Palatab

Illumination® Scarlet – guzowate …

Illumination® Scarlet - guzowate ...

Begonie bulwiaste mogą być bardzo podatne na choroby zwanej mączniak. Aby lepiej zrozumieć, jak zapobiegać, diagnozować i leczyć choroby przeczytać informacje poniżej.

Choroba jest najczęściej obserwuje się na górnych stronach liści. To także wpływa na dole strony liści, młode pędy, pąki, kwiaty i młode owoce. Zainfekowane liście mogą być zniekształcone, żółkną z niewielkimi plamami zieleni, a spaść przedwcześnie. Zainfekowane pąki może nie otworzyć.

Warunki sprzyjające rozwojowi choroby

Ciężkość choroby zależy od wielu czynników: różnorodne rośliny gospodarza, wieku i kondycji roślin oraz warunków pogodowych w okresie wegetacji.

mączniaki są nasilone w ciepłym i suchym klimacie. To dlatego, że grzyb nie wymagają obecności wody na powierzchni liścia na wystąpienie zakażenia. Jednak, gdy wilgotność względna powietrza nie musi być wysoka dla zarodników kiełkowania. W związku z tym, że choroba jest powszechna w zatłoczonych nasadzeń gdzie cyrkulacja powietrza jest niska i w wilgotnych, zacienionych obszarach.

Częstość występowania zakażeń zwiększa się wilgotność względna wzrasta do 90 procent, lecz nie występuje, gdy są mokre powierzchnie liści (na przykład w prysznicem). Młode, soczyste wzrost zwykle jest bardziej podatne niż starsze tkankach roślinnych.

O Grzybów

mączniaki gospodarza są specyficzne – nie mogą przetrwać bez właściwego zakładu przyjmującego. Na przykład gatunki Uncinula necator, co powoduje mączniaka na winogron i lipa, nie atakuje bzu. Podobnie Microsphaea alni wpływa wiąz, Catalpa, liliowy i dębu, ale nie trawach.

Działania kontrolne kulturalnych

Kilka praktyk będzie zmniejszyć lub zapobiec pleśni sypkiego. Wiele roślin, takich jak róż, warzyw i wiechlina, zostały opracowane, aby być odporne lub tolerancyjne na mączniaka. Zapytać o odmian odpornych przed zakupem. W przypadku odmiany odporne są niedostępne, nie należy sadzić w niskich, zacienionych miejscach.

Gdy choroba staje się problemem:

– Należy unikać zastosowania późnej letnie nawozów azotu, aby ograniczyć wytwarzanie tkanki soczyste, który jest bardziej podatny na infekcje.

– Unikać napowietrznych nawadniania, aby zmniejszyć wilgotność względną.

– Usunąć i zniszczyć wszystkie zainfekowane części roślin (liście, itp.) Dla zainfekowanych warzywa i inne rośliny jednoroczne, usuń tyle zakładu oraz jego szczątków w upadku, jak to możliwe. To zmniejsza zdolność grzybów do przetrwania zimy. Nie zainfekowany kompost roślin gruzu. Temperatury często nie są wystarczająco gorące, aby zabić grzyba.

– Selektywnie przycinać przepełnione materiału roślinnego w celu zwiększenia cyrkulacji powietrza. Pomaga to zredukować wilgotność względną i infekcji.

Środki kontroli chemicznej

Jeśli kontrole kulturowe nie zapobiegają gromadzeniu się choroby lub choroby, jeśli ciśnienie jest zbyt wielka, wniosek o środek grzybobójczy może być konieczne. Opcje fungicydów obejmują:

– olej neem (Rose obrony, Tarcza-All, Triact)

– tylko triforyny (Ortho Funginex), stosowanie ozdobnych

– Wodorowęglan potasu (Kaligreen, pierwszy etap)

Chemikalia są najbardziej skuteczne w połączeniu ze sterowaniem kulturalnych.

Zastosuj fungicydów na siedmio- do odstępach 14-dniowych, aby zapewnić ciągłą ochronę przez cały okres wegetacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie środek grzybobójczy do stosowania na określonych gatunków roślin, odmiany, stawki mają być stosowane, terminy stosowania oraz okresy oczekiwania przed zbiorami.

Alternatywnym nietoksyczne kontroli pleśni jest soda oczyszczona (podobne do wymienionych wyżej wodorowęglanu potasu) w połączeniu z lekkim olejem ogrodniczego (SUNSPRAY). Naukowcy z Cornell University odkryli grzybobójcze właściwości tej kombinacji wobec mączniaka na róż. Zastosowania 1 łyżka sody dnia plus 2,5 łyżki oleju SUNSPRAY na 1 litr wody wciąż eksperymentalnej. Użyj go na własne ryzyko.

Informacja pochodzi z Colorado State University Cooperative Extension.

Bulwiastych begonii tworzą bulwy i te bulwy mogą być przechowywane do przesadzania na wiosnę. Wykopać i przechowywać bulwy następujące kierunki. Po pierwsze, zanim mróz zabija wierzchołka rośliny, cofać łodygach i wykopać bulwy. Zmyć glebę i następnie pozostawić do wyschnięcia bulwy. Owinąć suche bulw w gazetach lub zapakować je w torf. Oznakować każdą bulwę lub grupę bulw więc wiesz czego się wiosna. Przechowywania bulw w ciemnym, chłodnym (35 do 45 F) miejsce. Nie wolno dopuścić do zamarznięcia bulwy.

RELATED POSTS

 • Jak pozbyć się mączniaka rzekomego …

  Impatiens zapewnić wybuchy kolorów, które szybko znikają, jeśli strajki mączniaka rzekomego. Mączniak rzekomy może zniszczyć roślinę w ciągu kilku dni lub tygodni. Różni się ona od mączniaka…

 • Choroby roślin – Dom roślin Grzyb …

  Odkryj w jaki sposób wykrywania, zapobiegania i leczenia powszechnych chorób domu rośliny, takie jak szara pleśń, bakterie plamistość liści, okopcony pleśni i innych rodzajów grzybów dom…

 • Dom Rośliny na słabym oświetleniu obszarów …

  Jednym z wyzwań, z krytym roślin kultury jest zapewnienie wystarczającej ilości światła do optymalnego zdrowia roślin. Większość roślin uprawianych w pomieszczeniach domu bez odpowiedniego…

 • Jak Grow i dbać o Cyclamen …

  Rosnące Cyklamen w ogrodzie może być łatwe, jeżeli spełnione są odpowiednie warunki. Gatunki, które są odporne na mróz może przetrwać kilka bardzo zimnych zimowych temperatur i dodawać kolorowe…

 • Home Garden Seria Home Garden …

  G. W. Krewer i Marco Fonseca, Dawne rozszerzeń florystów Phil Brannen, Zakład Extension Patolog Aby dostać łóżko truskawki rozpoczęty, wszystko czego potrzebujesz to mały obszar, który odbiera…

 • Jak rosną gloxinias propagacja gloxinia.

  Czy kiedykolwiek próbowałeś rosnące gloxinias z nasion? To fascynująca przygoda i trwa tylko sześć miesięcy od momentu wysiewu nasion na pierwszy kwiat. Mieszany pakiet nasion daje wiele…

Comments are closed.