Palatab

Bóle krzyża z powodu kręgosłupa …

Bóle krzyża z powodu kręgosłupa ...

Bóle krzyża z powodu kręgosłupa i choroby zwyrodnieniowej dysku

35 letni mężczyzna. 3 lata temu epizod bólu lędźwiowego. Po badaniu rentgenowskim i lędźwiowego MNR grzbietu dyskopatii została zdiagnozowana. Później, zaburzenia pojawił się sporadycznie, i 15 dni temu, w wyniku pleców nawrotu choroby u pacjenta decyzję o dokonaniu pogłębienie diagnostycznych wykonania nowego lędźwiowo rezonansu magnetycznego i elektromiograficzne badania.
MNR był zgodny z kręgosłupa i choroby zwyrodnieniowej dysku. Pogorszenie dyskopatii zarówno na L3-4 z lewego boku i L4-5 wypadnięciem z prawej dyskopatii. EMG / NCS, wykazała przewlekłe objawy unerwienia w prawej L5 (S1) segmentu.

1) Terapia zaproponował?
2) Działania, które mogą być realizowane i że może’t być przeprowadzone?
3) Czy doradzić terapeutyczny lub chirurgii podejście?
4) Leki zalecane w przypadku bólu?

35 letni mężczyzna. Nie stwierdzono istotnej patologii zauważalną w wywiadzie.
3 lata temu, objawowe początek ból lędźwiowego gdy pacjent, spędzając dużo czasu w pozycji siedzącej w biurze, skarżył się na ból w plecach podczas wstawania z krzesła.
Następujący Rentgenowski Test i kręgosłupa lędźwiowego MNR za dyskopatii rozpoznano, co w tamtych czasach nie było związane z parestezje kończyn dolnych .
MNR raport medyczny: “Paramedian mediana występ z prawej częstość wystąpienia u L4-L5 usztywnienia przestrzeń, przy umiarkowanych skutków parcia na dural sac i lekko wędruje w górę obejmujący obszar pod pachami w kształcie prawa L4 korzeni. Brak zmian z spongious kości w WYMIESZAĆsekwencje podporządkowana obrzęk. kanału kręgowego normalną morfologię i wymiarach. Zwyrodnieniowe noty obejmujące L3-L4 i L4-L5 krążki międzykręgowe z silnym reakcja dystroficzne z przeciwległych płyt montażowych i depresji L4 przednio-wyższej granicy ze względu na Płyta intraspongious przepuklina. Znaki kręgosłupa. Spine prostowania powodu utraty normalnej krzywizny.”

Później, zaburzenia pojawił się sporadycznie, stąd nie zrobił pacjenta’t zwrócić szczególną uwagę na nich.
Przeciwnie, około 15 dni temu, na skutek ból pleców Nawrót, zastrzyk Voltaren i Muscoril była potrzebna w następstwie czego bóle całkowicie zniknęły.

Pacjent jednak postanowił przeprowadzić pogłębienia diagnostyki wykonaniem nowej lędźwiowo rezonansu magnetycznego oraz badanie elektromiograficzny. Sprawozdania, które są następujące z nich:
– Lędźwiowo rezonansu magnetycznego: “Obecność kręgosłupa zjawiska bardziej oczywiste na poziomie dystalnego odcinka lędźwiowo kręgosłupa. Wymiary rdzenia kanał znajdują się w prawidłowych granicach. Usztywnienia krążki L3-L4 i L4-L5 pokaż zmniejszona sygnał w T2 ze względu na zjawiska odwodnienie. Na poziomie L4-L5, dowodów miejscowej przepukliną dyskową w prawej środkowej i bocznej powierzchni, która powoduje kompresję brzusznej worka oponowego. Na poziomie L3-L4, wykrywanie środkową występu krążka bardziej na lewo, powodując umiarkowane wrażenie na worka oponowego. Obecność Schmorl’węzeł s na poziomie L4 górnej granicy somatycznych na przedniej stronie. Normalne pozostałe usztywnienia przestrzenie odcinka kręgosłupa zbadane”,

– Kończyn dolnych EMG: "Badanie ujawniło oznaki przewlekłe uszkodzenia neurogennego. bez prądu denervations. z prawej L5- (S1) dystrybucji.”

Po zakończeniu obrazie klinicznym pacjent przeprowadziła kolejną kręgosłupa lędźwiowo rentgenowskie ujawniły niedawno które po prostu “wrażenia tarczowe z udziałem płyt montażowych analizowane.”

Podsumowując historię, pacjent jest 35 letni pracownik biurowy, zdrowe inaczej, kto rozpoczął mając bóle krzyża 3 lata temu. Ból związany z historią długotrwałego siedzenia z wstawania z krzesła. W tym czasie ból był tylko osiowe.
Uporządkowana MRI odcinka lędźwiowego w tym czasie pokazał kręgosłupa i chorobą zwyrodnieniową dysku głównie w segmentach L3-4 i L4-5 z prawej L4-5 dyskopatii.
Ból był utrzymujący się na zasadzie włączania i wyłączania aż cztery tygodnie temu, gdy osiowa bóle pleców wzrosła z dolnych i promieniowania, parasthesias mrowienie. Ból jest stały, wahania na 1-8 / 10 poziom alarmowy. Ból zwiększa się przy dłuższym siedzi i wstawania z krzesła. Poprawia się pozycja leżąca i rozwiązuje z AM wstrzyknięciu Voltaren z Muscoril.
Brak jelit lub pęcherza moczowego objawy. Pacjent nadal jest w stanie funkcjonować i kontynuować udział w pracy.
Fizyczne Wyniki badania podano, są między innymi bolesność mięśni lędźwiowych.
MRI odcinka lędźwiowego, która została powtórzona, była zgodna z kręgosłupa i choroby zwyrodnieniowej dysku. Pogorszenie dyskopatii zarówno na L3-4 z lewego boku i L4-5 wypadnięciem z prawej dyskopatii (raporty przeglądowi / obrazy nie są dostępne).
EMG / NCS później wykazała przewlekłe objawy unerwienia w prawej L5 (S1) segmentu.

OSZACOWANIE: A 35-letni mężczyzna z historią przewlekłym bólem krzyża z dyskogennymi, spondylitic, korzeniowej i powięziowy składniki. Zmiany zwyrodnieniowe tarczowe postępują wraz ze wzrostem objawy neuropatyczne .

3. farmakologiczne:
za. Pacjent może skorzystać z systemu NLPZ (ibuprofen, naproksen, etodolak lub inne) w regularnych odstępach czasu do czasu ustąpienia objawów, a następnie w razie potrzeby.
b. Pacjent może używać zwiotczające mięśnie w nocy (Tyzanidyny, cyklobenzaprinu baklofen ).
do. Pacjent może używać neuropatyczne leki przeciwbólowe dla jego bólu korzeniowego. Wybory mogą obejmować: amytriptyline, nortryptylina, gabapentyny, pregabaliny, topiramat.
4. Leczenie rehabilitacyjne:
za. Pacjent zdecydowanie korzystne z punktu A fizykoterapia Oczywiście ze wzmocnieniem mięśni rdzenia.
b. On może kontynuować swoje regularne działania w domu i pracy. Ograniczenia obejmują: brak długotrwałej pozycji siedzącej, stojącej lub gięcia. Brak forsownych ćwiczeń i podnoszenie ciężarów ponad 10-20 lbs. (5-10 kg).

Powiązane słowa kluczowe

Kliknij na jakiekolwiek słowo kluczowe poniżej, aby zobaczyć inne studia przypadków zawierające ten sam termin

RELATED POSTS

 • ból nóg, bóle kręgosłupa L4.

  Wprowadzenie ból nogi jest powszechnym problemem, który w większości pacjentów jest łagodne i samoistnie. Anatomicznie noga odnosi się do tej części dolnej kończyny poniżej kolana athough przy…

 • Kręgosłupa lędźwiowego i bóle pleców, kręgosłupa lędźwiowego pleców.

  Zrozumienie kręgosłupa lędźwiowego struktur odpowiedzialnych za ból pleców Istnieje wiele przyczyn bólu pleców, dlatego zawsze zalecane jest, aby skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia….

 • Bóle krzyża – objawy, diagnostyka …

  Ośmiu na dziesięciu Amerykanów doświadczy pleców w pewnym momencie. Ból pleców jest drugą najczęstszą przyczyną wizyt u lekarza w USA Przyczyny ból w dole pleców są liczne. Zdiagnozować objawy…

 • Bóle krzyża – Przesłanki – Ból …

  Czym jest ból pleców? Ból kręgosłupa lędźwiowego jest główną przyczyną dla osób zaginionych czas od pracy i jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności związanych z pracą. Ponadto, ból w dole…

 • Bóle krzyża – L4-5 i L5-S1 …

  L4-5 Disc wypadnięciem z Laminotomy i dyscektomii (Diskectomy) – exh37406a L4-5 Disc wypadnięciem z chirurgicznej korekcji. Ta ilustracja medycznych zdjęć przepuklina dysku kręgów w L4-5…

 • Bóle krzyża i ból nóg (rwa kulszowa) …

  Badanie fizykalne Diagnozowanie ból pleców Podczas badania fizykalnego i neurologicznego lekarz zauważa swoją zdolność do poruszania się (zakres ruchu) i ruchów, które są trudne i / lub gdy…

Comments are closed.