Palatab

Ice Vs ciepła do leczenia bólu …

Ice Vs ciepła do leczenia bólu ...

W tym infographic, Cleveland Clinic wyznacza, czy lepiej jest używać lodu lub ciepła paczek w leczeniu zapalenia stawów, dna moczanowa, urazy sportowe i bóle głowy. Cleveland Clinic

Jeśli masz ból głowy, leżenia z lodowatej ściereczką na głowie jest czasem jedynym sposobem, aby uśmierzyć ból; ale kiedy bóle pleców swoją babcię, ona nie może żyć bez jej pad ogrzewania. Zarówno zimna i ciepła są stosowane w celu złagodzenia bólu – czy to z powodu urazu lub zapalenia stawów – ale które są najlepiej używać dla określonych warunkach?

Dla niektórych może to być kwestia preferencji, ale ostatnie wytycznymi Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego Therapy pamiętać, że za pomocą ciepła lub zimna w niewłaściwy sposób może być w rzeczywistości szkodliwe. W szczególności wyjaśniają, że za pomocą takich „pasywne” terapie zamiast pomagać pacjentom zarządzać większą aktywność fizyczna może dokonać ból gorzej.

Mimo to, okłady z lodu może pomóc zmniejszyć stan zapalny i obrzęk prawo po urazie sportowym, jak i zdrętwiałe ból głowy. A dla pacjentów z zapaleniem stawów, nagrzewania stawów może pomóc im poruszać się łatwiej. Aby pomóc w wyborze leczenia, Cleveland Clinic ma pochodzić z infographic która wyznacza różne rodzaje bólu, a ich najlepszym oblodzona lub gorących zabiegów.

Oto najważniejsze do zapamiętania: Typowo dla stanu zapalnego, takich jak przewlekłe zapalenia stawów, lód jest najlepszy. Lód działa również w ostatnich, ostre urazy, które są obrzęk, ponieważ ogranicza to naczynia krwionośne i zmniejsza ilość cieczy gwałtowny urazu. „Ice wydaje zimno, średnia i niewygodne” Anne Rex, lekarz w Klinice Chirurgii Ortopedycznej w Cleveland Clinic, powiedział. „Ale lód wygrywa ostrego bólu, stanu zapalnego i obrzęku. Ciepło utrwala cykl zapalnego i może być szkodliwe. „Kiedy wisienką kontuzji, robić przerwy co 20 minut.

Ciepło w międzyczasie, to zazwyczaj lepiej dla długotrwale, przewlekłego bólu – jak artretyzm w stawach. „Pacjenci z przewlekłą chorobą zwyrodnieniową stawów zwykle bardziej czują się lepiej z ciepłem,” Dr Linda Mileti, reumatologa w Cleveland Clinic, powiedział.

Ciepło jest relaksujące; może pomóc zmniejszyć sztywność i szczelność stawów i mięśni, coś, co każdy, kto wziął długi gorący prysznic na odpoczynek może potwierdzić. Ciepło jest również stosowany po kontuzji, w czasach, że zapalenie została już zmniejszona, ale nadal sztywność.

Następnym razem masz uraz głowy, bóle głowy, stawów lub twój działa ponownie, wybrać mądrze zatrudnieniem pakiety ciepła lub lodu. Oni nie będą traktować podstawowy problem, ale mogą zmniejszyć ból i czujesz się bardziej komfortowo w międzyczasie; i skontaktować się z lekarzem, aby upewnić się, czy reszta lub jakiś aktywność fizyczna będzie pomocne w leczeniu swoją ostrego lub przewlekłego bólu.

RELATED POSTS

Comments are closed.