Palatab

HSS Instrukcja Ch, uszkodzenia stawów skóry.

HSS Instrukcja Ch, uszkodzenia stawów skóry.

Z podręcznika HSS Reumatologii i Poradni Zaburzeń ortopedyczne

Joseph A. Markenson, MD
Lekarza, szpital dla Special Surgery
Profesor Medycyny Klinicznej, Weill Cornell Medical College
Lekarza, Department of Medicine, Memorial Sloan-Kettering Cancer Center

Petros Efthimiou, MD
Rheumatology Fellow
Szpital Chirurgii Specjalnej

KLUCZOWE PUNKTY

 • Łuszczycowe zapalenie stawów (PSA) jest przewlekłą zapalną artropatia stawów obwodowych i szkieletu osiowego, występujące w podgrupie pacjentów z łuszczycą.
 • Zapalenie stawów może poprzedzać uszkodzenie skóry łuszczycowe w 13-17% przypadków.
 • Stopień zaawansowania choroby skóry, na ogół nie równoległe działanie stawów.
 • RADIOLOGICZNY uważane za „klasyczny” dla PSA zawierać asymetryczne DIP wspólne erozji i zesztywnienie, „ołówek w kubku” deformacji i resorpcję pęczków paliczkowych i „puszysty” zapalenie okostnej.
 • ŁZS następuje umiarkowany przebieg dotykającej kilku stawów. Jednak w 20% przypadków rozwija się w destrukcyjną osłabiającego stawów.
 • Współczesny paradygmat leczenia jest wczesne agresywne leczenie LMPCh zmierzających bez objawów stanu choroby, aby uniknąć uszkodzenia stawów.
 • WPROWADZENIE

  Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS) artropatia jest przewlekłą zapalną stawów obwodowych i szkielecie osiowym, występuje w 7-42% pacjentów z łuszczycą, co wpływa 1- 3% ogólnej populacji.

 • Łuszczyca Zwykle pojawia się na sekundę do lat trzecich, ale początek związany stawów jest zwykle opóźniony o dwie dekady. Jednakże, 13-17% pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów przedstawi się przed pojawieniem się objawów stanu zapalnego skóry, co czyni diagnozę dość trudne. Chociaż choroba skóry jest użytecznym markerem diagnostycznym dla PSA, jego zakres nie równolegle aktywność stawów.
 • entezopatie lub zapalenie w miejscach, gdzie ścięgna i więzadła, przyczepiają się do kości jest cechą charakterystyczną cechą PSA. Enthesis złożony z chrząstki włóknistej i kolagenu typu II, to struktura jest bardzo naczyń na celu pochłaniania i rozpraszania naprężenia mechaniczne i wydaje się, że głównym celem PSA.
 • etiopatogeneza

  1. Patogeneza PSA pozostaje nieznany. Istnieją dowody na odrębnych procesach immunologicznych, powodując trwałe skóry i zapalenia błony maziowej, które nie są wspólne z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Przewaga w klonalnie spienionych limfocytów T CD8 +, zarówno skóry i tkanki maziowej sugeruje obecność antygenu wywołującego.
  1. Wzorzec cytokin prozapalnych (TNF-a, IL-1, IL-6 i IL-8), wyrażone w płynie stawowym i PSA eksplantów chirurgicznych jest podobny do RA, cytokinami, wyrażone w jeszcze wyższych poziomów. Podwyższony poziom TNF-a znajdują się w łuszczycy w blaszkach łuszczycowych i niezmienionej skórze podobne.
  2. angiogeneza Uważa się, że odgrywa kluczową rolę w patofizjologii zapalenia błony maziowej i PSA jest kontrolowana przez czynniki wzrostu, takich jak czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF), angiopoetyny i Ang-1 i Ang-2, która z kolei może być kontrolowane przez cytokiny, takie jak TNF-a, za.
  3. prekursorów osteoklastów znajdują się w dużych ilościach w krwi pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów i może uczestniczyć w rozwoju uszkodzenia stawów. Ponadto zaznaczono zwiększony poziom ekspresji RANKL osteoklastów do wzmacniacza i niską ekspresją swoim naturalnym antagonistą osteoprotegeryny (OPG) wykryto w łuszczycowym tkanek stawowych.
 • Czynniki genetyczne odgrywają ważną rolę. Krewnych pierwszego stopnia pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów ma 40-50% ryzykiem wystąpienia choroby. Zgodność pomiędzy bliźniąt bliźniąt jest wysoka (70%) w porównaniu z RA (30%). HLA-B27 została wyraźnie związane z chorobą osiowym i HLA DR4 z obwodowej wielostawowego zaangażowania w łuszczycowym zapaleniu stawów. CARD15 jest pierwszym genem dla MHC, który został niedawno związane z PSA.
 • czynniki zakaźne Od dawna podejrzewano, działać jako wyzwalaczy chorobowych
 • Łuszczyca i PSA są bardziej agresywne HIV zakażonych pacjentów, chociaż częstość łuszczycy u tych pacjentów nie jest większy niż w całej populacji. Geny HLA związane (HLA BW38, BW39 i CW6) Znaleziono częstotliwości podobnym do obserwowanego u niezakażonych wirusem HIV u pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów. Jest to w przeciwieństwie do HIV towarzyszącym Rea gdzie Częstotliwość HLA-B27 może być wyższa niż 75%.
 • Historia traumy często poprzedza rozpoznanie łuszczycowego zapalenia stawów, co wskazuje na obecność ewentualnego „wewnętrzny” Koebner zjawisko (wysiew w miejscach urazowego uszkodzenia skóry).
 • ROZPOWSZECHNIENIE

  Niedawne badania epidemiologiczne gminne sugerują wskaźnik zachorowalności na około 6 / 100.000 rocznie oraz występowania 1/1000. Samiec: Samica stosunek wynosi 1: 1. a pik występowania występowały w wieku 45-54 lat.

  OBJAWY KLINICZNE

  1. Zazwyczaj pacjenci zgłaszają się z bólu i sztywności stawów dotkniętych, które wydają się być mniej delikatne niż dotkniętych stawów w RZS. Sztywność poranna utrzymująca się dłużej niż 30 minut widać na wyższy niż 50% pacjentów.
 • Pięć różne wzory PSA są ujmowane:
  1. Skąpostawowej (cztery lub mniej zapalenie stawów), choroby co stanowi 70% wszystkich przypadków PSA, jest charakterystyczny asymetryczny i wpływa kilka rozrzuconych dalszy międzypaliczkowych (DIP), bliższy międzypaliczkowych (PIP) i śródręczno (MCP) stawów, kolan, kostek i stóp. Są one często w połączeniu ze zapalenie palców, przejawia rozproszonego obrzęk jednego lub więcej palców dłoni i stóp w układzie cyfrowym kiełbasy. Ta rozproszona pęcznienie nie jest widoczne w RA i ze względu na intensywne i dyfuzję zmiany zapalne zarówno w przypadku stawów i tkanek miękkich.
  2. Asymetryczna zaangażowanie dystalnych stawów międzypaliczkowych rąk i nóg jest często nazywany „klasycznym” artropatii łuszczycowej, ale pojawia się ten wzór w tak mało jak 10% przypadków. Cyfry dotknięte często mają charakterystyczne zmiany łuszczycowe paznokci.
  3. mutilans stawów Jest to szczególnie wyłączenie forma występująca u około 5% wszystkich przypadków PSA. Deformacja, najbardziej uderzające w palcach rąk i nóg, jest spowodowane przez osteolizą z dotkniętych stawów.
  4. symetryczne zapalenie wielostawowe (Przypominająca reumatoidalne zapalenie stawów) jest zwykle czynnik reumatoidalny ujemny, i stanowi około 15% wszystkich przypadków PSA. objawy podmiotowe, takie jak sztywność poranna i zmęczenie są częste i zwykle równolegle aktywność choroby stawów.
  5. łuszczycowe zapalenie stawów kręgosłupa występuje w 5% pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów i przedstawia z klinicznych i radiologicznych cech osiowym krzyżowo-biodrowego zapalenia. To może być nie do odróżnienia od reaktywnego zapalenia stawów, a ich udział zwykle być asymetryczne, w przeciwieństwie do symetrycznego kręgosłupa krzyżowo-biodrowego i chorobę zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Antygen zgodności tkankowej HLA B27 znajduje się w 40% z tej grupy.
  6. entezopatie. jednocześnie niezwykły w RA jest podstawową cechą PSA. Typowe objawy kliniczne entezopatie PSA to podeszwowego powięzi, zapalenie nadkłykcia, Zapalenie ścięgna Achillesa i enthesitis z tych więzadeł wstawkami wokół kości miednicy.
  7. Objawy pozastawowych. Spojówek i zapalenie naczyniówki występują u jednej trzeciej pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów. niewydolność aorty rzadko może skomplikować łuszczycowe zapalenie stawów.
  8. zespół sapho (Zapalenie błony maziowej, Trądzik, Palmoplantar pustulosis (50-60% ma tę lub inną formę łuszczycy), hyperostosis i kości) jest często uważany za wariant Cechy PSA w wspólne z PSA zawierać asymetryczne zapalenie błony maziowej, pustulosis, entezopatie (np przednia ból w klatce piersiowej ) oraz zaangażowanie stawu krzyżowo-biodrowego w. Jednak cechą konstelacja objawów oraz brak HLA-B27 wiąże się stan zapalny stawów krzyżowo-biodrowych umożliwiające odróżnienie tego zespołu.
  9. BADANIE LEKARSKIE

   1. badanie układu mięśniowo-szkieletowego pokazuje wszystkie znaki kardynalne zapalenia w dotkniętych obwodowych, kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych. Najbardziej rozpowszechnioną formą PSA ma charakterystyczny asymetryczny wzór zaangażowania cyfr. stawowe IP jest często związane z wyglądem kiełbasy z cyfr (zapalenie palców). Zapaleniem stawów mogą mieć przebarwienia fioletowo-czerwony, funkcja rzadko spotykane w RZS.
  10. łuszczycy skóry Może być oczywiste lub może być reprezentowany tylko jako niejasne plaster na skórze głowy, pępka, łokciach, kolanach lub intergluteal krotnie, łupieżu lub paznokci wżerową (onychodystrofii). ŁZS zwykle następuje ugruntowanych skórne lub uszkodzenia paznokci, chociaż niektórzy pacjenci wykazują charakterystyczne wzory PSA w przypadku braku charakterystycznych zmian skórnych (rozdział 16).
  11. zmiany w obrębie paznokci sama w sobie nie może być jednak większa niż diagnostyczna 20 doły jest sugestywny i ponad 60 może być diagnostyki łuszczycowego zapalenia stawów. zajęcie płytki paznokcia koreluje ze zmianami skóry i stawów, zwłaszcza stawów DIP. infekcje grzybicze i bakteryjne również mogą powodować nadmierne rogowacenie i onycholiza i należy wykluczyć przed przypisaniem zmiany paznokci łuszczycy.
  12. BADANIA DIAGNOSTYCZNE

   1. TESTY LABORATORYJNE
    Nie ma żadnych ostatecznych testów laboratoryjnych w łuszczycowym zapaleniu stawów.
   1. niedokrwistość przewlekłe choroby mogą występować w PSA, jak można nadpłytkowości
   2. OB (ESR) i innych białek ostrej fazy jest podwyższone i równoległe aktywność stawów.
   3. Poliklonalne hipergammaglobulinemia i hypercomplementemia są czasami obecne i odzwierciedlają aktywność zapalną.
   4. Kwasu moczowego w surowicy może być el evated u 10-20% pacjentów z łuszczycą, w wyniku obrotu komórek wysokiej skóry.
   5. Przeciwciała przeciwjądrowe i testy Czynnik reumatoidalny są zazwyczaj negatywne.
   6. markery HLA są rzadko poszukiwane .
   1. Radiologiczne cechy uważane za klasyczne są nadżerki obejmujące głównie stawów DIP palców i stawów IP palcach. Kostne zesztywnienie stawów DIP dłoni i palcach, a także kostnej proliferacji podstawy dalszego paliczka i resorpcji pęczków dystalnych paliczków rąk i stóp są również często spotykany. Są zupełnie różne od zmian obserwowanych w RA.
   2. Puszyste zapalenie okostnej dużych stawów, ” ołówkiem w filiżance ” Pojawienie stawów DIP, brak symetrii, i brutto zniszczenie izolowanych małych stawów. Zmiany kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych (SI), połączenia mogą być podobne do tych obserwowanych w zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, ale SI stawów i kręgosłupa zmiany PSA są często jednostronne.
   3. MRI może być bardziej wrażliwa niż zwykły radiografii w wykrywaniu enthesitis i wczesnego dostawowe i okołostawowo zaangażowania. Stan zapalny stawów krzyżowo-biodrowych wykryte przez MRI koreluje z ograniczonym ruchem kręgosłupa oraz dłuższym czasem trwania PSA. MRI dowody zwiększonej zawartości wody w szpiku kostnym, znany jako „obrzęk kości”, często stwierdza się, PSA (i innych spondyloartropatii zapalnych) i jest uważany za „prekursor” nadżerek. Nieprawidłowości te nie ustąpią po terapii lekami anty-TNF.

   DYFERENCJAŁ DIAGNOZA

   1. Te zmiany skórne z reaktywnym zapaleniem stawów (REA) często przypominają krostkowa łuszczyca. REA zwykle dotyka dużych stawów i rzadko wiąże stawów DIP lub wytwarza cyfry kiełbasy. Częstość występowania HLA B27 jest wyższa ReA. W badaniu radiologicznym, rea mogą wykazywać zapalenie okostnej na powierzchni podeszwowej kości piętowej, kości śródstopia lub kostek. PSA, zapalenie okostnej jest zwykle ograniczone do długich kości.
  13. PSA należy różnicować z dną moczanową przez nieobecność kryształów monosodowa kwasu moczowego w płynie maziowym. Hiperurykemia może występować nawet u 20% pacjentów z łuszczycą skóry, ale jest rzadkością podczas ostrych nawrotów PSA. W przeciwieństwie do monarticular PSA, ostre dnawe zapalenie stawów zwykle rozwiązuje całkowicie 1- 2 tygodni, nawet jeśli nie jest leczone. Czasami oba warunki mogą współistnieć.
  14. Często mylony z reumatoidalnym zapaleniem stawów. ŁZS można odróżnić na podstawie odrębnego klinicznej (zapalenie palców, onycholiza, kręgosłupa, stan zapalny stawów krzyżowo-biodrowych, asymetrycznym wspólnego zaangażowania, zaangażowania DIP i blaszkach łuszczycowych skóry), serologicznych (zwykle nieobecności elewacji czynnika reumatoidalnego) oraz cech radiologicznych, w tym proliferacji kostnej i osteolizą ścięgna, więzadła co i otoczki wstawkami (entheses). Ponieważ zarówno RA i łuszczycy są powszechne, mogą współistnieć. Czasami trudno jest odróżnić RA z łuszczycowym zapaleniem stawów oraz że nie prowadzi do problemów terapeutycznych, ponieważ ich leczenie jest bardzo podobny. Patrz Tabela 41-1.
  15. Tabela 41-1
   Porównanie łuszczycowe zapalenie stawów i reumatoidalne zapalenie stawów

   (-) nie widziany; (+/-) Rzadkością; (+) Powszechne; (++) Bardzo często
   Adaptacja Gladman D. łuszczycowe zapalenie stawów. Oxford Textbook of Rheumatology. 3rd ed .; 2004

   LECZENIE

   1. Leczenie PSA obejmuje terapie, które często działają zarówno na stan skóry i choroby stawów. Reumatolodzy i dermatologów trzeba zbliżyć się do choroby jako zespół ze ścisłej współpracy dla uzyskania optymalnych rezultatów. Było to szczególnie widoczne po wprowadzeniu biologicznej leku, które mają zdolność do indukcji remisji, zarówno łuszczycy i PSA i nowy paradygmat wczesne agresywne leczenie w celu powstrzymania postępy radiograficzne i ograniczenia funkcjonalne.
  16. Te zmiany skórne traktowane są przez miejscowe leki, mające na celu kontrolowanie rozprzestrzeniania zapalenia i skóry, w tym smoła, Anthralin maści, witaminy D i miejscowych kortykosteroidów. W przypadku materiałów ogniotrwałych, leki ogólnoustrojowe, takie jak metotreksat (MTX), PUVA (psoralenem i Światło ultrafioletowe), pochodne kwasu retinowego, cyklosporyny i środków biologicznych (ostatnio inhibitory TNF, antagonistami ko-stymulacji) są stosowane.
  17. NLPZ (I selektywnych inhibitorów COX-2) są skuteczne w kontrolowaniu łagodne zapalne PSA. Jednakże nie istnieją systematyczne badania na temat ich stosowania w PSA i nie istnieją żadne badania porównawcze, które pomogą lekarzom wybrać konkretny związek. NLPZ nie modyfikują przebieg choroby, ani nie uniemożliwiają one nadżerki, choć mogą one być skuteczne w łagodzeniu objawów. Stosuje się je w połączeniu z DMARD, które rozpoczęły się wkrótce po diagnozie.
  18. LMPCh są wykorzystywane wkrótce po ustaleniu rozpoznania. Połączenie dwóch LMPCh (zwykle metotreksat z cyklosporyną) mogą być skuteczne nawet u pacjentów nie reagujących na lek albo pojedynczo.
   1. Metotreksat (MTX) Jest to najbardziej powszechnie stosowany DMARD PSA, ponieważ jest to efektywne dla skóry i objawów związanych z zapaleniem stawów, szybko działającego i dobrze tolerowane. Obawy związane z ciężkimi chorobami wątroby, wynikające z leczenia metotreksatem od pierwszych doniesień o jego stosowania w łuszczycy wydają się być zmniejszone, ponieważ bardziej rozsądnego korzystania z kwasu foliowego lub foliowego stało się powszechne, a tygodniowy schemat dawkowania jest uniwersalna. Częste monitorowanie testów czynnościowych wątroby i albuminy i biopsji wątroby po skumulowanej dawki 1,5 g lub 4-5 latach leczenia nadal jest wskazane. Dzieje się tak pomimo American College of Rheumatology, że wytyczne nie zalecają takiego biopsji u pacjentów z RZS, chyba że istnieją utrzymujące się nieprawidłowości w wyżej wymienionych testów wątrobowych. Odzwierciedla to poczucie, że obecność łuszczycy zmienia równanie zatrucia wątroby w kierunku potencjalnie większą skłonność do metotreksatu uszkodzenia wątroby.
   2. cyklosporynaZA działa dobrze dla skóry i choroby stawów, jak również, ale toksyczność ogranicza jego przydatność. Uważnej obserwacji ciśnienia krwi i kreatyniny w surowicy BUN / jest niezbędna.
   3. Sulfasalazyna, leflunomid, azatiopryna, mykofenolan mofetylu, leki przeciwmalaryczne i złoto zostały wykorzystane z umiarkowaną skuteczność PSA, sulfasalazyna mogą być stosowane u pacjentów z HIV z PSA.
   4. leki biologiczne zrewolucjonizowały leczenie łuszczycy skóry i łuszczycowe zapalenie stawów podobne. Postępy w zrozumieniu mechanizmów immunologicznych, które przyczyniają się do patofizjologii PSA pozwoliły ukierunkowania poszczególnych składników reakcji immunologicznej. W efekcie nowa klasa środków terapeutycznych okazało się, że jest bardzo skuteczny w leczeniu objawów (skóry i stawów), zatrzymanie postępu choroby i poprawa jakości życia. Obecnie leki biologiczne są podzielone na dwie kategorie (Tabela 41-2):
    1. Inhibitory TNF (etanercept, infliksymab, adalimumab). Etanercept był pierwszym środkiem anty-TNF być zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych w leczeniu zarówno łuszczycy i łuszczycowym zapaleniem stawów. W łuszczycy jest stosowany w wyższych dawkach (50 mg dwa razy w tygodniu podskórnie) w ciągu pierwszych trzech miesiącach terapii przed włączeniem do standardowej dawce 25 mg dwa razy na tydzień. Infliksymab i adalimumab są obecnie w zaawansowanych badaniach klinicznych. Efekt blokady TNF PSA jest bardzo dramatyczne, przekraczając niekiedy efekt terapeutyczny w RA.
    2. inhibitory ko-stymulacji (alefacept, efalizumab) mają oba zostały zatwierdzone do leczenia poważnych chorób skóry i przechodzą próby ich wykorzystania w PSA.
     1. alefacept. białko fuzyjne LFA-3 / lgG1, blokuje oddziaływanie pomiędzy CD2 na limfocytach T i LFA-3, na komórkach prezentujących antygen (APC). To także powoduje apoptozę limfocytów T poprzez mediację między komórkami NK i T. Jest on podawany jako wstrzyknięcie domięśniowe (15 mg) raz w tygodniu przez 12 tygodni przy ścisłym monitorowaniu krwi obwodowej CD4 (musi być GT; 250 komórek / ml)
     2. efalizumab jest humanizowane przeciwciało monoklonalne skierowane przeciw podjednostce CD11a LFA-1, w przeliczeniu na limfocytach T, zapobiegając jego interakcji z ICAM-1 (zwiększona w łuszczycy), w przeliczeniu na APC, keratynocyty, komórki śródbłonka oraz fibroblasty. Blok jednoczesnego pobudzenia powoduje utratę funkcji leukocytów.
      1. systemowe kortykosteroidy mają ograniczone zastosowanie w leczeniu PSA, ale skuteczne do zwalczania ostrych nawrotów. U pacjentów z chorobą skąpostawowej, gdzie niepełnosprawność wynika z udziałem jednego lub kilku stawów, dostawowo steroidoterapia mogą być korzystne do stosowania wewnętrznego.
      2. pochodne kwasu retinowego (etretynat) w otwartych badaniach wykazała pewne korzyści, ale trwa dłużej działać choroby stawów (3-4 miesięcy) w porównaniu z innymi terapiami. Etretynat nie może być stosowany u kobiet w wieku rozrodczym. Efekty uboczne obejmują uszkodzeń skóry i błon śluzowych (suchość), a bliższe ból stawów. Powinny one być unikane w chorobie osiowym, ponieważ wyjątkowo zwapnienia kręgosłupa może się rozwijać.
      3. fotochemioterapii z metoksypsoralenem i długości fali światła ultrafioletowego A (PUVA) mogą korzystać grupy pacjentów bez spondylitic z synchronicznymi stawów i skóry race.
     3. Fizykoterapia stosuje się jako dodatek do terapii lekowej w celu utrzymania zakresu ruchów i zminimalizowanie osłabienia mięśni.
     4. Chirurgia rekonstrukcyjna ma wartość u pacjentów ze schyłkową destrukcji stawów.
     5. Tabela 41-2
      Leczenie łuszczycowego zapalenia stawów z biologicznymi pełnomocników

      etanercept. człowiek p75 receptor TNF / IgG1 białko fuzyjne neutralizuje zarówno TNFa i TNFß (Limfotoksyny). Poprawia zarówno łuszczycy skóry i PSA.

      alefacept. jest człowiek LFA-3 / IgG1 białka fuzyjnego, który wiąże się z receptorem CD2 na komórkach T, w ten sposób selektywnego niszczenia komórek T CD45RO + pamięci efektorowe, dopuszczona do poważnych chorób skóry, dla PSA działa w małej otwartej próby przechodzi obecnie RCT.

      efalizumab. humanizowane przeciwciało monoklonalne zakłóca kostymulacji limfocytów T LFA-1, ICAM-1 interakcja. Jest on zatwierdzony przez ciężką łuszczycą skóry i jest obecnie w trakcie prób do oznaczenia PSA.

      ROKOWANIE

      Rokowanie u pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów zasadniczo różni się w zależności od anatomicznego wzoru:

      1. Większość pacjentów ma łagodną, ​​zlokalizowaną chorobę. wpływając jedynie kilka stawów. Dla tych chorych rokowanie jest na ogół korzystne.
     6. Około 20% pacjentów ciężkiej wyłączenie i deformacji stawów. Niekorzystne cechy prognostyczne podczas pierwszej wizyty w klinice to wysięk w więcej niż 5 stawów i wysokie tempo poprzedniego stosowania DMARD, natomiast niski ESR wydawała się mieć działanie ochronne.
     7. Osiowa spondyloartropatią PSA wiąże się z wielu takich samych extraarticular objawów obserwowanych w idiopatycznej (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie błony naczyniowej wady przewodzenia i aorty). Funkcje te mogą znacząco przyczynić się do choroby. Tylko leki anty-TNF wydaje się poprawiać rdzeń i staw krzyżowo-biodrowy zapalny.
     8. Powikłania leczenia. zwłaszcza kortykosteroidy, były czynnikiem przyczyniającym się do śmiertelności w kilku dużych seriach. Pacjenci z ciężką chorobą mogą mieć zwiększone ryzyko zgonu.
     9. Nowe biologiczne wykorzystywane w leczeniu ŁZS mogą mieć ogromny wpływ na rokowanie w nadchodzących latach, oferując wysoce skuteczne zarządzanie chorobowego rzadkie, aczkolwiek potencjalnie poważne, skutków ubocznych. Ze względu na niekorzystny wzrost kosztów, powinny zostać ustanowione kryteria do identyfikacji wcześnie pacjentów z ciężką chorobą, którzy najbardziej skorzystają z tych środków.
     10. RELATED POSTS

      • HSS Instrukcja Ch, łuszczycowe zapalenie stawów Ból biodra.

       Thomas P. Sculco, MD Uczestniczy ortopeda, Szpital Chirurgii Specjalnej Chirurg-in-Chief emerytowany Szpitala Chirurgii Specjalnej Profesor Chirurgii Ortopedycznej, Weill Cornell Medical…

      • Czy istnieje łuszczycowe zapalenie stawów …

       Zaktualizowano 24 sierpnia 2016 Zacznijmy od dolnej linii: Zmiana diety nie wyleczy łuszczycowe zapalenie stawów. Według National Psoriasis Foundation, naukowcy doszli do wniosku, że istnieje…

      • Jak łuszczycowe zapalenie stawów rozpoznano …

       Lekarz zdiagnozuje łuszczycowe zapalenie stawów opiera się na fizycznej egzaminu, historii choroby pacjenta, historii rodziny i testach laboratoryjnych. Choć nie ma specjalnych badań…

      • Zakaźne zapalenie stawów Fakty – zapalenie stawów …

       Czym jest zaraźliwy stawów? Zakaźne zapalenie stawów nie jest to stan trwały i nie prowadzi do innych form zapalenia stawów, takich jak zapalenie kości i stawów lub reumatoidalne zapalenie…

      • Nieswoiste zapalenia stawów …

       Zapalną stawów biodrowych Istnieje ponad 100 różnych form zapalenia stawów, choroba, która może sprawić, że trudno zrobić codzienne czynności z powodu bólu stawów i sztywność. Nieswoiste…

      • Jak leczyć łuszczycowe zapalenie stawów …

       Wiele razy ten warunek może przejść do drugiego trymestru łuszczycy lub owrzodzenia prostu wychodzisz jeszcze choć przyczyniają się do skóry podrażniają skóry głowy łuszczycy miejscowego…

      Comments are closed.