Palatab

Hysterosalpingogram (HSG) Test …

Hysterosalpingogram (HSG) Test ...

hysterosalpingogram

Hysterosalpingogram (HSG) jest badanie rentgenowskie, że patrzy na wewnątrz macicy i jajowodów oraz obszaru wokół nich. Często odbywa się dla kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę (niepłodnych).

Podczas hysterosalpingogram, barwnik (materiał kontrastu) jest umieszczany przez cienką rurkę, która jest wprowadzana przez pochwę i do macicy. Ponieważ macica i jajowody są zaczepione razem, barwnik popłynie do jajowodów. Zdjęcia są wykonywane przy użyciu stałego wiązkę promieniowania rentgenowskiego (RTG) jako barwnik przechodzi przez macicy i jajowodów. Obrazy mogą wykazywać problemy takie jak uraz albo nienormalną struktury macicy i jajowodów lub zablokowania, który zapobiega jajo podczas przechodzenia przez jajowodu do macicy. Zablokowanie może również zapobiec spermy z przeprowadzka do jajowodu i łączenia (nawożenie) jajko. Hysterosalpingogram może również problemy w wnętrza macicy, które uniemożliwiają zapłodnionego jaja z mocowania (wszczepienie) w ścianie macicy.

Dlaczego to się robi

Hysterosalpingogram odbywa się:

 • Sprawdź zablokowanego jajowodzie. Badanie odbywa się często dla kobiety, która ma problemy ze czas zajścia w ciążę. Infekcja może spowodować poważne bliznowacenie jajowodów i zablokować rur, zapobieganiu ciąży. Czasami barwnik stosowany podczas hysterosalpingogram będzie przeforsować i otworzyć zablokowany rury.
 • Kłopot z macicy, takich jak nieprawidłowy kształt i strukturę, urazu, polipy. mięśniaki. zrosty. lub ciało obce w macicy. Tego typu problemy mogą powodować bolesne miesiączki lub powtarzających się poronień.
 • Zobacz, czy operacja odwrócić podwiązanie jajowodów odniosła sukces.

Jak przygotować

Przed hysterosalpingogram, należy poinformować lekarza, jeśli:

 • Są lub mogą być w ciąży.
 • Obecnie mają zakażenia w obrębie miednicy (zapalenie narządów miednicy mniejszej) lub chorobami przenoszonymi drogą płciową (takich jak rzeżączka i chlamydia).
 • Są uczulone na jod barwnika używanego lub jakiejkolwiek innej substancji, która ma jod. Należy również poinformować lekarza, jeśli pacjent choruje na astmę. są uczuleni na jakiekolwiek leki, albo mieli poważne reakcje alergiczne (anafilaksja) od wszelkich substancji (takich jak jad pszczeli z użądlenia lub od jedzenia skorupiaków).
 • Masz jakieś problemy lub krwawienie biorą żadnej krwi -thinning leki, takie jak aspiryna czy warfaryna (takie jak Coumadin).
 • W przeszłości problemy z nerkami lub cukrzycą. Szczególnie jeśli wziąć metforminę (taką jak Glucophage), aby kontrolować cukrzycę. Barwnik używany podczas hysterosalpingogram może powodować uszkodzenie nerek u osób z nieprawidłową czynnością nerek. Jeśli masz w przeszłości problemy z nerkami, badania krwi (kreatynina. Azotu mocznikowego we krwi) może być dokonane przed hysterosalpingogram, aby sprawdzić, czy nerki pracują dobrze.

RELATED POSTS

 • Zespół Wątroba Test lista funkcji wątroby.

  test Jak stosować? Panel wątroby może być wykorzystywane w celu uszkodzenia wątroby, zwłaszcza jeżeli osoba znajduje się w stanie lub przyjmuje lek, który może mieć wpływ na wątrobę….

 • HPV strona testowa, test domu HPV dla mężczyzn.

  Jaka jest strona testowa HPV? Co to jest ten test służy? HPV stwierdzono w tkance skóry, w obrębie narządów płciowych lub błon śluzowych szyjki macicy i są przekazywane z jednej osoby na drugą…

 • Żelazo test, bardzo niski poziom żelaza we krwi.

  test Jak stosować? Żelaza w surowicy, całkowita zdolność wiązania żelaza (TIBC). i / lub testy transferyny są zazwyczaj uporządkowane razem i subsequantly nasycenie transferryny można określić…

 • Choroba nerek Cicha problem, test nerek.

  Henry został problemy ze zarządzającą jego zdrowie. On Wie s dostał wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca. ale on po prostu może t oprzeć dodatkowe porcje żoną s fry chleb. Podczas sprawdzanie, dr…

 • Testy na HIV, test na przeciwciała HIV.

  Dlaczego warto zrobić test na HIV? Federalne Centers for Disease Control and Prevention (CDC) szacuje, że 38% do 44% wszystkich osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych zostały przetestowane na…

 • Home Chlamydia Test Kit, kupić testu Chlamydia.

  Chlamydia to najczęściej zgłaszane choroby przenoszone drogą płciową. Jest on znany jako cichy Choroba, bo około trzech czwartych zakażonych kobiet i około połowy zakażonych mężczyzn nie ma…

Comments are closed.