Palatab

Długi krótkowzroczność, Nadwzroczność, Prezbiopia …

Długi krótkowzroczność, Nadwzroczność, Prezbiopia ...

Długi krótkowzroczność – znane także jako nadwzroczność lub przezorności – Sprawia, że ​​trudno skupić się na obiekty z bliska.

Wiele osób myli długiej rozsądkiem z krótkim krótkowzroczność. Długi krótkowzroczność nie wpływa na widzenie na odległość, ale to nie wpływa na zdolność do skupienia się na blisko obiektów. Age-related długie krótkowzroczność nazywa dalekowzroczność starcza. i odnosi się do usztywnienia soczewki oka. Oba typy długi krótkowzroczność są całkowicie normalne i łatwo wyleczyć.

Objawy długi krótkowzroczność

Jeśli okaże się, że trudno skupić się na rzeczy, z bliska, czy obiekty w pobliżu ciebie być niewyraźne, może to być znak, że pacjent cierpi na długi krótkowzroczność. Odległość wizji w długich widzących ludzi na ogół pozostaje jasny.

Długi krótkowzroczność umożliwia odczyt trudne, szczególnie w przypadku, gdy typ jest mała. Może się zdarzyć, mrużąc często lub gospodarstwa książek i gazet na warunkach rynkowych, dzięki czemu można skupić się na tekście.

Wiele osób cierpi na długo widzący obolałe i zmęczone oczy przy nadmiernym wysiłku ich w wysiłkach, aby zobaczyć rzeczy z bliska. Bóle głowy od szczepu oczu są również częstym objawem u osób z długimi krótkowzroczność.

Przyczyny długiego krótkowzroczność

Aby zrozumieć długą rozsądkiem, najpierw pomaga zrozumieć, jak działa oko.

  • Gałka oczna jest krótszy niż normalnie
  • Rogówka jest mniej zakrzywiona niż normalnie
  • Soczewkę jest cieńsza niż normalnie

Gdy którykolwiek z tych wad występuje, to zmienia się punkt ogniskowania oka, tak, że promienie świetlne skupiać za siatkówki, zamiast na nim. To sprawia, że ​​zbliżenie obiekty wyglądają rozmazane. Odległość obiekty wciąż pojawiają się jasne, ponieważ nie potrzebują zasilania tyle ostrości, więc skupić się na siatkówce prawidłowo.

nadwzroczność Uważa się być chorobą dziedziczną, co oznacza, że ​​jesteśmy bardziej narażeni na długie rozsądkiem jeśli jedno z rodziców ma. Nadwzroczność może rozwijać się w dzieciństwie, choć objawy występują najczęściej u osób dorosłych.

Dalekowzroczność starcza

Dalekowzroczność starcza jest związane z wiekiem dalekowzroczność.

Leczenie długi krótkowzroczność

Osoby z długimi krótkowzroczność ogół mają dobre widzenie oprócz refrakcji. błędy refrakcji tradycyjnie były korygowane w okularach i kontakty. Jednakże, w przypadku trwałej korekcji wzroku i wolność od kłopotów z okularami i kontaktów, chirurgii laserowej oka jest doskonałym rozwiązaniem.

Eye Institute oferuje najbezpieczniejsze i najbardziej zaawansowanej chirurgii laserowej oczu są dostępne w Nowej Zelandii, zwane iLASIK. Większość ludzi z długimi krótkowzroczność nadają iLASIK. więc umówić się na swojej swobodnej oceny laserowej dzisiaj.

RELATED POSTS

Comments are closed.