Palatab

Histeroskopia ogólne i często zadawane pytania …

Histeroskopia ogólne i często zadawane pytania ...

Zaktualizowano 19 sierpnia 2016

Czym jest histeroskopia?

Histeroskopia to sposób lekarz zajrzeć do wnętrza macicy. Histeroskopy jest cienką teleskopowe jak urządzenie, które jest wstawiane do macicy poprzez pochwy i szyjki macicy. Narzędzie to często pomaga lekarz diagnozowania lub leczenia problemu macicy. Histeroskopia jest niewielki zabieg chirurgiczny, który odbywa się zarówno w gabinecie lekarskim lub w warunkach szpitalnych. Może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, regionalnym lub ogólnym – potrzebna jest czasem bez znieczulenia.

Istnieje małe ryzyko związane z tą procedurą dla większości kobiet.

Po histeroskopii używane?

Histeroskopia może być zarówno diagnostycznych lub operacyjnym.

histeroskopia diagnostyczna jest stosowany do diagnozowania pewnych nieprawidłowości macicy, a także mogą być wykorzystywane w celu potwierdzenia wyników innych testów, takich jak histerosalpingografia (HSG). Pozostałe instrumenty i techniki, takie jak rozszerzenie i łyżeczkowanie (D&C) i laparoskopii, czasami stosowane w połączeniu z histeroskopii. histeroskopii diagnostyczny może być stosowany do diagnozowania pewnych warunków, takich jak nieprawidłowe krwawienie z macicy. bezpłodność. powtarzające się poronienia zrosty. włókniaki. polipy lub zlokalizować przesiedleńcy wkładki wewnątrzmaciczne (IUD).

Na histeroskopia operative mogą być stosowane zamiast otwartej chirurgii jamy brzusznej, zarówno do diagnozowania i leczenia niektórych chorób, takich jak zrosty macicy, mięśniaków lub przegród, które mogą często być usuwane przez Histeroskopy.

Histeroskopy jest czasami stosowany z innymi instrumentami, takimi jak resektoskop do leczenia niektórych przypadkach nieprawidłowych krwawień; Jednak w trakcie tej procedury, znany jako endometrium ablacji. Kobiety nie mogą już mieć dzieci, więc nie jest to opcja dla kobiet, które chcą mieć przyszłych ciąż.

Ablacja endometrium jest procedura, która niszczy błony śluzowej macicy. Resektoskop jest urządzenie teleskopowe jak w pętli z drutu, a Rollerball lub wałkiem końcówce cylindrów na końcu. Prąd elektryczny na końcu końcówki stosuje się do niszczenia błony śluzowej macicy. Ta procedura jest zwykle wykonywany w warunkach ambulatoryjnych.

Kiedy powinno być histeroskopia wykonywane?

Najlepszy czas na histeroskopii jest w pierwszym tygodniu lub tak po okresie. W tym czasie lekarz jest w stanie najlepiej zobaczyć wnętrze macicy.

Jak będę przygotowany do histeroskopii?

Jeśli masz ogólne znieczulenie w szpitalu, tam ci powiedzą, nie jeść ani pić przez pewien okres czasu (zwykle po północy przed nocą) przed zabiegiem. Rutynowe badania laboratoryjne mogą również zamówić dla kobiet mających histeroskopii w szpitalu. Zostaniesz poproszony o opróżnienie pęcherza a obszar pochwy zostaną oczyszczone z antyseptycznym. Czasami lek, aby pomóc Ci się zrelaksować jest uporządkowane. Następnie będziesz przygotowany do znieczulenia:

 • Znieczulenie miejscowe . Dostaniesz zastrzyk znieczulający wokół szyjki macicy, aby go stłumić, z tego typu znieczulenia pozostajesz czujny i mogą odczuwać skurcze.
 • znieczulenie. Lek wstrzykuje się, za pomocą igły lub rurki w dolnej części pleców, który blokuje nerwy, które odbierają wrażenia z miednicy. Jesteś przebudzony z tego typu znieczulenia, ale nie czują dyskomfortu. znieczulenie jest również nazywany podpajęczynówkowym lub zewnątrzoponowym.
 • Ogólne znieczulenie: Nie będzie świadomy podczas histeroskopii, gdy używany jest znieczulenie ogólne. Maska na usta i nos pozwala oddychać mieszaniny gazów. Gdy jesteś w znieczuleniu, rura może być wprowadzony do gardła, aby pomóc oddychać.

Lekarz określi, jaki rodzaj znieczulenia jest najlepszy dla Ciebie w oparciu o przyczynie swojej histeroskopii. Pamiętaj, aby zadawać pytania, jeśli coś jest o swoim postępowaniu lub znieczulenie nie jest jasne.

Co się dzieje w trakcie procedury histeroskopii?

 1. Otwarcie szyjki macicy, konieczne może być rozszerzone lub wykonane szersza ze specjalnymi instrumentami.
 2. Histeroskopy wprowadza się przez pochwę i szyjkę macicy, a do macicy.
 3. Następnie, ciecz lub gaz jest zwykle uwalniane przez Histeroskopy poszerzyć swoją macicę więc lekarz będzie miał lepszy widok wnętrza.
 4. Źródło światła świeciły przez Histeroskopy pozwala lekarz, aby zobaczyć wnętrze macicy i otworów jajowodów do jamy macicy.
 1. Jeśli wymagana jest operacja małe instrumenty są wkładane przez Histeroskopy.

Czasami laparoskopu jest używane w tym samym czasie, aby na zewnątrz macicy. Gdy to się stanie, gaz, taki jak dwutlenek węgla i tlenek azotu może wpływać do jamy brzusznej. Gaz rozszerza brzucha, tak, żeby lekarz mógł zobaczyć narządów łatwiejsze. Większość gazu jest usuwane na końcu tej procedury. Zabieg laparoskopowy będą odbywać się w warunkach szpitalnych.

Kiedy będę mógł wrócić do domu?

Pacjenci, którzy otrzymali znieczulenie miejscowe może zwykle wrócić do domu zaraz po zabiegu. Ci, którzy mieli znieczuleniu miejscowym lub ogólnym wymagają dłuższego okresu obserwacji, zanim zostaną one zwolnione, ale można zwykle wrócić do domu tego samego dnia.

Jak będę się czuł po histeroskopii?

Niektórzy pacjenci mogą odczuwać ból barku po laparoskopii lub gdy gaz jest stosowany w celu rozszerzenia macicy. Gdy gaz jest wchłaniany dyskomfort powinien szybko ustępują.

Możesz czuć się słabo albo chorym, albo może mieć nieznaczne krwawienie i skurcze pochwy przez 1-2 dni po zabiegu.

Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących po swojej histeroskopii:

Czy histeroskopia bezpieczne?

Histeroskopia jest dość bezpiecznym zabiegiem.

Problemy, które mogą pojawić się zdarzyć w mniej niż 1% przypadków, a to:

 • Uszkodzenie szyjki macicy lub
 • Infekcja
 • ciężkie krwawienie
 • skutki uboczne znieczulenia

Choć ogólne znieczulenie jest czasem używane w większości przypadków nie jest to konieczne. Histeroskopia umożliwia lekarz, aby zobaczyć wewnątrz macicy i AIDS w dokładną diagnozę pewnych problemów zdrowotnych. Procedura odzyskiwania i czas są zazwyczaj krótkie.

Hysteroscopy.ACOG Edukacja Pamflet AP084.http: //www.acog.org/publications/patient_education/bp084.cfm. Obejrzano 08/24/09.

RELATED POSTS

 • Histeroskopia – Badania ginekologiczne …

  Cienka sztywny tubus, zwany Histeroskopy, wkłada się do pochwy i szyjki macicy w macicy. Kable światłowodowe pozwalają na egzaminatora bezpośrednio skontrolować jamę macicy i endometrium…

 • Kupujący często zadawane pytania …

  Strona ta zapewnia właścicielom domów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące map zagrożenia powodziowego i zrozumienie ryzyka wspólnotowego do powodzi. Kupujący powinien…

 • Histeroskopia, Dilatation i Łyżeczkowanie …

  Korespondencja: Fawkham Manor Szpital Fawkham, Longfield Kent, DA3 8ND E-mail: Kliknij tutaj Histeroskopii, rozszerzenie i łyżeczkowaniem (D DO), Usuwanie polipów szyjki macicy / endometrium i…

 • Jak działa Zestra Pracy – najczęściej zadawane pytania …

  Zakup Glide Zestra ® Olejki eteryczne pobudzenia ™ Czym jest Zestra? Zestra jest pierwszym produktem potwierdzone w badaniach klinicznych w celu zwiększenia uczucia kobiece pożądania i…

 • Histeroskopia Obejrzyj informacji na temat …

  histeroskopia Przegląd Histeroskopii jest proces z zastosowaniem do badania możliwości oglądania wnętrza macicy wraz z kanału szyjki macicy. Zakres wkłada się do pochwy i do otworu szyjki….

 • Czy HPV utwardzane odpowiedzi na swoje pytania …

  Otrzymujemy wiele pytań, takich jak … Czy Utwardzalna HPV u mężczyzn Czy HPV Utwardzalna dla kobiet Czy HPV uleczalna antybiotykami Czy HPV Utwardzalna lub leczyć Jaka jest filozofia HPV?…

Comments are closed.