Palatab

błona śluzowa pęcherzowy – Rejestrowane …

błona śluzowa pęcherzowy - Rejestrowane ...

Uwagi i wnioski: Ann narzekali samoistnego krwawienia z dziąseł na kilka lat i raportów krwawienie występuje z normalnego szczotkowania. Ona również mówi, że surowe, czerwone powierzchnie są bardzo bolesne. Mimo, że nie jest klasyfikowany jako przyzębia pacjenta, że ​​ma jakieś 4 mm utracie masy kostnej w regionach i trzonowych znaczących obszarach recesji. Czy zauważyliście, że w jej zapisów poprzedniego higienistka stosowanych myjce ultradźwiękowej oraz polerka powietrza podczas jej procedur. Pacjent skarżył się, że to było dość bolesne, po jej nominacji konserwacji i zażądał, aby nie być używane podczas kolejnych wizyt. Ma też kilka grudek na skórze, które miały miejsce w ostatnim czasie, a ona mówi, że chce zobaczyć jej dermatologa.

Pacjent przyjmuje następujące leki: Synthroid, ibuprofen, i multiwitaminowe suplementy.

wrażenia kliniczne: Zapalenie dziąseł pojawia się krańcowej irytacji i utraty stippling. Generalnie, tkanka wydaje edematous i wykazuje znak Nikolskij (usuwając nabłonka gdy ciśnienie przesuwnych jest stosowana) w kilku obszarach dziąseł.

Diagnoza: Pemfigoid błony śluzowej (łagodne pemfigoid błony śluzowej, pemfigoid bliznowate).

Metoda transmisji: Nie ma współczynnik zarażenia.

Zewnątrzustnego cechy: Chociaż tkanki jamy ustnej są zaangażowane najczęściej skóry, genitaliów, nozdrza, odbytu, cewki moczowej, przełyku i mogą również być zaangażowane. Oczy mogą tworzyć symblepharon, entropion (The otaczając powieki), blizny i ślepotę. Skierowanie do egzaminów zawodowych oko jest kluczowa (Rysunek 2).

Cechy wyróżniające: Stripping nabłonka oraz prezentacja przewlekłego zapalenia dziąseł są cechy wyróżniające. Jednakże potwierdzenie nie może być wykonane bez innych testów.

Znaczące mikroskopowe cechy: (Figura 3) Subbasal oddzielanie naskórka ze spodem tkanki łącznej jest charakterystyczne. Immunofluorescencji jest dodatnie i wykazuje liniowy wzór IgG i uzupełniać w błony podstawnej.

Diagnostyka różnicowa: vulgaris pęcherzyca, pemfigoid pęcherzowy, pęcherzyca, erozyjne liszaj płaski, rumień wielopostaciowy, liszaj rumieniowaty, alergie i reakcje typu alergii kontaktowych, takich jak byłyby względy. Wiele chorób błon śluzowych pojawiają się bardzo podobne; w związku z tym, kompletna diagnozy nie można wykonać bez użycia kilka testów klinicznych, takich jak wyświetlanie histologiczne tkanek (pod mikroskopem) oraz za pomocą immunofluorescencji w celu potwierdzenia diagnozy. Wzory przeglądane w immunofluorescencji zaprezentuje z różnymi odmianami barwienia w zależności od stanu chorobowego. Jak widać na slajdzie, błony podstawnej jest skierowany który osłabił przywiązanie do podstawowej tkanki łącznej. Fluorescencyjne przeciwciała C3 i immunoglobuliny (IgG) i fibryny na błonę podstawną, tworząc liniowy deseń fluorescencji (Figura 4). Za pomocą immunofluorescencji w połączeniu z histopatologicznych i klinicznych występów jest prawdą potwierdzenia diagnozy.

Podobnie jak w przypadku większości chorób błon śluzowych, zaostrzenie i umorzenie są wspólne tematy i to awaria końcowej obróbce jest bardzo frustrujące dla pacjenta. Ponieważ zmiany poprawy, pacjent może uwierzyć, że choroba została „wyleczony”, a następnie pojawi się walka dyskomfortu, który może trwać przez pewien czas. Choroby błony śluzowej są trudne dla lekarza, jak również, od lekarzy dentystów są najbardziej zadowoleni z procedurami przypadku zamknięte.

Jak w przypadku większości zmian na błonach śluzowych, obraz jest wart tysiąca słów i fotografia wewnątrzustna jest wielkim atutem w ocenie tkanki podczas każdej wizyty. terminy konserwacji powinny występować co trzy do czterech miesięcy, z jak najmniejszym zakłóceniu tkanki, jak to możliwe, przy użyciu produktów łagodnym do profilaktyki.

Kortykosteroidy są często stosowane do sterowania erozyjnych uszkodzenia błony śluzowej pęcherzowy. Wraz z miejscowych kortykosteroidów, miejsce zmiany, lub kortykosteroidów są inne sposoby leczenia. Ponieważ Candida często prowadzić przy długotrwałym stosowaniu kortykosteroidów, nystatynę i inne leczenie przeciwgrzybicze często potrzebne są również. Czasem w długotrwałym leczeniu, leki przeciwgrzybicze stosowane są w połączeniu z kortykosteroidami, gdy pacjenci nie są skłonni do tych zakażeń.

Referencje

• Endo H, Rees TD, Kuyama K, Kono Y, Yamamoto H. kliniczne i diagnostyczne cechy pemfigoid błon śluzowych. Kompendium Contin Educ Dent. 2006 wrzesień; 27 (9): 512-6; quiz517-8.

• Fatahzadeh M, L Radfar, Sirois DA. Higiena jamy ustnej u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi pęcherzykowo: opisy przypadków i przegląd piśmiennictwa. Quintessence Int. 2006 listopad-grudzień; 37 (10): 777-87.

• Plemons JM, Gonzales TS, Burkhart NW. Choroby pęcherzykowo doustnej cavity.Periodontology 2000.1999; 21: 158-175.

• Tricamo MB, Rees TD, Hallmon WW Wright JM, Cueva MA, Plemons JM. Stan Peridontal dziąseł u pacjentów z błony śluzowej pęcherzowy. J Periodontol. 2006 Mar; 77 (3: 398-405.

Nancy Burkhart, RDH, Edd, jest adiunktem associate w Katedrze Periodontologii w Baylor College of Dentistry, Texas A&M Health Science Center w Dallas. Nancy jest także współgospodarzem Międzynarodowego Oral liszaj płaski Grupy Wsparcia przez Baylor (www.bcd.tamhsc.edu/lichen~~HEAD=pobj). Ona może się skontaktować pod nburkhart@bcd.tamhsc.edu.

RELATED POSTS

Comments are closed.