Palatab

Choroby płuc u kotów Astmy i …

Choroby płuc u kotów Astmy i ...

Obturacyjne choroby płuc i alergiczne wpływa wiele kotów i są czasami nazywane astmę, zapalenie oskrzeli lub astma oskrzelowa. Niestety, choroby te nie są łatwo sklasyfikować i prawdopodobnie reprezentują różne choroby płuc. Robią mają wspólne ustalenia „Hyper-czułe” ?? (Nadmiernie reaktywna) dróg oddechowych.

Gdy powietrznej kot wrażliwe na pewne bodźce, ekspozycji na te czynniki prowadzą do zwężenia dróg oddechowych. Środki zawierające hasła są zwykle bezpośrednie drażniące do dróg oddechowych lub rzeczy, które wywołują odpowiedź alergiczną dróg oddechowych. Niezależnie od przyczyny, końcowy rezultat jest taki sam: skurcze mięśni w oskrzelach (oskrzeli), zapalenie, tworzenie się śluzu i akumulacji materiału komórkowego. Ponadto, niemożność usunięcia oskrzela tego materiału opuszcza cat podatny na infekcje wtórne.

Obturacyjna choroba płuc jest najczęściej u kotów od 2 do 8 lat. Koty z nadwagą mogą być bardziej wrażliwe.

Kaszel i niewydolności oddechowej są najczęściej zgłaszanych objawów z obturacyjną chorobą płuc. Kaszel jest ważnym odkryciem, ponieważ istnieje stosunkowo niewiele przyczyny kaszlu u kota. Ponadto, wiele kotów zakładają przykucnął pozycję szyi rozciągającej się podczas tych epizodów kaszlu. Świszczący oddech może czasami być łatwo usłyszał z stetoskop i jest czasami tak głośno, że słychać bez stetoskop. Od czasu do czasu, kichanie i wymioty są odnotowane. Otwarte oddychanie usta i niebieskim odcieniu dziąsła i / lub języka są oznaki poważnej niewydolności oddechowej.

 1. Wdychane zanieczyszczenia lub substancje drażniące, – pył z kociej, dymu papierosowego lub lakier do włosów, perfumy, odświeżacze do dywanów, kwiaty i perfumy prania
 2. Pyłki, pleśnie, chwasty, trawy
 3. – czynniki zakaźne wirusy, bakterie
 4. Pasożyty – heartworms, lungworms

Liczne badania mogą być przeprowadzane w celu uzyskania diagnozy alergii choroby płuc u kota:

 1. Minimalna bazie danych (morfologia krwi, biochemiczne krwi, badanie ogólne moczu i kału egzamin). Badania te pomagają ocenić ogólny stan zdrowia Twojego kota i może dostarczyć wskazówek co do przyczyny. Jeden szczególny rodzaj białych ciałek krwi, eozynofilów, często wiąże się z wydarzeniami alergicznych i może zapewnić wsparcie dla wstępną diagnozę astmy. Ponadto, u kotów na niektórych obszarach geograficznych, specjalne badania mogą być wykonywane na próbkach kału, aby znaleźć dowody lungworms.
 2. Test Filaria. Ściśle kotów domowych są wciąż zagrożone.
 3. Kociej białaczki kotów i testy wirus upośledzenia odporności. Testy te są pomocne przy określaniu ogólnego stanu zdrowia kota.
 4. Thoracic rentgenowskie (RTG klatki piersiowej). Charakterystyczne zmiany w płucach są powszechne na prześwietlenia. Również rentgenowskie może sugerować heartworms w niektórych przypadkach.
 5. Bronchoskopię, cytologia i dróg płukania (prania). Bronchoskopia jest procedura, która pozwala nam spojrzeć w dół dróg oddechowych uśpionego kota z zakresu światłowodowego. Po wizualne badanie dróg oddechowych jest zakończona, okładzina śluzowej oskrzeli może być próbkowane za pomocą pędzelka. Śluz mogą być badane pod mikroskopem (cytologia). W końcu, niewielka ilość sterylnego roztworu soli fizjologicznej może być spłukiwane do dróg oddechowych w celu pobrania próbek materiału z głęboko w płucach. Materiał ten może być hodowany w odniesieniu do mikroorganizmów i mogą być także dokładnie badane pod mikroskopem. Osad może być oceniany za dowód lungworms.

W wielu przypadkach przyczyna nie może zostać zidentyfikowany, mimo dokładnej obróbce diagnostycznej. Nawet gdy przyczyna bazowych nie został zidentyfikowany, wiele kotów może osiągnąć wystarczającą jakość życia z zarządzaniem medycznym.

Niektórzy właściciele spadać kompletną obróbkę z różnych powodów. W takich przypadkach, może być dopuszczalna w leczeniu kota przebiegu kortykosteroidy (kortyzon), ponieważ większość astmy koty reagują bardzo korzystnie. Jednak te leki mogą skomplikować zarządzanie kotów niosących wtórnych zakażeń bakteryjnych; Dlatego też, antybiotyki profilaktyczne są uzasadnione w przypadku, gdy obróbka nie może być wykonana. Ponadto koty, które są kaszel z powodu heartworms często poprawić kortykosteroidami. Bez badań heartworm, mogą przejść niezauważone.

Skuteczne zarządzanie alergiczne choroby płuc zatrudnia kilku terapie. Leki mogą być podawane w jednym z kilku sposobów, w zależności od objawów u kota i ogólnego stanu zdrowia i zdolności do lekarstwami właściciela kota. Doustne leki iniekcyjne i od dawna stosowane do sterowania obturacyjnej choroby płuc kotów, ale ostatnio wziewne leki wykazały bardzo obiecujące i są warte rozważenia w wielu przypadkach. Podkreślamy właścicielom że chyba możemy zidentyfikować i usunąć rzeczywiste przyczyny, naszym celem terapii jest kontrola lub zarządzanie objawów, w porównaniu do rzeczywistego wyleczenia.

 1. Wszelkie czynniki znane wywołać lub pogłębić problemy z oddychaniem należy unikać. W niektórych przypadkach może to oznaczać, próbując różnych marek żwirek, co eliminuje dym papierosowy z domu, itp powyższej listy (patrz „Przyczyny”) Szczegóły pewne czynniki, które powinny być brane pod uwagę. Ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na czynniki środowiskowe, które mogą pogorszyć stan.
 2. Leki rozszerzające oskrzela. Leki te są stosowane do otwierania dróg oddechowych i umożliwiają kota przenoszenia powietrza swobodniej. Powinny one być stosowane wiernie i zgodnie z zaleceniami, aby uzyskać maksymalny efekt. Lek ten jest dostępny zarówno w formie ustnej i wziewnym postaci do leczenia w domu.
 3. Kortykosteroidami. Kortykosteroidy, ma korzystny wpływ na zmniejszenie stanu zapalnego, rozszerzanie dróg oddechowych i zmniejszenia wytwarzania śluzu. W tej chwili preferowanym wyborem dla większości kotów sterydy wziewne. Ta trasa dostawy jest korzystny z dwóch powodów. Sterydy przejść bezpośrednio do płuc i zatrzymać się niemal wyłącznie w płucach. To czyni je potencjalnie bardziej skuteczne i mniej prawdopodobne, aby powodować ogólnoustrojowe działania niepożądane. Inne formy steroidy obejmują preparaty doustne i roztwory do wstrzyknięć. Te preparaty leku mają większy potencjał do wywoływania skutków ubocznych, choć widać znacznie rzadziej u kotów niż u ludzi lub u psów. Efekty uboczne, które mogą być postrzegane z sterydy obejmują zwiększone spożycie wody i żywności oraz urinations, cukrzyca, i toksyczności wątroby. Sterydy mogą również nasilić niewydolność nerek i powodują dekompensacji choroby serca i progresji do zastoinowej niewydolności serca w predysponowanych kotów.
 4. Leczenie doraźne może wykorzystywać środki rozszerzające oskrzela, tlen, glikokortykosteroidy szybko działającego i epinefryna. Gdy kot ma chorobę serca, lekarz weterynarii pracujący powinni być poinformowani od epinefryny najlepiej unikać.

Koty z obturacyjną chorobą płuc są zazwyczaj do opanowania. Czasami „leczyć” ?? można to osiągnąć, jeżeli przyczyna specyficzne można zidentyfikować i obróbce. Ekstremalne niewydolności oddechowej stanowi awaryjne, a kot powinien otrzymywać natychmiastowej uwagi.

RELATED POSTS

 • Śródmiąższowe choroby płuc przyczyny …

  Objawy choroby śródmiąższowe płuc Pacjent Komentarze Podziel się swoją historią Zaburzenia czynności płuc jest wynikiem zapalenia obecnego w tkance śródmiąższowej nośnych, co prowadzi do…

 • Choroby nerek u kotów – Choroby kotów …

  Nerkami, często zapomniane, ale podtrzymywanie życia narządy, usuwanie odpadów z krwi i reguluje płyny w organizmie. Jeśli nerki nie są w stanie wykonywać swoją pracę, wynik mógłby być…

 • Choroba płuc News – ScienceDaily, choroby płuc.

  25 sierpnia 2016 – Te same mechanizmy, które zapobiegają ludzi od konieczności reakcję zapalną do nieszkodliwych narażenia środowiskowego w życiu z dnia na dzień może również pozwolić wszystkim…

 • Śródmiąższowe choroby płuc – Co …

  Pomóż nam podnieść Świadomość Co to jest śródmiąższowe choroby płuc? Inne typy śródmiąższowej choroby płuc Istnieje wiele różnych typów ILD oprócz azbestowej. Idiopatyczne zwłóknienie płuc…

 • Jak Choroby Płuc pracy, w płucach.

  Twoje płuca są częścią układu oddechowego, grupy narządów i tkanek, które pracują razem, aby pomóc oddychać. Głównym zadaniem układu oddechowego jest przenieść na świeże powietrze do organizmu…

 • Strona główna zadośćuczynienie dla kotów – Home …

  Dlaczego koty się agresywny? Strona główna zadośćuczynienie dla kotów z agresją są bardzo skuteczne w leczeniu tego problemu. Te środki są bezpieczne w użyciu i przyczyni się do promowania…

Comments are closed.