Palatab

HPV (wirusa brodawczaka ludzkiego) …

HPV (wirusa brodawczaka ludzkiego) ...

HPV oraz link do raka szyjki macicy

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) wpływa cztery na pięć kobiet w pewnym momencie w ich życiu. To jest tak powszechne, że można ją uznać za normalną częścią bycia aktywnym seksualnie.

Skąd mam wiedzieć, czy mam HPV narządów płciowych?

Skąd się narządów płciowych wirusem HPV?

HPV jest przekazywana za pośrednictwem narządów kontakcie ze skórą podczas aktywności seksualnej. Prezerwatywy zapewniają jedynie ograniczoną ochronę, ponieważ nie obejmuje wszystkich narządów skóry.

Jak HPV związanych z rakiem szyjki macicy?

Chociaż HPV jest bardzo powszechne, większość kobiet z HPV nie zachoruje na raka szyjki macicy. Po wprowadzeniu HPV ciała albo będzie pozostawać w uśpieniu (nieaktywny) wewnątrz organizmu’s lub komórki stają się aktywne. Gdy aktywny, brodawki mogą się rozwinąć lub wirus może wpływać na komórki szyjki macicy. Gdy pewne typy HPV trwać dłużej niż zwykle, aby usunąć z organizmu, istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.

Nie ma leczenia HPV. mogą być traktowane jedynie zmiany komórkowe lub brodawki, które wynikają z HPV. Jeśli masz widocznych brodawek lekarz może zaproponować najodpowiedniejszego leczenia dla pacjenta. HPV działa w sposób podobny do wirusa, opryszczkę. Nieuleczalne wirus będzie pozostawać w organizmie w okresie czasu, ale opryszczki mogą być leczone lekami.

Będą częstsze badania cytologiczne oferują większą ochronę przed rakiem szyjki macicy?

Jeśli wynik testu Pap ostatni był normalny, to następnym Pap test jest należny w ciągu dwóch lat. Nie ma potrzeby, aby mieć kolejny test nie jest wcześniejszy.

Rak szyjki macicy trwa zwykle około 10 lat, aby rozwinąć z nieprawidłowości szyjki macicy. Badanie cytologiczne raz na dwa lata to wystarczająco dużo, aby znaleźć zmiany, zanim staną się poważne.

Aby uzyskać więcej informacji lub zamówić badań cytologicznych broszury & wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) skontaktuj Cancer Council Victoria’s Cancer infolinię 13 11 20.

RELATED POSTS

Comments are closed.