Palatab

Darowizna dzienny, oddania nerki.

Darowizna dzienny, oddania nerki.

Oddawanie nerkę jest decyzja ratowania życia dla kogoś potrzebującego przeszczepu. Misją Programu żywego dawcy na Transplant Program Maine ma pomóc w przedsięwzięciu, aby pomóc komuś w potrzebie przeszczepu nerki.

Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat bycia żywym dawcą nerki. Prosimy o kontakt z wszelkimi innymi pytaniami można mieć.

Kto może być dawcą nerki żywą?

Dawcy są często bliski krewny takich jak rodzica, brata lub siostry, syna lub córki, ale może być także osoby, które nie są powiązane, ale mają ugruntowaną emocjonalną więź z odbiorcą takich jak partnera lub bliskiego przyjaciela. Czasem dawca i odbiorca mogą być niezgodne ze sobą ze względu na grupę krwi lub tkanki typu iw tym przypadku może to być możliwe ich być połączona z inną dawcy i biorcy w tej samej sytuacji. Oznacza to, że każdy odbiorca będzie korzystać z przeszczepu, że inaczej nie mieli (nazywa się to sparowany wpłaty). Dawcy mogą również dać nerkę do kogoś, kto jest na liście oczekujących na przeszczep, ale których nigdy nie spotkałem wcześniej (jest to tzw non-directed altruizmu).

Skąd będę wiedzieć, czy mogę być dawcą?

Będziesz mieć dokładnej oceny medycznego i chirurgicznego oraz psychologicznej w celu ustalenia, że ​​są sprawni i zdrowi do oddania krwi. Wiele osób, które chcą oddać okaże się, że nie są one w stanie to zrobić, ponieważ problemy zdrowotne są wykrywane przez proces oceny. Członkowie zespołu opieki zdrowotnej zaangażowanych w ocenę obejmują doradców, koordynatorów i pracowników socjalnych.

Jak długo trwa proces należy badać?

Mamy usprawnić nasz proces oceny żywy dawca o nazwie Fast Track Ocena i może powiedzieć, czy kwalifikują się być dawcą w ciągu zaledwie 4-6 tygodni.

Jak bezpieczne jest oddać nerkę?

Życie wpłaty ma doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa. Pierwsza operacja żywy dawca to miało miejsce w Bostonie w grudniu 1954. Techniki chirurgiczne ewoluowały przez prawie 60 lat, a teraz darowizny jest możliwe poprzez małe nacięcia brzucha i hospitalizacji 2-3 dni. Obecnie prawie 6000 osób rocznie oddać nerkę i wrócić do codziennego życia w ciągu 4-6 tygodni.

Czy muszę być związana z osobą, która może otrzymać nerkę?

Choć jest często członkowie rodziny, którzy oferują być dawcami nerek, często małżonkowie, przyjaciele, członkowie społeczności, czyli ludzie z tego samego miejsca kultu, które mogą być bardzo udane dawców nerek. Będąc powiązanym nie jest to wymóg, aby oddać nerkę.

Czy muszę być typem krwi mecz do oddania?

Co zrobić, jeśli don’t mają mieć określoną osobę w uwadze do oddania?

Większość pacjentów potrzebujących przeszczepu nerki nie mają potencjalnego żywego dawcy. Altruistyczne lub anonimowy, darowizna może stanowić ogromną różnicę dla tych pacjentów. Nasz proces poufne dopasuje Ci odbiorcy w potrzebie

Czy istnieją jakieś zagrożenia dla oddawanie nerkę?

Wszystkie operacje wykonywać pewne ryzyko, a to nie jest inna dla żywych dawców. Dawcy są infekcjami (takimi jak rany lub moczu) i, rzadziej, krwawienia lub zakrzepicy. Istnieje bardzo małe ryzyko śmierci dawcy: ta szacowana jest na 3,1 na 10000 dla tej operacji.

Czy istnieje jakieś ryzyko długoterminowe?

Istnieje możliwość wzrostu ciśnienia krwi i nadmiar białka w moczu. Jednakże badania wykazały, że dla większości osób nie ma długoterminowy wpływ na zdrowie dawcy lub pozostałego nerki.

Czy muszę zmienić swój styl życia po dotacje?

Nie ma konkretnego powodu, dlaczego nie powinno być w stanie prowadzić normalne zdrowe życie, jak wcześniej.

Czy oddawanie moje nerki wpływają na przyszłą ciążę lub spłodzenia dziecka?

Niewielka ilość dostępnych danych wynika, że ​​po podarowanie jedną nerkę, nie ma dowodów wskazujących na zwiększone ryzyko powikłań w czasie ciąży. Mężczyzna’Nie będzie to miało wpływu na płodność s.

Co zrobić, jeśli mieszkasz w innej części kraju, od osoby, jestem dotacje?

Nadal można oddać. Zespół przeszczep może zorganizować dla większości swojej oceny dawcy odbywać w szpitalu niedaleko ciebie, jeśli jest to bardziej wygodne dla Ciebie. Zazwyczaj darowizna odbędzie się w szpitalu, w którym osoba, z którą dotacje jest pod dobrą opieką. Istnieją organizacje, które mogą pomóc w koszty podróży i utrzymania.

Jak długo trwa proces oceny dawcy zajmie?

To może się różnić w zależności od sytuacji odbiorcy. Ogólnie rzecz biorąc, będzie to trwać około czterech do sześciu tygodni. Istnieje zróżnicowanie w zależności od tego, gdzie mieszkasz i jakie testy mogą wymagać. O ile to możliwe, ocena jest dostosowany do potrzeb i zobowiązań.

Ile czasu będę musiał zdjąć pracę?

Postaramy się zorganizować testy przed operacją wokół swojego harmonogramu pracy, aby zminimalizować zakłócenia w pracy. Czasem jest to możliwe, aby zorganizować dla niektórych to być zrobione na miejscu, jeśli dawca mieszka daleko od programu transplantacji. Operacja i odzyskiwanie Okres zależy od zabiegu, indywidualnego odzysku i rodzaju wykonywanej pracy będzie wznowienie. Wiele osób, które mają pracę na biurku są z powrotem do pracy w ciągu kilku tygodni. Jeśli jesteś zadaniem jest wymagający fizycznie, może zajść potrzeba sześciu tygodni lub więcej, aby wznowić wszystkie swoje wcześniejsze działania.

Jak długo będę w szpitalu?

To zależy od indywidualnego odzysku. Większość dawców są w szpitalu przez dwa lub trzy dni.

Czy muszę brać żadnych leków po dotacje?

Trzeba będzie trochę leków przeciwbólowych bezpośrednio po zabiegu oraz w okresie zdrowienia. Jednak nie ma potrzeby żadnej długoterminowej leki w wyniku oddania nerki.

Co z obserwacji?

Czy niektórzy darczyńcy mają problemy z podjęciem decyzji?

Niektórzy ludzie podejmują decyzję łatwo. Inni przechodzą jakiegoś rachunku sumienia przed podjęciem decyzji. Bojąc się oddawanie nerki lub poczucie winy nie chcąc oddać to całkiem normalne. Jedyny “dobrze” Decyzja jest tym, który sprawia, że ​​ci, potencjalny dawca, czuć się komfortowo. Dowiedzieć się więcej informacji na temat dawstwa dziennym i co powoduje, może pomóc w tej decyzji.

Czy mogę rozmawiać z kimś, kto przekazał?

Żywy zespół darowizny w lokalnym programie przeszczepu powinna być w stanie zorganizować to dla ciebie.

Co będzie, jeśli zdecyduję, że bycie dawcą ISN’T dla mnie?

Aby uzyskać więcej informacji na temat życia oddania nerki, należy odwiedzić stronę internetową National Kidney Foundation.

RELATED POSTS

 • Nerki ZABURZENIA – Mocz Blockage …

  Co to jest układ moczowy składa się z? Nerki: nerki są filtry organizmu, które usuwają nadmiar wody i odpadów we krwi. Pęcherz: pęcherz jest odpowiedzialny za przechowywania moczu, aż będzie…

 • Jak Darowizna szpiku kostnego 13 stopni …

  Kroki Edycja Część jeden z trzech: Podstawy oddawania szpiku kostnego Edycja Zrozumieć, dlaczego ludzie oddawania szpiku kostnego. Szpik kostny jest gąbczasty materiał, który znajduje się…

 • HLRCC – Genetyka Home Reference, rak nerki.

  Dziedziczna leiomyomatosis i rakiem nerki (HLRCC) jest zaburzeniem, w którym dotknięte osoby mają tendencję do rozwijania nowotwory łagodne zawierające tkankę mięśni gładkich (mięśniaków) w…

 • Przeszczep nerki w Indiach, nerki …

  Przeszczep nerki Przeszczep nerki jest procedurą chirurgiczną umieszczenie nerki od żywego dawcy lub zmarły do ​​osób, których nerki nie działać prawidłowo. Nerki usunąć nadmiar płynu i odpadów…

 • Kamienie nerkowe-testów i egzaminów, skanowanie nerki.

  Twoja pierwsza diagnoza kamieni nerkowych często pojawia się, gdy widzisz się z lekarzem lub udać się do izby przyjęć, ponieważ jesteś w wielkim bólu. Lekarz specjalista medycyny lub awaryjnego…

 • Nerki Objawy raka, leczenie …

  Jakie są nerki? Nerki są parą narządów w jamie brzusznej. Każdy nerki jest mniej więcej wielkości pięści. Mocz zbiera się w pustej przestrzeni (miedniczki nerkowej), w środku każdego nerki….

Comments are closed.