Palatab

Chłoniak przyczyny, objawy, leczenie …

Chłoniak przyczyny, objawy, leczenie ...

Leczenie medyczne: Promieniowanie i Chemioterapii

Pacjent Komentarze Przeczytaj 11 komentarzy Podziel się swoją historią

Standardowe leczenie pierwszego rzutu (terapia pierwotna) chłoniaka obejmuje radioterapię dla większości chłoniaków we wczesnym stadium, lub kombinacji chemioterapii i radioterapii. W przypadku chłoniaków na późniejszym etapie, chemioterapia jest wykorzystywany przede wszystkim, z radioterapią dodanego do zwalczania choroby wielkogabarytowych. Terapia biologiczna lub immunoterapia jest rutynowo stosowane obok chemioterapii.

Radioterapia

 • Promieniowanie jest ukierunkowane na zagrożonym rejonie węzła chłonnego lub narządu. Od czasu do czasu, w pobliżu obszarów są również napromieniowany zabijać żadnych komórek, które mogły rozprzestrzeniać tam niezauważony.
 • W zależności od tego jak i gdzie promieniowanie jest podawany, może to spowodować pewne niepożądane efekty, takie jak zmęczenie. utrata apetytu, nudności. biegunka. i problemy skórne. Promieniowanie obszary węzłów chłonnych może prowadzić do zahamowania układu immunologicznego w różnym stopniu. Napromieniowanie podstawowej kości i szpiku w kości może prowadzić do supresji morfologię krwi.
 • Promieniowanie jest zwykle podawana w krótkich pięć dni w tygodniu w ciągu kilku tygodni. Pozwala to na utrzymanie dawki każdego z niską i pomaga zapobiegać lub zmniejszyć skutki uboczne.

Chemoterapia

Chemioterapia jest stosowanie silnych leków do niszczenia komórek nowotworowych. Chemioterapia jest terapią układową, to znaczy, że krąży w krwiobiegu i dotyczy wszystkich części ciała.

Niestety chemioterapia wpływa również zdrowe komórki; stanowi to jego znanych skutków ubocznych.

 • Efektów ubocznych chemioterapii, zależy częściowo od stosowanych leków i dawek.
 • Niektórzy ludzie, ze względu na zmienność w metabolizmie leków stosowanych w chemioterapii, tolerują chemioterapię lepiej niż inni ludzie.
 • Najczęstsze skutki uboczne chemioterapii to tłumienie morfologii krwi, co może prowadzić do zwiększonej podatności na infekcje (mała liczba białych krwinek), niedokrwistość (mała liczba krwinek czerwonych, które mogą wymagać transfuzji krwi), lub problemy krzepnięcia krwi ( niska liczba płytek krwi). Inne działania niepożądane mogą obejmować nudności i wymioty. utrata apetytu, wypadanie włosów. owrzodzenia w jamie ustnej i przewodu pokarmowego, zmęczenie. bóle mięśni i zmiany paznokci i paznokcie.
 • Leki i inne zabiegi są dostępne, aby pomóc ludziom tolerować te skutki uboczne, które mogą być ciężkie.
 • Jest bardzo ważne, aby omówić i przeglądu potencjalnych skutków ubocznych chemioterapii każdego leku w leczeniu onkologa, farmaceuty lub pielęgniarki onkologicznej. Leki, aby zmniejszyć skutki uboczne powinny również zostać poddane przeglądowi.

Chemioterapia może być podawany w postaci tabletki, lecz zwykle jest cieczą podawać bezpośrednio do krwioobiegu poprzez żyły (dożylnie).

 • Większość osób poddawanych chemioterapii dożylnie mają pół-stałe urządzenie umieszczone w dużej żyły, zwykle w klatce piersiowej lub ramieniu.
 • To urządzenie pozwala Zespół medyczny szybki i łatwy dostęp do naczyń krwionośnych, zarówno do podawania leków oraz do pobierania próbek krwi.
 • Urządzenia te wyposażone są w wielu rodzajach, zwykle nazywany "cewnik," "Port," lub "środkowi."

Doświadczenia pokazały, że kombinacje leków, są bardziej wydajne niż monoterapia (stosowanie jednego leku).

 • Kombinacje różnych leków zarówno zwiększyć prawdopodobieństwo, że leki będą działać i zmniejszenie dawki każdego indywidualnego leku, co zmniejsza ryzyko niedopuszczalnych efektów ubocznych.
 • Kilka różnych kombinacji stosowane są standardowe w przypadku chłoniaka. Jaka kombinacja jeden otrzyma zależy od typu chłoniaka i doświadczenia onkologa i centrum medycznego, gdzie dana osoba jest otrzymującej leczenie.
 • Kombinacje leków są zazwyczaj podaje się zgodnie z ustalonym harmonogramem, których należy przestrzegać bardzo rygorystycznie.
 • W niektórych sytuacjach, chemioterapia może być podana w biurze onkologa jest. W innych sytuacjach, trzeba pozostać w szpitalu.

Chemioterapię podano w cyklach.

 • Jeden cykl obejmuje okres faktycznego leczenia, zazwyczaj kilku dni, po czym następuje okres odpoczynku na kilka tygodni w celu umożliwienia odzyskania skutków ubocznych spowodowanych przez chemioterapię, a zwłaszcza niedokrwistości i niska liczba białych ciałek krwi.
 • Standardowe leczenie zazwyczaj zawiera określoną liczbę cykli, takich jak cztery lub sześć.
 • Rozprzestrzenianie chemioterapii out ten sposób pozwala wyższa dawka skumulowana być podana jednocześnie poprawiając zdolność danej osoby do tolerowania efektów ubocznych.

RELATED POSTS

 • Niskie stężenie sodu Objawy Przyczyny …

  Sód jest niezbędnym składnikiem odżywczym, która reguluje ciśnienie krwi oraz objętości krwi w organizmie człowieka normalnego funkcjonowania układu nerwowego. Istnieją jednak pewne…

 • Przeszczep wątroby przyczyny, objawy …

  Transplantacja wątroby Outlook Generalnie każdy, kto rozwija gorączkę w ciągu roku od otrzymania przeszczepu wątroby zostaje przyjęty do szpitala. Pacjenci, którzy nie mogą przyjmować leków…

 • Nail Psoriasis przyczyny, objawy …

  Jakie są metody leczenia łuszczycy paznokci? Nawet w przypadku skutecznego leczenia, poprawa objawów może trwać długo, ponieważ może być konieczna ośmiu do 12 miesięcy, aby wygenerować nowy…

 • Kamienie nerkowe przyczyny, objawy …

  Kamienie nerkowe Leczenie Pacjent Komentarze Przeczytaj 30 komentarzy Podziel się swoją historią W izbie przyjęć, płyny dożylne mogą być zapewnione, aby pomóc w nawodnieniu i umożliwić…

 • Pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, objawy Przyczyny …

  Jakie są objawy i oznaki Hives i obrzęk naczynioruchowy? Pokrzywka jest wysypka gładkie, wypukłe, różowe lub czerwonawych uderzeniami o różnych rozmiarach, zwany bąble. Pokrzywka pojawia się…

 • Białaczka przyczyny, objawy, leczenie …

  Białaczka Leczenie Pacjent Komentarze Podziel się swoją historią Specjaliści, którzy traktują Zaburzenia krwi i inne rodzaje raka są znakami hematologów lub hematolog-onkologów. Ci specjaliści…

Comments are closed.