ludzie w chorobie wkrótce mają ulgę. Ci, którzy są szczęśliwi dziś wkrótce poddać jakiś smutek, a te, które są smutne będzie miał szczęście. Większość zmian w życiu są spontaniczne; utrata pracy, śmierć bliskiej osoby, wypadek, nieuleczalną chorobę itp Oznacza to, że sytuacja nie będzie taka sama na zawsze, jeśli dzisiaj nie są pod kontrolą, że przyjdzie czas, gdzie to jest.
  • Wiara jest największym Cure Brak pigułka, sesji doradczej, techniki radzenia sobie można porównać do silnej wiary w Boga. Dopóki ktoś wierzy w kochającego Boga, jeden ma powody do optymizmu. Wiara może dać Ci możliwość obsługi wszystkich rodzajów trudnych sytuacjach. Może to dać człowiekowi zdolność widzenia pozytywne w przeważającej negatywnej sytuacji. Jeśli nie wierzysz w Boga, chciałbym zaproponować, aby w Niego wierzą, spróbować i zobaczyć, czy twój pogląd na temat sytuacji zmiany na pozytywne. Wszyscy potrzebujemy czegoś utrzymać nam skupić i utrzymać nas, wszyscy potrzebujemy czegoś, co przyniesie jasności do naszego świata, wszyscy musimy trzymać się czegoś o wsparcie. Jeśli Bóg istnieje, i nie ma, nie ma nic silniejszy wiedzy można trzymać się mu pomóc w radzeniu sobie z sytuacją. Ponadto, jeśli Bóg istnieje, to musi być dobry w tym, co przeżywają, nie może zrozumieć, że dzisiaj, ale jeśli spojrzymy na nasze ostatnie sytuacje w życiu, widzimy jak ciężkie czasy, wykonana nam wzrastać. Jest takie powiedzenie: „Bóg nie tworzy śmieci”. – Ludzie są największym dziełem Boga, a ty pomysł Bóg, który przyszedł na świat, więc warto jest, że Bóg myśli o tobie, aby rozpocząć. Również Bóg nie opuści jego opiece nad jego tworzeniem i jesteś Jego stworzenie.
  1. oczekiwania Większość naszych depresji dzieje ze względu na wysokie i czasem nierealnych oczekiwań. Jeśli możemy obniżyć nasze oczekiwania, możemy zminimalizować ryzyko wchodzenia w depresji. Jeśli możemy zminimalizować nasze oczekiwania od innych, wtedy naprawdę postawić się w pozycji siły i wzmocnić się przed narażeniem na uczucia bycia zawiedziony, zdrady i odrzucenia, które są silne czynniki wywołujące do utraty poczucia własnej wartości, poczucie niskiej i odchodzą w depresję.

  Klasyfikacja depresji jako zaburzenia psychiatrycznego

  Według DSM-IV (Diagnostic and Statystycznego ręczny Wersja IV), poniżej niektóre z głównych rodzajów depresji:

  • Ciężkie zaburzenie depresyjne (znany również jako depresją lub depresji ciężkiej)
   Jest to specyficzna diagnostyka z Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders przez American Psychiatric Association. |
   Oto kilka podkategorii dużej depresji:
  • Nietypowy depresja, cykliczna podtypem dużej depresji, gdzie spać, karmienie i percepcja przyjemności są normalne, ale jest to uczucie letargu
  • Melancholijny depresja podtypem depresję charakteryzuje niemożność odczuwania przyjemności połączonej z mieszaniem fizycznej, bezsenność lub zmniejszenie apetytu
  • Depresji psychotycznej, podtypem depresję w połączeniu z psychotycznymi lub urojeniowe percepcji
 • Zaburzenia depresyjnego niewyspecyfikowanego gdzie indziej
 • depresji poporodowej, epizod depresyjny występujących w ciągu roku od porodu
 • Dystymia, długoterminowy niskim stopniu złośliwości stan depresyjny
 • zaburzenie przystosowania się obniżenie nastroju, wcześniej znanego jako „reaktywnej depresji”
 • Sezonowe zaburzenia afektywne (SAD), depresji nastroju związane z porami roku
 • Inne główne kategorie to dwubiegunowego depresji (depresja maniakalna) i podwójną diagnozą (depresja wraz z Substance Abuse). Podwójna Diagnoza jest najtrudniejsze do diagnozowania i leczenia, ponieważ najczęściej osób cierpiących na poważną depresję medicate siebie użyciu nielegalnych substancji uzależniających i skończyć poszukiwania terapii do stosowania substancji. Raz leczenia uzależnienia przebiega w stopniu, depresje podchodzi do powierzchni. W innych czasach, depresja działa jak katalizator do nawrotu uzależnień i utrzymuje błędne koło dla ofiary podwójnej zaburzenia.

  Koranicznego leczeniu depresji

  Porozmawiajmy teraz o niektórych przyczynach oparte na dowodach, dlaczego ludzie depresję

  Przyczyny społeczne depresji

  Problemy rodzinne: problemy małżeńskie, relacje rodzic-dziecko, stan problemu i depresja rodziców mających wpływ na ich dzieci. Brak uczuć, przywiązania, akceptacji i więzi w rodzinie. Gdy małżeństwo nie działa, to często okazuje się stresora, co prowadzi do depresji oraz dopingu. Depresja jednego z małżonków zwykle dotyka drugiego i małżeństwa. Nawet jeśli depresję małżonka odzyskuje-on / ona prawdopodobnie z powodu nawrotu niezadowalający małżeństwa. Stan niezgoda często prowadzi do depresji i odwrotnie, może to również prowadzić do słownej, fizycznej i emocjonalnej przemocy.

  Rozwiązanie:
  Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, a następnie

  • Pierwszą rzeczą, aby myśleć o to, jeśli chcesz być w zdrowszego środowiska. Nigdy nie zatrzymam się w niewłaściwy miejscu.
  • Jako rodzina; spróbuj zrobić działania razem, jak jeść, wychodzić do parku, na spacer, zrobić coś duchowego, itp Nie robić rzeczy, w którym rodzina nie jest sprzęgnięty ze sobą jak oglądanie telewizji, filmów, itd.
  • Pomoc członek rodziny przyznają, że jest problem
  • Mąż i żona powinni zrobić listę swoich krzywd i podziel się nim ze sobą co noc lub przynajmniej raz w tygodniu. Znaj swoje wyzwala. Skupić się na swoich własnych obowiązków, a następnie swoje prawa.
  • Journal i / lub znaleźć hobby
  • Pomóc komuś; zwłaszcza ktoś w danej sytuacji
  • Wybierz się w podróż wakacje razem

  Brak pozytywnych Social Network: Stresujące środowisk społecznych, brak sieci wsparcia, wysokie oczekiwania i konkurencja społecznej z powodu norm kulturowych, etniczności i klasy społecznej odgrywają rolę w przeważającej ludzi iw rezultacie stają się one podatne na depresję. A depresji człowiek okazuje się być nadmiernie wrażliwe na krytykę społeczną i zwrotnych, wykazuje niskie poczucie własnej wartości, staje się zależny od ludzi i stale dąży ponowne zapewnienie w sposób, który napędza ludzi od niego / niej i tym samym ponownie wymusza jego / jej pomysł, że on / ona jest niegodne jako osoby.

  Rozwiązanie: Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, a następnie

  • Spędź dzień dobrych uczynków
  • Uśmiech
  • Dz jedna dobra rzecz o sobie codziennie. Zrobiłeś dobry uczynek? Czy niektóre szczęście przyjść na swój sposób?
  • Dołącz do żadnego klubu sportowego, siłowni lub wolontariusz w miejscu
  • Udział w seminarium na temat chcesz
  • Get zwierzaka
  • Odbudować relacje zostały utracone w czasie od rodziny, krewnych, dzień liceum, etc

  Rozwiązanie: Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji następnie:

  • Zobacz, jakie są obowiązki naprawdę chcesz podjąć & te rzeczy, które inni mogą zrobić, nie trzeba nadkład samemu bez priorytetów, a nie daj inne rzeczy przeszkadza
  • Nie daj się nad podkreślił, a jeśli zrobisz sobie przerwę
  • Poznaj siebie i granice organizmu. Prawidłowo odżywiać, spać prawidłowo, dać sobie czas osobistej, ćwiczenia, etc.
  • Tworzenie harmonogramu
  • Czytać książkę
  • Jest ok, aby poprosić o pomoc (przyjaciela, współmałżonka, grupy wsparcia, do samopomocy dla matek pracujących lub samotnych matek)
  • Spędzać czas z przyjaciółmi

  Rozwiązanie: Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, a następnie

  • Należy zachować szczególną ostrożność w żywieniu.
  • Nie należy nadmiernie jeść. Wypełnij swój brzuch 1/3 żywności, 1/3 wody i pozostawić jedną 1/3 dla powietrza
  • Ćwiczenie
  • Spędzać czas patrząc na & kontemplacji przyrody
  • Śpij dobrze
  • Włączenie Modlitwa w codziennym harmonogramem
  • Jeśli słyszysz złe wieści, albo coś, co sprawi, że zdenerwowany, po prostu usiąść napić się wody i zobaczyć jasną stronę sytuacji

  A teraz rzucić nieco światła na to, jak depresja ma wpływ na współczesne społeczeństwo:

  Społeczne skutki kryzysu:

  • Około jedna czwarta samobójstw w USA są odczuwane jako powodu nierozpoznana lub błędnie depresji.
  • Do 80% zgonów samobójczych są cierpiących na ciężką depresją.

  Biorąc pod uwagę, że samobójstwo jest 8. co do wielkości przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych, to nic dziwnego, że depresja jest klasyfikowany jako „jedną z głównych problemów zdrowia psychicznego”

  Islamski Rozwiązanie kryzysu:

  • Definiowanie cel życia: Islam uczy nas, że powinniśmy skupić się nasz cel na roślinach uprawianych w naszym życiu, aby pochodzić po tym życiu. Jeśli kładziemy nacisk na przejściowy charakter tego ziemskiego życia, to większość naszych problemów tego życia tracą to znaczenie w naszym życiu, a następnie tracą swoją moc mający negatywny wpływ na nas.
  • Z trudem przychodzi łatwością.
  • Każdy potrzebuje system wsparcia i każdy potrzebuje najlepszego przyjaciela i wszyscy potrzebujemy wzorców.
  • Bóg nigdy nie obciąża dusza więcej niż może znieść.
  • Opracowanie wdzięczność za błogosławieństwa, które Bóg dał wam.
  • A depresji człowiek potrzebuje źródła się zwrócić, zwracamy się do Boga o pomoc, wsparcie, miłosierdzia i przebaczenia.
  • Jeśli Bóg istnieje, a tam jest tylko dobrym stanie negatywnej sytuacji znajdzie się w jednym.
  • Sprawdzaj cel i wartości w życiu i we wszystkim, co przechodzisz.
  • Włączenie modlitwę w harmonogramie co najmniej dwa razy dziennie. Rozmawiać z Bogiem.
  • Żyć jeden dzień na raz.
  • Poddaj się niewykonalna problemy i rzeczy, nad którymi straciłeś kontrolę do Boga.
  • Zawsze Nadzieja w miłosierdziu Boga.
  • Zaangażuj się z organizacji religijnych, charytatywnych, albo jakiegoś innego wolontariatu
  • Trzeba powiedzieć, „al-hamdu lillah” kilkaset razy dziennie. Wyrażenie w języku arabskim, które oznacza „chwała i wdzięczność dla Boga”. Muzułmanie powiedzieć to zdanie, gdy są one w trudnych sytuacjach.
  • Jeśli uważamy, że jest to zła sytuacja, że ​​nie mogło być gorzej. Jeśli uważamy, że jest to dobra sytuacja, nadal jest to test dla nas. Wszystko pochodzi od Boga i powinniśmy wielbić Go często. Dziękując Go jest jednym ze sposobów, aby chwalić Go-al-hamdu lillah.
  • Każdy z nas przyszedł na ten świat do celu
  • Ćwiczenie
  • Odżywianie
  • Śpij dobrze
  • Czytać
  • Rozważać
  • Napisz relację
  • Ponownie z utraconych związkach
  • Spędzać czas na łonie natury
  • Pamiętacie „jakiś prawd podstawowych”

  Zasoby

  Pytania?

  Proszę zadzwoń do nas na
  1.630.914.5015

  RELATED POSTS

  Comments are closed.