Palatab

Czy uchyłków śmiertelne, jest uchyłków śmiertelne.

Czy uchyłków śmiertelne, jest uchyłków śmiertelne.

uchyłkowatości Jest to warunek, który występuje, gdy małe pęcherzyki lub woreczki rozwijać się w przewodzie pokarmowym. Pęcherzyki lub woreczki są najczęściej stosowane w jelicie grubym, ale może również wystąpić w dowolnej części przewodu pokarmowego, takich jak przełyk, jelita cienkiego lub żołądka. Woreczki są zwykle bardzo małe, około 5 do 10 milimetrów, oraz osoby z uchyłkowatości zazwyczaj nie rozwijają się żadnych objawów. To nie może być diagnozowana dopiero pojawiają się bolesne objawy zapalenia uchyłków. Wiele osób dopiero odkrywają, że mają uchyłkowatości kiedy przechodzą rutynowe badanie przesiewowe, takie jak kolonoskopia lub podczas innych badań medycznych, które są prowadzone, aby znaleźć inny problem medyczny.

Jelito grube lub jelita grubego, jest długi wąż podobny jest organem, który odgrywa bardzo ważną rolę w układzie pokarmowym. Zadanie jelita grubego jest wchłanianie wody z każdego niestrawnego substancji spożywczej, która może pozostały i usunięcie wszelkich odpadów z organizmu. W wieku osoby, ciśnienie w jelicie mogą powodować kieszeni tkanki wybrzuszenie na zewnątrz od ściany okrężnicy. Kieszenie te tkanki są dalej worków lub toreb. Wybrzuszenia woreczki, które są często obecne w pobliżu końca okrężnicy są znane jako uchyłków. Gdy dochodzi do stanu zapalnego lub uchyłki zainfekowany, stan jest znany jako uchyłków; Jednak wiele osób z uchyłkowatości nigdy się uchyłków.

Podczas gdy większość ludzi nie pojawiają się objawy związane z uchyłkowatości, niektórzy mogą mieć odczucie wzdęcia skurcze lub w pobliżu dolnej części powierzchni brzucha. Mimo to jest bardzo rzadkie, niektóre osoby mogą zauważyć krew w kale lub w ich papieru toaletowego po wypróżnieniu.

Mniej więcej dwadzieścia procent osób z uchyłkowatości opracuje uchyłków. Objawy zapalenia uchyłków mogą pojawić się nagle i może być surowszy niż uchyłkowatości. Najczęstsze objawy zapalenia uchyłków obejmują:

 • Ciężkie skurcze brzucha
 • Tkliwość w dolnej części brzucha
 • Regularne epizodów biegunki i zaparcia
 • Gorączka i / lub dreszcze
 • Wzdęcia lub gazu
 • Utrata apetytu

Chociaż nie jest całkowicie zrozumiałe, dlaczego te woreczki stanowią w jelitach, niektórzy lekarze przypuszczają, że mogą się z powodu wysokiego ciśnienia w okrężnicy przed naciśnięciem słabych punktów w ścianach okrężnicy. Uchyłkowatości nie jest powszechnie spotykane u osób poniżej 40 roku życia, ale znajduje się w ponad pięćdziesięciu procent ludzi, którzy są od 60 do 80 lat. Prawie wszyscy w wieku powyżej 80 lat mają uchyłkowatości. Jest bardziej powszechnie spotykane w krajach rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone i Anglia, gdzie dieta o małej zawartości błonnika są częstsze niż wśród innych częściach świata, gdzie dieta bogata w błonnik warzyw i owoców są spożywane częściej.

Uchyłkowatości została odkryta na początku 20. wieku jako przetworzona żywność wprowadzono do diety milionów ludzi. Wiele z przetworzonej żywności składała się z niskim włókna rafinowany mąkę, która zawierała żadnego otręby pszenne. Ponieważ coraz więcej osób powołanych przetworzonej żywności, spożycie pokarmów bogatych w błonnik znacznie się zmniejszyła. Dieta o niskiej włókno jest powszechnie uważana za główną przyczynę uchyłkowatości chociaż nie udowodniono.

Zapobieganie i leczenie uchyłkowatości obejmuje diety, która jest bogata w błonnik, aby uniknąć zaparć. Kilka metod zawierają więcej błonnika w diecie to:

 • Zjadanie produktów bogatych w błonnik każdy dzień. Obejmuje to owoce, warzywa, ziarna i produkty pełnoziarniste.
 • Opracowanie wykonywania rutynowych dla każdego dnia tygodnia. Umiarkowane ćwiczenia 20 do 30 minut dziennie może pomóc przewód pokarmowy pozostają aktywne i zdrowe.
 • Pij dużo płynów. Odwodnienie może powodować zaparcia, dlatego ważne jest, aby pozostać uwodniony. Ogranicz ilość kofeiny i alkoholu w napojach, gdy organizm odczuwa pragnienie.
 • Suplementy włókien w razie potrzeby; Jednakże, należy pamiętać przed podjęciem środków przeczyszczających, aby skonsultować się z lekarzem. Zacznij od małej dawki suplementu i powoli zwiększa się z czasem.
 • Należy zwrócić uwagę na potrzeby organizmu. Jeśli jest chęć wypróżnienia, odwiedzić toalety tak szybko, jak to możliwe.

Niektóre leki mogą powodować zaparcia. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem o jakieś leki regularnie podejmowane i jakie kroki można podjąć, aby złagodzić efekt zaparcia.

Gdy pęcherzyki lub woreczki utworzyły wewnątrz jelita grubego, będą tam do końca życia i nigdy nie odejdzie; Jednak istnieją proste sposoby, aby zapobiec uchyłkowatości z coraz bardziej poważna choroba, takie jak zapalenie uchyłków. Jednym z najlepszych sposobów leczenia i zapobiegania uchyłków jest zwrócić uwagę na ciele. To jest wspólne dla niektórych ludzi, aby sądzić, że zaparcia, biegunka, wzdęcia i gazu są normalne funkcje układu trawiennego. Chociaż te objawy nie gwarantuje natychmiastowy strach w większości przypadków powinna być skierowana, jeżeli którykolwiek z tych warunków są doświadczeni w sposób regularny. Jeśli którykolwiek z tych objawów zaczynają utrudniać codzienne czynności, wizyta u lekarza może być konieczne, aby rozwiązać problem jak najszybciej, aby uniknąć dalszych komplikacji.

strony

RELATED POSTS

 • Czy uchyłków bolesne, jest bolesne zapalenie uchyłków.

  Te opinie zostały wybrane ze względu na pozytywny wynik i nie może reprezentować typowy wynik lub wynikają z bycia na diecie. Ogólny stan zdrowia, a nawet genetyka z Dieter może wpłynąć na ich…

 • Jak Bolesne Czy uchyłków …

  Nie: Chociaż istnieje wiele różnych antybiotyków, które mogą być stosowane w leczeniu uchyłków. i przy regularnych dodatek włókien może zmniejszyć prawdopodobieństwo kolejnych odcinkach tylko…

 • Zapalenie jelita krętego, gdy nie jest Crohna choroba, ropień ulgę w bólu.

  Abstrakcyjny Słowa kluczowe: Jelit, choroba Crohna, zapalenie jelita krętego zakaźna, Yersinia . Salmonella . Clostridium difficile . Zapalenie kątnicze, Prątek gruźlicy . Mycobacterium avium ….

 • Jak sprawdzić, czy jest to zapalenie płuc …

  Trudno walczyć coś, czego nie można łatwo wykryć. Zapalenie płuc jest uleczalna, ale plamienia infekcję wcześnie jest wyzwaniem. Choroba ma wiele objawów, które mogą prowadzić ludzi do myślenia…

 • Wirus HPV – Co to jest wirus HPV.

  Pełna nazwa wirusa HPV brodawczaka ludzkiego i jest jednym z rodziny wirusów brodawczaka, który może zakażać ludzi. Podobnie jak w przypadku innych wirusów z tej rodziny, HPV dotyczy tylko…

 • Zapalenie oskrzeli jest zaraźliwe Jak długo …

  Zrzeczenie się: Wyniki nie są gwarantowane *** i mogą różnić się od osoby do osoby ***. W tym artykule: Lato jest oficjalnie ponad. W najbliższych tygodniach liście zaczną zmieniać kolor z…

Comments are closed.