Palatab

I – m wychodzącej Addict, odzyskiwanie narkomana.

I - m wychodzącej Addict, odzyskiwanie narkomana.

Było to mniej więcej w połowie drogi do soboty wieczorny lot z Miami do Bostonu, kiedy zaczęłam się zastanawiać, czy miałem zamiar przetrwać noc. To, co zaczęło się jako ostry ból po prawej stronie mojego brzucha teraz wrażenie, jakby mój gut był posiekany co z falangi zardzewiałych dłut. Jedynym wytłumaczeniem może myślę, że mój dodatek pękła, a ja umieram z sepsą.

Jednym z kamieni była w przybliżeniu dwa razy dłuższa od moczowód jest szeroka, co oznacza, że ​​nie wymaga operacji – i tym, że może wystąpić najwcześniej się na samym końcu następnego dnia. że muszę być wstrzykiwany o wiele więcej środków przeciwbólowych przedtem – a ja prawdopodobnie do domu na receptę więcej. To było coś, bym został bojąc lat.

Niebezpieczny scenariusz

Miałem dużo szczęścia w życiu: Jestem szczęśliwie żonaty i ma dwóch wspaniałych, zdrowych dzieci, a ja mam stabilną i satysfakcjonującą pracę. Ale najszczęśliwszą rzeczą jaka kiedykolwiek zdarzyło mi było przeżycie trzyletni uzależnienia od heroiny, które obejmowały współdzielonych igły, wiele przedawkowania, a więcej niż kilkanaście prób leczenia. Kopnęłam zwyczaj w 1997 roku, po pobycie w długotrwałej rehabilitacji w Delray Beach na Florydzie. Ale nie można wskazać jednego powodu, dla którego pracował, gdy tak wiele wcześniejsze wysiłki zawiodły.

Dlatego wiem, że nie ma gwarancji, że jeśli nawrót, będę w stanie uzyskać jeszcze trzeźwy.

To nie znaczy, ludzie w odzyskiwaniu powinny unikać wszystkich recept. Literatura naukowa jest pełna opracowań i komentarzy podkreślających paradoks w leczeniu byli narkomani: Odpowiednie stosowanie przepisanych opioidów może narazić je na znaczne ryzyko nawrotu choroby, ale tak też mogą nieodpowiedniego leczenia bólu.

Dlatego, w trakcie trwania mojej 43-godzinnym pobycie w MGH na koniec kwietnia do początku maja, mówiłem wszystkim, że może – z ER lekarza, który poinformował mnie, że będę potrzebować operacji, z anestezjologiem, który przygotowałeś me procedury – że byłem w odzysku z zaburzeniami użycia substancji.

A gdy moi lekarze wszystkim stwierdzono, że były świadome problemu, to nadal czuł się tak, jakby nikt nie słuchał.

Pozorny nadzór

Na poziomie około 7 wieczorem w poniedziałek wieczorem, około 30 godzin po tym, jak przybył na MGH, chirurg gwintowane zakres do mojego pęcherza i używany laser do rozbijania większych moich kamieni. Przed obudziłem, stent został wprowadzony do mojego moczowodu mi pomóc wydalić kamienne fragmenty, które pozostały. Cała procedura zajęło mniej niż godzinę.

Kiedy wyzdrowiał, chirurg zameldowałem się z żoną.

"Wiesz, że on ma historię uzależnienia?" zapytała chirurga.

Odpowiedź zaskoczyła ją: "Nie zrobiłem." Nie było czasu na więcej dyskusji: ja przebudzeniu i chirurg miał już dłuższy niż oczekiwano dni. (Kiedy zapytałem mojego chirurga o tym później, powiedziała mi, że miała w rzeczywistości przeglądowi moją historię z całym swoim zespołem przed operacją. "Gdy widzę pacjentów [i ich rodzin] potem, nie mam rekordy przede mną," powiedziała. "Ja tylko upewniając się, że są OK.")

Kilka minut później, wciąż oszołomiona ze znieczulenia, wręczono mi stos siedmiu recept. Jednym z nich był 20 tabletek oksykodonu w sile 5-miligrama.

Kiedy moja żona i ja rozmawialiśmy o tym później, byliśmy zakłopotany. Na pierwszej stronie raportu siedmiu Strona wygenerowana przed moim pracy, "uzależnień" został wymieniony w ramach "Historia medyczna." Trzy strony później, pierwsze zdanie "ocenę / Plan" za moją opieką zaczął "W skrócie, jest to 44 y.o. mężczyzna z wywiadem. nadużywanie substancji (remisja)."

Mimo, że nie mam poradnictwo przed wyrejestrowany ze szpitala tamtej nocy. Nikt nie rozmawiał ze mną o ryzyku nawrotu choroby – czyli jak zabezpieczyć się przed nim. Nikt nie zaproponował mi doradzić jak zaczął brać potężne środki przeciwbólowe musiałbym przejść przez kilka następnych dni.

Na szczęście, miałem solidną sieć wsparcia i wymyślił plan byłem przekonany, by trzymać mnie bezpieczne od nawrotu: Moja żona miałaby posiadanie pigułki i nigdy mi więcej niż dwa w ciągu sześciu godzin. To miało być proste.

[Stat_video provider ="przed Chrystusem" id ="4910055508001" kredyt ="Alex Hogan / STAT" caption ="Matt Ganem, były narkoman, wyjaśnia rozdzierający proces wycofania opioidów." image_id ="117657"]

Krajowy epidemia

Kampania marketingowa pracował: Od 1997 do 2002 roku, recepty leku dla chorych bez nowotworu wzrosła dziesięciokrotnie. Wkrótce Purdue dzwonił więcej niż 1 $ mld w globalnej sprzedaży każdego roku. W tym momencie, Stany Zjednoczone były w środku receptę opioidów epidemii, która trwa do dnia dzisiejszego.

To więcej niż 50 osób dziennie.

Przez ostatnie pół dekady, Massachusetts, podobnie jak w pozostałej części kraju, podjął zawiadomienie o śmiertelnej przejazd wszystkich form opioidów, aw ciągu ostatnich kilku lat, MGH został vocal o jego pracy nad "pierwszej linii frontu opioidowego epidemii." Obejmowało tworzenia Uzależnienie Consult zespoły, znane jako ACT, składający się z internistów, specjalistów od uzależnień, pracowników socjalnych i pielęgniarek, aby ocenić i zalecić leczenie.

Dziś ACT jest wdrożony w praktycznie każdej dziedzinie szpitala – za wyjątkiem oddziału ratunkowego, gdzie ograniczenia kadrowe i brak certyfikowanych specjalistów uzależnień stanowią wyzwanie.

W każdym razie, ACT nie interweniowały w moim przypadku: Jest zaprojektowany, aby pomóc pacjentom z aktywnymi uzależnień – nie tych, którzy już w odzyskiwaniu.

Ilość pigułki rośnie

We wtorek rano, moja żona wypełnia moje różnego typu recept. Wziąłem trzy oxycodones dla każdego z trzech kolejnych dni. W tym momencie, zadzwoniłem do biura mojego chirurga i powiedział, że jechał do wyczerpania środków przeciwbólowych przed powołaniem mieć mój stent usunięte w następnym tygodniu. Później tego samego dnia, Podniosłem receptę na kolejne 10 tabletek.

Od piątku, pierwszego dnia musiałem być z powrotem w pracy, przez następny poniedziałek, wzięłam cztery tabletki dziennie. Przez następny wtorek, 10 dni po tym, jak przybył do ER, byłem do pięciu dziennie.

Na spotkanie, które po południu dowiedziałem się, że powodem, dla którego wciąż w tyle bólu, że ja opracowała infekcji pęcherza. Dostałam receptę na Cipro wraz z receptą na kolejne 10 tabletek oksykodonu – trzeci bym otrzymane w nieco ponad tydzień.

W pewnym sensie fakt, że dano mi wiele recept było dowodów, że mój lekarz był zwracając uwagę dając mi opioidy: Zamiast zaczynać mnie dając mi jednego, tygodniowy recepty, jak to standardowa praktyka, ja dopiero otrzymania wystarczającej ilości tabletek na pokrycie kilka dni na raz. Co więcej, te trzy recepty wyniosła tylko 200 miligramów oksykodonu, a moje szorstkie obliczenia umieścić, że jako ekwiwalent gdzieś pomiędzy ośmioma a 15 worków heroiny. Gdy używałem, to nie było niespotykane dla mnie zużywają tak dużo w ciągu jednego dnia.

A ponieważ MGH wiedział o mojej historii, na pewno ktoś musiałby dać mi znać, jeśli nie było powodem do niepokoju.

W czwartek, dostałam więcej złych wiadomości: My infekcja nie ustąpiło. Mój lekarz był jeszcze gotów do podjęcia mój stentu, ale podkreślił, że jeśli opracowany gorączkę, bóle lub filcu lub dreszcze, powinien natychmiast udać się do najbliższego ER: Oznaczało to, że infekcja może rozprzestrzenić się moją nerkę.

Usunięcie nie poszło gładko. (Wystarczy powiedzieć, że gdy lekarz jest ciągnięcie coś za pośrednictwem cewki moczowej, wyrazy "nie ma w nim zagięcia" nie są te, które chcesz usłyszeć.) Kiedy to się stało, byłam w więcej bólu niż w dowolnym momencie, ponieważ moje kamienie nerkowe były początkowo zdiagnozowano 12 dni wcześniej.

Kiedy leżał na noszach z termofor dociskany mojego krocza, powiedziano mi, że powinienem czuć się lepiej w ciągu dnia.

Nawet więc, jeśli naprawdę myślałem, że potrzebuję go, mój lekarz powiedział mi, mógłbym mieć jeszcze jedną receptę na kilka dni warto oksykodonu.

Tym razem odmówił.

Ból i paniki

Następnego dnia było jeszcze gorzej. Byłem wyczerpany zarówno głęboko – bardziej wyczerpany niż Pamiętałem uczucie od lat – i nie może usiedzieć w miejscu. Mimo że po prostu się go przez dwa tygodnie od jakiegoś najgorszego bólu mojego dorosłego życia, byłem przygnębiony o zrobieniu go przez następne 24 godzin. Światła wydawał jaśniejszy i ostrzejszy niż zwykle. Nie miałem gorączkę, ale moja skóra zdawała się zranić.

To wszystko wydawało się dziwnie znajomy – ale biorąc pod uwagę ostrzeżenie, bym otrzymał dzień wcześniej, myślałem, że to po prostu oznaczało moja infekcja rozprzestrzeniła. Byłem girding się na kolejną wycieczkę do ER i innym ataku złych wiadomości.

Potem dostałem tekst od trzeźwego przyjaciela, który został sprawdzanie się na mnie. (Miał to wieloletnia nawrotu po uzyskaniu recepty hydrokodonu, lepiej znany jako Vicodin po zabiegu stomatologicznym).

Gdy opisałem, jak się czuję, nie wahał się w swojej odpowiedzi: "Nie masz infekcję nerek" powiedział mi. "Jesteś w łagodnym odstąpienia."

Miał rację: Kiedy dwa tygodnie ciągłej pracy jest szybkie opracowanie uzależnienie fizyczne, to nie jest niespotykane, nawet w tym, co lekarze nazywają "opioid naiwny" pacjenci – i uzależnienie może nastąpić jeszcze szybciej u osób z wywiadem z opioidami.

Kiedy zdałem sobie sprawę, że byłem jednocześnie ulgę i przestraszony: ulgę, że nie miałem wypełnione recepty, że czwarty oksykodonu i przestraszony, że zostałem złapany tak znienacka.

Do diabła z nałogu nie jest tak, że jesteś zmuszony wziąć lek, aby czuć euforię – jest to, że w końcu trzeba lek po prostu czuć się fizycznie i emocjonalnie stabilna przy zdrowych zmysłach. Ja przekonałem się, że fakt, że nie zostały uzyskiwanie wysokiej oznaczało, że nie było żadnego ryzyka, zapominając, że w jakiś sposób moje uzależnienie od lat nie było roku z domieszkowanego się rozkoszy; oni byli niekończąca się walka znów czuć normalnie.

Gdybym wypełniona że czwarty receptę, bym przekonał się, że to ma sens tylko jechać dalej przez kilka dni – a potem jeszcze kilka dni po tym?

Byłem też zły.

Ja byli leczeni w szpitalu, który przypomina pacjentów przy każdej okazji, że regularnie znamionowej z najlepszych w kraju. Zarówno moja żona i ja mówił nawet o mojej historii. Mimo to, nikt nie rozmawiał ze mną o ryzyku nawrotu lub jak najlepiej zarządzać i śledzić moje recept.

Nie było żadnego omówienie właściwej drodze do zaprzestania używania opioidów i bez ostrzeżenia o tym, jak może czuję raz powstrzymało. I nikt nie sprawdził się na mnie, aby upewnić się, że nie napotkał żadnych trudności po drodze.

Kiedy zapytałem MGH o moim przypadku, wsadzili mnie w kontakcie z moim chirurgiem. Dzieliła moją frustrację. "W tej chwili nie jesteśmy coraz wiele wskazówek," powiedziała. "A specjaliści uzależnień są bardzo nieliczne. Myślę, że ludzie idą w dobrym kierunku, ale to jak nic – to zajmie czasu."

Obecnie MGH nie posiada politykę nakazującą rozmowy z pacjentami na temat właściwego stosowania opioidów, chociaż to się zmieni: Siła zadaniem jest oddanie siebie najlepszych praktyk w zakresie przepisywania leków przeciwbólowych, ma zostać wydany jeszcze w tym miesiącu. Będą obejmować wytyczne szpitalnych szeroki, że wszyscy pacjenci otrzymywali informacje na temat zagrożeń związanych z opioidami przed ich otrzymaniem.

Nie będzie również wytyczne dotyczące leczenia pacjentów z odzysku – coś, co Dr Sarah Wakeman, jeden z cochairs Task Force za przyznaje, jest potrzebne.

"Osoba wykonująca przepisywania naprawdę potrzebuje do badań przesiewowych, że" powiedziała, podkreślając, że nie miała wiedzy o moim konkretnym przypadku. "Powinny one być bardzo przemyślany, zarówno we własnym procesie podejmowania decyzji, a także w doradztwie oni oferują tego pacjenta."

Zaproszenie do zdrowego rozsądku

W marcu, Massachusetts gubernator Charlie Baker walczył ze łzami, kiedy podpisał ustawę, która umieścić surowsze ograniczenia na opioidy receptę. Mówiąc bezpośrednio do rodzin, które straciły bliskich do przedawkowania, powiedział: "Niech dzisiejsza ustawa sygnału przejście do ciebie, że Wspólnota jest słuchanie i będziemy dalej walczyć za was wszystkich."

Niektóre z przepisów niewątpliwie pomaga; Na przykład, prawo ogranicza pierwszym razem opioidowe recept na dostawę siedmiu dni i wymaga praktyków w celu sprawdzenia bazy danych przed przepisaniem niektórych leków, aby upewnić się, że pacjenci nie jeździmy od lekarza do lekarza, aby gromadzić opioidy. Urzędnicy federalni pracują na receptę wytycznych, too.

Ale jak mój przypadek podświetlona, ​​inne proste Reformy są ignorowane.

Dlaczego nie każdy pacjent, który otrzyma receptę opioidów podane informacje na temat uzależnienia fizycznego, jak Massachusetts Medical Society zaleca się już w marcu? A dlaczego nie są pacjenci w odzyskiwaniu już otrzymują tę samą przeglądu i oceny, jak te czynnie uzależnienia?

Jeśli najnowsza historia trzyma, około 150 mieszkańców Massachusetts będzie miał śmiertelnie przedawkował w ciągu sześciu tygodni od czasu, kiedy został przyjęty do szpitala – i wiele innych będzie mieć nawrót lub uzależniają się po raz pierwszy. inicjatywy szpitalne szerokości i nowe przepisy są ważne. Ale niech nie ignorować wspólnych protokołów sensie, że może również uratować życie.

Seth Mnookin jest dyrektorem MIT Graduate Program na piśmie Nauki i autor kilku książek, w tym "Panic wirusów" i "Karmienie potwora."

Jeszcze:

RELATED POSTS

 • Jak pomóc wychodzącej Addict, odzyskiwanie narkomana.

  Jeśli znasz kogoś, kto zmaga się z wyjść z uzależnienia, prawdopodobnie masz pytania na temat w jaki sposób można pomóc poprzez ten kłopotliwy czas. Oczywiście, uzależniony jest jedynym, który…

 • I m wychodzącej Sex Addict …

  Sex Addicts Anonymous jest programem 12-krok, który może pomóc. Często można usłyszeć historie o uzależnionych od seksu, którzy mają wielu partnerów, albo uprawiających seks na parkingach lub…

 • Jak wyjaśnić moją trądzik, trądzik wyczyszczenie diety.

  Kiedy poszedłem na weganizm, byłem na pigułki, a trądzik nie było problemem dla mnie. W rzeczywistości, po zaledwie dwóch tygodniach bycia wegan, ludzie zaczynają pytać: „Co się z tobą dzieje?…

 • Start – Japoński Akupunktura ClinicJapanese …

  Tamie Taniguchi Bilazzo , Lic. Ac. M.A.O.M. Dypl. O.M. Acupuncturist specjalizujący się w medycynie funkcjonalnej. Ta strona jest ośrodkiem między mną jako praktykujący, moim pacjentom i widzów…

 • Moja siedmioletnia Bitwa z reumatoidalnym zapaleniem …

  Zatrzymanie akcji serca, zmiany, przerzedzenie włosów, zagrażające życiu niedociśnienie, zwiększony apetyt i przyrost masy ciała, utrata masy mięśniowej, depresja, drgawki, materiał: wymioty,…

 • Nieziarniczego chłoniaka Centrum s …

  Objawy i diagnoza Kto z nas nie zapomni chwili, kiedy powiedziano nam, że masz raka? Każdy z nas miał wyjątkowe doświadczenie z objawami-lub braku nich-i z diagnozą. Możemy mieć albo długo…

Comments are closed.