Palatab

Ile jest warta norki futro …

Ile jest warta norki futro ...

Każda z dwóch łasica podobnych gatunków z rodzaju Mustela (M. vison [Zobacz zdjęcie], New World norki, lasów w Ameryce Północnej, M. lutreola . Old World norek, Eurazji) są rodziny łasica, Mustelidae.The norek została wprowadzona do Anglii ze Stanów Zjednoczonych w 1929 roku mają być hodowane dla jego futra. Ale numery uciekł, z różnych powodów, a one stały się zagrożeniem dla dzikiego ptactwa, ryb i drobiu, a także inne dzikie gatunki rodzimych. Ten mały facet powyżej, nie należy mylić z norki europejskiej (która nie znajduje się w Wielkiej Brytanii) ma białą plamą na to jest górna warga i jest na ogół mniejszy i lżejszy. także norka europejska nie jest tak agresywna lub elastycznych, jak to amerykański kuzyn i wydaje się na spadek. Ponieważ mogą one dobrze pływać, norek są w stanie najechać wysp, które zostały określone jako sanktuarium dla dzikich ptaków itd. Co więcej, w przeciwieństwie do większości dzikich zwierząt, zabiją nawet gdy nie są głodne. trochę jak ludzi eh.

Rozmiar:
Samiec waży około 1 kg (2,25 funta), który wynosi około 24 cali długości. Gospodarskie hodowane mężczyźni mogą osiągnąć 7 funtów.
Żeńska waży około 600 g (1,25 funta) i osiąga długość około 20 cali.
Wielkości powyżej nie zawiera ogona, która może wynosić od 5 do 9 cali.

Kolor:
Norek bogaty błyszczący płaszcz w jego stanie dzikim jest brązowa, ale gospodarstwo hodowli norek może wahać się od białej do prawie czarne, a to znajduje odzwierciedlenie w brytyjskim dzikich norek. Ich sierść jest głęboki, bogaty brązowy, z lub bez białych plam na spód, a składa się z gęstą, miękką underfur pokrył ciemne, błyszczący, prawie sztywny, włosy straży.

Gody:
Hodowla ubiegłym sezonie od kwietnia do maja.

Okres ciąży:
Mink pokazać ciekawy fenomen implantacji opóźnieniem. Chociaż prawdą okres ciąży wynosi 39 dni, zarodek może przestać rozwijanie przez okres zmiennej, więc, że tak długo, jak 76 dni może upłynąć, zanim dotrze ściółka. Między 45 a 52 dni jest zwykle średniej.

Mioty / rok:
Jest tylko jeden (1) miot rocznie.

Liczby / Miot:
Ta młoda dama ma od 5 do 6 lub 10 (zależy od źródła) lub młode kocięta (zależy gdzie jesteś) za śmieci.

Długość życia:
Ich żywotność jest stosunkowo krótki w środowisku naturalnym, ale niektóre zwierzęta były znane żyć przez kilka lat.

preferencje spożywcze:
Te chappies mają zróżnicowaną dietę, lubią: ryby, małych ssaków i ptaków (zwłaszcza węgorze, króliki i ptactwo wodne). Niekiedy parać się raki.

Predators:
Ich głównym drapieżnikiem jest człowiek, choć wydry były znane do zabijania norek.

Dystrybucja:
Mink są powszechne w kontynentalnej Wielkiej Brytanii, z wyjątkiem górzystych regionach Szkocji, Walii i Lake District. Są one również w Isles of Arran i Lewisa. W Irlandii są mniej powszechne.

Waterside Habits:
Mink lubią żyć w pobliżu wody i są rzadko spotykane daleko od brzegów rzek, jeziora i bagna. Nawet podczas roamingu, mają tendencję do naśladowania strumieni i rowów. Czasem w ogóle opuścić wody do kilkuset metrów, zwłaszcza gdy szuka dla królików, jeden z ich ulubionych potraw. W niektórych miejscach, szczególnie w Szkocji, żyją wzdłuż brzegu morza. Czasem nawet prawo żyć wewnątrz miast, jeżeli nadaje się woda jest dostępna.
Jeśli widzisz coś w rodzaju dużej lub małej łasica wydra, w pobliżu jeziora lub rzeki lub na brzegu morza, może równie dobrze być norek. W odróżnieniu od wydry, która jest czynna tylko w nocy, kiedy nie ma niebezpieczeństwa ingerencji człowieka, norek jest o każdej porze, nawet wtedy, gdy ludzie są w dowodach.
Trudno jest oszacować liczbę norek w Wielkiej Brytanii dzisiaj. Norka potrzebuje kilka mil od brzegu, aby go w domu, a biorąc pod uwagę tysiące mil dróg wodnych i kursów w całej Wielkiej Brytanii, nie musi być tysiące norek w tym kraju.

Długie, wąskie terytoriach:
Mink są zwierzętami bardzo terytorialnymi. Samce norek nie będzie tolerować innego samca ciągu jest to terytorium, ale wydaje się być mniej agresywny w stosunku do kobiet. Generalnie terytoriach obu samców i samic są oddzielne, ale terytorium samicy mogą czasem pokrywać się z mężczyzną. W bardzo rzadkich przypadkach może okazać się całkowicie w obrębie płci męskiej jest.

Terytoria, które wydają się być długa i wąska, rozciągają się wzdłuż brzegów rzek lub wzdłuż brzegów jezior i bagien. Rozmiary są różne, ale mogą one być kilka mil długości. tereny żeńskie są mniejsze niż w przypadku mężczyzny.

Każdy obszar ma jeden lub dwa obszary centralne (obszary rdzenia), gdzie norek spędza większość swojego czasu. Obszar rdzeniowy jest zazwyczaj związana z dobrym do żywności, takich jak bogate w basenie ryb, albo dobrej Warren królika. Norek mogą przebywać w nim jest kluczowym obszarem, który może być dość mała, przez kilka dni w czasie, ale także sprawia, że ​​wycieczki do końców na jego terytorium. Wycieczki te wydają się być związane z obroną terytorium przed ewentualnymi intruzami. Jest prawdopodobne, że kontrole norek dla jakichkolwiek oznak obcym norek i pozostawia odchody (scats) Redolent jego osobistym zapachem wzmocnić jego praw terytorialnych (patrz rysunek poniżej torów i scats).

To pokazuje ślady norek i scat (spadek)
ślady palców nie zawsze pojawiają się w środowisku naturalnym

Na terenie znajduje się kilka dens. Mogą to być w korzeniach lub pnia drzewa od strony wody, albo wśród głazów (patrz rysunek poniżej. Ten facet jest polowania), lub mogą być tymczasowe łóżka z suchej trawy i paprocie. Norek może nawet użyć opuszczonych gniazdach dużych ptaków, ponieważ jest zwinny alpinista. Niektóre norek wydają się żyć chwilowo bez terytoriów. Te zwierzęta (tzw nieustalone odróżnić mieszkańców terytorialnych) są mężczyźni, które opuściły swoje terytorium na poszukiwanie samic; młodych norek, które opuściły swoje matki i szukają własnych terytoriach, aby osiedlić się w; lub zwierząt, które szukają lepszego niż terytorium jednej które zostały porzucone. (Jeśli okaże terytorium jakiegokolwiek powodu nie jest zadowalający – chyba nie wystarczająco bogaty w żywności – wtedy właściciel będzie z niego zrezygnować i zestaw w poszukiwaniu znaleźć coś lepszego).

Mink są samotnikami zwierząt na większą część roku. Styk norek unikać w każdym czasie, i szukać kobiety dopiero na wiosnę. Kobiety mają więcej kontaktów z własnej naturze dla oprócz spotkań z samców do kojarzenia, że ​​mają towarzystwo ich potomstwa na kilka miesięcy, dopóki nie są na tyle stary, aby iść własną drogą.

Dieta:
Norek zjada coś wystarczająco duży, aby być wart jego uwagi i wystarczająco małe, aby być złapany i przezwyciężyć. Oznacza to, że niczego od mniej więcej wielkości myszy do wielkości królika. Chociaż norki mogą również pływać i złapać wiele rodzajów ryb (pokazujące wyraźną preferencję dla węgorzy), nie są tak dobrze przystosowane do myśliwego wodnych, jak wydry, i nie są tak uzależnione od ryb do jedzenia. Jedzą więcej ryb w okresie zimowym, kiedy ryby pływają wolniej i łatwiej złapać. Są jednakowo lubią futrzany drapieżne i podjąć myszy, norniki, szczury, wiewiórki i młode króliki. Jeżeli środki te są niewystarczające, zwrócą się do ptaków. Jak można było oczekiwać od zwierzęcia z takimi skłonnościami wodnych, norek odbywa się głównie ptactwo, zwłaszcza łyski i Moorhens.

Połączenia społeczne:
Mężczyzna norek uzyskać poważne współpracującą chęć począwszy od lutego. Oni nie mają stałych wrogów, więc oni opuścić swoje ziemie i podróży okolicę w poszukiwaniu samic. Jak wyjaśniono powyżej, norek pokazać ciekawy fenomen implantacji opóźnieniem. Chociaż prawdą jest 39 dzień ciąży, zarodek może przestać rozwijanie przez okres zmiennego. Zazwyczaj samica ma od 5 do 6 lub 10 młodych (w zależności od źródeł żywności, harbourage i bezpieczeństwo). Samiec nie pomaga wychowywać młodych i ich karmienia i szkolenia są całkowicie w gestii kobiety. Młode pozostają z matką do jesieni, kiedy są w pełni rozwinięte. Następnie pozostawić ją znaleźć własne terytoria. Wydaje się prawdopodobne, że istnieje znaczący odsetek bankructw w tej przeprowadzce do niezależności, a pierwszy rok śmiertelność z powodu głodu, jest wysoka.

RELATED POSTS

 • Mink Minnesota DNR, co jest norki.

  Neovison vison Norek jest najczęstszą drapieżnikiem wody ssak (mięso eater) w Minnesocie. Można go znaleźć w prawie każdym terenie podmokłym i Jezioro Creek w stanie, w tym w miastach i…

 • Joseph Hamilton Furs, ile jest warta norek futro.

  Zanim wydasz pieniędzy na nowym futrze do zimy Denver, najlepiej jest przeprowadzić badania i wybrać renomowanych i zaufanego futro salon dla najlepszych doświadczeń zakupowych. Dokonanie…

 • Mink Coat, ile jest warta futro rysia.

  Naturalne ranczo norki: Włosy osłona powinna być jedwabista, a nawet długości, podczas gdy underfur powinna być gęsta i zwarta i jaśniejszy kolor. Norek powinny mieć naturalnie lśniący połysk….

 • Ryś iberyjski, ile jest warta futro rysia.

  Rysia iberyjskiego, najbardziej zagrożone z największych na 36 kotów, stoi na skraju wyginięcia. Najnowsze badania, oparte na analizie DNA, sprawiają przygnębiające czytania. Pomimo…

 • Jak norki ubrania są wykonane, wartość norek futro.

  Jak norki ubrania są wykonane Wiele czynników wpływa na ostateczny koszt i jakość odzieży norek. Tańszych ubrań ogół reprezentują kompromisów w jakości norek, liczba skór norek używany lub w…

 • Ile jest warta moja futro …

  W tym filmie, opiszę jak doszedłem do projektowania, co moim zdaniem jest najbardziej funkcjonalny trening psa smycz ktoś wymyślić w ciągu ostatnich 50 lat, czyli o tym, jak długo zostały…

Comments are closed.